Skocz do zawartości

Szkło hartowane / folia


data17

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 2.08.2017 o 14:48, Feanaro napisał:

Ktokolwiek?

Myślałem czy by nillkina nie kupić bo jest z plastiku wiec teoretycznie nie może się zaginac tak, żeby tę folię odklejać. Ma ktoś nilkin + 3mk arc i jest zadowolony?

Mam I jestem zadowolony w 90%.

Planuje zakupić folie na tył dodatkowo bo pod niklina potrafi dostać się brud I mam małą ryske już na pleckach :( ogólnie szkło jest węższe niż ekran bo on sam jest zaokrąglony. Zastanawiam się nad folią matową. Miałem taką gdy telefon do mnie przyszedł i to rozwiązywało problem ze słabą widocznością w słońcu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.08.2017 o 17:07, Stuku napisał:

Witam, dzień dobry!
Chciałem zamówić szkiełko od tego majfrienda, akurat jest w promocji, ale nie jestem pewien które będzie pasować do RN4 Global (Snap, lte B20)?

EDIT: Najpierw sprawdź, potem pisz. Tutaj, od tego samego sprzedawcy, jest wyraźna opcja RN4X
https://pl.aliexpress.com/store/product/Full-Coverage-Tempered-Glass-For-Xiaomi-Redmi-4-4X-Note-4-Pro-Prime-4X-For-Mi5/1228920_32798157140.html?spm=a2g17.12010615.0.0.69fb9a8dMYngJL

Edytowane przez Wiewi0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link. A czy ta folia jest na cały ekran, czy tylko płaską powierzchnię i czy się rysuje, palcuje. Piszesz, że miałeś już takie folie założone, więc jak ta folia wygląda po dłuższym czasie?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomasznowak napisał:

Dzięki za link. A czy ta folia jest na cały ekran, czy tylko płaską powierzchnię i czy się rysuje, palcuje. Piszesz, że miałeś już takie folie założone, więc jak ta folia wygląda po dłuższym czasie?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X
 

Niestety nie jest na cały ekran, palcuje się dużo mniej niż szkła, rysuje się bardziej niż szkła. W poprzednich telefonach zmieniałem taką folia co 6-9 miesięcy, za to nigdy mi się nie odkleiła, w przeciwieństwie do szkieł, które też czasami kupowałem na próbę, te po jakimś czasie odklejały się na brzegach.  W Meizu folia wytrzymała mi 10 miesięcy, jak go dawałem wnuczce, nakleiłem jej szkło, po 2 miesiącach brzegi odstają (fakt, że to dziecko i nie dba tak o sprzęt jak ja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, otóż zakupiłem szkło hartowane firmy mofi, które wygląda mniej więcej tak:
Click!

Najdziwniejszy jest problem że na środku ekranu pojawia się taka tęczowa plamka, jakby pod folią była woda. Jak dotknę to się przesuwa itd. Czasami nie ma jej wcale.
Posiadam to szkło już od 3 dni i nie ważne czy telefon leży bezczynnie na stole czy mam go w kieszeni, w zależności od humoru pojawia się ta plamka.
Dziewczyna w swoim Note też założyła szkło tej samej firmy i objawy są identyczne. Spotkał się ktoś już z czymś takim?
Nadmienię iż w pudełku ze szkłem była też taka mała ampułka z jakimś olejem/oliwką (w każdym razie była to dość tłusta substancja), nie mam pojęcia do czego.

Edytowane przez scraber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że zestaw 3mk Arc + Nillkin działa dobrze. 2 razy miałem tak że od dołu/góry telefonu folijka odlazła i trzeba było paluchem ją poprawić, ale nie było to spowodowane przez nillkina, tylko wyjątkowym gniecieniem telefonu w kieszeni. W sumie trzeba to brać pod uwagę kupując tę folijkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przyszło do mnie etui MSVII ale niestety nie wystaje nad ekran ani nie zasłania rogów ekranu. Jest jakieś etui które dobrze wystaje lekko na ekran i zasłania te krawędzie zaokrąglone chociaż trochę? Bo z doświadczenia wiem że to są dość newralgiczne miejsca. Ktoś może jakieś polecić? Nillkin zasłania i wystaje?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Mon Aug 07 2017 o 22:16, scraber napisał:

Witam, otóż zakupiłem szkło hartowane firmy mofi, które wygląda mniej więcej tak:
Click!

