Skocz do zawartości

Szkło hartowane / folia


data17

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Sheol napisał:

 

Dzisiejsze folie to trochę inna bajka niż te z dawnych lat. Lepszy poślizg, twardość, wysoka transparentność. Nie ma co porównywać z tamtymi foliami.

 

 

To fakt, nawet ta za 2 zeta jest w sumie spoko. Szkoda, że w Krk nie ma punktu z montażem 3MK. Jak będę  w Warszawie to w Złotych tarasach kupie ARC z montażem. Do tego czasu będę jechał na tych tanich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyy ta flexible arc wiele pozostawia do życzenia... jest duzo za mała... do porównania fotka z r4x. Tam mniejsze są "marginesy". 

Tu przy RN4 po prostu haczę palcem o krawędź przy ściąganiu górnej belki...nie sądzę aby płaszczyzna zaokrąglenia była az tak duża, że takie marginesy są.

Fakt - folie nalepiełm bez problemu, bez kurzu i bez pęcherzy, ale to chyba każdy swój sposób ma - mój to łazienka :) znawcy folii brando na pewno wiedzą o co chodzi :)

zdjęcia:

IMG_20170920_184953_HDR.jpg IMG_20170920_185022_HDR.jpg IMG_20170920_185142_HDR.jpg IMG_20170920_185218_HDR.jpg

Edytowane przez Edek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, ale lipa. Wiązałem duże nadzieje z tym szkłem. Bo wiem, że 3MK robi dobre jakościowo. No ale z tymi marginesami to porażka. Ehhh. Wychodzi na to, że nie ma nic sensownego. Naprawdę.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem 10 stron i widzę ze na ten telefon nie ma szkła idealnego. Zastanawiam sie nad 3mk Flexible Glass ale tu straszna bieda jeśli godzi o zdjęcia tego szkła...

proszę niech ktoś wrzuci jak wygląda to szkło po bokach.

widziałem ze narzekacie ze brakuje około 1mm po obu bokach. Co myślicie o tym by napisać do nich żeby stworzyli szkło o 1 mm szersze po obu bokach? Bo można złożyć zamówienie na właśnie szkło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocolo to dziadostwo. Jedynie co to, że przylega dobrze. Ale reszta to lipa. Zgadałem się z 3MK. Będę miał na zamówienie folie Shield zrobiona. Poprosiłem aby była troszke szersza. Jak nie będzie odlazic to wtedy poproszę o szkło w tych rozmiarach.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przemonk25 napisał:

przeczytałem 10 stron i widzę ze na ten telefon nie ma szkła idealnego. Zastanawiam sie nad 3mk Flexible Glass ale tu straszna bieda jeśli godzi o zdjęcia tego szkła...

proszę niech ktoś wrzuci jak wygląda to szkło po bokach.

widziałem ze narzekacie ze brakuje około 1mm po obu bokach. Co myślicie o tym by napisać do nich żeby stworzyli szkło o 1 mm szersze po obu bokach? Bo można złożyć zamówienie na właśnie szkło...

Po bokach widać na moich pierwszych 2 zdjęciach. A powiem tyle że 3mk flexible Glass  jest jeszcze węższe niz  ten nillkin z filmiku wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jaqjordan napisał:

Zgadałem się z 3MK. Będę miał na zamówienie folie Shield zrobiona. Poprosiłem aby była troszke szersza.
Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
 

Troche szersza czyli ile ? :P A ile kosztuje takie zamówienie? I koniecznie daj tu znac o efektach tego eksperymentu, bo jak pojdzie do rze to ja tez zamówię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że dam znać. Jak będzie ok to zmienia u siebie na stronie. Już kiedyś do jakiegoś BB im sugerowałem zmiany i tak zrobili. Porządna firma.
A jak Shield przejdzie testy to się zabierzemy za Flexible Glass.
Ile? Po jakimś 1-2 mm po obu stronach. Tak żeby zakryło chociaż LCD bez ramek. Na wysokości może tak zostać. Tam nie przeszkadza.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi Redmi Uwaga 4 Szkło Pełna Pokrywa Szkło Hartowane Redmi Uwaga 4 Pro Uwaga 4X5.5 "Screen Protector Xiaomi Uwaga 4 Globalna Wersja
http://s.aliexpress.com/uuArIrEz
(from AliExpress Android)

Testował ktoś to szkło? Myślę czy by nie sprawdzić bo folia dołączona do telefonu po pierwszym dniu ma setkę rysek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zdążyłem edytować, przeczytałem ale nie dużo idzie z tego wyciągnąć.
Niedawno kupiłem takie szkło
http://allegro.pl/szklo-3d-na-caly-ekran-xiaomi-redmi-note-4x-c24-i6875329523.html#
Oraz takie etui
http://allegro.pl/etui-karbon-xiaomi-redmi-note-4x-szklo-f50-i6822879029.html?snapshot=MjAxNy0wOS0xOFQwMjozMzoxOS4xMDJaO2J1eWVyOzM5ZmU4N2RlZmNiMmU5YjliM2ViMDJiZDllOGRiMzkyMmEzODI1OGNkMjgyMzViMmY3MzUzNTY4MzFiZTBkZjU%3D
Jako całość całkiem fajnie się to komponuje szkło delikatnie odbija światło "efekt lustra" ale nie przeszkadza to w codziennym użytkowaniu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dariohell jak te szkło się sprawuje? Rzeczywiście pokrywa cały ekran i ma zaokrąglone krawędzie? 
W opisie aukcji jest napisane.... " Doskonale chroni nie tylko część płaską, ale również zakrzywione boki..." i cały trick polega na tym że ono ma klej tylko na czarnej części czyli na krawędziach i tak jest mocowane, jak na razie nie zauważyłem żadnych kliknięć podczas użytkowania ale podejrzewam że z czasem mogą się pojawić. Co do rozmiaru jest ok pokrywa cały ekran z tym etui nie widać brzegów ekranu. Za tą cenę raczej trudno znaleźć coś lepszego dla tego modelu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dariohell

Podzielam Twoja pozytywną opinię na temat tego szkła.

@Grzbiet

Używam.to szkło już przeszło miesiąc. Zaliczyło kilka grubych upadków - żadnych uszkodzen.

Szkło przylega perfekcyjnie na całej długości, póki co nie zamierza odpadać. Z etui ipaky sprawuje się idealnie.

Ma lekką tęczę która pojawia się na środku ekranu w słoneczne dni(to chyba standard przy 2.5d) i widać w dużym słońcu te mini kropli które w niczym nie przeszkadzają ;)

 

Ps. Proponuje zacząć je kleic od dołu przy włączonym podświetleniu klawiszy nawigacyjnych bo ja w nie trochę nie trafiłem i podświetlenie jest slabsze. Generalnie największą trudność sprawia trafienie w te guziki i przy okazji w diodę LED u góry ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

słuchajcie znalazłem prawie idealną folię :)

ARC od 3MK. Idealne wymiary co do szerokości i długości :D Jedyny minus jest taki, że jest to folia do wersji Note 4, a nie 4x, dlatego trochę słabo pasują otworki na przedni aparat. Dodatkowo, ja trochę za wysoko przykleiłem i wystaje mi kawałek w okolicy głośnika (wydaje mi się, że otwór na głośnik jest też za wąski). Cena  z przesyłką wynosiła 26 zł. Nie jest źle :) 

IMAG0506.jpg

IMAG0503.jpg

IMAG0507.jpg

IMAG0504.jpg

IMAG0505.jpg

Edytowane przez emmail
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...