Skocz do zawartości

Szkło hartowane / folia


data17

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 13.09.2017 o 19:43, hCYk napisał:

Zdjęcie jest słabej jakości ale widać tą ramkę z boku. I tak jest dookoła. Tylko w jednym miejscu na długości od 3 cm ładnie przylega do samej krawędzi. Co do etui to jeszcze go nie zakładałem bo dopiero dzisiaj do mnie przyszło. Wygląda "porządnie" ale myślałem że wersja kolorystyczna Navy jest trochę ciemniejsza. 

Zdjęcie

No i po wnikliwej analizie okazało się że oficjalny sklep Nillkin przysłał mi złe szkło. Zamiast do Redmi Note 4X przysłali do Redmi Note 4 które jest o 0.5 cm dłuższe i dlatego nie przylega tak jak powinno. Tylko czy teraz da się je odkleić w całości żeby im wysłać i czy wgl się opłaca :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szkło(bezramkowe), które odchodzi dookoła 3-4 mm (witaj w klubie, co nie ? ;) ), znacie jakiś myk żeby nie wchodziły paprochy pod krawędzie? Etui mam  KARBON CASE.

Może uszczelnić silikonem :P

Tak w ogóle to z czego wynika to zakrzywienie ekranu? Rozumiem, że modne są zaokrąglone (same) krawędzie (jak w Samsungu S7). Po co robić taki "łukowaty" ekran, czemu to służy? Nic dziwnego, że proste szkła odstają. Mi to wygląda na brak kontroli w produkcji,

 

Edytowane przez trev79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakrzywienie ekranu wynika z kilku aspektów. Do kluczowych zaliczyłbym:

- moda (apple oraz samsung tak robi i się sprzedaje więc my np. Xiaomi też tak zróbmy)

- będzie można sprzedawać droższe akcesoria i większą ilość bo telefon będzie delikatniejszy - ja już mam 2 etui i planuje kupić jeszcze... ze dwa a dawniej to zlewałem (szkło plus silikonowy kondomik na plecki i wsio).

- będzie można więcej zarabiać na podzespołach, głównie ekranach, bo jak ktoś nie zabezpieczy szkłem hartowanym 3D (a nie 2,5D) - z różnych powodów: bo go nie ma w ofercie, bo drogie itp. - to prędzej mu pęknie ekran i będzie musiał kupić nowy.

- telefon szybciej się zużyje tzn. zniszczy wizualnie = ludziska szybciej kupią nowy model...

- niektórzy producenci (tzn. większość) będą mogi uzasadnić coraz bardziej absurdalne ceny smartfonów...

Edytowane przez ichris
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://postimg.org/gallery/13e4xn20w/

Zostawilibyście to czy nie? Zastanawiam się czy zakładać drugie ramkowe, mam akurat http://allegro.pl/szklo-9h-3d-na-caly-ekran-kolory-xiaomi-redmi-4x-i6903273917.html

Ma takką zaletę, że fajnie się po niej palcem jeździ, a podejrzewany minus jaki będzie , to że paprochów nawłazi zapewne?

Wydaje mi się, że jakiegoś trzeba szukać giętkiego

1/ http://allegro.pl/szklo-3mk-flexible-glass-7h-xiaomi-redmi-note-4x-i6917072100.html

2/ http://allegro.pl/folia-ochronna-3mk-shield-xiaomi-redmi-note-4-i6662725697.html

Folia to folia, dopasuje się do krzywego ekranu a proste szkło, sztywne - nie.

 

 

 

Edytowane przez trev79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu nowej tempered glass w jednym z rogów ekranu mam "szkło" tak jakby... nieprzylegające do ekranu. Być może jest to spowodowane tym, że dotknąłem brudnym palcem przy zakładaniu bądź nie do końca wyczuściłem ekran telefonu przed całą operacją. Co prwada zarówno dłonie jak i ekran na pewno dobrze wyczyściłem - no ale...

Pytanie brzmi: czy warto próbować ponownie zdjąć tempered-glass, potem spróbować przetrzeć ponownie telefon np. czystą wódką (nie mam czystego alkocholu  alkoholu), bądź płynem do czyszczenia ekranów LCD, a następnie ponownie założyć tempered-glass? Czy taka operacja ma sens czy może raczej na pewno nie będzie osłona poprawnie przylegać po takiej operacji?

