Skocz do zawartości

Ostrzeżenie o sprzedawcy


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przestrzec przed sprzedawcą z allegro o nicku "BestBuy24h". Parę msc temu kupiłem u niego Xiaomi redmi 3S. W ogłoszeniu żadnej informacji o wersji telefonu. Nie ma również informacji o tym, że telefon może nie działać w niektórych rejonach polski. Oferowany jako telefon z gwarancją w Polsce a sprzedawana jest wersja 2016030 czyli wersja z azjatyckim oprogramowaniem. Telefon odsyłany do naprawy. Sprzedawca rzekomo zmienił oprogramowanie. Po powrocie telefon wciąż nie działał. Spór na allegro nie dał nic, gdyż allegro zajęło stanowisko neutralne w świetle ewidentnego oszustwa. W toku jest sprawa u rzecznika konsumenta. BestBuy24h - UNIKAĆ JAK OGNIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem ostatnio taki przypadek na allegro gdzie sprzedawca napisał,ze telefon ma wszystkie certyfikaty CE a tak naprawdę był to produkt na chiny i też miałem problemy z zasięgiem. W moim wypadku sprzedawca przeprosił i oddał kasę

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... Sprzedawca zarzeka się, że u niego (inne miasto) działa bez problemu ale u mnie w warszawie zasięg niby jest ale zadzwonić jak i odebrać połączenia się nie da. Do tego nie mam zasięgu internetu LTE tylko maksymalnie Edge (tworzyłem o tym problemie temat). Byłem poza warszawą i zasięg raz wskoczył na H+ aby po minucie znowu wylądować na Edge. Po prostu działanie telefonu to loteria, a w ogłoszeniu ani słowa o tym. Dlatego sprawa aktualnie jest u rzecznika bo sprzedawca się okopał i mówi, że telefon w porząsiu picuś glancuś, a ja sobie coś zmyślam...

Edit: Gdyby ktoś się pytał "a czemu nie zwróciłeś w przeciągu 14 dni?". Odpowiadam: Telefon na początku był u mnie jakieś 3-4 dni. O problemie od razu poinformowałem sprzedawcę i chciałem mu od razu wysłać do naprawy ale on przedłużał, podsyłał mi jakieś poradniki na maila (które już przeglądałem przed rozmową z nim). Na maile nie odpowiada. Jedynie jak się do niego zadzwoni i on może zaproponować, że coś tam wyśle mailem. Oddałem mu telefon do "naprawy". Informacji od sprzedawcy w trakcie serwisu żadnej... Po 4 dniach bez kontaktu zacząłem się do niego dodzwaniać. "Tak tak. Wiem o który telefon chodzi. Jest Pan następny w kolejce. Pewnie jutro się nim zajmiemy". Następnego dnia "Wie Pan... Dziś nie miałem czasu. Ale jutro na pewno zaczniemy działać". I tak mnie spławiał aż telefon był u niego około tygodnia. Odesłał. Chyba 2 dni później odebrałem z paczkomatu. Telefon nie działa tak jak powinien mimo, że był po "naprawie". No cóż... Dzwonię następnego dnia do sprzedawcy (bo paczkę odebrałem koło 21:00) i powiedział żeby zrobić to i to a jak nie podziała to jutro do niego zadzwonić. No i tak zleciało 14 dni. Mój błąd, że nie zażądałem od razu zwrotu gotówki. Lekcja na przyszłość. Rzecznik powiedział, że on zna takie typy i to jest po prostu oszust w białych rękawiczkach bo tak naprawdę ciężko mu coś zarzucić (ale się da co już jest w toku). Także ot taka historyjka. Tak jak napisałem. Unikać!

Edytowane przez piotr.kto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Mam nadzieję,że uda Ci się Wygrać tą sprawę. W tym kraju uczciwy człowiek który stara się zarobić na coś wartościowego zostanie zazwyczaj wydymany. Wiadomo, że nie każdy musi się na wszystkim znać.

 

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, z jednej strony rozumiem że kupuje sie telefon na allegro, chciałoby się żeby działał po wyjściu z pudełka.

Ale z drugiej... Nie kupiłeś telefonu z oficjalnej dystrybucji. Czy w aukcji było napisane że to jest telefon na europe? Po prostu kupiłeś sobie chiński telefon. Pewnie nie ma B20 czy czegoś tam i dlatego nie masz LTE (plus?). Poza tym, pewnie jest wgrane jakieś syfskie oprogramowanie... podsumowujac - rozumiem zdenerwowanie i nie bronie sprzedawcy. Ale.. chciałeś telefon dobrze działający, czemu nie kupiłeś telefonu z oficjalnej dystrybucji tylko od jakiegoś importera? o_O Może tel jest uszkodzony, a może ma po prostu oprogramowanie syfskie, a Ty nie ogarniasz jak sobie je wgrać? Na forum większosć użytkowników ma takie telefony.

