Skocz do zawartości

Szkło hartowane / folia


data17

Rekomendowane odpowiedzi

Edit:

http://allegro.pl/szklo-full-cover-mocolo-xiaomi-redmi-note-4-pro-i6644180164.html

mam redmi note 4, a na tej aukcji pokazane jest że dioda powiadomień jest po stronie prawej? Mam po lewej

edit2.

Chodzi o to że ten redmi note 4 jest MTK? On ma diodę po prawej?

Edytowane przez UltiMet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Kupiłem ostatnio dwa szkiełka mocolo na allegro. Były po 19,99 zł. Teraz są po 22,99 zł http://allegro.pl/szklo-mocolo-caly-ekran-xiaomi-redmi-note-4x-5-5-i6834640028.html
To są chyba takie same jak te z linku powyżej. No i prawie dwa razy tańsze. Pasują do Redmi Note 4X. Ja mam Xiaomi Redmi Note 4X Global ze Snapdragonem i pasuje. Diodę powiadomień mam z lewej strony. Poniżej zdjęcia nowego szkła.

img2017060505375.jpgimg201706050tqt.jpgimg2017060505384.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 21.05.2017 at 8:35 PM, Conor said:

Ten Bastec to jest chyba Mocolo w innym opakowaniu.

Zakładałem złote na biały.

Kupiłem Bastec 22 maja, doszło wczoraj (najdłuższy był okres leżakowania w Warszawie).

Kupiłem na tańszej aukcji [link], za 2,99$ + przesyłka monitorowana.

Przyszło w styropianowym pustaku, który był idealnie spasowany z opakowaniem szkła. Opakowanie szkła i ściereczki bez żadnego logo jak no name.

Przy zakładaniu ubrudziło mi się trochę szkło, od strony wyświetlacza (warstwa bardzo delikatna). Przetarłem ale widać mikro ryski pod małym kątem na ciemnym tle. Nie radzę za wiele kombinować, jeśli dostanie się jakiś mikro kurz, to bąbli i tak nie będzie, a zauważymy go jak przyświecimy w nocy latarką.

Ogólnie zakrywa praktycznie cały przód, widać to dobrze bo zakładałem, złote na biały panel. Jest wyczuwalne na krawędziach, ale w zestawieniu z etui Nillkin Nature, jest już idealnie bo to etui minimalnie wystaje nad panel. Jest też idealnie spasowane z przyklejonym szkłem od krawędzi chwytu (lewa, prawa). Nieco gorzej jest od góry, nie wiem czy jest to spowodowane wymiarem szkła czy etui. Samo etui ma też fajne pogrubienia na krawędziach, przez co bardzo pewnie się trzyma dłoni. Ostania fotka jest w etui.

Zamówiłem jeszcze jedno szkło, na tej samej aukcji. Zdaje się od wczoraj sprzedają to pod logiem TOPK. Na zdjęciach jest nawet opakowanie firmowane tym logiem, delikatnie zmienił się też opis, a w zasadzie to wywalili loga Bastec. Kupiłem za 3,32$ dziś jest za 2,99$.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tryhp3 wygląda dobrze, podobnie do Mocolo co mam teraz naklejone. Jedna kwestia mnie interesuje. Jak z brudzeniem się i palcowaniem? Bo na Mocolo to jest tragedia jeśli chodzi o czystość. Choćbym nie wiem co robił to i tak palcuje się strasznie. Jakby to Twoje szkło było pod tym względem lepsze to zamawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heisenberg Nie miałem Mocolo, ale mogę porównać do standardowej szybki z Lumi 1020. Palcuje się podobnie, jedynie ślady są nieco mniej widoczne, ale może to być spowodowane tym że panel Lumi mam czarny, a teraz ten z Redmi jest złoty. 

Do tego teraz to sprzedają pod inną marką. Dam znać czy przyjdzie lepsze czy gorsze. 

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heisenberg Nie miałem Mocolo, ale mogę porównać do standardowej szybki z Lumi 1020. Palcuje się podobnie, jedynie ślady są nieco mniej widoczne, ale może to być spowodowane tym że panel Lumia mam czarny, a teraz ten z Redmi jest złoty.

Jakbyś był w stanie zrobić jakieś zdjęcie po normalnym używaniu jaki jest poziom upalcowania to byłbym wdzięczny.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem przed chwilą - Etui Nillkin Frosted , w międzyczasie obserwuję ten wątek z myślą o kupnie "odpowiedniego" zabezpieczenia dla wyświetlacza w naszym RN4X ..

