Skocz do zawartości

Szkło hartowane / folia


data17

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 21.06.2017 o 18:57, Raus napisał:

Jedyny problem u mnie to, że po założeniu pojawił się idealnie równy pasek na całej prawej stronie wyświetlacza. Jest to takie jakby zamglenie, które mogę koszulką wypolerować i znika, ale.....za parę minut pojawia się ponownie ;) nie wiem o co chodzi.

Ja mam taki sam efekt, tylko na 90 procentach powierzchni, mam jeden pasek po lewej wolny od takiego zamglenia. Też nie mam pomysłu co to jest, to wygląda, jakby w tym miejscu była inna struktura powierzchni szkła, bo inaczej się w tym miejscu "palcuje", po idealnym wyczyszczeniu praktycznie nie ma różnicy. Trochę to wkurzające i tak naprawdę może podlegać pod niezgodność towaru z umową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że dopiero teraz się temat pojawił. Ja mam mocolo i jedyne co to pierścienie po nagrzaniu telefonu. Może nieumiejętnie przykleiliście folię po prostu ? Te zamglenia pojawiły się u Was od razu czy po jakimś czasie ? Czy może szkło się jeszcze układa i może na początku będą i znikną po kilku dniach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt wcześniej o tym nie pisał. Jak mnie zacznie wkurzać to trzeba będzie kupić inne - nilkin lub 3mk albo co tam jeszcze jest innego.

Te zamglenia są od samego początku. Nie wiem jaki błąd można było zrobić przy zakładaniu, odtłuszczone załączona ściereczką i wytarte do sucha. To jest ewidentnie na powierzchni szkła, a nie od wewnętrznej strony. I struktura zamglenia się nie zmienia z czasem. 

Edytowane przez lamv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo foli 3mk arc do naszego redmi, napisałem do 3mk ze taka sprawa wystąpiła, z nie przyklejeniem sie foli na bokach, i dostałem pozytywne rozpatrzenie reklamacji i idzie do mnie nowa folia, wiec pod tym względem duży plus, zobaczymy jak druga folia wypadnie :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, szymozor napisał:

Apropo foli 3mk arc do naszego redmi, napisałem do 3mk ze taka sprawa wystąpiła, z nie przyklejeniem sie foli na bokach, i dostałem pozytywne rozpatrzenie reklamacji i idzie do mnie nowa folia, wiec pod tym względem duży plus, zobaczymy jak druga folia wypadnie :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
 

gdzie kupiłeś folie?

 

Dokładnie te zamglenia były od początku, masakra chyba kupie folie bo z nimi nie ma problemów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tymi szkłami. Ja kupiłem z chin mocolo i nie mam takich problemów, znajomy kupił jakieś inne szkło za pół ceny mocolo i jest praktycznie identyczne. To na pewno jest na zewnątrz szkła ? Może przy wycieraniu jak się dociska szkło do ekranu to przez to to znika. Może coś skopali z klejem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdecydowanie na powierzchni. Gdy wypoleruję i jest szkło praktycznie całkowicie jednolite - dostrzeżenie różnic w zamgleniu jest właściwie niemożliwe - to wystarczy, że nachucham na ekran i od razu jest widoczny podział na zamglone i niezamglone elementy ;) tak samo widoczne jest gdy go trochę pobrudzę palcami. To raczej nie wina kleju, klej pozostawia raczej efekt tęczy - u mnie jest to centralnie na środku ekranu widoczne tylko pod bardzo małym kątem, w normalnym użytkowaniu niewidoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2017 o 12:16, sssivy napisał:

A mi po miesiącu w górnym prawym rogu pojawiło się coś takiego i caly czas się powieksza. Czy ktoś miał coś takiego i ma pomysł co to i od czego to sie mogło zrobić?

 

Pewnie był tam jakiś paproch i się odkleja. Nic z tym nie zrobisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heisenberg Kupiłem nowe na tej samej stronie https://pl.aliexpress.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-4-Screen-Protector-Bastec-HD-Clear-Full-Coverage-Automatic-Adsorption-Tempered-Glass/32773702393.html Tym razem zamiast Bastec przysłali TOPK, ale w sumie w nazwie tej strony jest dalej Bastec a w opisie już nie, być może chińczyk wkłada co ma.

topk.thumb.PNG.ff9ece972ef401385d74ddfd1361d2e3.PNG

Tym razem przysłali to w ładnym pudełku z logiem TOPK, ostatnio też było ładne pudełeczko ale no name. Nie będę robił zdjęć bo po naklejeniu wyglądają prawie tak samo jak to na poprzedniej stronie. Kolor jest identyczny. Jest krótsze od Bastec o niecały milimetr, myślałem, że to wada ale akurat teraz idealnie jest wpasowane w etui Nillkin Nature. Po odklejeniu zauważyłem od razu skazę a mianowicie dwie ryski które są widoczne tylko jak przyświecimy w ekran latarką. 