A jeżeli można próbować to czym czyścić ekran: wódką czy raczej płytnem do czyszczenia LCD? Zdaję sobie sprawę, że wódka to tylko 40% alkochol  alkohol, a nie 98%, więc boję się o ewentualne smugi.

Edytowane przez mrosi
warto czasem zaufać sprawdzaniu pisowni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dawciobiel napisał:

A jeżeli można próbować to czym czyścić ekran: wódką czy raczej płytnem do czyszczenia LCD? Zdaję sobie sprawę, że wódka to tylko 40% alkochol, a nie 98%, więc boję się o ewentualne smugi.

Niestety to się nie uda. Jeśli już raz zabrudziłeś fragment strony z klejem, to - jak się to mówi - "po ptokach". Zatrzesz klej i tyle. Ile wydałeś na szkło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy więcej ekranów 2,5 D ani podobnych wynalazków do momentu gdy akcesoria nie będą naprawdę w pełni dopasowane. Ja użytkuję szkło na cały ekran Mocolo - przylega dobrze, ale po pierwsze miało różne defekty (jakieś odbarwienia na szkle) i po kilku dniach zaczęło pękać, mam też odprysk na dolnej krawędzi telefonu. Ale nic innego lepszego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szkło jest ciekawe:
http://allegro.pl/7h-3mk-flexible-glass-xiaomi-redmi-note-4-global-i6961306791.html
testował ktoś z forumowiczów?
Właśnie dziś takie "szkło" założyłem na ekran. Wiadomo - nie chroni całego ekranu ale w porównaniu do innych szkieł, przeze mnie testowanych, przylega na całej powierzchni, nigdzie nie odchodzi i wygląda świetnie.

Wcześniej korzystałem z Mocolo i jak już wcześniej pisałem, efekt lustra, niezbyt zadowalające odwzorowanie kolorów i częściowe problemy z dotykiem skłoniły mnie do tej zmiany.

W punkcie 3mk mieli jeszcze folię ARC, która pokrywa cały ekran, nad którą się zastanawiałem. Jednak wybrałem szkło.
Mam dwa miesiące na test i jeśli zacznie się coś dziać, czy szkło zacznie odchodzić to bezpłatnie wymienią na drugie lub na folię.

Wcześniej miałem 6 szkieł różnych firm i z każdym było coś nie tak!

Brzmi jak reklama, za co przepraszam, jednak pierwszy raz jestem zadowolony!

Poniżej zdjęcia w kiepskim oświetleniu, mam nadzieję że choć trochę widać efekt.
Jeśli nie mogę wrzucić nieco lepsze. bd515eadafc308ea66aa30632ec1d7b7.jpg8d2657b5a1907244a75d5a5e6d928f63.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie jedno zastanawia, co lepiej - szklo czy folie. 

Faktycznie szklo pomaga na uderzenia? a folia tylko na zarysowania?

mialem szklo na mi3, i juz 3 razy zmienialem szklo... razem z wyswietlaczem:) teraz mam rn4x i zastanawiam sie co założyc... w sumie niechcacy mam folie arc 3mk, ale może lepiej od razu to flexible glass?

folie ostanio mialem na HTC Diamond:) wiec to byly inne czasy niż teraz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szkła to często pic na wodę, córka już rozbiła trzy razy Szajsunga, który miał za każdym razem szkło, wiem, że jest niezdarna, wiec za każdym razem starałem się chronić ekran. Ostatnim razem pękł digitizer a szkło zerwałem całe :)

Szkła, które kupowałem do RN4 były za duże, nie dolegały na całym obwodzie, nie mając korzyści rozwaliłem wszystkie kolejno jednym lekkim uderzeniem rączką kombinerek. Jedno puknięcie i po szkle, przetestujcie jak macie okazję. Ot super niezniszczalne szkła, wałek i tyle.

Albo te tanie z allegro to zwykłe oszustwo i trzeba kupować drogie firmowe albo nie wiem.

Co do szkieł dla RN4x - nie ma takowych, są albo za małe albo za duże przez co później mamy niedolegające wszystkie krawędzie lub tandetnie wyglądający telefon z za małym szklem. Są też szkła z ramką, gdzie ramka to niby silikon, który nie jest przyklejony - to się odrywa, podchodzi syfem. Szkoda nerwów na te szkła, jedyne sensowne wyjscie w tych modelach to folia 3MK ARC

 

3MK FlexibleGlass nie nadaje sie do tego modelu, jest dużo mniejsza niż ekran.

