Skocz do zawartości

Unlock bootloadera na 8.0.3 Global


tazone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Z racji tego że powalczyłem ze swoim 5s żeby odblokować bl a informacje są mocno poszatkowane chciałem się podzielić w jednym miejscu z wami informacjami w jaki sposób bez dodatkowych kosztów odblokować BL i wgrać rom Xiaomi.Eu.

Od początku sytuacja jest następująca Mi 5s z softem w wersji 8.0.3 Global - nie pozwala na odblokowanie BL wiele osób twierdzi że im się udało natomiast jak czytam instrukcje typu spróbuj tylko raz odczekaj 5 dni i na pewno zadziała to mam wrażenie że instrukcje pisze jakiś magik który będzie zaczarowywał telefon żeby to się udało. 

Próbowałem wielokrotnie odblokować BL w swoim telefonie zawsze zatrzymywał się na 50% i zwracał komunikat o braku powiązania konta z telefonem. Po przeczytaniu wielu "magicznych" sposobów uznałem że wyjścia są dwa

- czekać na update od blisko (3 miesięcy nie było takowego do mi 5s) i mieć nadzieje że na nowym sofcie się uda

- zdobyć kabel deepflash żeby móc przeflashować telefon na china dev na którym można BL odblokować

Wybrałem opcję nr. 2 

Pierwsze wyzwanie to kabel deep flash ceny w polsce od 40 zł w górę, w chinach 6$ - ale oba te rozwiązania miały minus (czas oczekiwania na przesyłkę), znalazłem instrukcję w której należy rozciąć kabel i coś tam pokombinować żeby telefon wszedł w tryb flashowania, ale nie dało mi to spokoju znalazłem najbardziej irracjonalne rozwiązanie jakie spotkałem, należy zrobić z przewodów miedzianych zworkę która zewrzemy drugi pin w wtyczce USB kabelka z masą (obudową wtyczki) oczywiście po stronie portu USB w komputerze - po krótkiej analizie zagrożeń uznałem że spróbuję (tu uczulam nie biorę odpowiedzialności za uszkodzone w ten sposób telefony, komputery, meble, życia, kończyny i co tylko sobie zamarzycie). swoją drogą może jest tu jakiś elektronik który wypowie się czy coś może się uszkodzić czy nie :)

Procedura wyglądała następująco podpinamy kabel ze "zworką" do portu usb, wyłączamy telefon, podłączamy go to komputera i tu dzieje się magia telefon budzi się w trybie w którym widzi go miflash następnei odpiąłem kabel od komputera wyjąłem zworkę i przystąpiłem do wgrywania china DEV co udało się bez najmniejszego problemu. Cała procedura wgrywania romu miflashem opisana jest na forum i postępowałem zgodnie z nią.

Poniżej dołączam filmik w którym zobaczyłem metodę z tą zworką.

Mam nadzieję że powyższe informacje pomogą wam odblokować BL i skorzystać z waszych ulubionych Custom Romów bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem robić metoda nr 2 ale w końcu doszedłem do wniosku że lepiej zapłacić 30 PLN i mieć z głowy. 

Trochę się bałem kombinować z kablem i uwalić blisko 2k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 25.03.2017 o 16:01, MatthewS napisał:

Nie łatwiej wgrać china stable?

Co masz na myśli przypominam że masz zablokowany BL brak przejscia w deepflash bez kabla i telefon nie akceptuje aktualizacji z pliku.

 

Dnia 24.03.2017 o 19:55, Pawels72222 napisał:

Najlepszym oraz najbezpieczniejszym sposobem jest wykonanie przedłużacza USB. I to na nim wykonać włącznik, bądź dwa zwykłe kabelki które w odpowiednim momencie można je zewrzeć. 

Czarny- GND oraz Zielony- Data+ 

Sęk w tym że nie trzeba żadnych cudów wystarczy wpiąć USB z kawałkiem drucika :) Nic więcej właściwie nie musisz robić, chyba że masz jakieś rzeczowe informacje co może się stać przy takim działaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tazone napisał:

 

Co masz na myśli przypominam że masz zablokowany BL brak przejscia w deepflash bez kabla i telefon nie akceptuje aktualizacji z pliku.

 

Sęk w tym że nie trzeba żadnych cudów wystarczy wpiąć USB z kawałkiem drucika :) Nic więcej właściwie nie musisz robić, chyba że masz jakieś rzeczowe informacje co może się stać przy takim działaniu?

tak było kiedyś, po aktualizacjach chińczyki zablokowali tę funkcję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i mam problem. Zrobiłem kabelek, wszedłem w tryb edl, wgrałem soft, odpinam kabel i włączam telefon i co? I czarny ekran - telefon trup. Jakoś mi się udało ponownie wykryć telefon w MiFlash i wgrać oprogramowanie. Kolejny raz sukces, ale tym razem pokazuje mi się tylko MI Recovery 3.0 po chińsku. W tryb edl już nie mogę wejść. Co mogę zrobić?

 

Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w twrp wiem że jest taka opcja ja mam coś takiego tyle że po chińsku MI Recovery

dodam, że telefonu nie mogę wyłączyć całkowicie bo zawsze się restartuje, nawet kiedy zostawiam go na kilka minut sam robi restart. Jest też opcja włączenia fastboot. Jednak miunlock zatrzymuje się na 50%

Edytowane przez niepasteryzowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

dobra, mam zablokowany BL, rom global stable 8.0.3, odblokować BL na nim oczywiście nie można (zgodę mam); podpowiedzcie właściwą drogę procedowania, czy mam flashować przez recovery czy przez fastboota? gdzieś na forum MIUI znalazłem info, że przy upgrade z MM do Nougata należy wykonać to przez fastboot; z kolei na stronie pobierania, tj. http://en.miui.com/a-234.html krok pierwszy sugeruje, że zablokowane urządzenie należy uprzednio odblokować, tylko że na obecnym robie odblokować przecież nie mogę - niczym klimat Franza Kafki, może ktoś zasugerować właściwą kolejność i sposób? czy może global dev to też MM i ww. obostrzenie nie dotyczy tej sytuacji?

jak na razie skłaniam się ku wersji, że przez fastboota flashuję global dev, klikam "enable OEM unlock" w opcjach developerskich i odblokowuję BL - tak ma być czy jakoś inaczej?

 

Edytowane przez adamuadamu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...