Skocz do zawartości

Szkło hartowane / folia


data17

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, djtonka napisał:

ja kupiłem Pro+ od BaKeey, porażka niby szkło (9H)  a plastik, pewnie większość oszukuje, sprawdziłem w pracy twardość vickersem po tym jak ją ściągnąłem i złamałem w ręce. Vickers nie zrobił testu bo diament "wszedł" w materiał, po drugie dopasowanie, sam nie wiem po co kupiłem bo nigdy nie kupuję :)

czyli wszystkie szkłą sa do du**?:) czy jest jakies co pokrywa caly ekran ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.10.2017 o 15:59, bazmaster1 napisał:

Ja mogę polecić to szkło. Wszystko pięknie leży, nic nie odstaje i nic nie zasłania. Nie gryzie się z pokrowcem Nillkin Frosted. 

Da radę wrzucić fotki? 

PS. Zobaczyłem na Ali od kupujących. Wygląda spoko, chyba zamówię. 

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alliexpress i allegro są dostępne szkła na cały ekran. Rozpoznacie je po tym, że nie są całe transparentne tylko mają ramkę w jednym z trzech kolorów... czarnym,  białym lub złotym. 

Szkło pokrywa cały ekran nawet na krawędziach i jest świetnie spasowane. Są jednak minusy. Szko posiada klej na brzegach i pewnie dlatego brzegi są w odpowiednim kolorze. Co za tym idzie, między wyświetlaczem a szkłem jest mikro odstęp. Po chwili użytkowania szkło na środku zaczyna stykać się z wyświetlaczem. Gdy spojrzymy na telefon pod odpowiednim kątem to miejsce zetknięcia daje efekt plamy. Wygląda to tak, jakby między wyświetlaczem a szkłem była woda. Trzeba zaznaczyć, że jest to widoczne tylko pod dużym kątem, przy odpowiednim oświetleniu i wyłączonym ekranie. 

Poniżej macie zdjęcia mojego fona z przyklejonym szkłem o którym pisałem.

Próbował ktoś już z Was utwardzonej folii na cały ekran Arc Pro od 3Mk?

 

IMG-20171008-WA0000.jpg

Edytowane przez meriox
Dodanie załącznika
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.10.2017 o 08:33, meriox napisał:

Na alliexpress i allegro są dostępne szkła na cały ekran. Rozpoznacie je po tym, że nie są całe transparentne tylko mają ramkę w jednym z trzech kolorów... czarnym,  białym lub złotym. 

Szkło pokrywa cały ekran nawet na krawędziach i jest świetnie spasowane. Są jednak minusy. Szko posiada klej na brzegach i pewnie dlatego brzegi są w odpowiednim kolorze. Co za tym idzie, między wyświetlaczem a szkłem jest mikro odstęp. Po chwili użytkowania szkło na środku zaczyna stykać się z wyświetlaczem. Gdy spojrzymy na telefon pod odpowiednim kątem to miejsce zetknięcia daje efekt plamy. Wygląda to tak, jakby między wyświetlaczem a szkłem była woda. Trzeba zaznaczyć, że jest to widoczne tylko pod dużym kątem, przy odpowiednim oświetleniu i wyłączonym ekranie. 

Poniżej macie zdjęcia mojego fona z przyklejonym szkłem o którym pisałem.

Próbował ktoś już z Was utwardzonej folii na cały ekran Arc Pro od 3Mk?

chroni to wogle ?:) opłaca sie zamówić ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna próba, kupiłem szkło z ramką firmy Wozinsky licząc, że tym razem się uda, niestety kolejna porażka.

Szkło dodatkowo strasznie się palcuje a czarna ramka jest fatalnej jakości, już przy pierwszym wycieraniu telefonu o koszulkę ją zarysowałem.

Warto też wspomnieć o fatalnym docięciu okienek pod podświetlenie przycisków. Dramat

Nie mam już nadziei, chyba folia ARC od 3MK to jedyne wyjście :/

DSC05298_800x600.JPGDSC05299_800x600.JPG

DSC05300_800x600.JPGDSC05301_800x600.JPG

DSC05302_800x600.JPG

Edytowane przez mrosi
Można napisać post tak, aby nie zajmował większości strony wątku? Można!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, w ciemię bity nie jestem, jak dotąd kupiłem trzy szkła na allegro, za dwa otrzymałem pełny zwrot kwoty a za trzecie tylko koszt szkła bo kupowałem też inne akcesoria, m.in etui.

