Skocz do zawartości

Mi 6 bez jacka?


ArtBa

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Snajper napisał:

Apple od początku ma innowacyjną metodę czyszczenia portfela.

ios działa bardzo dobrze bo skupia się na systemie ale coś za coś jest zamkniety i ograniczony system i prawdopodobnie bezpieczy bo żaden baran sam sobie wirusa nie zaistaluje zpoza sklepu.

specjalne kable przejściówki akcesoria dają poczucie premium.

ale ja wolę androida z otg(pendrive.co mi do głowy wpadnie.itd) wtedy praktycznie zastępuje mi komputer  poza domem mobilne urzadzenie do pracy i dzwnienia a nie do fb i zabawy tylko

 

Muszę Cię zaskoczyć, że nawet "byle baran" sobie wgra wirusa na iOS i to bez sklepu! :D. Moja siostra sobie załatwiła wira na iOS przez Fejsa :P. Wysyłał potem do wszystkich SMS z linkami jakimiś lewymi etc :P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Eragon napisał:

https://www.tabletowo.pl/2017/03/31/potwierdzone-xiaomi-mi-6-premiera-w-kwietniu/

Czyli spora szansa że w ciągu 2 tyg będziemy wiedzieć wszystko ;) 

I nie, nie jest to żart, bo news ze wczoraj :D Szkoda tylko że Acid nie ma żadnych pewnych przecieków :(:P 

Czekam bardzo niecierpliwie na Mi6, zamienię mojego Redmi Note 4 właśnie na Mi6. Też widziałem, wczoraj tego news'a na Tabletowo. Nic tylko wyczekiwać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak nie rozumiecie Jack do analog a usb c to gniazdo cyfrowe...I bardzo dobrze że xiaomi go pozbędzie.Ma nadzieję że xiaomi pozbędzie się ramek i przycisków dotykowy i doda coś fajnego np.3d touch gęsty sterowania głośnościom i podświetlenie (tak jak w nubia z11).Mam nadzieję że ekran będzie oled i zagięty.Czekam xiaomi mi6 bo mój xiaomi mi4 jest już słaby na nowe aplikacje i nowe strony internetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, linux.xubuntu napisał:

Ludzie jak nie rozumiecie Jack do analog a usb c to gniazdo cyfrowe...I bardzo dobrze że xiaomi go pozbędzie.Ma nadzieję że xiaomi pozbędzie się ramek i przycisków dotykowy i doda coś fajnego np.3d touch gęsty sterowania głośnościom i podświetlenie (tak jak w nubia z11).Mam nadzieję że ekran będzie oled i zagięty.Czekam xiaomi mi6 bo mój xiaomi mi4 jest już słaby na nowe aplikacje i nowe strony internetowej.

żyj dalej w pięknym świecie marzeń. Wiekszość chce mini jacka w komórce,i żadne cyfrowe gniazdo tego nie zmieni. Sorry. Mam słuchawki za 350zł i co? mam je wyrzucić bo wchodzi nowy standard? Bez sensu..

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, JaQu napisał:

żyj dalej w pięknym świecie marzeń. Wiekszość chce mini jacka w komórce,i żadne cyfrowe gniazdo tego nie zmieni. Sorry. Mam słuchawki za 350zł i co? mam je wyrzucić bo wchodzi nowy standard? Bez sensu..

 Kiedyś było vga teraz hdmi więc czas idzie do przodu i smartphony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie jakby był amoled, Acid wisz cuś?

Moze jeszcze frytki do tego? Amoled to szajs... Jak mam sie potem pierdzielic z gwarancjami bo amoled ma foszka to podziekuje, wole solidny OLED....

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 Kiedyś było vga teraz hdmi więc czas idzie do przodu i smartphony...