Telefon od tygodnia i od początku myślałem o kupnie folii czy szkła z 3mk albo Mocolo  ,po przeczytaniu całego tematu szkło Mocolo  na razie sobie daruję .

Pozostaje -  3mk

Jak dla mnie wersja 3D mija się z celem (Etui) ,"zwykłe" : 3mk SHIELD czy 3mk MATTE też .

Od roku mam nałożoną na S7 Edge tą -  3mk ARC

Folia po roku super przylega a chyba nie muszę przypominać o zakrzywionym wyświetlaczu S7 Edge tak że z czystym sumieniem mogę polecić !

"Biję" się z myślą o kupnie pomiędzy -  3mk ARC  a  3mk FlexibleGlass czyli folią a szkłem hybrydowe  !

O ile folie 3mk ARC w temacie Koledzy (i ja) polecają to tego szkła hybrydowego jeszcze nikt nie próbował  a "korci" mnie te szkło ;)  - co o tym myślicie  ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem takie szkło, w identycznym opakowaniu, za 2,99$, przyszło niedawno, wczoraj nałożyłem i generalnie nie jest źle, ładnie się trzyma, ale wymiary jakieś takie nie do końca właściwe. Chodzi o otwory na przyciski u dołu i otwory na górze, niby są ok, na szerokość, ale na wysokość brakuje chyba milimetr czy dwa, bo nie mogłem ustawić tak, by pokrywało się idealnie góra z dołem. Mam lekko przysłonięte przyciski funkcyjne (na szczęście nie jest to wielki problem), żeby otwory na głośnik i czujniki były poprawnie ustawione (wolę lepiej słyszeć i nie mieć problemów z czujnikami).

Z gumowym pokrowcem pasuje dobrze. Za to palcuje się normalnie jak ekran sprzed kilku lat. I wydaje mi się, że jest lekki luz między ekranem, a szkłem i przy dotykaniu na środku jest taki lekki stukot, zobaczę z czasem czy się jakoś to nie zmieni.

001.thumb.jpg.3cb58b7c0c7c4402939815915f39a7e5.jpg

002.thumb.jpg.55e8956b7a37b453927c7cf34bc9f880.jpg

Jakby ktoś chciał, to link do Aliex: https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-4-Screen-Protector-Bastec-HD-Clear-Full-Coverage-Automatic-Adsorption-Tempered-Glass/32773702393.html

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mgcompany napisał:

Też kupiłem takie szkło, w identycznym opakowaniu, za 2,99$, przyszło niedawno, wczoraj nałożyłem i generalnie nie jest źle, ładnie się trzyma, ale wymiary jakieś takie nie do końca właściwe. Chodzi o otwory na przyciski u dołu i otwory na górze, niby są ok, na szerokość, ale na wysokość brakuje chyba milimetr czy dwa, bo nie mogłem ustawić tak, by pokrywało się idealnie góra z dołem. Mam lekko przysłonięte przyciski funkcyjne (na szczęście nie jest to wielki problem), żeby otwory na głośnik i czujniki były poprawnie ustawione (wolę lepiej słyszeć i nie mieć problemów z czujnikami).

Z gumowym pokrowcem pasuje dobrze. Za to palcuje się normalnie jak ekran sprzed kilku lat. I wydaje mi się, że jest lekki luz między ekranem, a szkłem i przy dotykaniu na środku jest taki lekki stukot, zobaczę z czasem czy się jakoś to nie zmieni.

001.thumb.jpg.3cb58b7c0c7c4402939815915f39a7e5.jpg

002.thumb.jpg.55e8956b7a37b453927c7cf34bc9f880.jpg

Jakby ktoś chciał, to link do Aliex: https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-4-Screen-Protector-Bastec-HD-Clear-Full-Coverage-Automatic-Adsorption-Tempered-Glass/32773702393.html

Też się palcuje podobnie jak Mocolo :/ A szkoda bo myślałem, że może to będzie moje następne szkło

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 hours ago, mgcompany said:

Też kupiłem takie szkło, w identycznym opakowaniu, za 2,99$, przyszło niedawno, wczoraj nałożyłem i generalnie nie jest źle, ładnie się trzyma, ale wymiary jakieś takie nie do końca właściwe. Chodzi o otwory na przyciski u dołu i otwory na górze, niby są ok, na szerokość, ale na wysokość brakuje chyba milimetr czy dwa, bo nie mogłem ustawić tak, by pokrywało się idealnie góra z dołem. Mam lekko przysłonięte przyciski funkcyjne (na szczęście nie jest to wielki problem), żeby otwory na głośnik i czujniki były poprawnie ustawione (wolę lepiej słyszeć i nie mieć problemów z czujnikami).

