Skocz do zawartości

[RECENZJA] Xiaomi Mi 5s Plus 3mk ARC


Oblako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce wam dzisiaj przedstawić moim zdaniem świetna ochronę na naszego mi 5s plus, mianowicie folie ze stajni 3MK.

Jak wiadomo ta prawie 6 calowa bestie chce, każdy raczej ubezpieczyć przed upadkiem, niestety przez swoje zaokrąglenia, żadna z tych tanich foli,szkieł itp. z allegro nie pokrywa całości (od krawędzi do krawędzi). Wiele szkieł zostawia ponad 0,5 cm przerwy od każdego boku.

Folie która wam zaprezentuje, można nabyć w ich własnym sklepie i kosztuje 39,99 PLN. 

https://folie-ochronne.3mk.pl/pl/p/Xiaomi-Mi-5s-Plus-3mk-ARC/36879

Jest również wersja 3mk arc 3d i chroni ona przód tył oraz boki ( jest to chyba ten sam materiał, nie wiem nie została mi ta folia udostępniona)

Ta folia o dziwo zaskoczyła mnie tym, iż świetnie wygląda, bo jej po prostu nie widać. Kiedy się przejeżdża paznokciem po ekranie, ma się wrażenie jakby była nałożona jakaś gumowa powłoka.

Wygląda to tak:

:3e4dsms.jpg  maZGjIU.jpg

Mi zamontowanie tego zajeło z 5 min max, bez większego kombinowania.

Łatwy montaż wspomaga 4-etapowa metoda aplikacji i półprzepuszczalna struktura folii, która umożliwia znikanie bąbelków powietrza do 48h.

Film instruktażowy z jej zakładania: https://www.youtube.com/watch?v=fGqEGSm4GMs

 

Ja przy zakładaniu kierowałem się tym od krawędzi do krawędzi, więc równałem do lewej i górnej krawędzi. Końcowo dół i prawa strona ma lekki brak na około 0,1 mm. Ogólnie mam wrażenie, że ta gumowa powłoka jest w stanie naprawdę świetnie zabezpieczyć nasz telefon, nawet w czasie uderzenia kątem telefonu . Tak to się prezentuję na żywo:


  cl4uEMH.jpg      lJ9h3XN.jpg  

NPyKIwE.jpg      7BOJCaF.jpg

     XM6PoRW.jpg      w3821c7.jpg     

 

 

 

 

Edytowane przez Oblako
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tpawel napisał:

Może że niby szkło na ekranie się nie rysuje :)

Redmi PRO by TT
 

A jak ma sie rysować gumowa powłoka(czytaj folia),  jeździłem kluczami, drapałem to nic 0 śladu...

Dzięki pamięci materiału i właściwości Self-Heal™ folia ARC samoregeneruje powstałe zarysowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy folia na krawędziach jest łagodnie zakończona czy jakoś "twardo"? Innymi słowy czy czuć wyraźny przeskok jak się jedzie palcem od krawędzi? Kolejne pytanie to jak ogólnie palec jeździ po ekranie, czuć jakiś opór? I czy folia się palcuje widocznie?

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grzybiarz91 napisał:

Pytanie czy folia na krawędziach jest łagodnie zakończona czy jakoś "twardo"? Innymi słowy czy czuć wyraźny przeskok jak się jedzie palcem od krawędzi? Kolejne pytanie to jak ogólnie palec jeździ po ekranie, czuć jakiś opór? I czy folia się palcuje widocznie?

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka
 

1. Nie odczuwasz wgl posiadania tej foli, jeżdżę sobie teraz palcem po krawędzi i mam wrażenie jakby ramka była idealnie wtopiona w ekran.

2. Dla mnie jest wygodna i nie odczuwam żadnego oporu czy nie miłego użytkowania telefonu , ale myślę, że to dość indywidualna sprawa 

3. Palcuje się mniej, niż ekran bez niczego ale no pod słońcem widać te smugi, gdy leży w cieniu wydaje się jakby był czysty bez palców.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam czegoś na te nieszczesny ekrany 2.5D ( co z inteligent wymyślił te cholerne ekrany 2.5d)

ale folia za 40zł to gruba przesada...tym bardziej ze z miesiac temu były po 24zł a widac zobaczyli ze coraz wiecej takich telefonow to zwiekszyli cene..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, data17 napisał:

szukam czegoś na te nieszczesny ekrany 2.5D ( co z inteligent wymyślił te cholerne ekrany 2.5d)

ale folia za 40zł to gruba przesada...tym bardziej ze z miesiac temu były po 24zł a widac zobaczyli ze coraz wiecej takich telefonow to zwiekszyli cene..

Bez przesady 40 zł a chroni twój ekran od naprawy za ponad 600 zł w serwisie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Cake napisał:

Ale to jest folia i nie uchroni wyświetlacza przed upadkiem. Przed zarysowaniem owszem ale jak spadnie to już tylko szczęście się liczy :P

Miałem kiedyś folię 3Mk, i świetnie chroniła przed upadkiem, telefon ani razu mi nie upadł :P

A tak na serio, to żadne zabezpieczenie na 100% nie uchroni od skutków po kontakcie z podłożem, oczywiście możemy to wszystko zminimalizować stosując ochronę, ale tak jak napisałeś w tym wypadku raczej od rys, niż od stłuczenia, choć Sony w swoich modelach stosowało, specjalną folię, która miała chronić przed pęknięciami. Była praktycznie nie widoczna oraz nie czuło jej się na tyle, że nawet nie wiedziałem, że ją ma w Arc S :), i nakładałem właśnie 3Mk, ogólnie produkty tej firmy są bardzo dobrej jakości

Edytowane przez wojtekmarchewka
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprawa! Sam czekam aż wyjdzie coś podobnego do mi5s bo obecne szkła hartowane do tego modelu są takie, że lepiej nawet ich nie naklejać bo wygląda to żałośnie. A sama cena tej folii 2,5D jak najbardziej jest spoko. Myślę, że jak ktoś posiada telefon wart +/- 1000zł to taka kwota nie jest zbyt wygórowana :)

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Z braku innej alternatywy kupilem ta folie, nie jestem do końca zadowolony jest strasznie gumowa i dziwnie się ja czuję pod palcem, okropnie się brudzi i nie trzyma dobrze na krawędziach, montaż łatwy, wycięcia na aparat itd dobrze zrobione.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 13.07.2017 o 13:25, Kinczel napisał:

Z braku innej alternatywy kupilem ta folie, nie jestem do końca zadowolony jest strasznie gumowa i dziwnie się ja czuję pod palcem, okropnie się brudzi i nie trzyma dobrze na krawędziach, montaż łatwy, wycięcia na aparat itd dobrze zrobione.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
 

Również żałuję zakupu - kupiłem 3d arc. O ile folia na plecy jest ok i po pół roku dopiero zaczęła się odklejać w jednym miejscu na podłużnym pasku z boku telefonu (wystarczyło odciąć kawałek na którym puścił klej i jest ok), to przód non stop mi się odkleja. Raz byłem na reklamacji w ich punkcie sprzedaży i sprzedawczyni mi wymieniła folię na przodzie, jednak okazało się że to nie był wadliwy egzemplarz folii, tylko źle zaprojektowany jest kształt folii - kolejna też odchodzi. Największym problemem jest gdy dostanie się pod nią kurz - strasznie to widać nawet jak się ją ponownie przyklei.

Z kolei gdy próbowałem kleić szkło nilkina to efekt był jeszcze gorszy i bardziej odłaziło. Nie ma chyba dobrej alternatywy dla mk3 w naszym kraju, mimo że ta folia nie jest doskonała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...