Co do palcowania, to o ile Bastec w zasadzie był taki sam jak moje szkło no name z Lumi 1020, to TOPK jest lepszy, ale cudów nie ma. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Note 4 kolegi po założeniu szkła hartowanego wygląda jak poniżej:

IMG_20170702_114028_HDR.thumb.jpg.3f4bb4dcc0eaa9376c040f3f80590fa9.jpg

Po bokach jakby to szkło nie przylega do ekranu. Czy to wina słabej jakości lub złego rozmiaru szkła czy nieprawidłowego założenia?

Możecie polecić jakieś sprawdzone szkło hartowane, które macie u siebie na Note 4 i nie wygląda jak powyżej? ;)

Dzięki z góry!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Szkło hartowane / folia

Szkła to tylko takie, które są na całą powierzchnię ekranu (te co wyglądają jak fronty telefonu) lub folie dobrej jakości, na forum polecają folię od 3MK. Wycinane (czyli jak na foto) są do d*py, bo ekrany w telefonach są typu 2.5D, lekko zaokrąglone po bokach i nijak nie idzie je założyć tak by pasowały idealnie. A że są tanie, bo kosztują 1$, to sprzedawcy je reklamują jako do nowych modeli, gdzie w rzeczywistości pasują tylko do starszych smartphonów bez szkła 2.5D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lamv Jako, że na Allegro brakuje cienkich etui do RN4X to zdecydowałem się na AliExpress i przy okazji wziąłem:


http://s.aliexpress.com/ZRZFreem

http://s.aliexpress.com/iMNV3MvE

http://s.aliexpress.com/fu6FjiUf

Jak już dotrą to dam znać jak się spisują, walne jakieś fotki. :)

Edytowane przez KLU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szkło podobne jak to z 1 linka (moje jest takie) i etui dokładnie takie samo jak z 2 linka. Idealnie pasują do telefonu, ze szkłem nie ma takich problemów jak prezentowali poprzednicy. Jednak jest pewna wada: na szkle z czasem pojawiają się smugi od palców (tłuszcz) tak samo jest widoczne na etui ponieważ jest matowe. Oczywiście, po przetarciu szmatką co jakiś czas, nic to nie przeszkadza. Jeżeli miałbym dokonać zakupu to zdecydowałbym się ponownie na taki zestaw, ponieważ mimo wszystko jest bardzo wysokiej jakości.

SANY0169.JPG

Edytowane przez misiejuk75
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje szkło, które kupiłem na tej aukcji: https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-4-Screen-Protector-Bastec-HD-Clear-Full-Coverage-Automatic-Adsorption-Tempered-Glass/32773702393.html wtedy jeszcze nazywało się Bastec w złotym opakowaniu (nawet w linku jest jeszcze nazwa, dziś sprzedają TOPK), dzisiaj rano odkleiło się od telefonu. Kupione w maju, doszło szybko i wytrzymało trochę ponad miesiąc. A skoro się odkleiło i ponowne naklejenie jest już nie możliwe (zresztą i tak łapało brudy pod szkłem), to je złamałem, no i pękło na pół, ale to nie było szkło, tylko plastik. Nawet tanie szkła do Samsungów, które chińczyki sprzedają po 1$ są naprawdę szklane, bo jak się je złamie, to nie na pół, a lecą w drzazgi jak to szkło. Nakleiłem też folię, którą dostałem w gratisie do telefonu, ekran był idealnie czysty, ale sama folia po naklejeniu miała tyle bąbli, że ekranu nie było widać, co więcej opór jaki stawiała przy dotyku był tak duży, że można zapomnieć o chociażby przewijaniu ekranu. :D Poszła od razu do śmietnika. Zamówiłem kolejne szkła, jedno droższe i dwa tanie na zapas (oczywiście full cover), tymczasem korzystam z pokrowca iMuca, który zasłania ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/11/2017 at 5:26 PM, mgcompany said:

