Skocz do zawartości

Szkło hartowane / folia


data17

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, emmail napisał:

Testował ktoś lub słyszał o szkle hybrydowym? Znalazłem coś takiego na alledrogo:
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6863004487

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Tak, jest o nim parę postów wyżej. Nie pokrywa całego ekranu. Jeżeli chcesz zakryć całą przednią powierzchnię telefonu to z 3mk tylko folia Arc lub Arc Pro spełnia to zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest o nim parę postów wyżej. Nie pokrywa całego ekranu. Jeżeli chcesz zakryć całą przednią powierzchnię telefonu to z 3mk tylko folia Arc lub Arc Pro spełnia to zadanie.
Wiem, mam Arc i jestem zadowolony. No prawie, bo czasem jeżdżąc palcem po klawiaturze swype folia wydaje się być "tępa". Myślałem, że hybryda to coś nowego.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały temat masz o tym. W skrócie, nie ma szkła pokrywającego cały ekran, albo będą odstawać boki, gdzie ekran już się zakrzywia albo będziesz miał szkło ok 10mm mniejsze na krawędziach, najlepiej wypada folia 3MK Arc, ale i ona ma wady.

 

Szkło, które chcesz kupić opisałem tutaj: https://miuipolska.pl/forum/topic/23945-szkło-hartowane-folia/?do=findComment&comment=395031

 

Kupujesz akcesoria dla Redmi Note 4 Global Version albo dla Redmi Note 4x

Edytowane przez Sheol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o co kaman ze szkłami( bo mam w rodzinie R4x i zresztą czytałem temat )  tylko po prostu zgłupiałem dla jakiej wersji mam kupować akcesoria bo chyba zwykle RN4 nie na SD ma inny grip 

 

Czyli mam rozumieć ze wszystko co jest opisane  Redmi Note 4 Global Version / Redmi Note 4x będzie pasować 

Edytowane przez Ja Robot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi Note 4x i 4 Global to ten sam telefon na Snapdragonie, ten sam rozkład otworów, diody etc.

A więc kupujesz akcesoria dla 4x albo 4 Global. Nie kupujesz akcesoriów do Note 4 bo to inny telefon.

 

Ten temat widziałeś? https://miuipolska.pl/forum/topic/26904-jak-rozpoznać-wersję-redmi-note-4-4x-snapdragon-mediatek-global-china-itp/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja właśnie założyłem szkło Mocolo. Pasuje ładnie,ale pod szkłem na środku ekranu mam jedną, wielką,jeb...ą i kolorową plamę! I ciągnie się to za paluchem jak przesuwam po ekranie! Dodatkowo szkło posiada malutkie,gęsto rozstawione punkciki widoczne pod pewnym kątem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie założyłem szkło Mocolo. Pasuje ładnie,ale pod szkłem na środku ekranu mam jedną, wielką,jeb...ą i kolorową plamę! I ciągnie się to za paluchem jak przesuwam po ekranie! Dodatkowo szkło posiada malutkie,gęsto rozstawione punkciki widoczne pod pewnym kątem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Daj foto


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio zniknęła? Ja m.in. przez to wywaliłem do kosza to Mocolo. No ale nadal jest lipa jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów oraz widoczność w pełnym słońcu no i okrutne palcowanie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio zniknęła? Ja m.in. przez to wywaliłem do kosza to Mocolo. No ale nadal jest lipa jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów oraz widoczność w pełnym słońcu no i okrutne palcowanie.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka


Zniknęła. Co do obrazu: to na pewno szkło trochę przyciemniło ekran. Odciski i tłuste plamy po przyłożeniu telefonu do ucha? Niestety są! Przy "gołym" ekranie nie miałem z tym problemu,a teraz trzeba cały czas przecierać szkło.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymałem się ze zdjęciem ponieważ po godzinie zauważyłem, że plama zmniejszyła się o jakieś 50%,a po trzech zniknęła na dobre.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Tak też podejrzewałem do 24h powinno wszystko zniknąć.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tylko i wyłącznie folia ARC od 3MK. Na Black Friday kupiłem za 20 zł. -50%. Jest okey, ale nie idealnie, bo czuć pod palcem opór delikatny. Ale pokrywa cały ekran i nie odłazi.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jaqjordan napisał:

Tylko i wyłącznie folia ARC od 3MK. Na Black Friday kupiłem za 20 zł. -50%. Jest okey, ale nie idealnie, bo czuć pod palcem opór delikatny. Ale pokrywa cały ekran i nie odłazi.

46 zł z wysyłką za folię... Jakoś się gryzę z tą ceną jak za kawałek dociętej "folii", a jeszcze mówisz, że nie jest idealnie :P

Chociaż na allegro mają w sumie taniej. Jeśli kupi na allegro, to ta darmowa usługa naklejenia dalej obowiązuje?

