Skocz do zawartości

Roaming krajowy- nie działa


Marszal198304

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten telefon oby na pewno pokazuje R gdy działa w roamingu? Jak wspomniałem, mam od dziś vikinga i działa on na nadajnikach play i t mobile i R mi nie pokazuje. Tak samo bylo z redbulem. W ustawieniach x inf o telefonie x stan karty sim x roaming to pikazuje BRAK ROAMINGU. Pokazuje Wam R czy nie. Gonzo podpowiedz prosze. Czekam na miui 8.2 moze to pomoze. Dzis piatek i po cichu liczylem na piprawione ota z 8.2 no ale lipa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiać mi się chce bo miałem 3 sztuki kaśki i żadna nie wchodziła w roming na rbm(jakość połaczeń tragedia zależała od zasiegu nadainika play) telefon się uparł i tyle.Dokładnie obcykana sprawa więc to nie winna operatora i wszystkie sztuczki na nic(miuipolska.itd la linage os tylko jako tako działało)

To samo z karta o2 w niemczech brak romingu krajowego

A na karcie play(formuła) wchodziła na roming i sygnalizowała literką ® i brak problemu z jakością połaczenia.

Na niektórych sieciach i telefonach literka ® nie występuje.

Nie tylko ja się z tym spodkałem a na samym zasiegu play na podkarpaciu to masakra zaduże problemy żebym to wiecznie znosił więc mnie kaśka negatywnie zaskoczyła bo nie działa prawidłowo na niektórych kartach sim przynajmnie u mnie pech pechem ale 3 sztuki to przesada:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o brak znaczka tylko o to ze telefon nie wchodzi w roaming. Docelowa siecia jest u mnie play a druga roamingowa jest t mobile. Sprawdzalem aplikacja lte discovery i na redmi telefon stoi caly czas na play a np na s4mini przeskakuje na tmobile. Znam sie juz troszke na androidach i na pewno redmi ma problem z roamingiem. Reczne wpisanie apn nic nie dalo. Wszystko w ustawieniach wlaczone. Macie pomysl? No co wszyscy w plusie jestescie? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, roaming miedzynarodowy na ZAWSZE. Recznie jak wybieram siec t mobile to rejestruje niby w sieci ale w ustawieniach androida badz w lte discovery pokazuje mi nadal ze siec z ktora jestem polaczony to mobile vikings i brak roamingu. Na s4 mini w tych samych ustawieniach pokazuje siec t mobile i roaming ze dziala. Pokazuje sie tez R oraz zmienia sie nazwa operatora. Ten telefon redmi  nie dziala w roamingu. Romu nie zmieniam. Po dawnych zabawach z s2 juz mi sie to przejadlo. Jesli ma ktos vikinga badz innego operatora co w roamingu krajowym dziala to niech kuknie czy u niego na note 3 pro se to dziala w stable rom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snajper dzieki ale juz to wczesniej czytalem. Kuzwa telefon jest fajny no ale ma kilka mankamentow. Jakos rozmow bardzo przecietna, czesto wkurza mnie tez ze po zakonczeniu rozmowy gdy juz odloze telefon od ucha to ekran jest ciemny wygaszony i wlaczy sie dopiero gdy nadusze power lub gdy rozmowca pierwszy rozlaczy czerwona sluchawka nasze polaczenie. Po za tym bluetooth szwankuje bo np ostatnio za chiny nie odnalazl mi bezprzewodowych sluchawek kiedy tel na okolo znalazly. Sprobuje napisac zgloszenie do miui i xiaomi z problemami. Czekam za innymi sugestiami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marszal198304 napisał:

Czekam za innymi sugestiami

Wgraj rom dev 7.3.23, nie wiem czy masz globala, czy eu/pl (najlepiej MiFlash i rom fastboot z flashall). Na pewno część rzeczy będzie działało lepiej. Co do ciemnego ekranu po rozmowie to może pomóc kalibracja czujnika zbliżeniowego (na pewno nie zaszkodzi). To powinno w 3 Pro SE wyglądać podobnie: https://miuipolska.pl/forum/topic/11144-czujnik-zbliżeniowy-w-połączeniach-przychodzących-nie-działa-redmi-3/?do=findComment&comment=257926

