Jump to content

MIUI 7.3.23

ZduneX25
 Share

Recommended Posts

Dla mnie istotne. Komunikaty wyskakują przy 19% (zupełnie nieprzydatne, biorąc pod uwagę pojemność baterii Mi Max'a) oraz chyba przy 10%. A potem, gdy faktycznie trzeba przypomnieć - cisza. Więc dioda jest ważna, zresztą każdy szanujący się smartfon tak ma... chyba wrócę do stabilnej "szóstki" :-( . Do tego brak powiadomień z subskrybowanych kanałów YT - na innych sprzętach znajomi mają a ze mnie się śmieją - "taki niby fajny ten MiMax a nie masz...ha ha ha"

Na rosyjskim forum widziałem jakiś tutorial w zakresie dodania tej opcji, w sensie koloru diody do stanu akumulatora, ale nie próbowałem. Na tym ich multiromie.
BTW.. Co Ty za kanały subskrybujesz, że to to takie istotne?

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

37 minut temu, fido70 napisał:

Do tego brak powiadomień z subskrybowanych kanałów YT - na innych sprzętach znajomi mają a ze mnie się śmieją - "taki niby fajny ten MiMax a nie masz...ha ha ha"

Dziwne, u mnie tego nie było "od zawsze", a od ostatniej aktualizacji w piątek zaczęły mi tłumnie wyskakiwać, aż je musiałem ręcznie wyłączyć, bo mnie denerwowały.

1 godzinę temu, don_kamillo napisał:

Na rosyjskim forum widziałem jakiś tutorial w zakresie dodania tej opcji, w sensie koloru diody do stanu akumulatora, ale nie próbowałem. Na tym ich multiromie.
BTW.. Co Ty za kanały subskrybujesz, że to to takie istotne?

Wrzuć link.

Koledzy, dalej problem. Po pobraniu gboarda i swiftkeya jako akp i wrzuceniu na telefon - gboard wywala błąd, czyli naciskam instaluj, i po sekundzie wyskakuje czerwone tło z X na środku w kółku a pod tym jest napis "gboard" i można nacisnąć tylko "ok". po instalacji swiftkeya wszystko jest ok, tzn, tło na zielono, i wszystko poprawnie zainstalowane, natomiast nadal zarówno w opcjach języka i klawiatury nic nie zmieniło, nadal nie ma żadnej klawiatury do wyboru, jak i w smsach nie ma nadal możliwości pisania:-/. Co za cholerny telefon, znowu pokusiło mnie by odświeżyć soft i mam za swoje. Jakby błąd w sofcie, nie dodano klawiatury w nim czy coś. Nie wiem, tylko ja mam takie problemy?

31 minut temu, memberofhs napisał:

Koledzy, dalej problem. Po pobraniu gboarda i swiftkeya jako akp i wrzuceniu na telefon - gboard wywala błąd, czyli naciskam instaluj, i po sekundzie wyskakuje czerwone tło z X na środku w kółku a pod tym jest napis "gboard" i można nacisnąć tylko "ok". po instalacji swiftkeya wszystko jest ok, tzn, tło na zielono, i wszystko poprawnie zainstalowane, natomiast nadal zarówno w opcjach języka i klawiatury nic nie zmieniło, nadal nie ma żadnej klawiatury do wyboru, jak i w smsach nie ma nadal możliwości pisania:-/. Co za cholerny telefon, znowu pokusiło mnie by odświeżyć soft i mam za swoje. Jakby błąd w sofcie, nie dodano klawiatury w nim czy coś. Nie wiem, tylko ja mam takie problemy?