I wydaje mi się, że jest lekki luz między ekranem, a szkłem i przy dotykaniu na środku jest taki lekki stukot.

 

Tak, górne wycięcia mogły by być milimetr wyżej. Ale mi udało się ustawić idealnie dolne przyciski, a górne otwory powiedzmy, że nie są na środku tylko bardziej przy krawędziach, ale się jeszcze mieszą. U mnie nie ma stukania.

 

Edytowane przez tryhp3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście używam folii, przez ostatnie lata zawsze używaniem folii matowej, do szkieł jakoś nie mogłem się przekonać, poza jednym wyjątkiem kiedy do Meizu udało mi się kupić szkło matowe. To tytułem wstępu.

 

Do Note 4X wypróbowałem już 3MK Shield, ARC i teraz Matte.

Shield i Matte oczywiście nie zakrywają całego ekranu, ARC tak.

ARC być może sprawdziłby się najlepiej, ale skopałem naklejanie i po kilku dniach zaczęło się odklejać na brzegach, ale to na 100% maja wina. Niestety jest drogie i nie zaryzykowałem ponownego zakupu.

 

W tej chwili mam naklejoną folie matową od 3mk, i na razie przy tym pozostaje. Nawet ładnie wygląda, matowy środek z błyszczącą ramką. Chroni ekran przed zarysowaniami, nie ma tak widocznych śladów palców, i telefon nie jest lusterkiem.

 

Ps. Też dostałem dzisiaj to szkło Bastec, ale na razie nawet nie będę próbował.

 

 

Redmi Note 4X

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje prawie idealnie. Coś mi się tylko na dole przyciski funkcyjne nie zgrały ale nie wiem czy to nie moja wina przy naklejaniu. Odciski palców widoczne ale nie spotkałem się jeszcze żeby na którymś szkle nie było ich widać. Szkło zapakowane profesjonalnie w opakowanie ze zdrapką, gdzie po nr można sprawdzić oryginalność produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje prawie idealnie. Coś mi się tylko na dole przyciski funkcyjne nie zgrały ale nie wiem czy to nie moja wina przy naklejaniu. Odciski palców widoczne ale nie spotkałem się jeszcze żeby na którymś szkle nie było ich widać. Szkło zapakowane profesjonalnie w opakowanie ze zdrapką, gdzie po nr można sprawdzić oryginalność produktu.

Link skąd kupiłeś można prosić?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego odtwarzacza czy wzmacniacza do słuchawek używasz na co dzień, że jakość dźwięku przez słuchawki jest żenująca? Ja u siebie słyszę dużą poprawę w stosunku do dźwiękówki z laptopa. Na dokładność gps też zresztą narzekać nie mogę. Dużo korzystam i zero problemów. Nie wiem czego Ty oczekujesz od aparatu, ale jeśli chodzi o zdjęcia przy dobrym świetle to może nie jest to najwyższa półka ale trudno narzekać. W złotym świetle jest źle ale na razie żaden telefon szczególnie za takie pieniądze nie rzuca na kolana. Jak czytam tutaj jakie kto ma problemy to poza zwykłym czepialstwem o pierdoły mam wrażenie, że xiaomi zrobił​o kilka różnych wersji tego telefonu i co jedną działa inaczej. Chociażby u jednego bez problemu działają słuchawki bt a drugi nic nie rozumie. Jedni mają problemy ze ich nie słychać a innym bez problemu działają rozmowy. Ja miałem szczęście chyba bo nic mnie nie dotyka z tych problemów w tej chwili.

