Skocz do zawartości

Amazfit Smartwatch - zbiór linków


don_kamillo

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka osób z forum może mieć Amazfita, kilku może się zastanawia. Wychodząc na przekór oczekiwaniom, postanowiłem zebrać w jedno miejsce zbiór poradników i linków obecnych w internecie.

IMG_20170321_193003.jpg

1. Jaka wersja?

Są dwie wersje Amazfita:

  • chińska, występująca pod nazwa Huami AmazFit Smartwatch A1602 
  • amerykańska, występujaca pod nazwa Xiaomi Amazfit Pace A1612

Istnieje możliwość konwersji wersji amerykańskiej do chińskiej. Szczegóły tutaj.

2. Zmiana języka. Oczywiście jest to opcja dla wersji chińskiej, która, jak nietrudno się domyślić, ma język chiński. 

Nie ma co wyważać otwartych drzwi, najlepiej działają sprawdzone patenty. Opis zmiany języka jest w tym wątku na en.miui.com.

Jest tu opis zmiany, począwszy od instalacji adb. Ja adb już miałem, zatem pozostało mi wpisanie komendy:

adb devices (żeby sprawdzić, czy komputer widzi zegarek)

adb shell setprop persist.sys.language en

adb reboot

Ostatnia opcja zresetuje zegarek. Powinniśmy mieć język angielski. Zmiana języka nie powoduje zakłóceń w aktualizacjach OTA.

 

3. Synchronizacja z telefonem.

Odbywa się oczywiście poprzez aplikację. Jeśli ktoś ma wersję

  • amerykańską, pobiera aplikację z Google Play.
  • chińską, pobiera wersję stąd.

Po instalacji, trzeba zeskanować kod qr.

 

4. Aktualizacja oprogramowania.

Amazfit najpewniej przyleci z jakąś starą wersją firmware. Należy aktualizować przez OTA. W tym celu wchodzimy do ustawień w zegarku (na odblokowanym zegarku pociągamy palcem z góry na dół) i wyszukujemy wifi. Jeśli sieć jest zabezpieczona, należy poprzez aplikację w telefonie, wpisać klucz. Po połączeniu z wifi, wybrać opcję aktualizacje i czekać. Pobranie ROMu (jakieś 220-250 MB) i instalacja może zająć do 30 minut).

  • Chińska wersja obecnie ma wersję 1.2.11c i do niej zaktualizuje się zegarek. Aktualizacje są w każdy piątek.
  • amerykańska wersja obecnie ma wersję 1.3.1. Aktualizowana jest raz na jakiś czas (bywa, że długi).

Ogólnie lepiej mieć chińską wersję, bo szybciej trafiają do niej nowości.

 

5. Root. Posiadanie roota nie jest konieczne, jeśli nie chcemy instalować custom ROMu. Chcąc zainstalować język polski, trzeba rootować.

Pobieramy plik. W środku są dwie wersje recovery:

  • boot-CN-adb-root.img - wgrywamy tę wersję dla chińskiej wersji Amazfita
  • boot-US-adb-root.img - wgrywamy tę wersję dla amerykańskiej wersji Amazfita

W paczce znajduje się instrukcja, jak wgrywać recovery.

Ogólnie sprawdza się to do wpisania kilki komend w terminalu:

adb devices 

adb shell reboot bootloader (zegarek wejdzie w tryb fastboota)

fastboot devices

fastboot boot boot-XX-adb-root.img (w miejsce XX wpisujemy CN, lub US, w zależności od posiadanej wersji)

Zegarek się zresetuje. Ogólnie nie widać, że zegarek ma roota. W terminalu po wpisaniu komend

adb shell 

adb root

Zamiast znaczka $, powinniśmy zobaczyć znaczek #.

 

6. Wgranie języka polskiego. Jest opcja wgrania języka polskiego, jeśli komuś nie leży język Szekspira.

Link znajduje się tutaj.

Zanim będziemy bawić się w instalację, trzeba zaktualizować zegarek do najnowszej wersji (punkt 4).

Teraz najważniejsze: są dwie opcje instalacji:

  • czasowa (opisana tutaj). Jest wgrywana na chwilę, do następnego restartu zegarka
  • całkowita (opisana tutaj). Jest wgrywana na stałe.

Oczywiście w tej wersji nie działa OTA (choć powiadomienia przychodzą). Nową wersję należy pobrać z linku wyżej. Zazwyczaj są dwie wersje:

  • full - czyli cały obraz systemu - wgrywany pierwszy raz. Później wystarczy wgrywać...
  • update - czyli... update do poprzednio wgranej wersji. To niewielki plik (ok. 40-50 MB) z uaktualnieniem. Wgrywany jak cały ROM.

