Sign in to follow this  
rosciak

ZTE987 - Nie przychodzą SMS z banku.

Recommended Posts

Mam konto w Alior Sync. Korzystam z niego już dość długo. Ze 3 miesiące temu kupiłem ZTE987 i od razu wrzuciłem MIUI. Boskie jest. Ze 2 miesiące temu przestały jednak przychodzić do mnie SMS z banku (no te z kodem autoryzacyjnym do operacji). Dzwoniłem do banku, mówią że od nich wychodzą i mają potwierdzenie że dochodzą.

- Mam jeszcze konto w ING i stamtąd SMS dochodzą.

- Włożyłem właśnie swoją kartę SIM do Samsunga Gio i sms z Alior Synca doszedł.

Czyli kłopot leży gdzieś w telefonie (oprogramowaniu). Gdzie? Sprawdzałem listę blokad i jest pusta. Gdzie może być zablokowane odbieranie SMS z banku?

Proszę o pomoc gdyż albowiem bez tych SMS to czasem jest kłopot :)

Edited by rosciak

Przychodzi Ci pierwszy sms od Alior Syncu? Jeżeli tak to po prostu usuń każdy po wpisaniu kodu i powinno wszystko grać.

• Like 1

Przychodzi Ci pierwszy sms od Alior Syncu? Jeżeli tak to po prostu usuń każdy po wpisaniu kodu i powinno wszystko grać.

No właśnie pierwszy i kolejne przyszedł. Przeszukałem teraz sms i znalazłem jeden z Aliora. Skasowałem go. Wlazłem na konto i spróbowałem zmienić PIN. SMS przyszedł po sekundzie. Nadal jestem w szoku, bo wcześniej próbowałem z 10-15 razy i SMS nie przychodziły. Najlepsze że dostałem też Kredytówkę z Aliora w tym tygodniu i do niej też SMS nie przychodziły.

Czyli mogę mieć tylko 1 sms z aliora i po użyciu należy go skasować i wtedy działa. Tia... to prawie tak jak pierwsze zdjęcia w tym ZTE które jakieś dziwne i zmaglone wychodziły. Ale już po tygodniu znalazłem gdzie można odlepić folię osłaniającą kamerę :D

Dziwne no ale... poza tym, jednym dziwactwem MIUI jest kosmicznie fajne. Dzieki i pozdrawiam.

Wejdz w aplikacje sms, potem przewiń na ulubione, następne przycisk "podświetlony prawy" i wybierz Firewall. Może tam masz? Sprawdzałeś? Mi tam się pojawiają faktury od operatora play.

Wysłane z mojego ZTE V987 przy użyciu Tapatalka

witam, dziś zaobserwowałem na najnowszym MIUI problem z smsami z banku. Mam konto w mBanku i do tej pory wykonywane operacje potwierdzałem kodem otrzymanym smsem. Wszystko działało do dziś już 4 wysłałem smsy z banku i żaden nie doszedł, aplikacja sms została zatrzymana. Dodam że inne smsy chodzą bez problemu, na inny telefon dochodzą smsy z mbanku sprawdzałem.
Może jakiś użytkownik sprawdzić czy u niego działają smsy z mbanku na najnowszym miui?

Firewall nie jest ustawiony na blokowanie sms

U mnie po ostatnim update jest to samo... Także coś skopali. 

Wcześniej miałem wersję z początku kwietnia, a najnowsza skopała mi konkretnie aplikację SMS...

SMS z banku nie dochodzą a po zwykłym SMS od kolegi "Aplikacja SMS przestała działać"/

EDIT:

Po powrocie do 4.4.4 jest OK.

Także któraś wersja po 4.4.4 jest z błędem i pewnie jest on powtarzany na coraz to nowsze wersje.

Edited by moonfall84

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this