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematu. Dziś włożyłem sim z Play. Telefon wchodził w roaming bez problemu. Wyświetlał znaczek "R" oraz wskazywał na pulpicie z jaką siecią się łączy. Dodatkowo w ustawieniach androida lub lte discovery pokazywał nazwę sieci z jaką wszedł w roaming i wyświtlało, że roaming działa. W końcu zobaczyłem jak to powinnp wyglądać. Po włożeniu ponownie karty sim z mobile viking po staremu. Na wyświetlaczu brak "R" oraz nazwa sieci Mobile Viking. Po ustawieniu na sztywno innej sieci np T mobile bez zmian choć wyskoczył komunikat, że zarejestrowano w sieci a roamingu brak. Przez chwile pomyślałem, że może ten operator tak ma , że wyświetla cały czas że sieć Mobile Viking i bez "R" a zmiany na nadajnikach dokonują się niezauważenie ale nie, ta sama karta sim w S4 mini pokazuje normalnie tak jak powinno być czyli z R. Co ciekawe to viking działą na nadajnikach Play i T mobile ale tylko do max hsdap + a po kliknięciu na Plus zarejestrowało mnie w sieci bez problemu i dodatkowo co ciekawe wyskoczyła R i zmianiła się nazwa sieci na Plus i roaming działał, internet i dzwonienie/sms też normalnie latały. To dziwne, tłumacze to sobie tym, że wczęsniej byłem w plusie i zanim mi numer przenieśli to z kartą plusa latałem na tym telefonie. Może kurcze coś ten telefon zapamiętał jakieś dane czy cuś. Może do fabrycznych go przywrócić choć to sporo roboty. To tak informacyjnie w kwestii roamingu na rn3pro se

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z Virgin Mobile (nadajniki Play i T-Mobile, a nieoficjalnie w moim przypadku także Plus) i również nie wyświetla mi się ikona roamingu. Kiedy ręcznie wyszukuję sieci, dostaję coś takiego, jak na obrazku nr 1. Mogę ręcznie wybrać np. T-Mobile 3G. Jeśli tak zrobię, to pozycja ta na liście dostępnych sieci zmienia nazwę na Virgin mobile 3G (obrazek nr 2). Aplikacje jak Network Cell Info Lite pokazują zawsze, że korzystam z Virgin mobile, niezależnie od tego, do jakiego nadajnika akurat się zalogowałem. W aplikacji BTSearch Polska, w zakładce Sieć, w pozycji Sieć BTS również mam napisane Virgin mobile, ale co ciekawe, to jako MCCMNC widnieje 26002, co odpowiada T-Mobile właśnie - obrazek nr 3. Jeśli zaś ręcznie wybiorę np. Plus 3G, to sytuacja jest analogiczna, tylko że w BTSearch pokazuje mi jako MCCMNC 26001, co odpowiada rzeczywiście Plusowi. Tą poszlakową metodą stwierdziłem, że telefon potrafi się połączyć z dowolną dostępną siecią, chociaż nie sygnalizuje roamingu w żaden sposób.

Test przeprowadziłem łącząc się ręcznie z wybraną siecią, jako że mieszkam obecnie w mieście i sygnał Play jest dostatecznie mocny, a ponadto - preferowany, jako że w przypadku Virgin LTE działa tylko na nadajnikach Play. Nie potrafię stwierdzić, jak to będzie w przypadku wyjazdu gdzieś poza miasto.

Spoiler

 

ss1.png

ss2.png

ss3.png

 

 

Edytowane przez marcinn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w vikingu jak recznie zmienie tmobile to nazwa nadal mobile viking. Jedynie jak recznie wybiore plus to pokazuje nazwe plus i dziala roaming i pokazuje R. Mobike viking to 260006 i po zmianie recznie czy to na plus czy tmobile to i tak ltevdiscovery pokazuje 260006 wiec u mnie nie przelacza na inne nadajniki chyba. Juz mi rece opadajs bo trace czesfo sygnal na play

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie wszelakie akrobacje z kartą SIM redbullmobile się nie powiodły(miuipolska,linea os na nim połączenia wszystkie przynajmniej działały i były dobrej jakości,podmiany modemu )

Tylko podkreśla u mnie jeszcze na karcie sim rbm problem z połączeniami był raz dochodziły raz nie i jakością ale to też przez brak roamingu.

Nie jest to winna operatora karty sim wymieniłem nic oprócz linea os nie pomagało i oczywiście podmiany modemu z 7.1.19

3 Kaśki i to samo pech to pech

Za dużo niedociągnięć na tym modelu(rn3 Kate) wybredne na karty sim więc nie spełnia moich podstawowych wymagań to pozbywam się spróbuję zrobić kolejne podejść teraz na któreś xiaomi ale zobaczę wpierw czy karta sim rbm działa dobrze na nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to chyba nie jestem wyjątkiem.

