Skocz do zawartości

Szkło hartowane / folia


data17

Rekomendowane odpowiedzi

Jesteś zawiedziony foliami i szkłem do tego modelu ;/

dostałem od Goldwaya folie i była wąska nie zakrywa nawet całego ekranu.. myslalem sobie ze to przez to ze chcieli oszczedzic, kupiłem szkło to samo...

Brakuje dosłownie po 0,5mm z każdej strony... Macie tak samo?? Zastanawiam się czy tracic hajs na inne szkła czy dac sobie siana i wywalic do kosza... Bo jeszcze mi zostały jakies smugi bo sie zle przykleilo..

 

17467640_1299732540062122_1902305020_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Szkło / folia
  • 4 tygodnie później...

Tez sie zastanawiam nad ta folia, kupikes juz ją?

Ja kupilem i 3mk shield i folia ma 66mm x 141mm czyli za mala i nie "kupuje" tego tlumaczenia ze to ekran 2.5d bo do tego zakrzywienia brakuje sporo.. folia nie zakrywa nawet calego wyswietlacza. 

Potrzebna jest folia conajmniej 70mm x 145mm.

 

IMG_20170427_093847.jpg

Edytowane przez ruskitoster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki
Eh, kiepsko to wygląda.
Założenie jakiejkolwiek ochrony na te ekrany 2.5D to istny koszmar. Aktualnie używam telefonu bez żadnego szkła, czy folii i zastanawiam się, czy coś nakładać. Ekran wygląda o wiele lepiej, nic nie drapie w palec kiedy przesuwam po krawędzi ekranu, nie ma takich smug na ekranie jak ze szkłem. Ale wiadomo, jeden niefortunny upadek i po imprezie. Tylko czy takie szkło, które nie pokrywa całego ekranu pozostawiając zaokrąglone krawędzie odkryte, nadal ma takie właściwości chroniące jak szkło, które pokryje całą tafle ekranu w przypadku telefonu z płaskim ekranem?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki
Eh, kiepsko to wygląda.
Założenie jakiejkolwiek ochrony na te ekrany 2.5D to istny koszmar. Aktualnie używam telefonu bez żadnego szkła, czy folii i zastanawiam się, czy coś nakładać. Ekran wygląda o wiele lepiej, nic nie drapie w palec kiedy przesuwam po krawędzi ekranu, nie ma takich smug na ekranie jak ze szkłem. Ale wiadomo, jeden niefortunny upadek i po imprezie. Tylko czy takie szkło, które nie pokrywa całego ekranu pozostawiając zaokrąglone krawędzie odkryte, nadal ma takie właściwości chroniące jak szkło, które pokryje całą tafle ekranu w przypadku telefonu z płaskim ekranem?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka



Raczej nie.. kiedyś miałem LG k8 przez 3 dni i właśnie takie szkło co nie było po całości i upadek i pękło szkło oraz ekran

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=32850]ruskitoster[/mention]

Rozmawiałem kiedyś z miłą Panią w punkcie 3MK i sama odradziła mi zakup Arc 3D na rzecz flexible Glass. Oprócz tego jest sporo opinii w internecie, ze lubi odchodzić z zaokrąglonych powierzchni, szczególnie to widać w samsungach. Po drugie oglądałem recenzje tej folii na yt i chłop pokazał, że da się ją podnieść przypadkowo palcem, czyli jak dla mnie całkowicie odpada. Niestety fizyki nie oszukamy.

