Skocz do zawartości

Aktualizacja MIUI 8.2


maciek8432

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Jestem tu nowy więc proszę o trochę wyrozumiałości z waszej strony.. Mogę nie orientować się w terenie :-D 

Otóż ja do Was z małym pytaniem.. Czy ten link informujący że Mi5 otrzymał już aktualizację do MIUI 8.2.1.0 Global Stable jest nieprawdziwy?

http://www.stechguide.com/miui-8-2-1-0-global-stable-rom-for-mi-5/

Niby system się pobiera, tylko nie jestem pewny czy czasami nie uszkodzę telefonu tym romem bo nigdzie nie doczytałem, żeby już aktualizacja była dostępna.

Dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niepubliczny rom. Czyli Beta Stable. Istnieje ale nie jest publiczny i nie poszedł do OTA jeszcze. Druga sprawa... jesteś nowy, kompletnie zielony, nie masz pojęcia co jest czym to po co się tym zajmujesz? Zostaw to co masz teraz i czekaj aż telefon sam pobierze OTA. Nie ma co się spieszyć. Jak nie możesz np. żyć bez aktualizacji do Androida 7 to są przecież dwa szybsze i lepsze sposoby: odblokowanie bootloadera i flash Globala Dev na 7.0 lub miuipolska na 7.0. Jeśli jednak te tematy (bootloader i flash romu miuipolska) to dla Ciebie totalna magia to najlepiej nic nie rób bo zrobisz sobie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Ci za odpowiedz, teraz już wiem żeby go nie instalować bo nie jest oficjalny.  :)

Co do tego że jestem nowy.. Chodziło mi bardziej o to że pierwszy raz w życiu mam smartfon od Xiaomi, z systemem MIUI. Czytałem już forum, opinie ale nie wiedziałem wszystkiego bo człowiek uczy się całe życie, a wolałem dopytać się znawców w tej kwestii niż instalować a później flashować wersję poprzednią i konfigurować telefon od nowa.  

Wiem co to jest bootloader, wiem co to jest rom/firmware, fastboot. Potrafię wymienić digitizer, płytę główną i inne tego typu rzeczy. W końcu tym się interesuję - uczę się jako informatyk. Nie chodzi mi o to że się chwalę co umiem a czego nie bo to jest nie ważne w tej chwili. Chciałem się dopytać w kwestii tego romu bo nie bylem pewny co do niego.

Pozostaje czekać na udostępnienie aktualizacji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam aktualnie Miui 8.1.2.0 i mój telefon nie widzi aktualizacji OTA, tak samo było z 8.1.4.0
Wie ktoś co może być przyczyną ?
 
Pozdrawiam


Ja mam MIUI 8.1.4.0 i może dlatego mi wyszukało aktualizację.. A może będziesz miał niedługo ;)
Przecież możesz pobrać ze strony Globala 8.2.1.0 i wgrać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, mario19888 napisał:

@majdan12

Tak wiem że mogę wgrać aktualizacje przez zip-a, ale ciekawi mnie dlaczego telefon nie widzi tej aktualizacji.

Bo jakby wszystkim udostępniali przez OTA w tej samej chwili to serwery mogły by nie wytrzymać. To robią sukcesywnie. A dwa że paczki aktualizacyjne mogą się różnić dla różnych romów i jak ktoś ma starszy to byc może dostanie ale pełny rom jako aktualizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, FromWP napisał:

Bo jakby wszystkim udostępniali przez OTA w tej samej chwili to serwery mogły by nie wytrzymać. To robią sukcesywnie. A dwa że paczki aktualizacyjne mogą się różnić dla różnych romów i jak ktoś ma starszy to byc może dostanie ale pełny rom jako aktualizację.

Zdaje sobie z tego sprawę :), dziwi mnie tylko ze do tej pory też nie dostałem aktualizacji do 8.1.4.0

 Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem najnowszą aktualizację na swoim Mi5 i nie mam żadnych błędów, Sklep Play działa jak należy wszystko pobiera się i instaluje bez problemu. Telefon bardzo przyśpieszył i nie ma takiego drenażu baterii w stanie czuwania jak przy 8.1.2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie a mianowicie, posiadam xiaomi mi5 3/64. Wersja oprogramowania miui global 8.1.2.0 android 6.  Gdy wchodzę w aktualizacja systemowa jest brak nowych aktualizacji a kiedy wcisne w górnym prawym rogu jest pobierz aktualizacje.. Co się stanie kiedy ja pobiore i co pobiore. Nie znam się a niechce zepsuć telefonu.  Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie a mianowicie, posiadam xiaomi mi5 3/64. Wersja oprogramowania miui global 8.1.2.0 android 6.  Gdy wchodzę w aktualizacja systemowa jest brak nowych aktualizacji a kiedy wcisne w górnym prawym rogu jest pobierz aktualizacje.. Co się stanie kiedy ja pobiore i co pobiore. Nie znam się a niechce zepsuć telefonu.  Z góry dziękuję

Po zmianie regionu na Indie telefon powinien Ci wykryć aktualizację OTA do wersji 8.1.4. Po zainstalowaniu tej aktualizacji możesz zmienić region na Polskę i poczekaj na aktualizację do 8.2.1.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.03.2017 o 17:33, mario19888 napisał:

@majdan12

Udało się rozwiązać sytuacje. Zmieniłem region na Indie, ściągnąłem aktualizacje 8.1.4.0, a później wróciłem na region Polska i już normalnie pojawiła mi się aktualizacja do 8.2.1.0

 

Cześć, miałem ten sam problem, zrobiłem jak piszesz zmieniłem na Indie, odrazu zaktualizowałem do 8.1.4.0, wróciłem na Polskę, kiedy mogę się spodziewać aktualizacji do 8.2? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...