Spróbuj tej klawiatury https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-sony-xperia-keyboard-phones-t3346736

Dla mnie istotne. Komunikaty wyskakują przy 19% (zupełnie nieprzydatne, biorąc pod uwagę pojemność baterii Mi Max'a) oraz chyba przy 10%. A potem, gdy faktycznie trzeba przypomnieć - cisza. Więc dioda jest ważna, zresztą każdy szanujący się smartfon tak ma... chyba wrócę do stabilnej "szóstki" :-( . Do tego brak powiadomień z subskrybowanych kanałów YT - na innych sprzętach znajomi mają a ze mnie się śmieją - "taki niby fajny ten MiMax a nie masz...ha ha ha"

A w ustawieniach nasz wszystko dobrze? Autostart itd?

3 godziny temu, don_kamillo napisał:

(...) Co Ty za kanały subskrybujesz, że to to takie istotne?

@don_kamillo Czy to ważne jakie kanały? Do tego służy ta funkcja na YT i na innych markach/modelach - działa. Chyba że to za trudne dla Chińczyków... ale dla innych Chińczyków (Huawei) - już jest to łatwe ;)

Natomiast brak info o niskim poziomie baterii (poniżej 10%) już dwukrotnie zaskoczył mnie wyłączonym telefonem... Tak, wiem - zaraz ktoś powie że mogę podłączyć ładowarkę przy 19% ale chyba nie o to tutaj chodzi...

Edited by fido70
  • Like 1

[mention=1161]don_kamillo[/mention] Czy to ważne jakie kanały? Do tego służy ta funkcja na YT i na innych markach/modelach - działa. Chyba że to za trudne dla Chińczyków... ale dla innych Chińczyków (Huawei) - już jest to łatwe
Natomiast brak info o niskim poziomie baterii (poniżej 10%) już dwukrotnie zaskoczył mnie wyłączonym telefonem... Tak, wiem - zaraz ktoś powie że mogę podłączyć ładowarkę przy 19% ale chyba nie o to tutaj chodzi...

A powiadomienia nie są wysyłane z YT? Może dodaj do autostartu, żeby się nie zamykała.

Jakoś sobie poradziłem, klawiatura zadziałała. Instalując swiftkeya i konfigurując tą klawiaturę w takim jakby kreatorze pierwszego uruchomienia można było wybrać klawiaturę, w tym Gboard. Czyli podsumowując - klawiatura była wyłączona i nijak z poziomu menu nie dało się jej załączyć.

Teraz mam problem ze zmianą dźwięku dostarczenia smsa - można go gdzieś zmienić? A druga sprawa: dzwonek mam narastający, miałem normalny. To też da się jakoś zmienić?

//Nezu: Na przyszłość używaj opcji zgłoś, a nie wprowadzaj bezsensownej dyskusji nie na temat...

A powiadomienia nie są wysyłane z YT? Może dodaj do autostartu, żeby się nie zamykała.

Właśnie to mnie dziwi trochę też. Np aplikacja SkyCash. Nie mam na niej ani kłódki ani nie jest dodana do Autostartu, a powiadomienia dostaję. Różnie to działa.

Właśnie to mnie dziwi trochę też. Np aplikacja SkyCash. Nie mam na niej ani kłódki ani nie jest dodana do Autostartu, a powiadomienia dostaję. Różnie to działa.

Przyznam, że nie korzystam z tej funkcji, ale w skrajnych przypadkach możesz chyba ustawić, żeby notyfikacje przychodziły na maila. Wiem, że to polsrodki, ale skoro to dla Ciebie ważny temat, to ratuj się w ten sposób ;)

10 minut temu, memberofhs napisał:

Teraz mam problem ze zmianą dźwięku dostarczenia smsa - można go gdzieś zmienić? A druga sprawa: dzwonek mam narastający, miałem normalny. To też da się jakoś zmienić?