Najdziwniejszy jest problem że na środku ekranu pojawia się taka tęczowa plamka, jakby pod folią była woda. Jak dotknę to się przesuwa itd. Czasami nie ma jej wcale.
Posiadam to szkło już od 3 dni i nie ważne czy telefon leży bezczynnie na stole czy mam go w kieszeni, w zależności od humoru pojawia się ta plamka.
Dziewczyna w swoim Note też założyła szkło tej samej firmy i objawy są identyczne. Spotkał się ktoś już z czymś takim?
Nadmienię iż w pudełku ze szkłem była też taka mała ampułka z jakimś olejem/oliwką (w każdym razie była to dość tłusta substancja), nie mam pojęcia do czego.

Mam tak samo a to już moje drugie szkło tej firmy. W iinstrukcji jest napisane żeby nie naciskać przy zakładaniu najpierw na środku. Ja robiłem zgodnie z instrukcją ale może naciskając od środka nie będzie tej tęczy. 

Edytowane przez redmati2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paciula napisał:

Panowie przyszło do mnie etui MSVII ale niestety nie wystaje nad ekran ani nie zasłania rogów ekranu. Jest jakieś etui które dobrze wystaje lekko na ekran i zasłania te krawędzie zaokrąglone chociaż trochę? Bo z doświadczenia wiem że to są dość newralgiczne miejsca. Ktoś może jakieś polecić? Nillkin zasłania i wystaje?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie Redmi Note 4X, MSVII lekko wystaje przed ekran, ze szkłem Mocolo jest równo. Jak chcesz mocno wystające to iPaky Hybrid daje radę. Co do zabezpieczenia krawędzi MSVII zabezpiecza dobrze, nie zwracaj uwagi na ten prześwit, dzięki temu lepiej pasuje, a przy upadku zdaje egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamówiłem na ali 

 

https://pl.aliexpress.com/item/GKK-360-Full-Body-Cover-Protection-Case-for-Xiaomi-Redmi-Note-4X-Note4x-3-in-1/32818408604.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2PL0rx

 

Już wiem, że to będzie strzał w 10. Niestety przy jakimkolwiek upadku w etui MSVII, szkło hartowane kruszy się na krawędzi a kwestią czasu są pęknięcia szkła na całej powierzchni ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, redmati2 napisał:

Mam tak samo a to już moje drugie szkło tej firmy. W iinstrukcji jest napisane żeby nie naciskać przy zakładaniu najpierw na środku. Ja robiłem zgodnie z instrukcją ale może naciskając od środka nie będzie tej tęczy. 

Ludzie, czytajcie temat.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Pierścienie_Newtona

Płaskie szkiełko na zaokrąglonym ekranie nie styka się z nim na całej powierzchni, efektem są pierścienie newtona i nic z tym nie zrobicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem szkło Mocolo w zielonym opakowaniu. Założyłem je dzisiaj i jak dla mnie to rewelacja w porównaniu z poprzednim odstającym szkłem no name z Allegro. Na szybko mogę napisać, że nie palcuje się zbytnio i super przylega, bez efektu tęczy, odstawienia na rogach itp. Jutro postaram się dodać zdjęcia jak to wygląda.

Wysłane z mojego Redmi Note 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomasznowak napisał:

Kupiłem szkło Mocolo w zielonym opakowaniu. Założyłem je dzisiaj i jak dla mnie to rewelacja w porównaniu z poprzednim odstającym szkłem no name z Allegro. Na szybko mogę napisać, że nie palcuje się zbytnio i super przylega, bez efektu tęczy, odstawienia na rogach itp. Jutro postaram się dodać zdjęcia jak to wygląda.

