Kosmaty

Komputer nie wykrywa telefonu

Recommended Posts

Witam!
Mam problem z wykryciem telefonu przez komputer.
Próbowałem już wszystkich sposobów wymienionych na tym forum i żaden nie pomaga.
Komputer "nie widzi" urządzenia. Próbowałem uruchomić ustawienia USB programem do robienia skrótów (ustawienia włączają się na ułamek sekundy po czym wyłączają i nie mam do nich dalszego dostępu), jednak bezskutecznie. 
Debugowanie USB włączone. Telefon był podłączany różnymi kablami USB, podłączany pod różne komputery i porty, efekt cały czas ten sam: 
nie wyświetlanie urządzenia w moim komputerze /  menedżerze urządzeń, następuje tylko ładowanie telefonu.
Chciałbym uniknąć roota telefonu, gdyż nie chcę pozbyć się gwarancji producenta, a nawet jeśli to nie wiem jak to zrobić.
Proszę o pomoc, Pozdrawiam.

Urządzenie: Xiaomi Redmi 3
Wersja android: 5.1.1 LMY47V
Wersja MIUI: 8.2.1.0 (LAIMIDL)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dnia 7.04.2017 o 14:13, grezisek napisał:

a probowales odblokowac ekran?

Tak, to pierwsza rzecz, którą zrobiłem. Przed aktualizacją do MIUI 8 wszystko śmigało, ktoś pomoże?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam,

Sam jestem posiadaczem Lemax'a 2 ale kolega przyniósł mi do zabawy 2 telefony, jeden z nich to redmi 3 pro. Problem jest taki, że telefon jak jest podłączony do ładowarki to cały czas się restartuje po odłączeniu również, aż do wyładowania baterii. Nie znam historii telefonu co z nim było robione wcześniej. Mam spróbować go uruchomić. Pobawiłem się trochę i niestety nic sam nie wymyśliłem, spróbowałem parę poradników z youtube i również nic. Zastosowałem się do wskazówek z tego forum i nadal nic. Cały czas się restartuje sam do poziomu fastboot z króliczkiem na ekranie i gaśnie, i znowu się załącza i tak w kółko. Nie działają żadne kombinacje opisane na forum z przyciskami vol+ i vol- oraz power. Zrobiłem kabelek wg wskazówek i jedyne co to z podłączonym kabelkiem wyświetlacz robi się czarny i gaśnie dioda ładowania tak jak powinna, ale natychmiast po podłączeniu prawidłowego kabla telefon restartuje się i dalej robi to samo. Może ktoś mi podpowie co i jak ? Jakieś pomysły ? Kiedyś bym pewnie przysiadł i jeszcze spróbował, ale teraz żona, dwójka dzieci i chciałem zrobić przysługę koledze. Dodam, że drugi telefon to redmi 4 note i on akurat wcale się nie włącza, nie ma żadnej reakcji po podpięciu pod komputer, więc nie mam pojęcia co tam może być. Za wszelką pomoc dziekuję z góry i liczę na zainteresowanie tematem. Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

To po zrobionym kabelku masz tryb download i spróbuj wgrać ROM pod Redmi 3w tym trybie normalnie przez miflash

Wysłane by TapaTalk by Sagit

Z Redmi 4 to zostaw na noc na ładowarce może wstanie

Wysłane by TapaTalk by Sagit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam problem mam taki iż nie mogę się połączyć z żadnym komputerem w domu żadnym kablem USB. Przeszukalem cały Internet i nigdzie nie mogę znaleźć pomocy, debugowanie USB włączone, podpinam telefon pod lapka to tylko się ładuje nie mogę zmienić na MTP-PTP tylko ladowanie. Gdy nacisne napis ładowanie by zmienić wchodzi mi automatycznie w menadżera baterii. Pomocy miał ktoś coś podobnego?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najprawdopodobniej uszkodzone gniazdo usb w telefonie. Działają tylko styki do ładowania. Taki efekt jest przy podpięciu kablem obsługującym tylko ładowanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.