Moje szkło, które kupiłem na tej aukcji: https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-4-Screen-Protector-Bastec-HD-Clear-Full-Coverage-Automatic-Adsorption-Tempered-Glass/32773702393.html wtedy jeszcze nazywało się Bastec w złotym opakowaniu (nawet w linku jest jeszcze nazwa, dziś sprzedają TOPK), dzisiaj rano odkleiło się od telefonu. Kupione w maju, doszło szybko i wytrzymało trochę ponad miesiąc. A skoro się odkleiło i ponowne naklejenie jest już nie możliwe (zresztą i tak łapało brudy pod szkłem), to je złamałem, no i pękło na pół, ale to nie było szkło, tylko plastik. Nawet tanie szkła do Samsungów, które chińczyki sprzedają po 1$ są naprawdę szklane, bo jak się je złamie, to nie na pół, a lecą w drzazgi jak to szkło. Nakleiłem też folię, którą dostałem w gratisie do telefonu, ekran był idealnie czysty, ale sama folia po naklejeniu miała tyle bąbli, że ekranu nie było widać, co więcej opór jaki stawiała przy dotyku był tak duży, że można zapomnieć o chociażby przewijaniu ekranu. :D Poszła od razu do śmietnika. Zamówiłem kolejne szkła, jedno droższe i dwa tanie na zapas (oczywiście full cover), tymczasem korzystam z pokrowca iMuca, który zasłania ekran.

TOPK z tej aukcji ma podobne właściwości.

Edit. Po złamaniu ręcznym jest jednak pajęczyna. 

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam xiaomi redmi note 4x 4/64gb mtk i mam pytanie czy to szkło 3d będzie pasowało bo w tym note 4x mam 6 dziurek od głośników i ułożenie diody ir i mikrofonu jak w note 4 i diodę powiadomień jak w note 4 daje zdjęcie poniżej.:-D i link do aukcji na ebay.de http://www.ebay.de/itm/3D-Panzerglas-fur-Xiaomi-Redmi-Note-4-Glasfolie-FULLSCREEN-Echt-Glas-9H-Schwarz-/192086680901?hash=item2cb9422545:g:JZsAAOSwLEtYh5Vl

xiaomi szkło.PNG

Edytowane przez Mystic26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, pillsxp said:

 

Najlepsze szkiełko jakie mogli wyprodukować na RmN 4 Snapdragon .

Reklama czy coś więcej?

7 hours ago, Mystic26 said:

Mam xiaomi redmi note 4x 4/64gb mtk i mam pytanie czy to szkło 3d będzie pasowało bo w tym note 4x mam 6 dziurek od głośników i ułożenie diody ir i mikrofonu jak w note 4 i diodę powiadomień jak w note 4 daje zdjęcie poniżej.:-D i link do aukcji na ebay.de http://www.ebay.de/itm/3D-Panzerglas-fur-Xiaomi-Redmi-Note-4-Glasfolie-FULLSCREEN-Echt-Glas-9H-Schwarz-/192086680901?hash=item2cb9422545:g:JZsAAOSwLEtYh5Vl

xiaomi szkło.PNG

 

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, pillsxp said:

Nie reklama.
Szkło pasuje rewelacyjnie na XRN 4 ze Snapdragonem,po co wydawać pieniądze na szkła które kosztują 20-30 złotych.
Znajdę czas to podrzucę zdjęcia.

Czy przylega do krawędzi?

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, modrzew napisał:

Czy jak założę to etui:

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6822879029

oraz szkło mocolo lub jakieś inne, które jest na cały ekran, to krawędzie nie będą się odklejać? Posiada ktoś taki zestaw? 

Mam taki pokrowiec i szkło na cały front, szkło odkleiło mi się po trochę ponad miesiącu używania. Generalnie pasowało bardzo dobrze z tym pokrowcem, praktycznie nie było widać, że to nakładane, ale pewnie za słabo lub źle docisnąłem i dostawały mi się paprochy pod nie, a teraz zupełnie odpadło. Czekam na nowe szkło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mgcompany napisał:

Mam taki pokrowiec i szkło na cały front, szkło odkleiło mi się po trochę ponad miesiącu używania. Generalnie pasowało bardzo dobrze z tym pokrowcem, praktycznie nie było widać, że to nakładane, ale pewnie za słabo lub źle docisnąłem i dostawały mi się paprochy pod nie, a teraz zupełnie odpadło. Czekam na nowe szkło.

a jak ze zdejmowaniem i zakładaniem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...