Wysłane z mojego Redmi Note 4
 

Nie uciekniesz przed efektem teczy. Zmacasz trochę telefon, temperatura powietrza się zmieni i tyle z rewelacji xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Feanaro napisał:

Nie uciekniesz przed efektem teczy. Zmacasz trochę telefon, temperatura powietrza się zmieni i tyle z rewelacji xd

Mam Mocolo już ok. dwóch miesięcy i efekt tęczy nie występuje. Czytałem gdzieś o MOFI, że mieli wadliwą partię i występował właśnie taki efekt, ktoś nawet wymienił u sprzedawcy. Mocolo jest OK, tylko niemiłosiernie się palcuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uciekniesz przed efektem teczy. Zmacasz trochę telefon, temperatura powietrza się zmieni i tyle z rewelacji xd
Witam. Miałeś rację, że efekt tęczy się pojawi, bo tylko napisałem o tym szkle i pojechałem do pracy, a po wyjściu z samochodu na ekranie "piękna" tęcza. Znikła teraz co prawda, ale jak tak ma to wyglądać co jakiś czas przy zmianie temperatury, to dziękuję za takie szkło. W ogóle to nie wiem po co noszę szkło? Żeby nie zbić ekranu? Tylko to jeszcze mi się nie zdarzyło od początku jak zacząłem kupować i używać smartfonów. Żeby uniknąć zarysowań? To akurat mi się zdarzyło w Samsungu S4, ale te rysy były praktycznie nie widoczne. Jeszcze za czasów płaskich szkieł to rozumiem kupno szkła za kilka złotych, ale teraz przy tych zakrzywionych ekranach? Nie ma sensu nosić szkła, które tylko szpeci telefon . Ktoś zaraz napiszę, że nie rozbił mi się ekran, to nie wiem jak to jest potem. Otóż wiem ile kosztuje wymiana ekranu, bo ostatnio wymieniłem znajomemu pęknięty wyświetlacz w Redmi Note 3. Wyszło ok. 150 pln. Mnie do tej pory szkła kosztowały 70 pln, czyli blisko połowę ceny wyświetlacza. Wiem, że nie każdy ma zdolności manualne do wymiany wyświetlacza, że serwis też bierze pieniądze, ale chyba lepiej nie psuć efektu wizualnego dziadowskim szkłem, tym bardziej, że ono i tak nie gwarantuje, że ekran się nie stłucze. Tak, że jak wywalę to szkło Mocolo (chociaż jeszcze dam mu szansę), to nie planuję zakupu innego tylko normalnie bez szkła używać telefon.

Wysłane z mojego Redmi Note 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie mocolo już poleciało do kosza, bo nie dość, że tęcza ciągle się pojawiała, to jeszcze ślady palców ciężkie do wytarcia miałem. Teraz mam tylko etui gumowe. Planuję jeszcze
zakup innego. Znalazłem kilka na allegro. Miał ktoś z Was takie?
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6921801943 lub to
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6840430973

Wysłane z mojego Redmi Note 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwsze i to straszne badziewie, nie polecam, twardy plastik, kiepskie szkło na froncie, generalnie przy samym zakładaniu na telefon strasznie trzaska i miałem wrażenie, że od niego mi się telefon sam rozwali. Na Aliexpress kosztuje chyba 2.5$, więc w Polsce jest niezłe bicie na nim, ale nie warto.

Drugie to jest popularny pokrowiec, który miałem na Redmi Note 2 i jest bardzo fajny, jest też wersja z wzorkiem smoka na tyle i w kilku kolorach. Na Aliexpress kosztuje 4-5$. Jest stosunkowo cienkie, ale chroni przed obiciami i lekko wystaje ponad ekran. Dobry case.

