Jump to content

Redmi 3 gubi zasięg.


Mariusz21_21
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam problem  z moim Redmi 3.

Telefon gubi bezustannie zasięg, wyszukuje operatora, komunikuje o nieudanym logowaniu do sieci itd.

Mam dwa te telefony, w Redmi 3 Pro nie ma tego problemu, sprawdzałem na przemian karty sim, mam Play 3G i tą z LTE. Redmi 3 PRO płynnie przechodzi z LTE do 3G, 2G a ten Redmi 3 opornie to wykonuje i zaraz pokazuje brak zasięgu. Ręcznie włączę "operatora sieci" i wybiorę czy to Play czy Plus, to kończy się zawsze tak samo: zasięg złapie nawet na 4 kreski, ale przy próbie wykonywania połączenia zmienia zakres z sieci LTE do 3G połączenia nie nawiązuje i zaraz nie ma zasięgu. Bezustannie jest słaby zasięg na granicy zera.

Udaje się czasem wysłać smsa, zadzwonić, nie wiem od czego to jest uzależnione. Ruch telefonu i zasięg niknie.

Próbowałem na rożnych MIUI i nic się nie zmienia, zainstalowałem też Fix poprawiający zasięg "Fix_LTE_MIUI8" też bez zmiany. Rozebrałem telefon, sprawdziłem podłączenie płytki dolnej, wszystko ok. Ustawienie ręczne operatora poprawia ten stan na jakiś czas ale i tak gubi zasięg, czy to LTE czy 3G sytuacja jest taka sama.

Jak myślicie co jest nie tak, płyta główna, płytka dolna, czy antena?

Link to comment
Share on other sites

Czy telefon zaliczył wcześniej jakieś upadki? Jeśli tak to problemem prawdopodobnie będzie receiver na płycie głównej. Przy upadku używają się złącza lutownicze pod układem, których jest kilkadziesiąt/kilkaset. W przypadku Redmi 3 naprawa przewyższa wartość sprzętu. 

Link to comment
Share on other sites

Telefonu ja nie używam, więc na 100% nie wiem czy były jakieś upadki, pewnie były jak to się zdarza.

Jeśli to płyta główna to teraz pytanie: czy opłaca się kupować płytę główną i wymieniać..? Fakt są jakieś na Allegro od czasu do czasu z rozbitym wyświetlaczem, ale to też ryzyk fizyk i można kupić też z uszkodzeniem.

Edited by Mariusz21_21
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam,

mam telefon Xiaomi Redmi 3 od końca ubiegłego roku. I od samego początku mam problemy z zasięgiem. 'Kreski' w zasięgu są bardzo niestabilne, w jednej chwili zasięg jest pełny, zaś po kilkunastu sekundach w tej samej lokalizacji (telefon leży) potrafi się wyświetlić tylko 1-2 kreski. W ustawieniach mam włączone VoLTE. 

Siła sygnału przy wszystkich kreskach (teoretycznie powinien to być pełny zasięg) to -81 dBm, 16 asu, a w momencie gdy jest zanik zasięgu to wskaźnik wynosi ponad -100 dBm w tej samej lokalizacji. Typ sieci komórkowej UMTS (telefon sam ustawia sobie 3G)

Ponadto nie mam możliwości zmiany pracy sieci na 2G. Do wyboru ona jest, można ją co prawda kliknąć i zatwierdzić, ale po kilku sekundach telefon sam (mimo że ustawiła. m tryb pracy na ręczny) ustawia 3G. do telefonu są włożone 2 karty sim, karta Oragne jest w slocie nr 2. 

 

Wersja telefonu - Xiaomi Redmi 3, zakupiony w xkomie w ub. roku, wersja MIUI najnowsza stabilna, wszystkie apki zaktualizowane, żadnych modyfikacji ze stony usera.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Może poprostu przełącza Cie pomiędzy umts900 a umts2100. Tak Co to przeszkadza? W 3g dodatkowo jest coś takiego jak oddychanie komórek. Im więcej userow zalogowanych do nadajnika tym nadajnik ogranicza zasięg ( w skrócie).
Tryb GSM only da się ustawić w menu serwisowym

Link to comment
Share on other sites

Przeszkadza dlatego, że słychać co drugie słowo rozmówcy, a czasem to całkowicie przerywa rozmowę. W drugą stronę jest to samo, wiele razy ludzie nie mogli się do mnie dodzwonić, podczas gdy mój telefon był włączony. Biuro Obsługi Klienta mówiło, że w mojej lokalizacji zasięg jest bardzo dobry, karta sim również jest ok.

Teraz jestem na trybie GSM only, zobaczymy czy coś to pomoże.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam, mój redmi 3 od około miesiąca ma problemy z zasięgiem.

Kreski są cały czas, natomiast dzwonić czy korzystać z internetu nie można, albo można sporadycznie (na przykład po restarcie, przełączeniu na samolotowy i powrocie, albo randomowo w trakcie dnia się połączy, pobierze maile czy messengera wiadomości i znowu brak).

Na 2 różnych kartach Sim próbowałem i jest tak samo - a te karty w innych telefonach działają poprawnie.

Telefon nie spadał, ani się nie zalał.

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale problem się pojawił podczas pobytu w Chinach (chińska karta SIM). Potem, jak już problem występował (obwiniałem kartę, nie miałem jak tego sprawdzić) zaktualizowałem tam telefon, obecnie mam MIUI 8.5.3.0.

Telefon ma polską gwarancję (kupiony w redcoon) więc jak coś mogę im wysłać, no ale jak można to jakoś samemu "naprawić" to chętnie to zrobię.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Link to comment
Share on other sites

Spróbuj przełożyć kartę sim do innego telefonu i pobierz za pomocą niego autokonfigurację od operatora. Następnie przełóż kartę z powrotem do swojego Redmi 3 i go zrestartuj. Mi kiedyś to pomogło po przesiadce na Ressurection Remix.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witajcie!

 

Posiadam uszkodzony telefon redmi 3 - wersja 2gb bez czytnika palców.

Telefon z niewiadomych przyczyn zaczął gubić zasięg. Czasami przez pół dnia mam pełny zasięg a czasami zrywa i za 5 minut znowu jest.

Podczas rozmowy potrafi przerwać połączenie, właśnie z powodu braku zasięgu.

Czy jest ktoś w stanie powiedzieć, co dokładnie padło i ile by kosztowała naprawa tego problemu?

 

Pozdrawiam!

Norbert Kościółek

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Hej,

a ja mam pytanie - przeinstalowałem system (za pomocą MiFlash'a wgrałem czysty ROM, z instrukcją zamieniłem go na najnowszy xiaomi.eu), skonfigurowałem, wsadziłem kartę i... pyta o PIN, widzi ją, ale:

1. Nie znajduje żadnej sieci,

2. Nie pozwala zmienić preferowanego typu sieci

Karta na bank jest OK (działa w innym telefonie), zresztą próbowałem z inną kartą (niestety tej samej sieci).

Jak można sprawdzić co się dzieje? Co mogę z tym zrobić?

Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...