Też mam teraz Vikinga i RN3 Pro (Kate) i nigdy nie widziałem znaczka R sygnalizującego roaming. Jako sieć pokazuje mi Mobile Viking. Po sztywnym ustawieniu np. Plusa, nadal pokazuje Viking. Niby pisze że się rejestruje ale później nadal to samo. Nie sprawdzałem innymi programami . 

Nie wiem jak u Was ale ja mam jeszcze taki problem ze czasem podczas przełączania sieci gubi całkiem zasięg i nie chce pokazać zasięgu (brak usługi). Czasem jadę jak ten ciul przez kilka km bez telefonu, bo ten postanowił że straci zasięg. Nie wiem czy to przypadkiem nie są sprawy ze sobą związane. Mam jeszcze gdzieś kartę Virgina ale z tego co piszecie jest to samo. Teraz napisałem nawet do Vikinga o wymianę karty na nową - może się coś zmieni, dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wciaz tez nie poradzilem sobie z niedzialajacym roamingiem. Tez pisalem na fb z vikingiem i nawet podobno zresetowali moj roaming u siebie i kazali mi wyl i wl telefon ale nadal nic. Jakby Ci wymienili karte sim i by to pomoglo to nie zapomnij sie tym z nami podzielic na forum. Ja sugerowalem im wymiane sim ale pytalem czy dysponuja innym standardem kart sim ale nie odpowiedzieli mi. U mnie roaming dziala jedynie na karcie z play. RBM I VIKING nie dziala. Ponoc analizuja maja sprawe w dziale tevhnicznym ale to trwa i trwa. Szukalem na zagranicznych stronach, cos tam o tym pisza ale bez rozwiazania. Gdyby mi ktos powiedzial jasno ze zmiana na jakis konkretny rom pomaga to bym zmienil ale tak to wole na stable zostac. Chyba sprzedam ten telefon bo zawodzi no i jakosc rozmow lipa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2017 o 10:49, Marszal198304 napisał:

Ja wciaz tez nie poradzilem sobie z niedzialajacym roamingiem. Tez pisalem na fb z vikingiem i nawet podobno zresetowali moj roaming u siebie i kazali mi wyl i wl telefon ale nadal nic. Jakby Ci wymienili karte sim i by to pomoglo to nie zapomnij sie tym z nami podzielic na forum. Ja sugerowalem im wymiane sim ale pytalem czy dysponuja innym standardem kart sim ale nie odpowiedzieli mi. U mnie roaming dziala jedynie na karcie z play. RBM I VIKING nie dziala. Ponoc analizuja maja sprawe w dziale tevhnicznym ale to trwa i trwa. Szukalem na zagranicznych stronach, cos tam o tym pisza ale bez rozwiazania. Gdyby mi ktos powiedzial jasno ze zmiana na jakis konkretny rom pomaga to bym zmienil ale tak to wole na stable zostac. Chyba sprzedam ten telefon bo zawodzi no i jakosc rozmow lipa. 

Analiza w dziale technicznej wyjdzie że to twoja wina czyli telefonu i musisz wyrazić zgodę na wgląd w twoje rozmowy żeby mogli sprawdzić co jest nie tak przynajmniej tak w rbm było a tak to ci tylko zresetują ustawienia romingowe i powiedzą że to wina telefonu a umnie tak było.

Być może lepszym wyborem pod względem rozmów jest redmi 4a bo jest dostępny w play(myślę że z romingiem na wirtualnych operatorach problemu nie ma)ale gorsze specyfikację 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marszal198304 napisał:

Juz zdarzyli mi odpowiedziec ze wina nie lezy po ich stronie. Zalecili kontakt z producentem telefonu. Lipa. 

A producent w 4 literach to ma moderatorzy z en.miui omijają ten temat już prędzej wolą dać błyskawiczną zgodę na odblokowanie bootloadera i baw się Pan sam :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.04.2017 o 11:03, Marszal198304 napisał:

To mam w takim razie pytanie czy istnieje rom na ktorym wszystko z roamingiem dziala prawidlowo? Na co zmienic co jest pewne? 

