Skocz do zawartości

Konkurs - Bootanimacja MIUIPolska


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Chcielibyśmy zorganizować konkurs. Od dosyć dawna nasza bootanimacja (animacja uruchamiania telefonu) nie była odnawiana, także nadszedł czas by pomyśleć o czymś nowym. Liczymy tym razem na Wasze pomysły :)

Spośród nadesłanych prac wybierzemy drogą głosowania najlepszą bootanimację MIUIPolska, a autora nagrodzimy :)

Zasady i postanowienia konkursu

Terminy
Pierwszy etap konkursu będzie trwał od dzisiaj (4.5.2) do 30 maja 2014 (4.5.30). W tym czasie prosimy o nadsyłanie prac przez napisanie e-maila na adres kontaktowy strony, gdzie jako załącznik lub odnośnik zostaną dodane pliki .zip z bootanimacjami. Jeśli zainteresowanie będzie duże, to ten okres zostanie przedłużony.

Po pierwszym etapie nastąpi etap drugi, w którym utworzymy głosowanie (na stronie lub forum) gdzie to Wy będziecie mogli oddać głosy na najlepsze bootanimacje (czas głosowania ustalimy po etapie 1).
Na wybór ostatecznej bootanimacji wpłyną głosy ze strony/forum, a także z osobistych ocen ekipy MIUIPolska :)

Dla autora najlepszej bootanimacji przewidujemy nagrodę:

  •    słuchawki Xiaomi Piston v2 lub małą maskotkę Mitu (do wyboru)
  •    oryginalne pocztówki Xiaomi/MIUI
  •    nalepki MIUIPolska
  •    fajną rangę na forum

Specyfikacja techniczna

  • Nasze obecne bootanimacje znajdziecie tu xxhdpi i xhdpi.
  • Bootanimacja powinna być wg. formatu powyżej. Czyli w plikach .zip w rozdzielczości 720p (xhdpi) lub 1080p (xxhdpi). Rozdzielczość animacji (720p czy 1080p) w pierwszym etapie jest dowolna. W razie wygranej autor powinien wykonać drugą.
  • Bootanimcja powinna działać w telefonie i być przetestowana, czy nie ma problemów z animacją i grafiką.
  • Bootanimacja powinna być w miarę bogata w grafikę, nawiązywać do aktualnego wyglądu systemu MIUI v5 lub portalu MIUIPolska, może zwierać wizerunki lub podobizny Mitu. Preferujemy by bootanimacja była ruchoma.Wtedy do zgłoszenia prosimy dołączyć plik .gif z przebiegiem animacji.
  • Grafika nie musi koniecznie zawierać wyraźnych akcentów polskich (poza nazwą "MIUIPolska", która powinna być), typu flaga na cały ekran ;p. Sugerujemy także by ewentualne gwiazdy na czapkach Mitu (jeśli takowa postać się pojawi) zastąpić flagą Polski lub usunąć ten element.
  • Podpis/logo autora nie jest konieczne, aczkolwiek może się znaleźć jeśli będzie małe i znajdować się w rogu ekranu.

IMG_20140502_134409-640x265.jpg
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi3 wygląda najlepiej, bo ekran w momencie pojawiania się 'koła' rozjaśnia się i potem jak znika ciemnieje, bo skoro w słuchawkach xiaomi jest te bootlogo xiaomi, pomyślałem by z niego przejście zrobić co da spójność całości.

 

Co prawda chciałem zrobić fajniejszy efekt niż zsuniecie go do środka (logo xiaomi.xom), ale zabrakło mi ramu na kompie i jak zaszalałem to wysypał mi się photoshop no i tyle było z roboty, bo nie zapisałem psd sobie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam się tego co było, bo mi takie właśnie leży: http://91.205.75.29//zdunex25/wip/bootanimation_z25.gif

 

MTZ (1920x1080): http://91.205.75.29//zdunex25/wip/bootanimation_z25.mtz

Może wrzucę to do mojego porta, jeśli będzie działać na małej rozdzielczości a830.

Dobra robota.

Edytowane przez MST
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

To i ja swoje dwa grosze...

 

Kiedy następuje zmiana znaku firmowego ?

Przykładów jest wiele i nie ma sensu ich wymieniać, niezaprzeczalnym jednak jest, że znane i uznane firmy raczej tego nie robią. W świadomości klienta (a my nimi jesteśmy) niejednokrotnie nie nazwa a Logo  wbija się w podświadomość. MIUI Polska raczej nie zmienia struktury organizacyjnej ani nie dokonuje fuzji z podobnymi podmiotami czy nie zmienia profilu działalności. Dlaczego zatem zmieniać znak a w tym przypadku bardzo charakterystyczny element jaki pojawia się w telefonie? 

Na pewno nie będzie tak, że nagle wszystkim się on spodoba, znajdą się malkontenci choćby bootanimacja była najpiękniejsza.

Ta obecna też pewnie nie wszystkim się podoba ale jest i kojarzy się z FIRMĄ.

 

Wniosek, nie zmieniałbym tego elementu choćby nie wiem co. Nieruchawe czerwone kółeczko z napisem jest jakie jest ale nie straszy i kojarzy się z Wami (a nie jak wcześniej czytałem z Agentem 007. Czy nie lepiej "podłubać" w systemie aby jeszcze lepiej kojarzył się z MIUIPolska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteśmy firmą...

 

To tylko bootanimacja. I tak ostatecznie ja wybiorę bo może się okazać, że bootanimacja jest za duża (plik zip) a niektóre mogą takie być.

Ponadto dzięki tym animacjom będzie można zrobić ich wersje w mtz i potem ktoś może założyć konto dev i opublikować to w aplikacji motywy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam takie pytanie z innej beczki. Powątpiewam, ale spytać nie zaszkodzi - nadsyłać prace można było do 30 maja, ale czy jeśli prac nie ma za dużo (tak wnioskuję z wątku) oraz wszystko się przedłuża jest szansa na podesłanie jeszcze coś od siebie w ciągu weekendu? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...