 

"W ogłoszeniu żadnej informacji o wersji telefonu" - kupujesz chiński telefon i sie nie zapytałeś czy to wersja na Chiny czy international? Nie chce być niemiły, ale nawet mi Cię tak bardzo nie żal. To troche takie coś że sam nie wiesz co kupujesz, chcesz przyoszczędzić i liczysz że będzie dobrze. A tu żeby było dobrze i tanio no to trzeba mieć troszeczkę wiedzy. Nie ma tanio, dobrze i łatwo. Można wybrać dwa z trzech.

 

3 godziny temu, hancock napisał:

 Wiadomo, że nie każdy musi się na wszystkim znać.


To po co kupować jakieś importowane chińskie telefony, nie mając o tym pojęcia? :o

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak informacja o wersji telefonu powinna być zamieszczona w ogłoszeniu. Na częstotliwościach nie mam obowiązku się znać jako kupujący. A jeżeli telefon oferowany jest w polsce od polskiego sprzedawcy i gwarancja w polsce to sory ale w domyśle bierze się pod uwagę, że wersja jest europejska jeżeli nie ma o niej informacji. Jeżeli kupiłbym sobie telefon w Azji "bo tanio" to nie mógłbym mieć żadnych pretensji do tego, że telefon nie działa w Polsce bo kupiłem go w Azji na własną odpowiedzialność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie do końca jest tak jak Pan, Panie Piotrze pisze. Zazwyczaj, uczciwy sprzedawca, jeśli chodzi o Xiaomi zawiera informacje, że jest to np International/Global/EU Version i zawsze są one z certyfikatem CE, ładowarka EU z CE i opakowaniem w języku angielskim. Przy Redmi Note 3 Pro wysokość to 152mm, zamiast 150mm, jest też obsługa LTE800MHz (Band 20).
Na Allegro jest pełno sprzedawców handlujących lenovo, asusami czy lenovo zuk ktore nie maja oznakowania ce czy inne modele telefonów, nie wprowadzane oficjalnie na Europe.
Przynajmniej moja firma na Allegro zawsze umieszcza info o oznakowaniu CE przy wszystkich, w moim asortymencie produktach, choć cena może nie jest konkurencyjna do wersji CN, ale jest najniższa jeśli chodzi o wersje EU. Trzeba faktycznie teraz przez multum sprzedawców wczytywać się w opisy, bo wielu zaczyna robić nielegalny import towaru, który nie powinien być wprowadzony do naszego kraju + daje jakaś tam na wiarę gwarancje itd.

Rozumiem Pana Piotra, że jest wkurzony, bo przez ilość tych xiaomi, zagmatwanie przez wersje, dystrybucje, gwarancje, ROMy, MIUI itd, wiele klientów jest zdezorientowanych, jak ze mną rozmawiają, przez co staram się im to wyjaśnić wszystko. Dla potencjalnego Kowalskiego jest to dość trudne do ogarnięcia niestety, jeśli z marszu kupuje i szuka po cenie.
Liczę że Pan pozytywnie zakończy spor ze sprzedawcą.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na częstotliwościach nie mam obowiązku się znać jako kupujący. A jeżeli telefon oferowany jest w polsce od polskiego sprzedawcy i gwarancja w polsce to sory ale w domyśle bierze się pod uwagę, że wersja jest europejska

3 minuty i nie trzeba się znać na częstotliwościach,mozna nawet na Wikipedii podejrzeć.
Nie bronie sprzedawcy,ale nie jesteś bez winy
Xiaomi to najprawdziwszy chinol z Chin, trzeba mieć świadomość że może być kilka wersji czy trzeba będzie samemu flashowac rom

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój xiaomi mi5 też nie obsługuje LTE b20, a jest oficjalnie dystrybuowany na polskim rynku. Nie ma obowiązku się znac oczywiście na tym, co się kupuje. Ale zdecydowanie lepiej się jednak wychodzi, jak się troszeczke zastanowi - dlaczego ten telefon jest o wiele tańszy od innych z tej półki? Ano dlatego, że trzeba sobie wgrac oprogramowanie nie-chińskie, albo bez wirusów/reklam. Może nie obsługiwać wszystkich pasm. Ładowarka może wymagać przejściówki z chińskiej. Sorry, kupiłeś chiński telefon, więc albo naucz się go obsługiwać pałeczkami, albo opchnij dalej. Ale nie płacz że chciałeś zaoszczędzić i nie dostałeś mimo to produktu identycznego z naturalnym. Bo to jest tak jakbyś kupił sobie pizze mrożoną i był niezadowolony z jej smaku, bo w pizzerii jadłeś lepszą.

