Skocz do zawartości

Redmi 4X


don_kamillo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Mam   problem  z łączeniem Bluetooth  czujnikami kadencji i prędkości przy rowerze  jak również przetestowałem słuchawkę Bluetooth  nie widzi jej wcale . Czy ktoś sprawdzał  , parował bluetooth z innymi urządzeniami  ? Czy tylko ja mam  wadliwy Bluetooth ?

Redmi 4x (wersja global )nie łączy sie np. przez Bluetooth z czujnikami prędkości i kadencji ( Bluetooth smart Bluetooth Smart B’TWIN i BBB BCP-61 nadajnik prędkości i kadencji BLUECOMBO bluetooth 4.0) które współpracują z aplikacja Strava czy Wahoo . Sa dwa i z dwoma jest problem z łaczeniem wiec to nie przypadek.  Bluetooth z słuchawkami bezprzewodowymi działa (testowałem tylko na jednych ) a z tymi czujnikami łączy na kilkanaście sekund i przerywa , tak w kółko . O co tu chodzi, co trzeba zmienić w ustawieniach ? Nadmieniam iz Strave i Wahoo już w dodałem do wyjątków w ustawieniach baterii bo tez na początku system je pauzował po wygaśnięciu ekranu a teraz pojawił sie problem z czujnikami . Na starym Samsungu S3 i9300 (testowałem również na Xperi M2) czujniki z bluetooth działają bez zająknięcia .Testowałem Redmi Note  4x  też problem  , Mi 6 (pojechałem specjalnie z rowerem do sklepu)  połączył się bez problemu . Próbowałem   z poziomu Wahoo samo inicjuje połączenie  jak również wcześniej   włączony blutooth bez zmian .  Objaw jest dokładnie taki    Wahoo łaczy sie z czujnikiem ale nic sie nie dzieje tzn nie pokazują sie dane (prędkość , kadencja ) a powinny  mija moze 20 sek   sygnał o rozłączeniu  za chwile znów sygnał o połączeniu i tak w kółko . Ze Strava jest podobnie  tylko raz połaczył sie na około 5min na dwie godz trasy  odkryłem to na wykresie trasy  . Pulsometr piersiowy Blutooth smart działa w miarę poprawnie .   Czy to jakas blokada zeby zakupic Mi Band ? Co tu moze byc nie tak . Zakupiłem specjalnie   Redmi 4x  ze wzgledu na baterie S3  wytrzymywał  max 2-3 godz  4-5  jak ekran był wyłączony . Tu na Stravie bez czujników sam GPS   zrobiłem  8godz  ubyło tylko 30%  baterii !!! większość na wyłączonym ekranie  dlatego zależy mi aby te czujniki działały .Okazuje sie że również słuchawka Bluetooth   tez się nie łączy  a z S3 bez problemu . 

Edytowane przez MarioPuzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, MarioPuzi napisał:

Mam   problem  z łączeniem Bluetooth  czujnikami kadencji i prędkości przy rowerze  jak również przetestowałem słuchawkę Bluetooth  nie widzi jej wcale . Czy ktoś sprawdzał  , parował bluetooth z innymi urządzeniami  ? Czy tylko ja mam  wadliwy Bluetooth ?

Redmi 4x (wersja global )nie łączy sie np. przez Bluetooth z czujnikami prędkości i kadencji ( Bluetooth smart Bluetooth Smart B’TWIN i BBB BCP-61 nadajnik prędkości i kadencji BLUECOMBO bluetooth 4.0) które współpracują z aplikacja Strava czy Wahoo . Sa dwa i z dwoma jest problem z łaczeniem wiec to nie przypadek.  Bluetooth z słuchawkami bezprzewodowymi działa (testowałem tylko na jednych ) a z tymi czujnikami łączy na kilkanaście sekund i przerywa , tak w kółko . O co tu chodzi, co trzeba zmienić w ustawieniach ? Nadmieniam iz Strave i Wahoo już w dodałem do wyjątków w ustawieniach baterii bo tez na początku system je pauzował po wygaśnięciu ekranu a teraz pojawił sie problem z czujnikami . Na starym Samsungu S3 i9300 (testowałem również na Xperi M2) czujniki z bluetooth działają bez zająknięcia .Testowałem Redmi Note  4x  też problem  , Mi 6 (pojechałem specjalnie z rowerem do sklepu)  połączył się bez problemu . Próbowałem   z poziomu Wahoo samo inicjuje połączenie  jak również wcześniej   włączony blutooth bez zmian .  Objaw jest dokładnie taki    Wahoo łaczy sie z czujnikiem ale nic sie nie dzieje tzn nie pokazują sie dane (prędkość , kadencja ) a powinny  mija moze 20 sek   sygnał o rozłączeniu  za chwile znów sygnał o połączeniu i tak w kółko . Ze Strava jest podobnie  tylko raz połaczył sie na około 5min na dwie godz trasy  odkryłem to na wykresie trasy  . Pulsometr piersiowy Blutooth smart działa w miarę poprawnie .   Czy to jakas blokada zeby zakupic Mi Band ? Co tu moze byc nie tak . Zakupiłem specjalnie   Redmi 4x  ze wzgledu na baterie S3  wytrzymywał  max 2-3 godz  4-5  jak ekran był wyłączony . Tu na Stravie bez czujników sam GPS   zrobiłem  8godz  ubyło tylko 30%  baterii !!! większość na wyłączonym ekranie  dlatego zalezy mi aby te czujniki działały .Okazuje sie że również słuchawka Bluetooth   tez się nie łączy  a z S# bez problemu . 

Wersja miui.?

Jeśli nie boisz się wgrywania systemu spróbuj global dev. Jak nie to odblokuj bootloader wgraj miuipolska jak dalej to linageos.lub poszukaj na en.miui może mod do tego się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...