Skocz do zawartości

Tel nie wstaje po flashowaniu ! Bootloop


Rebus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na początku dodam że przeglądam forum od 2 dni i nie mogę poradzić sobie z problemem który mnie spotkał.

Posiadam Xiaomi mi5 3/32 i mam bootloopa

Po zakupie postanowiłem odblokować bootloadera, dostałem zgode od Chinoli i wziąłem się do pracy, wszystko szło dobrze do momentu rozpoczęcia flashowania romu Xiaomi Mi 5 Latest China Developer Version Fastboot File Download  Od tego momentu proba włączenia tel kończy sie na logo MI. Mogę wejśc do fastboota oraz do recovery. Wipe data nic nie daje, kolejne proby flashowania romu również kończą się niczym. Debugowanie jest włączone. Nie mam już pomysłów, przy probie fleshowania wywala błąd

Nie wiem czy przed flashowaniem telefon MUSI byc w trybie edl ? Ponieważ w dany tryb nie chce wskoczyc.

 

 

2017-03-29_13h27_42.png

Edytowane przez Rebus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rebus

Aby ożywić telefon trzeba zainstalować na nowo system np.Global Developer, mając telefon w trybie EDL.

1. Przejdź do C:\Program Files\Xiaomi\MiPhone\Google\Android 

2. Wykonaj kombinacje klawiszową ''prawy Ctrl'' i ''prawy Shift'' i ''prawy przycisk myszki'' i kliknij w ''Otwórz okno polecenia tutaj'' zostanie włączone czarne okno

3. Podłącz do komputera, telefon z włączonym fastboot

4. W czarnym oknie wpisz fastboot devices i naciśnij enter, następnie wpisz fastboot oem edl i naciśnij enter, wyświetlacz telefonu się wyłączy i będzie aktywny EDL w telefonie.

5. Włącz MiFlash

6. W MiFlash kliknij w refresh.

7. Gdy wykryje ci telefon (EDL) w MiFlash, zaznacz Flash All i wskaz miejsce gdzie masz zapisany (rozpakowany) system Global Developer.

8. Kliknij flash w MiFlash i poczekaj aż zakończy się instalacja systemu Global Developer.

9. Kiedy system będzie zainstalowany, odłącz telefon od przewodu USB i naciśnij włącznik telefonu aż do momentu pojawienia się logo MI na czarnym tle, jeśli będziesz trzymać włącznik 8-10 sekund i nie pojawi się logo MI to puść włącznik i odczekaj chwile (kilka sekund) i ponownie naciśnij włącznik i przytrzymaj tak długo aż pojawi się logo MI na wyświetlaczu, kiedy pojawi się logo MI, poczekaj aż włączy się konfigurator systemu MIUI.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rebus

Ale uruchamiasz wiersz poleń Windows? czy przechodzi do tego wiersza poleceń a raczej ADB z folderu MiFlash?

Jeśli nadal ci nie działa ADB z folderu MiFlash to zainstaluj 

https://www.androidfilehost.com/?fid=24521665358595410

Jeśli nadal będzie problem zainstaluj minimal_adb_fastboot_v1.4_setup na innym komputerze i sprawdź czy włączy się EDL.

Wpisuje moje komendy w ADB?

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12

Mam oprogramowanie minimal_adb_fastboot_v1.4. 2 i to z niego korzystam

NIestety opcja uruchomienia wiersza polecen z folderu miflash nie działa, przepraszam sam wiersz poleceń działa ale nie odczytuje poleceń adb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...