Wytapatalkowane z Szajomi Nołta 4 Glołbal

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego odtwarzacza czy wzmacniacza do słuchawek używasz na co dzień, że jakość dźwięku przez słuchawki jest żenująca? Ja u siebie słyszę dużą poprawę w stosunku do dźwiękówki z laptopa. Na dokładność gps też zresztą narzekać nie mogę. Dużo korzystam i zero problemów. Nie wiem czego Ty oczekujesz od aparatu, ale jeśli chodzi o zdjęcia przy dobrym świetle to może nie jest to najwyższa półka ale trudno narzekać. W złotym świetle jest źle ale na razie żaden telefon szczególnie za takie pieniądze nie rzuca na kolana. Jak czytam tutaj jakie kto ma problemy to poza zwykłym czepialstwem o pierdoły mam wrażenie, że xiaomi zrobił​o kilka różnych wersji tego telefonu i co jedną działa inaczej. Chociażby u jednego bez problemu działają słuchawki bt a drugi nic nie rozumie. Jedni mają problemy ze ich nie słychać a innym bez problemu działają rozmowy. Ja miałem szczęście chyba bo nic mnie nie dotyka z tych problemów w tej chwili.

Wytapatalkowane z Szajomi Nołta 4 Glołbal




Offtop Btw.Możesz napisać z jakich programów - polepszaczy korzystasz?W mi note pro miałem jakiś fx w miui polska -miałem wybór jakiś.Tutaj na globalu tego nie widzę, na wbudowanym eq gra przeciętnie (mam sennheisery )...

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja osobiście kupiłem folie 3mk Arc pro i po kilku dniach jestem z niej bardzo zadowolony. Folia zakrywa cały ekran jest super dopasowana powiedziałbym nawet ze zostają mniejsze ślady palcowania niż na oryginalnym ekranie, folia jest śliska i nie czuć żadnego dyskomfortu gdy jeździmy palcem po ekranie.  Folia się samoregeneruje! Wczoraj pod kątem światła widziałem dwie bardzo cienkie rysy, dzisiaj ich już nie ma.  Ja zapłaciłem 49zl z montażem w sklepie 3mk.  

 

https://zapodaj.net/28073fdfc296d.jpg.html https://zapodaj.net/13916e3e13de6.jpg.html https://zapodaj.net/6310566f4de8e.jpg.html https://zapodaj.net/c275a784a7b4b.jpg.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Mocolo z ali. Przyszło błyskawiczne - jakieś 6-7 dni z tego co pamiętam. Tak jak inni pisali - zakrywa cały ekran. Dość mocno się palcuje (na pewno mocnej niż goły wyświetlacz). Przyjemne w dotyku. Jedyny problem u mnie to, że po założeniu pojawił się idealnie równy pasek na całej prawej stronie wyświetlacza. Jest to takie jakby zamglenie, które mogę koszulką wypolerować i znika, ale.....za parę minut pojawia się ponownie ;) nie wiem o co chodzi. Na zdjęciach w etui iPaky. W wątku o futerałach wrzucam wiecej fotek tego etui.

 

 

IMG_1356.JPG

IMG_1359.JPG

IMG_1360.JPG

IMG_1361.JPG

IMG_1362.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.06.2017 o 11:20, szymozor napisał:

Ja dzis ogarnąłem folie 3mk arc i powiem że średnio jestem z niej zadowolony, gdyż nie wiem wada fabryczna czy co ale na całości wokół ekranu, nie chce sie przykleić

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
 

I się nie przyklei bo ekran jest zaoblony z każdej strony w technologii 2.5D....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma i nie będzie xD

Albo szkiełko tylko na płaską część ekranu (większość no name)

Albo na cały ekran, ale nie styka się z całym ekranem i masz prążki newtona + nieprzyjemny dotyk (Mocolo itd)

Albo droga folijka zawijana wokół telefonu nakładana przez profesjonalistę (3mk coś tam)

To już chyba lepiej się nie przejmować i używać bez gumy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szkło mocolo i etui nilkin i ogólnie są to dobrej jakości produkty. Jedyny minus jest taki, że etui nie wystaje ponad krawędź ekranu przy naklejonym szkle mocolo. Bez szkła hartowanego minimalnie wystaje, ale ze szkłem nie. To tak dla informacji gdyby ktoś chciał mieć taki sam zestaw.

OsWH7nI.jpgmHONmMe.jpg

Dodatkową zaletą etui jest łatwiejsze celowanie w czytnik linii - bez niego palec potrzebował znacznie dłużej czasu na zalezienie tego kółeczka, z etui palec zjeżdża od razu tam gdzie trzeba ;)

Edytowane przez lamv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...