Jak kupuję nowy smartphone, to zawsze szukam kilku wybranych pokrowców jak właśnie ten silikonowy i jeszcze skórzane typu iMuca flip case otwierany w dół i MOFI skórzane plecki na tył:

https://www.aliexpress.com/item/Mofi-case-For-xiaomi-redmi-note-4x-Quality-PU-Leather-hard-PC-Back-case-Cover-For/32809971476.html
https://www.aliexpress.com/item/iMUCA-Phone-Cases-for-Xiaomi-Redmi-Note-4x-Cover-Case-Luxury-PU-Leather-Case-Flip-Cover/32808699785.html

=====================

Szkło TOPK, które niedawno założyłem, byłem zmuszony zdjąć, bo wpadały pod nie brudy i nic nie było widać, a wyczyściłem i dociskałem jak trzeba. Odkleiło się z lewej strony i poszło do kosza. Teraz mam szkło na cały front za 1.5$ bez nazwy i póki co jest dobre, nie odkleja się (póki co minął tydzień), nie ma refleksów, dopasowanie takie samo jak Bastek i TOPK, nie odbiega jakością od nich, no może trochę więcej śladów zostaje od palców.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2017 o 08:38, tomasznowak napisał:

Witam. Miałeś rację, że efekt tęczy się pojawi, bo tylko napisałem o tym szkle i pojechałem do pracy, a po wyjściu z samochodu na ekranie "piękna" tęcza. (...)

No niestety też kupiłem to mocolo. Nie ma sensu kupowanie szkiełek na te zaokrąglone ekrany, kombo porządna folijka + etui musi wystarczyć. 

Tak swoją drogą, to po co właściwie ten telefon ma zaokrąglony ekran? To jest tak niewielkie że aż się nie zauważa, niczemu nie służy tylko sprawianiu problemów z akcesoriami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mgcompany@"Jak kupuję nowy smartphone, to zawsze szukam kilku wybranych pokrowców jak właśnie ten silikonowy i jeszcze skórzane typu iMuca flip case otwierany w dół i MOFI skórzane plecki na tył:"

https://www.aliexpress.com/item/Mofi-case-For-xiaomi-redmi-note-4x-Quality-PU-Leather-hard-PC-Back-case-Cover-For/32809971476.html

https://www.aliexpress.com/item/iMUCA-Phone-Cases-for-Xiaomi-Redmi-Note-4x-Cover-Case-Luxury-PU-Leather-Case-Flip-Cover/32808699785.html

 

mgcompany dzięki za linki do tych pokrowców. Ten drugi bardzo fajnie wygląda i już go zamówiłem na próbę. Podał byś link do tego szkła za 1,5$?

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8/16/2017 o 12:56, Paciula napisał:

Podobno 3mk będzie miało jakąś folie arc pro ktoś słyszał albo może już ma taką?

Ja ją właśnie dziś dostałem, wieczorem będę zakładał, dam znać do niedzieli jak wygląda i czy dobrze leży. Wrzucę foty dla potomnych.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to szkiełko od dwóch miesięcy, kupione właśnie w Mobiexpert i jest OK! Nie odstaje na rogach, pokrywa cały ekran, nie ma efektu tęczy. Jak na razie znalazłem dwie wady: niemiłosiernie się palcuje i bardzo trudne w montażu przez wycięcia na podświetlenie przycisków. Mała porada, jak będziesz montował, włącz stałe podświetlenie przycisków, i pasuj szkło przy pomocy stickerów od dołu, udało mi się za pierwszym razem, ale przymiarek było parę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze chwilę, aby Wam napisać przed wyjazdem na weekend.

Odnośnie ochrony od 3MK (ARC Curved protector). Efekt końcowy wygląda tak... na brzegach przylega super, natomiast nie udało mi się pozbyć paru bąbli. :P.
Tak czy siak uważam, że jest ok, jak na 28 zł. Nie zwracajcie uwagi na kurz... ;)

 

ARC.png

WP_20170818_16_59_33_Rich.jpg

WP_20170818_16_59_38_Rich.jpg

WP_20170818_16_59_46_Rich.jpg

WP_20170818_16_59_51_Rich.jpg

WP_20170818_17_00_08_Rich.jpg

WP_20170818_17_00_35_Rich.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...