[mention=33783]Dragonfail[/mention]

Dzięki za informację, czyli można ostrożnie wysnuć wniosek, że niestety szkło założone na ekran 2.5D chroni je jedynie od zarysowań, a nie od pęknięcia jak jest to w przypadku ekranów o płaskim ekranie.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=32850]ruskitoster[/mention]
Rozmawiałem kiedyś z miłą Panią w punkcie 3MK i sama odradziła mi zakup Arc 3D na rzecz flexible Glass. Oprócz tego jest sporo opinii w internecie, ze lubi odchodzić z zaokrąglonych powierzchni, szczególnie to widać w samsungach. Po drugie oglądałem recenzje tej folii na yt i chłop pokazał, że da się ją podnieść przypadkowo palcem, czyli jak dla mnie całkowicie odpada. Niestety fizyki nie oszukamy.
[mention=33783]Dragonfail[/mention]
Dzięki za informację, czyli można ostrożnie wysnuć wniosek, że niestety szkło założone na ekran 2.5D chroni je jedynie od zarysowań, a nie od pęknięcia jak jest to w przypadku ekranów o płaskim ekranie.
 
Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
 
 
 
 

Dokładnie. Sam nie mam żadnego szkła ani folii... Nie ma.co założyć... Narazie nie spadł.. zobaczymy jak będzie dalej

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem do swojego jakiegoś no name glassa niby 9h. Niestety tak jak wspominają koledzy wyżej. Przy zagięciu 2.5d lepiej wręcz gdy jest ciut mniejsze pod względem aplikacji. To czy chcemy chronić w jakiś sposób ekran to już indywidualna sprawa ;) Nie mniej jednak na 2.5d cokolwiek nie założymy będzie marnie wyglądać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2017 o 22:22, radier napisał:

A jak spasowanie nad przyciskami fizycznymi?

 

Dnia 1.05.2017 o 22:00, japka napisał:

No  i takie mocolo jest jakoś wyprofilwane na krawedziach czy jak ?

 

Dnia 28.04.2017 o 21:09, painball napisał:

Dostałem do swojego jakiegoś no name glassa niby 9h. Niestety tak jak wspominają koledzy wyżej. Przy zagięciu 2.5d lepiej wręcz gdy jest ciut mniejsze pod względem aplikacji. To czy chcemy chronić w jakiś sposób ekran to już indywidualna sprawa ;) Nie mniej jednak na 2.5d cokolwiek nie założymy będzie marnie wyglądać ;)

Łapcie, Mocolo

 

Edytowane przez Heisenberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety dostałem z telefonem szkło "no name" i efekt jest słaby - brakuje po parę mm oraz na końcówce nie przylega do ekranu.... Mocolo jak widzę wygrywa konkurencję.

glass.jpg

Edytowane przez Jarecky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Heisenberg napisał:

 

 

Łapcie, Mocolo

Tragicznie to wygląda. Fuj. Dlatego jest czarne na krawędziach. Wychodzi po za krawędź 2,5D (nie przylega) i syf się tam zbiera. Z góry niby nie widać. Ale na zdjęciach widać, że zebrało się tam już od cholery kłaków. Wchodzą w krawędź gdzie nie przylega i się przyklejają.

Zakładam, że źle naklejone. Ale prawda jest taka, że nawet jak będzie do 0.1mm dobrze wycięte to i tak ręcznie nie jesteśmy w stanie idealnie zaaplikować aby nie wyszło po za krawędź gdzie zaczyna się 2,5D.

Tak jak pisałem wcześniej. Lepiej do aplikacji aby było ciut mniejsze.

Fajnie, że wrzuciłeś takie foty. Wiem, że nie warto tego zamawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragicznie to wygląda. Fuj. Dlatego jest czarne na krawędziach. Wychodzi po za krawędź 2,5D (nie przylega) i syf się tam zbiera. Z góry niby nie widać. Ale na zdjęciach widać, że zebrało się tam już od cholery kłaków. Wchodzą w krawędź gdzie nie przylega i się przyklejają.
Zakładam, że źle naklejone. Ale prawda jest taka, że nawet jak będzie do 0.1mm dobrze wycięte to i tak ręcznie nie jesteśmy w stanie idealnie zaaplikować aby nie wyszło po za krawędź gdzie zaczyna się 2,5D.
Tak jak pisałem wcześniej. Lepiej do aplikacji aby było ciut mniejsze.
Fajnie, że wrzuciłeś takie foty. Wiem, że nie warto tego zamawiać.