SMS: Ustawienia -> Dźwięki i wibracje -> Otrzymano SMS

Narastający dzwonek: Telefon -> Ustawienia -> Połączenia przychodzące -> Narastający dzwonek

(opis dla Redmi Pro, w Twoim może być inaczej)

Przyznam, że nie korzystam z tej funkcji, ale w skrajnych przypadkach możesz chyba ustawić, żeby notyfikacje przychodziły na maila. Wiem, że to polsrodki, ale skoro to dla Ciebie ważny temat, to ratuj się w ten sposób

Wydaje mi się, że odpowiedziałeś@fido70 a nie mi. Ja nie mam problemu bo wszystko co potrzebuję przychodzi. Tak się wtrąciłem tylko do Waszej rozmowy :D
  • Like 1

Wydaje mi się, że odpowiedziałeś[mention=25447]fido70[/mention] a nie mi. Ja nie mam problemu bo wszystko co potrzebuję przychodzi. Tak się wtrąciłem tylko do Waszej rozmowy

Tapatalk

Pewnie mi się coś pomyliło przy cytowaniu

Dobra, odzyskałem wątek

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

11 minut temu, memberofhs napisał:

Gutek, dziękuję. Chodzi mi o dźwięk doręczenia smsa, coś takiego jak raport doręczenia. Nie o dźwięk otrzymania smsa, gdy przychodzi.

Opcji dotyczącej dokładnie zmiany dźwięku dostarczonej wiadomości nie ma. Nie chce mi się sprawdzać bo to w sumie szczegół, ale chyba to będzie domyślny dźwięk powiadomień i to sobie możesz zmienić.

1 godzinę temu, memberofhs napisał:

Gutek, dziękuję. Chodzi mi o dźwięk doręczenia smsa, coś takiego jak raport doręczenia. Nie o dźwięk otrzymania smsa, gdy przychodzi.

W takim razie: SMS -> Ustawienia -> Dźwięk dostarczenia - można wyłączyć, nie ma możliwości zmiany na inny.

42 minuty temu, Spili napisał:

Jak mogę na stałe odinstalować gboarda?

Mam roota a jedynie mogę odinstalować aktualizację a nie całą appkę.

Proponuje zainstalować apkę MyAndroidTools i wyłączyć Gboard (w MyAandroidTools wybrać Apps, klinąć na aplikację i Disable), odinstalowywać nie ma sensu, bo po kolejnej aktualizacji MIUI wróci.

Edited by @[email protected]

Gutek, FromWP, przyznam Wam chłopaki, że w sofcie 6.3.3 była możliwość zmiany tego dźwięku. Dlaczego w tym sofcie już nie można? Komu to przeszkadzało? Tak samo jak w poprzednim sofcie można było opisać sobie nieznany nr bez zapisywania go w książce telefonicznej jako "oznacz". Teraz tego nie ma ani w smsach ani przy numerach. Opcja dla mnie BARDZO przydatna-mogłem opisywać sobie numery dzwoniących do mnie ludzi z ogłoszeń i wiedzieć potem kto dzwoni/do kogo zadzwonić a nie musiałem zaśmiecać książki telefonicznej obcymi ludźmi. Tego też nie da się przywrócić?

Z tymi powiadomieniami to różnie jest. Czasami działa ok, czasami lipa. Akurat od jakiegoś czasu np. z powiadomieniami Insta to tragedia, wejdę w apkę i odczytam, a za jakieś 15 min wyskakuje mi opóźnione powiadomienie. Co do powiadomień Gmaila też mam mieszane uczucia, czasami przychodzą dwa maile naraz, które na 100 były wysłane w innym czasie. Czyli tak jakby ten drugi "popchnął" ten pierwszy opóźniony.

To inaczej koledzy: który najnowszy soft oparty na miui 8 mający te opisywanie nieznanych numerów jest Wam znany? Który mam pobrać, by móc także wybierać sobie dźwięk dostarczenia smsa jaki chcę? Ostatni, jaki miałem z tymi opcjami to 6.3.3 z miui 7.