 

Ogólnie ekran 2,5D to nieporozumienie, nie ma szkieł a sam ekran nie daje nic.

Edytowane przez Sheol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szkło z ramką za około 10zl z allegro. Jedyny minus to lekka tęcza na środku ekranu widoczna w dużym słońcu. Palcuje się jak każde szkło. I wbrew temu co pisze poprzednik nic się nie odkleja. Noszę je w komplecie z etui ipaky więc może to też ma jakiś wpływ. Telefon przeżył kilka dzwonów, a wsrod nich taki po ktorym po upadku na kafle telefon się zbluescreen'owal. Mimo to wszystko działa a wyświetlacz calutenki:)

 

Z tej aukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkło hartowane ma za zadanie zmniejszyć prawdopodobieństwo uszkodzenia ekranu a nie całkowicie uchronić przed pęknięciem.
Dobrze wykonane i przyklejone szkło na całej swojej powierzchni wzmacnia strukturę wyświetlacza przez co naprężenia działające na ekran podczas upadku są mniejsze co redukuje ryzyko uszkodzenia.
Przy okazji, szkło chroni także przed zarysowaniem.

Jednak ekran ze szkłem nie jest niezniszczalny i trzeba o tym pamiętać.






Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wojusek napisał:

Mam szkło z ramką za około 10zl z allegro. Jedyny minus to lekka tęcza na środku ekranu widoczna w dużym słońcu. Palcuje się jak każde szkło. I wbrew temu co pisze poprzednik nic się nie odkleja. Noszę je w komplecie z etui ipaky więc może to też ma jakiś wpływ. Telefon przeżył kilka dzwonów, a wsrod nich taki po ktorym po upadku na kafle telefon się zbluescreen'owal. Mimo to wszystko działa a wyświetlacz calutenki:)

 

Z tej aukcji

Mi się tęcza pokazała w ... Lidlu. Po złożeniu nie było tego, myśle sobie , ładny h.. drugie szkło do d.. ale ten efekt tęczy jest tylko przy świetle fluorescencyjnym. I nie jest to spowodowane sposobem mycia ekranu (bo gdzieś pisało, żeby nie używać dołączonych nawilżanych ściereczek). Ekran po prostu był fabrycznie czysty (nie dotykałem ekranu bez folii wiec nie musiałem go myć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze podziwiam ludzi, którzy po zobaczeniu w akcji ekranu RN4X są później w stanie używać tych gównianych szkieł na cala powierzchnie telefonu.
Tęcza, efekt lustra, nieodwzorowanie kolorów, jakieś wyblakłe, palcowanie. To wszystko sprawia, że zamiast cieszyć się telefonem to używamy jakiegoś gówna. No i jeszcze do tego wszystkiego etui.
Ja to od razu zdarłem. Mi zostaje jeszcze jedna próba z 3MK flexible glass. Przynajmniej wiem, że będę miał normalne odwzorowanie kolorów. Zobaczymy czy jednak nie będzie wyglądać beznadziejne przez to, że jest za małe.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś założył folie 3mk arc? Jak na folie to ona jest mega droga, minimum 25zł z przesyłką.

PS. a może po taniości pójść i kupić: http://allegro.pl/folia-lcd-poliweglanowa-xiaomi-redmi-note-4-i6929713576.html - chyba zaryzykuje bo cena kusi.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ichris napisał:

A ktoś założył folie 3mk arc? Jak na folie to ona jest mega droga, minimum 25zł z przesyłką.

PS. a może po taniości pójść i kupić: http://allegro.pl/folia-lcd-poliweglanowa-xiaomi-redmi-note-4-i6929713576.html - chyba zaryzykuje bo cena kusi.

Spytaj przed o jej wymiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ichris napisał:

A ktoś założył folie 3mk arc? Jak na folie to ona jest mega droga, minimum 25zł z przesyłką.

PS. a może po taniości pójść i kupić: http://allegro.pl/folia-lcd-poliweglanowa-xiaomi-redmi-note-4-i6929713576.html - chyba zaryzykuje bo cena kusi.