 

Co do częstotliwości - na aukcji jest napisane dokładnie jakie obsługuje. To, że plus używa takiej a nie innej do LTE to już Twój problem, zmień sobie operatora. Nie przesadzaj, że "telefon nie działa w niektórych rejonach" bo to jest kompletny bullszit. Jeśli faktycznie tak jest, że nie działa, to oddaj na gwarancje. Ale jeśli nie działa Ci po prostu LTE na paśmie którego ten tel nie obsługuje, no to sry. Czemu wymagasz od urzadzenia (albo od sprzedawcy?!?!?!) żeby wspierało coś, czego nie wspiera, bo Ty tak chcesz. Równie dobrze, sprzedawca musiałby pisac na aukcji że telefonu nie należy sobie wkładać w d. bo można sobie krzywde zrobić. Nie jesteśmy na szczęscie w ameryce, ale widać że poziomem już gonimy.

 

Napisałeś że telefon wciąż nie działał - co to znaczy? nie włączał się? nie da się dzwonić?

Edytowane przez wtbn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem u tego "BestBuy" moje Mi5. Specjalnie dopłaciłem 3-4 stówy bo pisał w ofercie, że gwarancja rok w Polsce i telefon wysyłany z Polski. Mówię, trudno. Dopłacę, żeby mieć spokój. A potem i tak sam instalowałem oprogramowanie bo gps na globalu mi nie działał. Generalnie na razie nie mam problemów z tym sprzedającym. Jeżeli gwarancja Ci nie przejdzie to pamiętaj, że możesz również starać się o zwrot hajsu z tytułu "rękojmi". Nie wiem dokładnie na czym to działa, ale możesz pogrzebać w necie.

EDIT: Dodam jeszcze, że mieli błędy w opisie aukcji bo MI5 64gb podpisywali jako wersję z ceramicznymi pleckami i większą pamięcią ram. No, ale że wszystko "w miarę" grało, to nic z tym nie robiłem. A o dysfunkcji gps zorientowałem się dużo później po zakupie, bo nie używałem.

Edytowane przez Brzuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem wyżej, oddałem telefon w przeciągu 14 dni na t.zw "naprawę". Zgaduję, że po prostu przeleżał parę dni u sprzedawcy na stole i został odesłany. Telefon nie działa w niektórych rejonach Polski. Mam <700m do nadajnika i zasięg niby jest, jednak nie da się dzwonić, odbierać, itd... Napisałem ostrzeżenie o oszuście i tyle. Sugerowałem się opiniami. Ma bardzo mało negatywów ale jednak ma... No i jestem kolejnym negatywem. Aha... informacja o wersji telefonu powina być zawarta w ogłoszeniu. A jeżeli mówimy o cenie to wtedy kiedy go kupowałem to wszystkie były praktycznie w tej samej cenie +/- 20zł. Nawet nie wziąłem najtańszego jaki był gdyż byli sprzedawcy, którzy sprzedawali go trochę taniej. Czemu wybrałem akurat jego? Nie wiem... no na coś trzeba było się zdecydować... i padło właśnie na niego.. niestety...

Edytowane przez piotr.kto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 3.04.2017 o 14:52, piotr.kto napisał:

Jak pisałem wyżej, oddałem telefon w przeciągu 14 dni na t.zw "naprawę". Zgaduję, że po prostu przeleżał parę dni u sprzedawcy na stole i został odesłany. Telefon nie działa w niektórych rejonach Polski. Mam <700m do nadajnika i zasięg niby jest, jednak nie da się dzwonić, odbierać, itd... Napisałem ostrzeżenie o oszuście i tyle. Sugerowałem się opiniami. Ma bardzo mało negatywów ale jednak ma... No i jestem kolejnym negatywem. Aha... informacja o wersji telefonu powina być zawarta w ogłoszeniu. A jeżeli mówimy o cenie to wtedy kiedy go kupowałem to wszystkie były praktycznie w tej samej cenie +/- 20zł. Nawet nie wziąłem najtańszego jaki był gdyż byli sprzedawcy, którzy sprzedawali go trochę taniej. Czemu wybrałem akurat jego? Nie wiem... no na coś trzeba było się zdecydować... i padło właśnie na niego.. niestety...

Wszystkich Januszy Allegrowego biznesu poznacie po obsłudze roszczenia reklamacyjnego :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na moje oko, to ten telefon jest po prostu uszkodzony, bo jaka jest niby różnica w działaniu między Poznaniem, a Warszawą?

Spróbuj rękojmię.

Ja po przejściach z innymi sprzedawcami, mam zamiar dać w najbliższych dniach szansę BestBuy24h. Ale to tylko dlatego, że jestem z Poznania, więc podjadę sobie osobiście i sprawdzę, co kupuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...