Dużo szkieł/folii przerobiłeś?

 

Edit.

Jeszcze jest to szkło hybrydowe od 3mk

https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/Xiaomi-Redmi-Note-4x-Nietlukace-szklo-hybrydowe-3mk-FlexibleGlass/37258

 

Dobra, ktoś na poprzedniej stronie napisał, że nie zakrywa całego ekranu więc lipa.

Edytowane przez DyndaS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo. Od taniochy z Ali poprzez szkła od 3MK za 40 Zeta. Nawet miałem robionego shielda na zamówienie. Chciałem żeby był szerszy...i co? d*pa. Odlazil na bokach. Mocolo....szkoda słów. Zakrywa może i cały ekran, nie odlazi. Ale po pierwsze nakleić to jest cholernie ciężko, bo musisz się wcelować w te przyciski nawigacyjne na dole. Jak już Ci się uda to przeżyjesz okropny zawód jak spojrzysz na ekran. Palcowanie, przekłamane kolory, tęcza, beznadzieja widoczność w słońcu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mocolo i to prawda tęcza, palcowanie, słaba widoczność to kole w oczy. Prawdopodobnie jeśli nie te szkło ekran miałbym do wymiany po około 3tyg po zakupie(może nie do wymiany ale po tak krótkim czasie trochę słabo chodzić ze zbitym ekranem) a tak tylko szkło się  nakruszylo. Można wybierać między bezpieczeństwem a wygodą w użytkowaniu. Osobiście polecam mimo minusów tego szkła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już wolę zaryzykować niż używać to gówno. LCD + dotyk nie jest taki drogi do tego telefonu żebym musiał się męczyć patrząc na to coś. Nie po to kupuje telefon ze spoko wyświetlaczem, żeby używać jak jakieś gówno za 200 zł.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda identycznie jak Mocolo. Jak z odciskami,śladami po palcach itp?


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rostii napisał:

A ja poszedłem w hardcore i postanowiłem używać telefonu bez żadnej ochrony ekranu :) jedynie mam etui NILLKIN FROSTED 

Pomimo braku GG, to nie rysuje się jakoś specjalnie.

Przypadkowo wrzuciłem telefon do plecaka, gdzie miałem również klucze. Ucierpiał tylko aluminium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rostii napisał:

A ja poszedłem w hardcore i postanowiłem używać telefonu bez żadnej ochrony ekranu :) jedynie mam etui NILLKIN FROSTED 

mam już ten telefon od ponad miesiąca i też nie zamierzam kupować żadnego szkła, poprzedniego przez okres około 3 lat nigdy nie upuściłem + 0 jakichkolwiek rys, raczej małe szanse że i ten mi ucieknie z ręki, co prawda jest sporo większy ale, wolę zaryzykować niż męczyć się z jakimś gównem na ekranie, zastanawiam się tylko nad jakimś dobrym etui jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=4662]90tomash[/mention] Ściągnij tą folię. Masakrycznie ogranicza właściwości ekranu.
Od sierpnia nie mogę się zdecydować na jakieś szkło / folię i żadnej rysy nie uświadczyłem
Ostatnio też zdjąłem folię 3MK, bo po imprezie weszły bąble i zaczęła się odklejać. I chyba prędko nic nie założę. Palec o niebo lepiej jeździ po gołym ekranie niż po folii. Jest też bardziej wyraźny (albo to placebo). Zobaczymy tylko jak z rysowaniem się go...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jaqjordan

Ja założyłem 3MK ARC. Faktycznie, gorzej się śmiga palcem po ekranie. Zobaczymy jak długo z nią wytrzymam. Nie jestem w 100% przekonany do trwałości tego ekranu. Z dużo wątków przeczytałem odnośnie rysowania się tego ekranu. Chociaż ja mimo używania przez kilka miesięcy bez niczego nie uświadczyłem żadnej. No ale jednak dbam, telefon mi nie upada i nie noszę z kluczami czy klepakami.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam flexible glass ale nie nachodzi na cały świecący panel... Jest krzywo wycięta

Dnia 19.10.2017 o 16:49, przemonk25 napisał:

Założyłem wląsnie 3mk Flexible Glass.Oczywiście całego ekranu nie zakrywa. 

Po naklejeniu zauważyłem że dostały mi się jakieś drobne 4 paproszki na środku ekranu pod szkło. Czy przez to może się odklejać?

Mam to samo. Szkoda że nie potrafili wyciąć równo

Edytowane przez mrosi
po co przewalasz cały cytowany post, wraz z obrazkiem...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...