Skocz do zawartości

Brak reakcji na kabel flash mode edl


Elderbary

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, dziś postanowiłem zrobić pełen factory reset łącznie z danymi wewnętrznymi. Ku mojemu zdziwieniu, po podłączeniu do kompa nie pokazują mi się pliki telefonu (mimo zaznaczonej opcji MTP). Również nie działa OTG (mam kabel OTG dedykowany do usb C), postanowiłem użyć miflasha lecz beng korzystam z tego poradnika https://forum.xda-developers.com/mi-5s/how-to/guide-flash-xiaomi-mi-5s-chinese-rom-to-t3530834 

lecz telefon ani drgnie, po podłączeniu kabelka B i G włącza się ładowanie (bez podłączenia również). Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=2167]Elderbary[/mention] jeśli chodzi o samo podłączenie i przesył danych to sprawdź wyłączenie debugowania usb i czy w tedy działa MTP. Jeszcze sprawdź PTP. Dziś miałem taki problem w którymś ustawieniu system przeinstalował serownik MTP i jest ok.

Nie mam jak wylaczyc debugowania, co to jest PTP?

Wysłane z mojego LT22i przy użyciu Tapatalka

Masz w10? Ostatnio porobiło się coś złego ze sterownikami

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka



Tak, korzystam z Windowsa 10

Wysłane z mojego LT22i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Elderbary w opcjach programistycznych jest włączone debugowanie usb , czemu nie nie masz jak ?

@Uri0550 nie tylko na win 10 , teraz na win 7 też coś mi się popsuło z tym MTP, nie mogę mieć jednocześnie MTP włączonego i opcji debugowania bo sterownik zaczyna system jakiś inny instalować i znika w menadżerze urządzeń adb. Jak wyłączę debugowanie usb to jest ok, MTP działa. Tak że adb mam tylko na ładowaniu albo PTP, z opcją MTP nie mogę mieć ustawionej opcji debugowanie usb. :D 

EDIT: Naprawiłem, trzeba w menadżer urządzeń przeinstalować sterowniki.

Edytowane przez slimdick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=2167]Elderbary[/mention] w opcjach programistycznych jest włączone debugowanie usb , czemu nie nie masz jak ?
[mention=6832]Uri0550[/mention] nie tylko na win 10 , teraz na win 7 też coś mi się popsuło z tym MTP, nie mogę mieć jednocześnie MTP włączonego i opcji debugowania bo sterownik zaczyna system jakiś inny instalować i znika w menadżerze urządzeń adb. Jak wyłączę debugowanie usb to jest ok, MTP działa. Tak że adb mam tylko na ładowaniu albo PTP, z opcją MTP nie mogę mieć ustawionej opcji debugowanie usb.  
EDIT: Naprawiłem, trzeba w menadżer urządzeń przeinstalować sterowniki.

Nie mam zainstalowanego systemu :)

Wysłane z mojego LT22i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Elderbary napisał:

Cześć, dziś postanowiłem zrobić pełen factory reset łącznie z danymi wewnętrznymi. Ku mojemu zdziwieniu, po podłączeniu do kompa nie pokazują mi się pliki telefonu (mimo zaznaczonej opcji MTP). Również nie działa OTG (mam kabel OTG dedykowany do usb C), postanowiłem użyć miflasha lecz beng korzystam z tego poradnika https://forum.xda-developers.com/mi-5s/how-to/guide-flash-xiaomi-mi-5s-chinese-rom-to-t3530834 

lecz telefon ani drgnie, po podłączeniu kabelka B i G włącza się ładowanie (bez podłączenia również). Jakieś pomysły?

zbyt mało informacji, jaki jest system w telefonie bo w tej chwili EDL jest już zablokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...