Skocz do zawartości

Szkło hartowane / folia


data17

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jaqjordan

Nie potrafili wyciąć równo? Nie da się. Jakby zrobili te parę mm szerszą to by odlazila. Już to z nimi przetestowałem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 90tomash napisał:

Aaaa czyli tak krzywo wycięta jest celowo ???

 

Hybryda nie jest wycięta krzywo, ona ma rozmiar mniejszy symetrycznie po około 1mm z każdej strony. Wynika to z zakrzywienia szkła 2,5D. Ty po prostu krzywo ją przykleiłeś zgrywając z jedną krawędzią.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, UltiMet napisał:

Kupiłem z ali szkło z dużą ilością zamówień około 3 zł i doszło do mnie po założeniu efekt na środku tęczy, ale nie zawsze, natomiast jest lepsze od szkła MOCOLO zatem nie przepłacajcie. 

Szkło, które ma efekt tęczy, uważasz za lepsze od Mocolo....? To już nawet nie dowcip, a dramat...

Jeśli tylko korzystam za szkła, zawsze zakładam z Mocolo. Zakładałem na swoje telefony, które - tak się składa - zmieniam co pół roku, a także osobom z rodziny i znajomym. I zawsze to jest Mocolo i nigdy nie zdarzyło się, aby szkło nie pasowało, miało jakiekolwiek błędy, niewłaściwie przylegało, etc. Żeby nie było, zakładałem również szkła IMAK czy Nillkin. Są one równie dobre. Mają tylko jedną wadę, różniącą je od Mocolo - znacznie wyższą cenę. A skoro jakość jest porównywalna, to po co przepłacać?

Twoje doświadczenia muszą więc wynikać z zakupu podróbek, albo braku umiejętności prawidłowego założenia szkła, co samo w sobie, wbrew pozorom, nie jest wcale taką łatwą sztuką.

Mam tylko nadzieję, że ten wpis nie ma być okazją do autoreklamy. Nie znam osób, poza właścicielami sklepów, które kupowałyby "duże ilości" szkła.  Dziwnym trafem bowiem, większość linków Allegro z Twoich wpisów dotyczy tej samej firmy, zajmujących się sprzedażą szkieł właśnie... Mam nadzieję, że się mylę. Jeśl jednak nie, i znajdę więc jakikolwiek wpis wyrażający ciągoty handlarskie, wówczas... - tu pozostawię trzy kropki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, grimmripper napisał:

@mrosi, czytam, że masz doświadczenie zarówno z Mocolo jak i IMAK. Mocolo to świetne szkło - sam używam i sobie chwalę. Ma jednak jedną bolączkę: palcowanie, jak to wygląda w porównaniu z IMAK?

IMAK w moim odczuciu, ma powierzchnię może mniej palcującą, która jednocześnie wydaje się być bardziej "tępą". Mam nadzieję, że wiesz, o co mi chodzi. Trudniej przesuwa się po niej palcami. Tak jakby powierzchnia była idealnie odtłuszczona. Mnie osobiście nieco to drażniło.

Pamiętać trzeba o tym, że IMAK i Nillkin, są wyraźnie droższe od Mocolo. I to jest jeden z ważniejszych aspektów...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2017 o 12:33, mrosi napisał:

Szkło, które ma efekt tęczy, uważasz za lepsze od Mocolo....? To już nawet nie dowcip, a dramat...

Jak już czytałeś moje posty to miałem MOCOLO tak bardzo polecane i to była dopiero tragedia 3 wady

1. O wiele gorsza tęcza na środku cały czas widoczna.. Teraz jest mniej widoczne tylko dość jasnym miejscu

2. Zamglenie na lewej części ekranu

3. Po bardzo krótkim czasie kruszyły mi się rogi (teraz tego nie mam) 

Za szkło dałem coś koło 30-40zł i było oryginalne. 

 

I nie, nie mam żadnej firmy. Śmiać mi się trochę chcę bo chciałem kupić dobre szkło dziele się opinią etc, a tu taki zonk  :) Co do szkieł co ich założyłem bardzo dużo więc odpuść z tym akurat przyklejenie i dopasowanie było bardzo dobre tylko wynikało to z wady szkieł, już nigdy mocolo. Zresztą pokaż mi te moje posty gdzie jest ta sama firma.

 

@pq78 

Szkło kupione od TOBOCLO z aliexpress teraz spojrzałem i cena była nieco wyższa 1.67$ coś mi się pomyliło ;)

 

Imak droższy od mocolo? Skąd Ty te ceny bierzesz? Patrzę właśnie na ali i jest tańsze...

Edytowane przez UltiMet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mrosi napisał:

Ja uparcie i definitywnie polecam Mocolo. Na Allegro kupowałem ostatnio dla Redmi Note 4X syna za bodajże 28 PLN z wysyłką.

Akurat dzisiaj mi przyszło z allegro.Po naklejeniu pojawiła się mała plama z przebarwieniem.Ale  nie zawsze jest widoczna.Ogólnie na plus i mam nadzieję że tak pozostanie.Bo niestety na Redmi 3 szkło mocolo nie zdało egzaminu.Pod szkłem pojawiły się dziwne plamy jakby szkło się rozwarstwiło i stało się to na dwóch telefonach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, widmo1980 napisał:

Akurat dzisiaj mi przyszło z allegro.Po naklejeniu pojawiła się mała plama z przebarwieniem.Ale  nie zawsze jest widoczna.Ogólnie na plus i mam nadzieję że tak pozostanie.Bo niestety na Redmi 3 szkło mocolo nie zdało egzaminu.Pod szkłem pojawiły się dziwne plamy jakby szkło się rozwarstwiło i stało się to na dwóch telefonach.

