Skocz do zawartości

Szkło hartowane / folia


data17

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, radier napisał:

Nie ośmieszaj się. W oddychaniu też ci mamy pomagać?

http://bfy.tw/By9v

Więcej roboty dla Ciebie było wygenerowania tego durnego linku zamiast pomóc. Coraz więcej raków na tym forum...
@rumburak wrzuć tutaj dla reszty skąd masz tą folię, żeby inni nie nadziali się na podróby 3mk
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem kilka dni temu szkło Mocolo na ekran i w sumie jest ok. W środku efekt tęczy jest widoczny ale tylko pod bardzo dużym kątem co w ogóle nie przeszkadza w użytkowaniu.
Przed założeniem tego szkła miałem etui Nillkin Frosted i boki wystawały minimalnie ponad ekran, w tym etui góra i dół jest odkryte i nie osłania telefonu.
Po założeniu szkła ekran zrównał się z wystającymi rantami etui i to nawet nie jest złe ale góra i dół jest nieosłonięta a przez 2.5 D ekran nie jest chroniony przez Mocolo na zaokrągleniach - więc przy nieszczęśliwym upadku jak siła uderzenia będzie na nieosłoniętym bok to pewnie stłuc może się i Mocolo i sam ekran
Podsumowując, nie polecam etui Nillkin Frosted do szkła Mocolo, warto poszukać takiego które chroni wszystkie boki.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, k3lt napisał:

Etui MSVII jest w porzadku. W polsce ok 40 zł, na Aliexpress 20 zł. Wersja matowa i gładka.

Mam wersję matową i naprawdę polecam. Telefon w tym etui świetnie leży w dłoni. Sam plastik nie jest za gruby i jakoś specjalnie nie zwiększa wymiarów telefonu.

Jedyny moim zdaniem minus to zbyt niskie krawędzie. Boki etui są delikatnie poniżej ekranu a jeśli założymy szkło to jest ono wyczuwalnie wyżej niż samo etui. Nie mam pojęcia jak ten zestaw sprawdzi się w razie upadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Heisenberg Link. Kolega ma to i jest dużo lepsze niż moje iPaky. Wchodzi na bardzo ciasno i nie ma mowy o tym, żeby telefon wypadł z niego. Wystaje ponad ekran i ponad szkło. Jako dodatkowe plusy to lekko się wycierają plastikowe części i jak na mój gust jest mega brzydkie :D 

Jeśli Ci nie przeszkadza wygląd, to etui jest na prawdę solidne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Heisenberg napisał:

@GoldSnickers oglądałem je właśnie xd Teraz mam dylemat bo to taka typowa obudowa dla budowlańców emoji14.png

Wysłane z mojego Redmi Note 4X
 

Mi też raczej taki kształt nie przypadłby do gustu. Telefon w takim etui musi wydawać się strasznie wielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tragedii. W porównaniu do iPaky jest minimalnie większy. Za plus uważam jeszcze to, że w iPaky widać gdzie się kończy szkło a gdzie ekran, a ten armor zakrywa tak, że prawie styka się że szkłem. Wygląda to estetyczniej.

Wytapatalkowane z Szajomi Nołta 4 Glołbal
 

edit: poprawki po słowniku :D

Edytowane przez GoldSnickers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też sobie założyłem dzisiaj te mocolo - pierścienie newtona są widoczne, ale tylko pod kątem tak na oko 150 stopni i większym, więc w takich domowych warunkach absolutnie nie powinno przeszkadzać, chyba że ktoś często patrzy na swój telefon pod takim kątem. ;) Po nagrzaniu telefonu to rzeczywiście może się zmieniać, no ale teraz nie będę specjalnie paradował z telefonem w kieszeni żeby to sprawdzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2017 o 21:04, sssivy napisał:

3mk Arc - ma ktoś tą folię założoną? można prosić o opinie i ewentualnie jakieś zdjęcia?

Czy ta folia jest tego samego rozmiaru na Redmi note 4x i Redmi note 4 global (z lte b20)?

Jak już wyżej pisałem, między innymi ją mam - wersję "pro", która podobno lepiej układa się na zakrzywieniach.

Zdjęć nie mam i robić nie ma sensu w moim przypadku bo ciężko ją dostrzec gołym okiem, więc musiałbym się mocno wysilać i szukać super warunków oświetleniowych by cokolwiek uwidocznić na zdjęciu. 

Wg mnie folia bardzo dobra - po 3 tygodniach intensywnego użytkowania wygląda tak, jak pierwszego dnia, czyli niemal jakby jej nie było.

Warto chyba dodać, że na opakowaniu widnieje informacja, iż folia "przeznaczona jest do montażu w specjalistycznych punktach" - kupiłem w sklepie 3mk i tam też mi ją założyli. Podczas zakładania wkładali to jakiejś maszynki - może podgrzewającej, nie mam pojęcia szczerze mówiąc i nie pytałem. Nie wiem jak wygląda sprawa z montażem własnoręcznym, więc nie ręczę za to. Tuż po założeniu zostało pod folią kilka małych bąbelków powietrza, które zgodnie z zapewnieniem producenta, samoczynnie zniknęły przed upływem 48h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szkło MOCOLO i etui Nillkin Frosted. Bajka jeśli chodzi o spasowanie

Wysłane z mojego Redmi Note 4X




Mam taki sam zestaw i po kilku dniach na górnym i dolnym boku zbiera (albo raczej przykleja) mi się kurz do szkła Mocolo :/ Jeżeli znajdę dobry zamiennik na ekran (może nawet 3mk arc) plus do tego etui z rantem na wszystkich bokach to będę zmieniał.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Mam taki sam zestaw i po kilku dniach na górnym i dolnym boku zbiera (albo raczej przykleja) mi się kurz do szkła Mocolo :/ Jeżeli znajdę dobry zamiennik na ekran (może nawet 3mk arc) plus do tego etui z rantem na wszystkich bokach to będę zmieniał.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Też mam takie plany właśnie. Póki co wydaje mi się, ze lepszego zestawu nie ma. No może to szkło Mocolo szłoby zmienić, ale to dopiero w razie jej awarii

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, k3lt napisał:

Nie wystaje, jest rowno z ekranem.

To chyba mamy inne etui tej samej firy, bo u mnie wystaje, co prawda mam naklejoną folie matową 3MK a nie szkło

 

IMG_20170601_124529.thumb.jpg.79d487bf04040d59ee361520f72f04d3.jpg

ps. zdjęcie kiepskie, ale wyraźnie widać że wystaje

Edytowane przez Gawronnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, stefano421 said:

Witam.

Mam problem. Czy szkło hartowane na Xiaomi Redmi Note 4X powinno tak wyglądać? Zamówiłem już drugie i ma takie samo rozmiary. Wygląda to bardzo nieestetycznie.

Screenshot_2017-06-02-10-23-33-912_com.facebook.orca.png

W innym dziale jest dyskusja. Dobrze będzie wyglądać tylko folia 3mk. Ewentualnie tego typu szkła link

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...