A na czym teraz siedzisz? Ja mam ostatniego globala 8.2.3.0 , nie chce mi się kombinować z MIUI pl ale może to jakieś wyjście jest. A w temacie to nadal czekam sima, już wysłany ponoć. Na chwilę obecną tel jest średnio przyjazny - potrafi się rozłączyć w czasie rozmowy bo zmienia/gubi sieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Global developer(cotygodniowe) spróbujcie nie trzeba odblokowywać bootloadera a wersja modemu jest taka sama jak na miuipolska więc raczej jak na global developer się nie poprawi to i na miuipolska będzie to samo po swoich eksperymentach wiem.

Z odblokowanym bootloaderem to LineageOS lub jakąś jego pochodna i dobranie odpowiedniej wersji modemu(ja miałem z global dev styczniowego ale to już dawno trzeba wziąć jedną wersję modemu działającą najlepiej po zwiększeniu prędkość pobierania z Google play) jakość rozmów i każdy się dodzwaniał a także był roming choć bez literki R ale w informacjach o sieci był.No i można było chodzić wczasie rozmowy bez rozłaczania się i zniekształceń.

Ale według mnie najlepszym wyjściem jest wymiana na taryfę play formuła gdzie działa roming lub przeprowadzenie śledztwa na jakich kartach sim działa i przenieść numer.

Ja takiego dziastwa nie toleruje za dużo kombinowania a taryfy lub numer zmieniać nie będę żeby móc uźywać go jako główny telefon.Więc go sprzedałem nie polecam w przypadku używania karty sim rbm i odbieranu ważnych telefonów telefon bardziej się nadaje na zabawkę do rozrywki niż jako telefon.

To jest oczywiście moja opinia i wiem że każdy ma inną wszystko zależy od punktu siedzenia(karta sim,taryfa,teren używania tel(w podróży bez roamingu się nieda) powiedział bym że w mieście powinno działać ale u mnie nawet tam się nie sprawdzał.Ale lte b20 muszę pochwalić bo bardzo dobry zasięg miał poza miastem 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja siedze na 8.2.3.0 MHRMIDL oficjalny miui stable.  Tez nie chce mi sie grzebac w romach bo juz od kilku lat sie tym nie jaram. Jesli jednak z cala pewnoscia bym wiedzial ze konkretny rom naprawia problem z roamingiem to bym zmienil. Czy wymienia Ci karte sim na jakis inny standart o ile idzie. Jesli wymiana karty sim pomoze to napisz prosze o tym w temacie. Myslalem tez np zeby jakiegos cyanomoda czy jak to sie nazywalo zainstalowac lub cos podobnego. Na jakie adresy wysylac zgloszenia o ten bug. Do kogo pisac do xiaomi miui polska czy gdzie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, chyba dziś podjadę kupić startera PLAYa żeby się przekonać na własne ręce że to wina operatora. U mnie jest jeszce ten problem, ze kupiłem go lekko uszkodzonego, tj. podgięte plecki - więc dopuszczam opcję uszkodzenia mechanicznego. 

A jeżeli to kwestia to sima to w ostateczności przeniosę numer, bo tel w zasadzie na dziś mi starcza i lepszego chyba nic nie kupię na te pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł dziś list z Vikinga. Coż z tego, jak zepsułem telefon. Dziecko pośliniło kable ładowarki, zrobiło się zwarci gdzieś i od wczoraj nieładuje mi baterii :( 

Ale.. dotarł za to panel do RMN2, który uwalony był w podobny sposób:

Więc szukam panelu z USB do Kaśki. Ktoś kupował/ wymieniał? nie chce kupić jakiegoś chłamu jak ostatnio.

 

A w temacie to po uruchomieniu Redmi Note 2 na starej karcie Vikinga, znaczek R sygnalizujący roaming mi się wyświetla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kolejny raz miałem okazje przełożyć sim z vikinga do s4 mini i roaming działa bez zarzutu także całość problemu leży na 1000% po stronie telefonu a nie operatora. Żadna wymiana sim nic nie da moim zdaniem bo z tego co wyczytałem w google to karty sim różnią się jedynie wielkością a nie np jakąś technologią ich produkcji. I tu nasuwa się pytanie czy brak obsługi roamingu tych kart sim operatorów np vikinga czy redbulla przy jednoczesnym poprawnym obsługiwaniu kart sim od play jest bardziej związane z nakładką miui czy samą wersją androida czy też uzależnione jest sprzętowo np zastosowaniem w kate chyba innego modemu bo przecież jest większy o 2 mm? Aktualnie liczę na aktualizację miui8 na miui 9 przy jednoczesnej aktualizacji na androida 7. Jak sądzicie, da coś taka aktualizacja czy zawiodę się jak na aktualizacji na 8.2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...