Skocz do zawartości

Brak wibracji, brak powiadomień na zablokowanym ekranie


toom16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was!

Jestem szczęśliwym (bądź właśnie nieszczęśliwym) posiadaczem nowego Xiaomi Redmi 4x zakupionego na ali.

Dwa problemy:

Brak wibracji w trybie cichym - sprawdzałem wszelakie kombinacje przycisków tryb cichy i wibracje to nie to, w ustawieniach wibracje w trybie cichym ustawione. Mimo to wciąż brak =/ podczas dzwonienia wibracje są, natomiast podczas powiadomień sms czy innych powiadomień wibracji brak. Z powiadomieniami wiąże się drugi problem:

Brak powiadomień podczas zablokowanego telefonu - sms przychodzi, ekran wstaje dioda powiadomień zapala się od razu (brak wibracji), powiadomienia z msg - póki nie wybudzę telefonu czy to przyciskiem czy odciskiem palca brak reakcji na powiadomienia.. czasami zdarza się, że powiadomienie przyjdzie bardzo opóźnione (oczywiście bez wibracji), bez trybu cichego powiadomienia także się nie pokazują, to wszystko podczas działania na Wi-Fi. Wczoraj pod wieczór na transferze danych powiadomienia przychodziły aż miło, był dźwięk i były wibracje, bez opóźnień. Dziś przychodzą z wielkim opóźnieniem. Aplikacja do testowania powiadomień sprawdzona teoretycznie wszystko sprawne. Czy opóźnienie może być spowodowane samym messengerem? Sprawdzone również na instagramie. Rezultat: opóźnione powiadomienie bez wibracji bez dźwięku ekran wstał(tryb cichy wyłączony!, w ustawieniach wibracje i dźwięk włączone).

 

Reasumując brak powiadomień dopóki nie odblokuję telefonu, a także opóźnione ok 1 minuty lub całkowity brak.. oraz brak wibracji w trybie cichym.

Telefon przywracany do danych fabrycznych -  nie pomogło.

Uprawnienia zmieniane, zasilanie zmieniane - również nie pomogło.

Wersja MIUI: MIUI Global 8.2 | Stabilna 8.2.0.2(MAMMIEA) ----(podobno wersja oficjalna od xiaomi lecz nie udostępniona publicznie)

 

Jeśli ktoś się spotkał z podobnym problemem bardzo proszę o pomysły na rozwiązanie problemów. Postaram się sprawdzić każdą podpowiedź! Pozdrawiam

 

EDIT: nie wiem czy dobry dział, jeśli zły to proszę o przeniesienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat

@toom16 i @Nocnykochanek, czy próbowaliście tego:

Ustawienia -> Opcje aplikacji -> Zainstalowane -> wyszukanie aplikacji - Messenger, SMS, cokolwiek - tapnięcie -> Inne uprawnienia -> zielony "ptaszek" na danej opcji powiadamiania.

Opis czy lokalizacja mogą się nieco różnić - cytuję z ROM-u MIUI Polska/EU.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca ruletka, bo global stable 8.2.9.0 leci teraz ota, a tu jest do pobrania prosto z serwerow xiaomi, link ktos zlogowal z ota:

http://bigota.d.miui.com/V8.2.9.0.MAMMIEA/miui_HM4XGlobal_V8.2.9.0.MAMMIEA_4dc698e10b_6.0.zip

nie wiadomo, czy w ogole global bedzie dostepny do pobrania, moga aktualizowac tylko ota te urzadzenia, ktore wyszly z fabrycznym globalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie u mnie siedzi: MIUI GLOBAL 8.2 | 8.2.9.0 (MAMMIEA)

 

Jest jeszcze jedne błąd u mnie, ale nie przeszkadza mi za bardzo. Mianowicie głośność rozmów - nie ma możliwości ściszenia więcej niż połowę suwaka.

Co do oficjalnego globala.. myślę, że na wersje 2/16 global nie wyjdzie.. bum jest na model 3/32 więc jeśli wyjdzie to na ten i zobostrzeżeniami o niewspieraniu modelu 2/16 ;)

Edytowane przez toom16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wygrywałem poprzedniego roma, nie pomogło, aktualizacja wpadła nie pomogło, innych pomysłów nikt nie ma na rozwiązanie więc czekam na oficjalny ruch. Kwestia przyzwyczajenia aby częściej zaglądać na ekran, ale na dłuższą metę pora szukać coś w zamian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, zainstalowałem globala 8.2.9.0 i narazie wszystko jest ok :)

szkoda tylko że musi być ta kłódka, nie będzie to baterie zjadać?

Edit: jednak działa jak chce, bardzo nie lubię tego systemu .

i wibracji w trybie cichym jednak też nie mam.

Edytowane przez Nocnykochanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinniście przestać eksperymentować i zainstalować MIUI Polska/EU. Skończą się przynajmniej problemy z powiadomieniami i innymi dolegliwościami. A sama instalacja nie jest trudna. I zapewniam, że to nie tylko moja opinia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podbijamy temat, mój xiaomi leży już prawie miesiąc w szufladzie bo opóźnienia i problemy z powiadomieniami były dla mnie nie do zaakceptowania. Z tego co wiem xiaomi często wydaje aktualizacje więc czy przez ten miesiąc wyszedł już nowszy global który to naprawił? (Ostatni który testowałem to był 8.2.9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Nocnykochanek napisał:

czy przez ten miesiąc wyszedł już nowszy global który to naprawił?

Czemu nie zainstalujesz xiaomi.eu na ktorym nie ma zadnych opoznien? Jedyne co to oczywiscie w trybie cichym powiadomienia nie dzialaja. W romach nic sie nie zmienilo, jest to co bylo, nowszego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego jeszcze nie wiem, a dlaczego tak mówisz? w stable najnowszym był ten błąd dalej z tego wątku?

@Peterishe zobacz sobie kanał "Majster Pirzu" na yt tam jest wszystko dobrze wyjaśnione, najpewniej masz odblokowany bootloader więc wystarczy że zrobisz według filmu wgeywanie miui polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nocnykochanek w najnowszym stable jak najbardziej jest ten blad, w devie obilo mi się o uszy ze zostal naprawiony, aczkolwiek nie wiem jak jest z drenazem baterii, ale dobra okazja, zebys sprawdził ;)

@Peterishe ja nie polecam majster pirza, recenzje robi ok, ale o wgrywaniu softów to raczej nie ma pojecia, wiec jak chcesz wszystko zrobic poprawnie rob zgodnie z instrukcją z tego forum lub miuipolska.pl => https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Jak czegos nie rozumiesz to pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 22.08.2017 o 08:31, Acid napisał:

A nie możesz w końcu olać ten shit Global i wgrać coś znacznie nowszego choćby miuipolska czy Global dev?

Wysłane z MI6
 

Na Globalu Dev (MIUI 9) miałem tak samo. Powiadomienia raz są raz nie ma, o powiadomieniach push działających w jakichś sposób można pomarzyć.

Podobno jednym z rozwiązań jest przerobienie apki na systemową i problem znika.

Natomiast ile osób ma romy miuipolska/xiaomi/eu i też im nie działają powiadomienia tego się już nie dowiem bo mój temat został usunięty przez jakiegoś wspaniałomyślnego moderatora.

Jutro będę w stanie odblokować BL, wgram ROM MIUIPolska i zobaczymy. Mam nadzieję, że będzie wszystko śmigać bo system jest bardzo fajny.

Edytowane przez Ky0sHiR0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...