 

Zastanawiam się tylko czemu produkuje się tyle szkieł, które nie maja prawa przylegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sheol napisał:

Spokojnie, w ciemię bity nie jestem, jak dotąd kupiłem trzy szkła na allegro, za dwa otrzymałem pełny zwrot kwoty a za trzecie tylko koszt szkła bo kupowałem też inne akcesoria, m.in etui.

 

Zastanawiam się tylko czemu produkuje się tyle szkieł, które nie maja prawa przylegać.

Bo ich produkcja musi być mega tania i zysk ze sprzedaży jest większy niż koszty reklamacji.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Szukam etui do mojego telefonu. Czytałem, że MSV II jest najlepsze. Czy mógłby się ktoś o nim wypowiedzieć? Wystaje ponad ekran?
Damn. Pełno postów tutaj było odnośnie tego etui. Przeczytaj.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem przetestować folię 3mk Arc Pro. Udałem się więc do punktu 3mk i przy zakupie ostrzegano mnie żeby jednak skorzystać z ich darmowej usługi naklejenia a nie robić tego samemu. Oczywiście nie posłuchałem ;-)

U mnie folia musi być naklejona idealnie a że mam wyprawę to chciałem zrobić to sam. W ten sposób wyrzuciłem 49,99 PLNów. 

To nie jest zwykła folia tylko coś w postaci naciągliwego silikonu tudzież gumy. Klej jest tak mocny, że nie ma szans w warunkach domowych wyprowadzić pęcherzyków powietrza na zewnątrz folii.

Udałem się do punktu ponownie i przy zakupie poprosiłem o naklejenie. W punktach mają komorę nagrzewającą dzięki której klej staje się bardziej płynny i możliwe jest odprowadzenie bąbli. Kilka małych pęcherzyków pozostało ale w ciągu jednego dnia zniknęły samoistnie.

Sama folia przylega praktycznie do samych krawędzi ekranu i jest niewidoczna. Jest to zaleta i wada. Wada ze względu na to, że większość etui (m.in. Nillkin Nature) powoduje odklejanie folii na krawędziach. W moim przypadku tylko Ipaky nie powoduje odklejania. Folia palcuje się tak samo jak czysty ekran bez ochrony. Poślizg palca jest idealny. Wydaje mi się, że lepiej jeździ się palcem po Arc Pro niż po czystym ekranie. Przepuszczalność światła jest wzorowa. 

W sieci można znaleźć niepochlebne opinie na temat wersji Arc (bez Pro), która z czasem sama odkleja się na krawędziach. Wersja Pro podobno ma mocniejszy klej ale czy wystarczający? To się dopiero okaże. Poniżej zamieszczam kilka fotek z naklejoną folią.

IMG-20171013-WA0006.jpgIMG-20171013-WA0005.jpg

IMG-20171013-WA0003.jpgIMG-20171013-WA0007.jpg

Edytowane przez mrosi
Można napisać post tak, aby nie zajmował większości strony wątku? Można!
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, przemonk25 napisał:

Założyłem wląsnie 3mk Flexible Glass.Oczywiście całego ekranu nie zakrywa. 

Po naklejeniu zauważyłem że dostały mi się jakieś drobne 4 paproszki na środku ekranu pod szkło. Czy przez to może się odklejać?

Wszystko się kiedyś i tak odkleja. 

Edytowane przez mrosi
nie ma to jak zacytować post nad Twoim, przewalając go wraz z obrazkiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tryhp3 napisał:

Wszystko się kiedyś i tak odkleja. 

Nie mogę się z tym zgodzić. Korzystałem z różnych szkieł i folii. Od takich za klika PLN'ów do nawet kilkudziesięciu.
Nigdy nie miałem problemów z odklejaniem. Zmieniałem dopiero wtedy kiedy uległa zniszczeniu z powodu upadku lub była porysowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 20.10.2017 at 1:18 PM, meriox said:

Nie mogę się z tym zgodzić. Korzystałem z różnych szkieł i folii. Od takich za klika PLN'ów do nawet kilkudziesięciu.
Nigdy nie miałem problemów z odklejaniem. Zmieniałem dopiero wtedy kiedy uległa zniszczeniu z powodu upadku lub była porysowana. 

Chodzi mi o zakrzywione szkła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...