 

7. Włączenie listy aplikacji.

W terminalu wpisujemy komendę, zgodnie z linkiem:

adb shell > /sdcard/launcher_config.ini am force-stop com.huami.watch.launcher

Na samym końcu obecnego menu w zegarku pojawi się lista zainstalowanych aplikacji.

 

8. Instalowanie aplikacji.

Instalacja odbywa się w terminalu.

Należy pobrać stosowny plik z rozszerzeniem *.apk i w terminalu wpisać:

adb install nazwa_aplikacji.apk

Zainstalowana aplikacja znajdzie się na liście aplikacji, którą włącza się punkt wyżej.

Ewentualnie można skorzystać z tej aplikacji, stworzonej przez Pavel Zeldin.

 

9. Kompatybilne aplikacje do instalacji:

 

10. Garść różnych linków:

 

W razie nowości, zbiór będzie uaktualniany.

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie na Allegro zegarek z J.Angielskim w kolorze czarnym kosztuje obecnie u niektórych sprzedających niewiele więcej niż sprowadzony, czy  wśród zegarków Amazfit zdarzają się podróbki
a drugie pytanie mam co do wodoszczelności - czy ktoś już to sprawdzał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.03.2017 o 21:39, Polska4Ever napisał:

Pytanie czy na tym zegarku widac na przykład połączenia przychodzące i smsy i czy można odzrzucać lub odebierać bezpośrednio z zegarka?

Widać połączenia przychodzące, smsy, maile i inne powiadomienia, połączenie można odrzucić lub wyciszyć, odebrać nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Skończyło się rumakowanie. Od 1.2.13 Huami blokuje bootloader i na razie nie ma sposobu na odblokowanie.
Ja o tym nie widziałem i zaktualizowałem zegarek do 1.2.15... Kiepsko bo na angielskim języku w chińskim romie jest FC w Settings. Choć zegarek można używać i wszystko inne działa. Tyle, że już sobie go nie zrobię po polsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fc to moje przeoczenie. Tzn FC jest ale nie w Settings bo do tego można wejść jednak przez przesunięcie w pionie na głównym ekranie. A tamto to jakies inne ustawienia sportów.

Natomiast tak są chińskie krzaczki. Jak ekran się zablokuje to dzień tygodnia jest po chinski mimo że na tarczy bez blokady jest po angielsku. No i jeszcze w menu o krokach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie być może irytujące pewne osoby bo zaraz będzie że nie chce mi się szukać, ale jak wgrać nowe tarcze do zegarka? Chodzi mi bardziej niż o samą okładkę że tak powiem to całkiem nowy wzór jak np ten: https://johnbnc.yolasite.com/amazfit-watch-face.php

WATCH FACE : SPORT-NEON_PRO / VERS. COMPLETA (AVAILABLE EDITING WIDGET)

Dobra, nie było pytania, przecież opis jest na stronie. :shock::-D
 
Edytowane przez Vergiliusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam Amazfita wersje A1612 z pobranym softem 1.3.2b i po zrobieniu synchronizacji z aplikacja Amazfit watch nie mogę przesłać danych na strave. Wchodzę activity sync i data sync  i przerzuca mnie na moje konto na stravie ale niestety nie widzę żadnych wyczynów sportowych . Próbowałem tez połączyć się z  Mi fit ale tam mnie automatycznie przerzuca do aplikacji Amazfit watch i tez nie mogę sprawdzić zadniej mojej aktywności ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pobrać apkę amazifit z linku poniżej:

 

http://app.mi.com/details?id=com.huami.watch.hmwatchmanager&ref=search

 

nie musisz usuwać tej na telefonie ale trzeba będzie od nowa sparować zegarek. Po zainstalowaniu tej apki dane o krokach i tetnie oraz snie beda pobierane i bedzie mozna je podejrzeć albo w MiDong albo MiFi ale nie Strava, Strava jest płatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2017 o 12:12, Vergiliusz napisał:

Mam pytanie być może irytujące pewne osoby bo zaraz będzie że nie chce mi się szukać, ale jak wgrać nowe tarcze do zegarka? Chodzi mi bardziej niż o samą okładkę że tak powiem to całkiem nowy wzór jak np ten: https://johnbnc.yolasite.com/amazfit-watch-face.php

WATCH FACE : SPORT-NEON_PRO / VERS. COMPLETA (AVAILABLE EDITING WIDGET)

Dobra, nie było pytania, przecież opis jest na stronie. :shock::-D
 

Opanowałeś zmianę tych tarcz bo mi nie wychodzi??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Vergiliusz napisał:

Przyznam szczerze że nawet nie próbowałem tego. Przejrzałem wzory i tak naprawdę żaden mi nie podchodzi..