Zauwaz, ze vga jest dalej w uzytku, a jack to podstawa, widzisz gdzies jakiekolwiek karty dzwiekowe lub dac z wejaciem wylacznje po usb? Bo ja widze jack i rca... Niech se idzis do przodu, ale jack to podstawa.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 godzin temu, linux.xubuntu napisał:

Ludzie jak nie rozumiecie Jack do analog a usb c to gniazdo cyfrowe...I bardzo dobrze że xiaomi go pozbędzie.Ma nadzieję że xiaomi pozbędzie się ramek i przycisków dotykowy i doda coś fajnego np.3d touch gęsty sterowania głośnościom i podświetlenie (tak jak w nubia z11).Mam nadzieję że ekran będzie oled i zagięty.Czekam xiaomi mi6 bo mój xiaomi mi4 jest już słaby na nowe aplikacje i nowe strony internetowej.

Jest tylko jedna kwestia czy sygnał będzie podawany cyfrowo czy analogowo a zmieni się jedynie wtyczka (USB typ C daje taka możliwość). Jeśli będziemy mieli cyfrowy sygnał to na ciebie xiaomi przerzuci koszty przetwornika który musi być w słuchawkach w tym wypadku. Nie wiem czy to jest postęp czy tylko oszczędność i wmawianie użytkownikowi ze tak będzie dla niego lepiej (takie zagrywki w stylu apple). W przypadku tej drugiej opcji zmienia się tylko wtyczka. Producent ma tu sytuacje win-win bo redukuj sobie koszty i zyskuje miejsce na PCB przez co bateria może być np nieco większa. Ty zaś masz jako użytkownik sytuacje przegraną bo to na ciebie jest przerzucany koszt wymiany albo słuchawek ze zmienioną wtyczką albo słuchawek które zawierały by przetwornik wiec już z automatu staja się dużo droższe.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, L0R3nz napisał:

 

Jest tylko jedna kwestia czy sygnał będzie podawany cyfrowo czy analogowo a zmieni się jedynie wtyczka (USB typ C daje taka możliwość). Jeśli będziemy mieli cyfrowy sygnał to na ciebie xiaomi przerzuci koszty przetwornika który musi być w słuchawkach w tym wypadku. Nie wiem czy to jest postęp czy tylko oszczędność i wmawianie użytkownikowi ze tak będzie dla niego lepiej (takie zagrywki w stylu apple). W przypadku tej drugiej opcji zmienia się tylko wtyczka. Producent ma tu sytuacje win-win bo redukuj sobie koszty i zyskuje miejsce na PCB przez co bateria może być np nieco większa. Ty zaś masz jako użytkownik sytuacje przegraną bo to na ciebie jest przerzucany koszt wymiany albo słuchawek ze zmienioną wtyczką albo słuchawek które zawierały by przetwornik wiec już z automatu staja się dużo droższe.

Nic nie będzie droższe (porównaj ceny słuchawek na aliexpress)....Jak ktoś słucha mp3 to nic nie wie ja mam muze w flac i widzę różnice pomiędzy jack a usb c....  

 

1 godzinę temu, Nezumi napisał:


Moze jeszcze frytki do tego? Amoled to szajs... Jak mam sie potem pierdzielic z gwarancjami bo amoled ma foszka to podziekuje, wole solidny OLED....

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka


Zauwaz, ze vga jest dalej w uzytku, a jack to podstawa, widzisz gdzies jakiekolwiek karty dzwiekowe lub dac z wejaciem wylacznje po usb? Bo ja widze jack i rca... Niech se idzis do przodu, ale jack to podstawa.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Amoled a oled to samo...A po za tym karty które mają usb c są na rynku od paru lat...A vga używają ślepe ludzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj proszę to co napisałem ze zrozumieniem. Niestety chyba nie masz podstawowej wiedzy odnośnie różnic w budowie tych dwóch rozwiązań wiec ciężko mi będzie z tobą dyskutować gdy nie wiesz o czym piszę. Nie da się sprowadzać dyskusji do 'porównaj sobie ceny na aliexpress' i 'ja słucham Flac wiec nic nie wiesz'.
Fakty są takę ze przetwornik DAC musi być jak nie bedzie w telefonie to musi być w słuchawkach wiec stają się z automatu droższe. To ze słuchasz formatu Flac a nie masz podstawowej wiedzy odnośnie toru audio wzbudza we mnie potężne salwy śmiechu ale ocenę tego pozostawię też innym bo to dość zabawne xD

