ZduneX25

MIUI 7.3.23

Recommended Posts

5 godzin temu, JacekBB napisał:

W dobie no limit po co ucinac ogonki. Jeden SMS a niech leci nawet 5.

No ja też się zastanawiam po kiego to? OK, za granicą może się przydać ale żeby od razu z automatu ustawiać ta opcję jako aktywną to jakieś nieporozumienie.

12 minut temu, rock'n'rolla napisał:

No ja też się zastanawiam po kiego to? OK, za granicą może się przydać ale żeby od razu z automatu ustawiać ta opcję jako aktywną to jakieś nieporozumienie.

Niestety Chinole zamiast pomyslec i dodac jakas opcje, pozostawiajac nam wybor czy chcemy ja wlaczyc, to najczesciej dodaja, zmieniaja i nie przejmuja sie, ze ktos czegos nie chce. Tutaj tyle dobrze, ze zostawili furtke, ze mozna to wylaczyc w ustawieniach, wiec nie jest zle...

8 minut temu, Szyszonek napisał:

Niestety Chinole zamiast pomyslec i dodac jakas opcje, pozostawiajac nam wybor czy chcemy ja wlaczyc

Dlaczego Chinole? Brak ogonków to nie ich pomysł, przecież w oficjalnych romach tego nie ma.

W sumie trafna uwaga, pewnie wlasnie dzieki temu, ze robili to nasi, mozna to wylaczyc :-) a chodzilo mi ogolnie o "polityke" aktualizacji Chinoli. Biora glosy z forum i chwala im, ze sluchaja ludu, ale nie kazdemu pewne rozwiazania musza sie podobac, a oni jak zmieniaja, to przewaznie na ament. A zmiany na logike powinny byc wprowadzane jako opcja dla uzytkownikow, a nie narzucane im przez plebiscyty na forum :-) wiem, ze latwo mowic, pewnie trudniej zrobic, ale taka prawda.

6 minut temu, Szyszonek napisał:

W sumie trafna uwaga, pewnie wlasnie dzieki temu, ze robili to nasi, mozna to wylaczyc :-) a chodzilo mi ogolnie o "polityke" aktualizacji Chinoli. Biora glosy z forum i chwala im, ze sluchaja ludu

Podobno na tym polega demokracja, (najmniej sprawiedliwy system dla inaczej myślącej jednostki), gdzie większość średnio rozgarniętej populacji decyduje o tym co dla ciebie najlepsze. Ale podobno niczego lepszego na razie nie wymyślono. 

• Like 1

Dlaczego Chinole? Brak ogonków to nie ich pomysł, przecież w oficjalnych romach tego nie ma.

Jest. Dla Greckiego języka. My daliśmy dla wszystkich.

Z Mi5

• Like 2

Plik? Taa plik... kernela.

Myślałem że to będzie jakiś plik i szybko się to ogarnie a tu d*pa blada

Wysłane z MI 5 Pro Black

22 minuty temu, Acid napisał:

Plik? Taa plik... kernela.

Jak nie Ty, to kto ogarnie by znow ta dioda wrocila? :) Tylko w Tobie nadzieja :D Bo zoltki juz calkiem olali to...

Przed chwilą, Acid napisał:

Oni to specjalnie zrobili jakiś czas temu.

Z Mi5

Zrob skosnym na zlosc, a nam "dobrze" i napraw te diode. :D Prosimy :D

• Like 1

To aż tak istotne jest to z diodą jak się rozładowuje telefon? Przecież wyskakują komunikaty, że trzeba naładować.

To aż tak istotne jest to z diodą jak się rozładowuje telefon? Przecież wyskakują komunikaty, że trzeba naładować.

Bylo od początku więc tego brakuje, gdyby nie było to by nie brakowało i tyle człowiek się przyzwyczaił że jest a tu nagle jeb i nie ma

No i jeszcze sprawa ze statusbarem że robi się ciemniejszy

Wysłane z MI 5 Pro Black

Nie wszyscy korzystają z ofert "no limit" i mi ucinanie ogonków bardzo pasuje. Tylko, że odkąd wprowadzono to w domyślnej aplikacji nie można wysyłać emotek.@Acid jest jakaś opcja na naprawę tego ?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, mates21 napisał:

napraw te diode

Niestety nie.

10 minut temu, rzemic napisał:

jest jakaś opcja na naprawę tego ?

Niestety nie.

To jest do zrobienia, tylko potrzeba kogoś kto się dobrze zna na Androidzie i ma czas na grzebanie gdzie to siedzi (ja obstawiam okolice framework-res). Także raczej marne szanse że ktoś się podejmie.

Goście z MIUI Polska mają dość roboty przy samym przygotowywaniu softów xiaomi.eu.

Edited by @[email protected]

Brak tłumaczenia w liście połączeń, wcześniej nie zaobserwowałem. 3d21b5df173de7dcd9f7fb193f4fa57c.jpg

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Koledzy, na gwałt potrzebuję pomocy. Zaktualizowałem system z Miui 7 (wersja 6.3.3 rozwojowa) na Miui 8 (model ten o którym jest temat) i nie mam klawiatury systemowej. Nie można żadnej wybrać w opcjach. Nie da się pisać smsów, adresów url, wpisywać frazy na youtube, edytować kontaktu - nie ma nic! Jak przywrócić klawiaturę? Zauważyłem, że gdy chcę wejśćw "zamiana tekstu na mowę" - jest błąd, przesuwa ekran w prawo, w 0,2 s mignie jakieś białe tło i wchodzi znowu w opcje "zamiana tekstu na mowę" wraz z innymi opcjami w tym podmenu. Martwi mnie ta klawiatura. Uruchomienie ponowne telefonu nic nie daje, odinstalowane i zainstalowanie aktualizacji na "GBoard" też nic nie wnosi. Najgorsze, że usunąłem pobrany plik zip z aktualizacją z telefonu, a by pobrać - trzeba wpisać frazę w googlach w telefonie. A nie ma jak! Przez komputer ie ściągnę 700 mb - mam zaszczane Aero:/

@memberofhs sprawdź tu ustawienia>dodatkowe ustawienia>język i metoda wprowadzania>klawiatura wirtualna>zarządzanie klawiaturami czy może tam trzeba włączyć klawiaturę. Dziwna sprawa bo ja teraz próbowałem wyłączyć wszystkie klawiatury i się nie da jakaś musi zostać, np pisanie głosowe.