Lepszej alternatywy nie widzę na dzień dzisiejszy. Wolę parę kłaków niż pajęczynkę. Ale kto co woli :) Nie namawiam, nie zachęcam. Dla mnie jak najbardziej na plus. Widziałem o wiele wiele gorsze zdjęcia. To mój przy tym wygląda jak fabryczne szkło. Innym normalnie gołym okiem widać jak odkleja się szkło. Ktoś zapyta czy polecam to szczerze powiem że tak :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@painball tak z ciekawości co będziesz naklejał na swojego Note? Masz już coś? Szukam alternatywy na przyszłość. Mam nadzieję, że się nie będziesz za długo zastanawiał bo potem będzie zgrzytanie zębów, gdy się stanie krzywda w postaci pajęczynki (oby nie oczywiście ) i "a mogłem chociaż to tragiczne mocolo założyć" :P 

Edytowane przez Heisenberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja lubie szkla bo jak trafisz dobre to ma lepszy slizg i mniej palcowania niz sam ekran :D ale nie trafiłem tutaj zdecydowanie xD kiedys kupilem do galaxy nota 3 szklo za 20 zl wczesniej przez wymiany ekranow mialem ze 2 inne w czenie 50 -80 zl nillkin i cos tam, i to za 20 zl bylo najlepszym szklem do tej pory, ale neistety to byl chinski noname xD i juz go pewnie nigdzie nogdy nie kupie takiego :(

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś znalazł jakieś rozsądne szkło do Redmi Note 4 X na snapdragonie  ??

Bo niestety mocolo pasuje tylko do 4 X na mediateku - jak widać na zdjęciu górne wycięcia nie pasują - bo samo szkło elegancko pokrywa się z ekranem.

Jakby coś to mam takie do sprzedania ( do RN4 X na mediateku - złote)

IMG_20170506_092423.jpg

IMG_20170506_092440.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, painball napisał:

Nie ma 4X na mediateku :D Jest Redmi Note 4 (mediatek) i redmi Note 4X(snapdragon) jak już :D

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Ok.

Zgadzam się całkowicie - ale jak wiadomo jest zamieszanie z nazwami telefonów Xiaomi i akcesoriów do nich na różnych aukcjach itd..

Kilka postów wyżej użytkownicy pokazują zdjęcia szkła mocolo zakładanego rzekomo na 4X a skoro szkło mocolo nie pasuje na 4X to pewnie sami nie wiedzą że mają Redmi Note 4. :)

Ja też kupiłem to swoje szkło na aukcji - opisane jako Redmi Note 4X :(

1 minutę temu, radier napisał:

Wystarczy przeczytać kilka postów wyżej by znaleźć link.

Co przeczytać ???

Ja pytałem się o szkło nie o folię.

I uprzedzam następne pytanie - wszystkie szkła mocolo są tylko do redmi note 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marycha napisał:

Kilka postów wyżej użytkownicy pokazują zdjęcia szkła mocolo zakładanego rzekomo na 4X a skoro szkło mocolo nie pasuje na 4X to pewnie sami nie wiedzą że mają Redmi Note 4. :)

 

Póki co to tylko ty udowadniasz, że nie wiesz na czym polega różnica.

3 minuty temu, marycha napisał:

I uprzedzam następne pytanie - wszystkie szkła mocolo są tylko do redmi note 4

 

Jesteś głupi/ślepy czy tylko udajesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, radier napisał:

Póki co to tylko ty udowadniasz, że nie wiesz na czym polega różnica.

Jeszcze raz bo nie zrozumiałem.

Doskonale rozumiem różnicę między modelami telefonów - nie jest to mój pierwszy Xiaomi (raczej 6 czy 7).

Twierdzę tylko że jest spore zamieszanie z nazwami akcesoriów i modeli telefonów.

I jeszcze raz - proszę tylko o informację czy ktoś znalazł jakieś rozsądne szkło pasujące do Redmi Note 4 X ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...