Skocz do zawartości

Szkło hartowane / folia


data17

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem jeszcze jakieś matowe szkło u skośnookich co ma się niby w ogóle nie palcować. 

Ogólnie to jakie wreszcie jest to najlepsze szkło? Ważne aby nie było refleksów przy mocnym słońcu. Może faktycznie jakieś matowe szkło czy inny kij.

Ważne też aby przy krawędziach dobrze przylegało i się nie odklejało.

 

Czy miał ktoś okazję testować szkło cafele? Niby mają jakiś patent na te boki aby były ładnie doklejone. Jest tam w zestawie jakiś płyn czy coś, który ma temu zaradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 26.12.2017 o 20:07, Chelsey napisał:

Testował ktoś może w dłuższej perspektywie 3mk Cover Arc lub 3mk Arc 3D na naszym redmi? Warto zainwestować w któreś z tych rozwiązań?

Ja mam folie.Tylko mam wersje ze sklepu stacjonarnego.Wersja Pro czy jakoś tak.Będzie już z pół roku.Trzyma się spoko.Szkło 3 mk to porażka bo jest za małe.Folię mogę polecić ale tylko tą lepszą.Ta zwykła się odkleja na bokach...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.12.2017 o 20:07, Chelsey napisał:

Testował ktoś może w dłuższej perspektywie 3mk Cover Arc lub 3mk Arc 3D na naszym redmi? Warto zainwestować w któreś z tych rozwiązań?

Ja mam od ponad miesiąca flexible Glass 3D (tyl też jest oklejony) - przód nie jest na całość oczywiście. Na razie widzę tylko że szkło się rysuję zamiast ekranu i tyle. Telefon mi jeszcze nie upadł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, od niedawna stałem się posiadaczem redmi note 4x wersja 4/64. Mam zamiar założyć hartowane szkło, problem w ty że wszystkie szkła na allegro nie pasują ponieważ otwory pod czujnik i kamerę są w innym rozstawie (dalej położone od głośnika) Stąd pytanie gdzie mogę takie szkło dostać, oczywiście takie aby przylegało na bokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zakupu od sierpnia nie uzywam ani folii ani szkła. Zniechęciłem się poszukiwaniami dobrego rozwiązania. Telefon mam w etui MSVII. Zero uszkodzeń, zero rysek
Ja dokładnie tak samo. To jest telefon za 600 zł. Ekran z dotykiem - 100 zł. Plecki - 40 zł. Come on...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cincin27 napisał:

To szkło podobno jest dobre, tylko w wersji czarnej: http://allegro.pl/szklo-3d-na-caly-ekran-xiaomi-redmi-note-4x-c24-i6875329523.html

Mogę je polecić, sam od wczoraj używam. Pokrywa cały ekran, wycięcia są bardzo dobrze spasowane w wersji czarnej i jestem generalnie zadowolony. Dodatkowo szkło normalnie 'współpracuje' z etui Nillkin Nature, nic się nie odkleja/podważa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Rostii napisał:

Ja mam tylko plecki od niklin a szkła nie używam od nowości (3 miesiące)  ekran jak nowy zero rysek 

Dzisiaj zdejmę szkło 'na próbę', mam Mocolo (drażni mnie palcowanie), zobaczymy jak będzie. W necie jest sporo filmików z testami szkła w RN4 i wypada ono naprawdę dobrze. Przekonał mnie filmik, gdzie gość testuje (niszczy) telefon dość profesjonalnie, test na rysowanie ekranu, zginanie, podgrzewanie itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem który filmik oglądałeś, ale jest jeden na którym gość katuje ekran...na którym ma założone jakieś szkło...:/

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jaqjordan napisał:

Nie wiem który filmik oglądałeś, ale jest jeden na którym gość katuje ekran...na którym ma założone jakieś szkło...:/

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Znalazłem, ja tu szkła nie widzę, spójrz na czujniki (szkło zdjąłem, a telefon poszedł na 'rozpoznanie bojem', czyli do torebki mojej żony, a tam jest piekło, zobaczymy jak będzie wyglądał ekran po całym dniu)

 

Edytowane przez grimmripper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2017 o 05:50, DyndaS napisał:

Kupiłem to szkło cafele z tym płynem, który niby maskuje te odstające krawędzie. Powinno mi za 2 tygodnie myślę przyjść, ciekaw jestem jak to się sprawdzi.

To jak dojdzie i założysz to daj znać bo też dzisiaj je znalazłem i planuje zakupić ze zdjęć wygląda nieźle.

Czekam na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, DyndaS napisał:

Mam ją od wczoraj u siebie, ale nie mam weny aby to obecnie "montować".

No to czekam z niecierpliwością na informację dot. :

- łatwości nakładania

- jakości wypełniacza do brzegów

- spasowanie 

Ja dzisiaj nakleiłem 3mk hd+ i porażka na całej linii, myślałem, że bardziej będzie ekran zakrywać. Teraz jestem na etapie intensywnych poszukiwań, zastanawiam się nad arc pro ale nie mam nigdzie w pobliżu punktu z montażem. Czytałem, że samemu efekt po nałożeniu nie jest zadowalający. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mocolo zamówione na Allegro LINK, wydawało się oryginalne 
Spasowanie z ekranem jest w porządku, wygląda ładnie, nie można zaprzeczyć. Łatwość nakładania, jak każde szkło, trzeba było się pobawić i dobrze dopasować do dolnych przycisków a i tak nie wyszło wspaniale, minimalnie mi się ruszyło, ale dało się zrobić lepiej. Widoczne kropki pod światło, strasznie się palcuje według mnie ale coś za coś. No i nieszczęsne doleganie do szybki wyświetlacza, jest ok ale z prawej strony minimalnie odstaje, naprawdę trzeba się uważnie przyjrzeć, boje się, że będą tam wpadać paprochy, ale zobaczymy. Ogólnie na plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją kupiłem u tego sprzedawcy

http://allegro.pl/szklo-hartowane-9h-xiaomi-redmi-note-4-note-4x-i6851375484.html

Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że w zestawie jest też przeźroczysta folia o fakturze carbonu na tył tela

Bardzo fajnie to wygląda

Na opakowaniu opisana MOFI a reszta to Chińskie krzaczki

 

 

 

Edytowane przez firefighter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
18 godzin temu, lenowiec napisał:

Nie ma co przepłacać za moccolo. Tak samo się palcuje i tak samo jest widoczna "tęcza" jak w szkle z allegro za 10 zł.

Lenowiec, według mnie warto kupić Moccolo, czy inne markowe szkło. Przynajmniej jest to szkło, za 10zł na Allegro dostaniesz udający szkło plastik, który nie ochroni ekranu przy uderzeniu. U mnie Moccolo się sprawdziło, uratowało ekran, teraz mam Mofi i zdecydowanie mniej się palcuje niż Moccolo i łatwiej je wyczyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...