U syna szkło jest już od jakiegoś pół roku i poza pojawieniem się rysek nic się nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że u mnie będzie tak samo, czyli bez problemu :-DMoże tak się złożyło że akurat na model Redmi 3 szkło było wybrakowane. Szczerze to nie miałem więcej styczności z mocolo. Dopiero dzisiaj założyłem na RN4X i mam nadzieję że będę zadowolony.Zastanawia mnie dlaczego( tak jak ktoś już wyżej wspominał )pojawia się ten efekt tęczy na ekranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, widmo1980 napisał:

Mam nadzieję że u mnie będzie tak samo, czyli bez problemu :-DMoże tak się złożyło że akurat na model Redmi 3 szkło było wybrakowane. Szczerze to nie miałem więcej styczności z mocolo. Dopiero dzisiaj założyłem na RN4X i mam nadzieję że będę zadowolony.Zastanawia mnie dlaczego( tak jak ktoś już wyżej wspominał )pojawia się ten efekt tęczy na ekranie?

Ja też mam Mocolo i poza palcowaniem, które mnie denerwuje, szkło jest jak najbardziej OK, kupowałem jak Mrosi na Allegro. Czasami pojawia się minimalna tęcza, ale fizyki nie oszukasz:), tęcza jest widoczna jedynie w świetle stroboskopowym (np. hipermarkety), w codziennym użytkowaniu, przynajmniej u mnie nie występuje. Zjawisko tęczy pojawia się z powodu sprytnego patentu producentów szkieł na pełny ekran 2,5D. Technologia nie pozwala (opłacalność) na wykonanie szkła, które w pełni odzwierciedli krzywiznę ekranu. Szkło jest twardym materiałem, więc w rzeczywistości szkło jest płaskie. Posiada jedynie klej na bokach, tam gdzie jest barwione, a cała powierzchnia nie przylega idealnie do ekranu, stąd masz tęczę. Mocolo śmiało mogę polecić. Pamiętaj tylko, żeby naklejając, włączyć na stałe podświetlenie przycisków pod ekranem i naklejać szkło od dołu (inaczej trudno jest dokładnie trafić na wycięcia w szkle i możesz mieć efekt słabego oświetlenia przycisków), po przyklejeniu szkła dociskasz je symetrycznie od środka do zewnątrz i będzie OK. Ja używam Mocolo z etui Cafele i MSVII, spasowanie jest idealne na równi z krawędziami etui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaqjordan

Ale pal licho ta tecze (chociaż jest okropna). Najgorszy jest brak odwzorowania kolorów oraz widoczność w świetle dziennym. Tego nie da się używać.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaqjordan

Ha ha aha. O ludu. To nawet Chińczyk Ci napisał, żeby to ściągnąć.
Ciekawe na jaką wymienisz. Ja miałem już prawie wszystko, łącznie z najlepiej dopasowaną ARC od 3MK, a i tak ja ściągnąłem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta folia ma taki fajny nie wiem jak to określić... papierowy feeling co mi się podoba w sumie :D

Zamówiłem etui, które mi się podobało i dodają tam też szkło. Pewnie szału jakościowego nie będzie z tym szkłem ale na początek starczy. Choć posiadacze owe etui znów zachwalają.

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-4x-etui-pancerne-karbon-szklo-i6940043667.html

Edytowane przez DyndaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po pół roku szkło Mocolo jest całe popękane (co prawda upadał wielokrotnie fon na ekran, więc to moja wina, dobrze, że ochroniło właściwy ekran) ale to co się dzieje na brzegach na górze i dole to tragedia, pęka, kruszy się i widoczna jest czarna folia z klejem, która w sumie też zaczyna się odklejać :D tragedii nie ma, pół roku i kolejne 30 zł na nową szybkę to nie jest dramat. Ale miałem od samego początku zamgloną lewą część tego szkiełka no i efekt tęczy ale widoczne to tylko pod bardzo dużym kątem.

Aha i zauważyłem, że na allegro jest kilka kolorów pudełka tego szkła mocolo, są błękitne, niebieskie, zielone i pomarańczowe - to to samo jest? Jeśli nie to jakie wybrać? Dajcie linka najlepiej tu albo na PW :)

Edytowane przez lamv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi z etui jakieś "unipha xs premium tempered guardian"

Instrukcja naklejenie tego trochę dziwna, bo każą upuścić z góry i nacisnąć palcem przed ponad 10 sekund na środek.

 

 

No ja bym chciał coś aby mi się nie mazało i dawało jak najlepszą widoczność przy mocnym świetle i oczywista oczywistość. Chroniło ekran.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naklei się szkło, to jak krzywo się "położy", to można je oderwać i jeszcze raz spróbować czy nie ?

 

Edit.

Szkło przyklejone ale standard... na krawędziach odstaje...

 

Chyba to zerwę za kilka dni :P

Edytowane przez DyndaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...