Po aktualizacji może należało zrobić wipe ustawień.

Edited by slimdick

28 minut temu, memberofhs napisał:

A nie ma jak! Przez komputer ie ściągnę 700 mb - mam zaszczane Aero:/

1.Możesz w twrp spróbować advanced wipe z zaznaczeniem DalvikArt i Cache może pomoże. Ostatecznie factory reset (stracisz dane)

2. Z apkmirror możesz ściągnąć apk jakiejś klawiatury i zainstalować (to tylko kilkadziesiąt mega)

3. Jak masz lepszy internet w telefonie udostępnij przez WiFi, lub kablem komputerowi i ściągnij ponownie rom.

Slimdick - dochodzę w opcjach do "język i metody wprowadzania" i mam tak:

- języki - do wyboru

- sprawdzanie pisowni - sprawdzanie pisowni google (gdy tam wejdę mam do wyboru sprawdzanie pisowni. Gdy chcę wybrać "koło zębate" jako ustawienia google - nic się nie dzieje - klikam i nic)

- klawiatura i wprowadzanie tekstu - obecna klawiatura - tak pisze i NIC nie można wybrać, nic się nie rozwija, klikam i tj nieaktywne

- mysz/touchpad - szybkość wskaźnika - tu można wybrać coś tam..

Stoję, jestem w kropce:-/.

FromWP - podejmę się każdego kroku byle tylko nie tracić danych.. Bez przesady, tracić wszystko z powodu klawiatury? Zaznaczam, że wgrywałem plik przez Ustawienia, Aktualizacje i "trzy kropki" po czym wybrałem zip. Nie robiłem żadnej kopii zapasowej w trwp menu:-/

@memberofhsnie wiem jak to u Ciebie wygląda ja mam tak wchodzę w klawiatura wirtualna>zarządzanie klawiaturami 

a7416b5ecd25380b32af77684b148224.jpg29453c98f8f70152d3ac63892c34f958.jpg0fc9c625d3361da0591067d61e234170.jpg

Możesz zrobić tak jak napisał FromWP wipe DalvikArt i Cache w twrp, te dwie opcje Ci nie usuną danych. Ale na pewno tylko te 2 zaznacz w wipe zaawansowane, nie rób czasem domyślnego wipe bo Ci w tedy wykasuje dane.

Edited by slimdick

Slimdick - nie mam takiego menu. Nie mam w ogóle podmenu "klawiatura wirtualna". Jeśli chodzi o "obecna klawiatura" - nie mam nic ponad to. Ty na screenie masz "polski-GBoard" -Ja tego nie mam i wybrać nie mogę. Funkcja nie jest blada, a jednak nie reaguje na naciśnięcie palcem.

@memberofhsto próbuj w twrp zrobić wipe to co Ci pisał FromWP może to pomoże.Tylko pamiętaj jak nie chcesz stracić danych tylko te 2 opcje.

wipe-cache-dalvik-cache.png

Nic to nie dało:/ jest jak było, bez zmian. Co teraz? wgrywanie od nowa całego romu 700 mb pomoże? może jakimś innym sposobem niż ustawienia-aktualizacje - trzy kropki? Jakoś może trzeba wyczyścić telefon przed instalacją w trwp nie usuwając danych? Kurde nie wiem, może to błąd w systemie a nie z mojej strony? Ma ktoś też taki problem? Co mam robić? Nie planuję usuwać wszystkich danych telefonie.. Może spróbować jakiegoś starszego miui 8?

@memberofhs może jeszcze sprawdź uprawnienie dla gboard. Masz ikonę konfiguracyjną gbord na pulpicie , możesz ja uruchomić ze sklepu play. Jeszcze możesz spróbować zainstalować w twrp dodatki miui polska tam jest klawiatura xperia.

Edited by slimdick

Wyszukaj sobie apk jakiejs darmowej klawiatury i wrzuć na telefon przez kabel. Zainstalujesz z nieznanych zrodel i będzie śmigać. Jak nie wiesz jak to zrobić to wyszukaj w sklepie po kategoriach pierwszą lepszą i pobierz.

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Już mu to doradzałem.Miałem kiedyś podobny przypadek i zainstalowanie apk jakiejś klawiatury okazało się najszybszym i najprostszym rozwiązaniem.

13 godzin temu, sp4ubw napisał:

Dla mnie istotne. Komunikaty wyskakują przy 19% (zupełnie nieprzydatne, biorąc pod uwagę pojemność baterii Mi Max'a) oraz chyba przy 10%. A potem, gdy faktycznie trzeba przypomnieć - cisza. Więc dioda jest ważna, zresztą każdy szanujący się smartfon tak ma... chyba wrócę do stabilnej "szóstki" :-( . Do tego brak powiadomień z subskrybowanych kanałów YT - na innych sprzętach znajomi mają a ze mnie się śmieją - "taki niby fajny ten MiMax a nie masz...ha ha ha"

Guest
This topic is now closed to further replies.