Droga? Dawno, dawno temu była taka folia marki "Brando", którą kupowało się do telefonów typu Nokia N95 i PDA, były w wersji matowej i odblaskowej. Do PDA kosztowały minimum 40zł + wysyłka, a jedyną opcją kupna za granicą był ebay, gdzie wcale nie było taniej. Za to wszystkie tanie folie były nic nie warte i niedopasowane. :D Ale wtedy warto było wydać tyle pieniędzy, bo korzystało się z prawdziwego rysika. Dobra folia musi swoje kosztować.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ichris napisał:

A ktoś założył folie 3mk arc? Jak na folie to ona jest mega droga, minimum 25zł z przesyłką.

PS. a może po taniości pójść i kupić: http://allegro.pl/folia-lcd-poliweglanowa-xiaomi-redmi-note-4-i6929713576.html - chyba zaryzykuje bo cena kusi.

mam  ją, ale nie wiem czy zakładać, czy lepiej zakupic 3mk felxible glass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mgcompany napisał:

Droga? Dawno, dawno temu była taka folia marki "Brando", którą kupowało się do telefonów typu Nokia N95 i PDA, były w wersji matowej i odblaskowej. Do PDA kosztowały minimum 40zł + wysyłka, a jedyną opcją kupna za granicą był ebay, gdzie wcale nie było taniej. Za to wszystkie tanie folie były nic nie warte i niedopasowane. :D Ale wtedy warto było wydać tyle pieniędzy, bo korzystało się z prawdziwego rysika. Dobra folia musi swoje kosztować.

Pamiętam te folie i tą markę... Ale to jest prehistoria. Ostatnio kupowałem szkło na alletanio do Mi4c za 1,4zł + 2,9zł przesyłka nierejestrowana. Szkło doszło na trzeci dzień ekstra zapakowane w pudelko 2cm x 10 cm x 15cm. Oprócz tego że brakuje po 1mm po bokach to szkiełko jest rewelacyjne. Także trochę mi teraz ciężko przełknąć 25zł na folie, która w dobie szkieł hartowanych jest przeżytkiem :D 

Edytowane przez ichris
lit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam 3mk flexible glass od początku praktycznie jak mam telefon i szczerze nie polecam. Wycięcia, wykonanie, przyleganie jest bardzo OK, natomiast szkło jest za małe. O ile na zagięte krawędzie nic nie poradzisz, tak fakt, ale to że szkło te nie pokrywa nawet całego ekranu (około 0,5-1mm z każdej strony po bokach brakuje) jest porażką i sprawia, że na brzegach ekran bywa czasem 'niewrażliwy' na dotyk. Przy obróceniu telefonu na bok wyciągnięcie paska powiadomień łapiąc za niego czasem przez to po prostu nie działa, bo szkło to uniemożliwia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, trev79 napisał:

Spytaj przed o jej wymiary

juz mam tą folię, nałożyłem i... tak średnio. Niedopasowane są dziurki na kamerkę i czujnik światła - to największa wada. Oczywiście folia jest nie na cały ekran. Jest mniej więcej o 1mm węższa z każdej strony od tej oryginalnej czyli tragedii nie ma (czyli w sumie o 2mm na szerokość i 2mm na wysokość). Folia prezentuje sie brzydko na wyłączonym ekranie - jest lekko matowa - ale i tak lepiej niż oryginalna, która jest koszmarna. Paluchem jeździ się ciut lepiej niż po oyginalnej. Natomiast jak się włączy ekren to jest fajnie, znaczniej lepiej niż na tej Xiaomi. Gdyby nie to wycięcie dziurek to bym się zastanawiał czy nie lepiej zamówić 10 szt. takich i celować w idealne nałożenie zamiast jednej ARC. 

Teraz mi nie wyszło nałożenie bo dostało się kilka paprochów i są bąble. Ale to moja wina. Tam gdzie nie ma paprochów to bąble zeszły.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4 godziny temu, ichris napisał:

(...) Także trochę mi teraz ciężko przełknąć 25zł na folie, która w dobie szkieł hartowanych jest przeżytkiem :D 

Dzisiejsze folie to trochę inna bajka niż te z dawnych lat. Lepszy poślizg, twardość, wysoka transparentność. Nie ma co porównywać z tamtymi foliami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...