Po dobrej passie z Xiaomi przyszedł czas na wk#%*@#!. Dzisiaj telefon w nocy sam z siebie się zrestartował i zawisł na "android ...". Leżał sobie po prostu na stoliku. Jeszcze jakby był na łóżku to mógłby być przyciśnięty, czy coś. No i tak se wisiał od niewiadomo której rozładowując się. Dobrze, że mnie kot obudził, bo tak to bym sobie spał, a telefon by się rozładował. No a wiadomo co to znaczy, budzik nie dzwoni, nikt dodzwonić się nie może, kilka lat temu jak jeszcze byłem na studiach zlałbym to kompletnie, ale teraz no nie bardzo, szczególnie jak trzeba rano wstać, czasami szef zadzwoni, że trzeba jechać na jakąś wioskę, więc i GPS w telefonie potrzebny. 

Żeby to był jeszcze problem z softem, no ale raczej nie, bo od czwartku nic się nie działo, losowych restartów nie było, wszystko śmigało jak należy. Nic też nie instalowałem nowego. Ostatnio po MiFlashu ustawiłem wszystko na nowo, zainstalowałem te kilka swoich aplikacji i tyle.

Normalne losowe restarty bez zwiech mogłem przeżyć, problemy z GPS też, i inne drobne pierdoły. No ale czara goryczy się przelała. 

Miałem BlackBerry, HTC, Samsunga, Moto, Sony no i żaden nie odwalił mi takiego cyrku. Żaden też nie miał losowych restartów.

Komuś też telefon taki numer odwalił?

Screenshot_2017-03-29-05-04-29-895_com.miui.securitycenter.png

Edited by RegimeOfTerror

Ponawiam koledzy pytanie, pomoże ktoś jeszcze? Który najnowszy soft oparty na miui 8 mający te opisywanie nieznanych numerów jest Wam znany? Który mam pobrać, by móc także wybierać sobie dźwięk dostarczenia smsa jaki chcę? Ostatni, jaki miałem z tymi opcjami to 6.3.3 z miui 7.

Po dobrej passie z Xiaomi przyszedł czas na wk#%*@#!. Dzisiaj telefon w nocy sam z siebie się zrestartował i zawisł na "android ...". Leżał sobie po prostu na stoliku. Jeszcze jakby był na łóżku to mógłby być przyciśnięty, czy coś. No i tak se wisiał od niewiadomo której rozładowując się. Dobrze, że mnie kot obudził, bo tak to bym sobie spał, a telefon by się rozładował. No a wiadomo co to znaczy, budzik nie dzwoni, nikt dodzwonić się nie może, kilka lat temu jak jeszcze byłem na studiach zlałbym to kompletnie, ale teraz no nie bardzo, szczególnie jak trzeba rano wstać, czasami szef zadzwoni, że trzeba jechać na jakąś wioskę, więc i GPS w telefonie potrzebny. 
Żeby to był jeszcze problem z softem, no ale raczej nie, bo od czwartku nic się nie działo, losowych restartów nie było, wszystko śmigało jak należy. Nic też nie instalowałem nowego. Ostatnio po MiFlashu ustawiłem wszystko na nowo, zainstalowałem te kilka swoich aplikacji i tyle.
Normalne losowe restarty bez zwiech mogłem przeżyć, problemy z GPS też, i inne drobne pierdoły. No ale czara goryczy się przelała. 
Miałem BlackBerry, HTC, Samsunga, Moto, Sony no i żaden nie odwalił mi takiego cyrku. Żaden też nie miał losowych restartów.
Komuś też telefon taki numer odwalił?
Screenshot_2017-03-29-05-04-29-895_com_miui.securitycenter.thumb.png.66eae59ea5924d85aa0de5b6fac79c23.png

Coś jest skopane w tej wersji. W niedzielę robiłem kilka fotek synowi i bateria spadła o ponad 20%, w poniedziałek rano odpinam od ładowarki, a tam 97%. Któryś z procesów działał sobie w nocy w najlepsze. Proces android i usługi Google potrafią dać nieźle czadu.
Poczekam do maja i jak nic się nie zmieni z psuciem kolejnych wydań to flashem wrzucę 6.9.15. A za rok zacznę się rozglądać za inną marką.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...