Szkoda próbuję to rozKMinic i jakoś nie mogę....  Odezwij się na priv 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzien dobry

Kupiłem ww zegarek z nadzieją że wgram aktualizacje i będę miał język polski. jednak na zegarku jest wersja rom 1.3. Czy to przekreśla posiadanie polskich znaków ?

I przy okazji drugie pytanie. Czy jest możliwość zwiększenia jasności wyświetlacza ? Jeśli tak to w jaki sposób.

 

Dziękuję za ewentualne rady i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
7 godzin temu, piotrkozub87 napisał:

mając wersje US 1.3.3a mogę wgrać custom rom? jeżeli tak to jak i czy warto

Od wersji US/EN 1.3.2b wzwyż romy blokują bootloader urządzenia .Na obecną chwilę nie wgrasz custom romu (np.PACEfied)..Może za jakiś czas ktoś znajdzie sposób na odblokowanie.Wgranie custom romu npPACEfied powoduje np. że między innymi masz język polski..

Edytowane przez Caladan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się na zakupem i mam pytanie

1Jakie są zasadnicze różnice miedzy custom a oryginalnym romem?

2.Czy można wrócić z custom rom na oryginalny?

3.Czy pod custom rom jest różnica czy wybiorę chińską czy amerykańską wersje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem Amazfit wraz z oprogramowaniem PACEfied AmazFit z XDA. Mam następujące pytanie. Zegarek w stanie spoczynku przygasa. Przy podniesieniu nadgarstka wybudza się i podświetla. Ekran wtedy jest mocno podświetlony na kolor biały oraz grafiki są wyraziste i kontrastowe. Po kliknięciu dwa razy na ekran, aby go wybudzić ekran staje się aktywny oraz kolor podświetlenia staje się tak jakby żółty, a wszystko co na ekranie jest tak jakby za taką mgłą / mleczną poświatą. Niezależnie od tego czy mam ustawioną jasność podświetlenia na 1 czy na 5 - nie ma to znaczenia. Tak samo w przypadku trybu "auto". Dziwne, bo ekran wygląda naprawdę dobrze przy geście podniesienia nadgarstka, natomiast po wybudzeniu wygląda bardzo słabo, żółto i za mgłą.

Ktoś doświadczył podobnej sytuacji z zegarkiem? Co powinienem zrobić, aby ekran przy używaniu też był mocno, biało podświetlony z odpowiednim kontrastem, wyrazistością, bez białej, mlecznej poświaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Caladan - pytanie do Ciebie udalo Ci sie dostac nie zablokowany zegarek..po wgraniu Pl da sie go zaktualizowac do najnowszej wersji tak by dalej byl Pl w nim? 

Bawil sie ktos moze aplikacjami na niego z mapami gor ofline? 

Widzialem filmiki o wgrywaniu tras GPX.. Czy podczas uzywania z GPS  wgranej mapki offline gpx jest mozliwe jako druga funkcje uzywac - rejestrowac trase ta co robie..czyli patrze na wgrana i gdzie jestem ale tez sie rejestruje moja droga? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie odnośnie synchronizacji treningów do stravy. czy po biegu itp po prostu zatrzymujemy trening i przy podłączeniu do internetu on się synchronizuje automatycznie  czy wymagane są jakieś inne zabiegi ? - przepraszam w złym wątku napisałem

Edytowane przez goofas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mihail1 napisał:
Dnia ‎02‎.‎09‎.‎2017 o 18:42, baku1991 napisał:
@Kris77, nawet jak dostaniesz zablokowany zegarek to bootloader możesz bardzo łatwo odblokować i wgrywasz sobie co tam chcesz.

Jak niby można odblokować bootloader?

Jest poradnik na forum XDA. Proponuję poczytać, :-) tam wszystko jest opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.05.2017 o 19:55, Vergiliusz napisał:

Musisz pobrać apkę amazifit z linku poniżej:

 

http://app.mi.com/details?id=com.huami.watch.hmwatchmanager&ref=search

 

nie musisz usuwać tej na telefonie ale trzeba będzie od nowa sparować zegarek. Po zainstalowaniu tej apki dane o krokach i tetnie oraz snie beda pobierane i bedzie mozna je podejrzeć albo w MiDong albo MiFi ale nie Strava, Strava jest płatna.

 

Mam podobny problem. Strava nie widzi moich aktywności pomimo poprawnych synchornizacji.

Amazfit synchronizuje sie z apką bez problemu.

Apka na ios bez problemu synchornizuje sie z strava.

W stravie jest widoczny w My apps ze amazfit ma pełna autoryzacje.

Czy żeby strava pobierała dane zsychronizowane z amazfit watch app musze miec wersjie premium stravy??

Czy ktoś sunchronizuje strave w wersji free

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...