ZduneX25

MIUI 7.3.23

Recommended Posts

Witam, mam taki problem, że po aktualizacji MI4s nie działa mi kod pin do odblokowywania telefonu (mam też odcisk palca ustawiony, ale i on nie działa) jak mogę temu zaradzić?

A działa Ci dioda jak naładowany do 100%?

Nie używam tej opcji więc nie wiem sprawdzę jak będę ładować :-).
Zauważyłem na + że aparat robi na pewno lepsze zdjęcia. Na poprzednich wersjach była tragedia. Jeszcze muszę sprawdzić jaki jest Sot na baterii czy coś się poprawiło. Chyba że ma ktoś już jakieś info na temat baterii w mi5s?

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Mi TWRP działa i katalog też mam pusty. A próbowałeś przez aktualizacje przejść do twrp?

Po restarcie nie włącza TWRP, wyłącza na stałe telefon.

Wysłano z Mi5 Pro Ceramic

17 minut temu, dobot napisał:

A działa Ci dioda jak naładowany do 100%?

To już zmienili jakiś czas temu. Chyba wszyscy tak mają, jak się naładuje to gaśnie. Chyba nie błąd, tylko celowe, zgasła to naładowany.

3 minuty temu, dobot napisał:

Na poprzedniej działalo :)

Teraz też działa, tylko inaczej. Głowy nie dam, ale w Redmi 3 i 3s gasła już na poprzednim wydaniu. W sumie to lepiej, bo wiesz że się naładował, a zielona zapala się chyba przy około 80% naładowania.

U mnie o niecałe 20 min też szybciej się ładuje telefon zwykła ładowarka

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Po aktualizacji Mi4c z 7.3.16 do 7.3.23 pojawił się problem z Wi-Fi. Telefon łączy się z siecią, internet działa jak należy, ale po jakimś czasie (po odblokowaniu ekranu) wywala "uniknięto połączenia internetowego o niskiej jakości". Problem dotyczy tylko jednej sieci - tej, którą udostępniam z laptopa (przez wbudowaną kartę sieciową).

Siemka.Jak u Was działa automatyczna regulacja jasności.U mnie na global dev na 7.2.23 po wyłączeniu automatu poziom podświetlenia nie powraca do poprzedniego ustawienia  tylko pozostaje dalej na wysokim podświetleniu.Czy u Was na miui.eu jest podobnie?

Mam pytanie czy jest możliwe żeby jak w poprzednich wersjach wyswietlalo od kogo email? Problem jest z mi band 2 wyswietla tylko info że jest email a nie od kogo przyszedł

Dziękuje za pomoc

IMG_20170325_194831.jpg

• Like 1

ta nowa ikonka ładowania pokazuje się tylko w przypadku szybkiego ładowania QC 3.0, czy zawsze?

Oprócz ikony QC na ekranie blokady przy stopniu naładowania pojawia się napis "szybkie ładowanie". Nikt nie wspomniał o tym.

7 godzin temu, Philopator napisał:

Witam, mam taki problem, że po aktualizacji MI4s nie działa mi kod pin do odblokowywania telefonu (mam też odcisk palca ustawiony, ale i on nie działa) jak mogę temu zaradzić?

Zdarzało mi się to gdy wracałem z custom romów na MIUI. Wgrywałem wtedy plik z załącznika w recovery. Polecam. Plik z XDA: https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2244741

Pattern-Password-disable.zip

Edited by Krauza
  • Like 1

Siemka.Jak u Was działa automatyczna regulacja jasności.U mnie na global dev na 7.2.23 po wyłączeniu automatu poziom podświetlenia nie powraca do poprzedniego ustawienia  tylko pozostaje dalej na wysokim podświetleniu.Czy u Was na miui.eu jest podobnie?

U mnie to samo wcześniej tego nie miałem i oprócz tego ekran dużo słabiej podświetlany na tych samych ustawieniach

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Więc, Xiaomi zmieniło kształt i kolor ikon w pliku icons (no to jest akurat oczywiste). Postanowiłem stworzyć dla Was plik mtz (wgrywacie w aplikacji Motywy) który przywróci Wam stary kształt/kolor tła ikon osobom które używają domyślnego motywu (bo widzę większości ta zmiana się nie podoba). Przetestowałem i wszystko działa na dzień dzisiejszy tj. 25.03.17. Plik nazwałem OldIcons.

Myślę że mam też radę dla osób które mają problemy z motywami od tej aktualizacji. (Nie testowałem, więc miło będzie jak ktoś sprawdzi i poinformuje, ponieważ ja z motywami problemu nie mam). (Potrzebne TWRP lub root) Drugi plik (tym razem zip co dołączam) ma w sobie plik icons który trzeba umieścić w system/media/theme/default a następnie jeszcze raz wczytać swój motyw. Oczywiście po każdej aktualizacji trzeba wgrywać ten plik na nowo bo się usunie. 

Mam nadzieję że komukolwiek pomogłem. :) 

OldIcons.mtz

icons.zip

• Like 7

Mi3w, a mi w tej wersji bluetooth blokuje wifi. Po wyłączeniu BT wifi śmiga, po podłączeniu bt telefon jest połączony z siecią ale nie pobiera danych. Dosyć znany problem ale czy ktoś sobie poradził?

mi3w

Dla Redmi Note 3 Pro chciałem zrobić backup w TWRP 3.1.0.0 i pojawiło się tam dużo partycji. Które wybrać? Wszystkie to kopia ma ponad dwa razy większy rozmiar i pewnie ma coś nadmiarowego.

4 godziny temu, sp4ubw napisał:

Oprócz ikony QC na ekranie blokady przy stopniu naładowania pojawia się napis "szybkie ładowanie". Nikt nie wspomniał o tym.

U mnie np. tego nie ma, ani ikony ani napisu. Ładowarka na pewno ma QC.

7.3.23 sprawiło, że nie mogę wysyłać mms-ów. Ktos ma podobnie?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

A czy kernel w twoim telefonie lub sam telefon umożliwia quick charge? Ładowarka to nie wszystko...

Dnia 24.03.2017 o 22:21, FromWP napisał:

Przyczyną mogą być błędy powodujące że telefon nie uruchamia się w twrp z updatera. Rozwiązanie jest banalnie proste. Trzeba uruchomić telefon w twrp (trzymając trzy klawisze przy uruchomieniu, vol+, vol- i power) i w twrp wybrać install i plik romu.

Tak właśnie jest. Próbowałem uruchomić tryb Recovery z poziomu aplikacji AKTUALIZACJA, ale oczywiście się nie udało. Czy da się to jakoś naprawić, skoro się popsuło (wcześniej działało bez zarzutu).

Na Redmi 3 (ido) też dioda nie informuje o rozładowanej baterii poniżej 10%. Kiedyś migała na czerwono

====
Wysłane z Redmi 3 by TapaTalk.

6 godzin temu, RegimeOfTerror napisał:

Widocznie ze snapem 801 i QC 2.0 nie działa.

2 godziny temu, mzetz250 napisał:

7.3.23 sprawiło, że nie mogę wysyłać mms-ów. Ktos ma podobnie?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Ale jaja! U mnie to pierwsza wersja na której moge wysyłać i odbierać MMS

• Like 1

To kolejna wersja na ktorej nie działa przesyłanie emotek przy włączonej opcji obcinania ogonków.
Można to jakoś naprawić samemu czy już tak zostanie ?
Błąd ten jest odkąd wprowadzono ucinanie ogonków jako opcję w aplikacji SMS.

11 godzin temu, tadzik1 napisał:

U mnie to samo wcześniej tego nie miałem emoji10.png i oprócz tego ekran dużo słabiej podświetlany na tych samych ustawieniach

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Dokładnie,przedtem ekran podświetlony na maksa aż prawie wypalał oczy,a teraz słabiutko.Mam nadzieję,że chinole przy najbliższej okazji poprawią tą fuszerkę.

Zauważyłem brak powiadomień głosowych na WhatsApp, nastała cisza, tylko powiadomienia kolorową diodą...

Ktoś ma podobnie?

Ale jaja! U mnie to pierwsza wersja na której moge wysyłać i odbierać MMS

Jak w życiu Jedni mówią że jest "bug" a inni że nie ma..

Wysłane z mojego Redmi 4 Pro przy użyciu Tapatalka

23 godziny temu, QBAQ napisał:

@latet kalibracja nadal "tak se"

Potwierdzam, sprawdziłem. Praktycznie nie działa, tzn. niby coś zmienia, ale nadal jest daleko od OK.

Wie ktoś może skąd można pobierać teksty piosenek do systemowgo odtwarzacza?

Guest
This topic is now closed to further replies.