Edytowane przez L0R3nz
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ładne kolory? nie bardzo przynajmniej dla mnie. Wiem, wiem naturalne i najbardziej zbliżone do rzeczywistosci, a może poprostu juz mi się znudził, wolałbym amoleda czy tam oleda miałem kilka nokii i mi się podobały te żywe kolorki i ta czarna czerń. A jacka może nie być, jedna dziura mniej do zapychania syfem , jak dla mnie

Edytowane przez nosports
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, linux.xubuntu napisał:

Nic nie będzie droższe (porównaj ceny słuchawek na aliexpress)....Jak ktoś słucha mp3 to nic nie wie ja mam muze w flac i widzę różnice pomiędzy jack a usb c....  

 

Amoled a oled to samo...A po za tym karty które mają usb c są na rynku od paru lat...A vga używają ślepe ludzie...

Odnośnie audio @L0R3nz chyba powiedział wystarczająco... a co do Amoled... nie skomentuje, serio, nic nie powiem więcej, szkoda mojego czasu...

 

15 minut temu, nosports napisał:

ładne kolory? nie bardzo przynajmniej dla mnie. Wiem, wiem naturalne i najbardziej zbliżone do rzeczywistosci, a może poprostu juz mi się znudził, wolałbym amoleda czy tam oleda miałem kilka nokii i mi się podobały te żywe kolorki i ta czarna czerń. A jacka może nie być, jedna dziura mniej do zapychania syfem , jak dla mnie

Aha, czyli lepiej przejaskrawione, wypalające się kolorki, z niebieską bielą, niż naturalne kolorki i matryca z pokryciem 98-100% sRGB? Nie mam słów... no nie mam...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IPS to bardzo dobra  matryca ale do telewizorów, jeszcze lepsze jest MVA. Samm jestem zwolennikiem naturalnych kolorów (plazma uber alles!) jednak w telefonach, których częściej używamy do gier i aplikacji niż do oglądania filmów lepiej sprawdzają się "cukierkowe" kolorki oferowsne przez AMOLED.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie amoledy są problematyczne ze względu na to, że każdy piksel to osobna dioda to wypalają się one nierównomiernie, wiec algorytm dobiera jasność tak by nie było to widoczne równając do najciemniejszego (najdłużej świecącego piksela). Z biegiem czasu ekran może być nieco ciemniejszy niż na początku zaraz po zakupie. Trzeba mieć to na uwadze. Oczywiście nie jest to proces który jest bardzo szybki ale np wyświetlanie godziny na telefonie podczas wyłączonego ekranu może bardzo to przyśpieszyć. I co do wyboru to są zwolennicy i przeciwnicy i to moim zdaniem jest kwestia gustu i osobistych upodobań. Ja osobiście wolę IPS ale rozumiem, że ktoś może mieć inne upodobania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie neguje że ips jest dobrą matrycą sam mam ją w tv, a monitor chyba pva, tyle ze od fona nie wymagam tego 98 procentowego pokrycia ma mi się na to fajnie patrzyć i tyle.

Wypalanie? a ile ja tego telefonu będe używał, mysle ze te matryce już są na tyle dopracowane że na dwa lata spokojnie wystarczy, no chyba ze xiaomi włoży jakiś badziew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Zeork napisał:


No napewno nie w 2 lata, a co tyle przeważnie ludzie zmieniają telefony, a w tych czasach to i co rok. Więc nawet nie zauważysz wypalenia. Powielane plotki i tyle.

2x S7, wypalone po pół roku, kosz, bo komu się chce walczyć z betonową polityką Szajsunga... Nie plotka, a własne doświadczenia i nie tylko moje, a setek osób, wiec nie, nie każdy kupi Mi6, gdy ta będzie mieć sramoled i brak jacka, co więcej, gdy tak będzie, to dopiero się burza rozpęta... Xiaomi to nie Apple, nie ważne jakby tego chcieli i nie może sobie pozwolić na takie "zachcianki", bo nie zarabiają na telefonach i każdy słabo sprzedany model, to problem, bo nie ma czym zapchać dziury...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Zeork napisał:

Mi2,Mi3,Mi4,Mi4c/s,Mi5, Mi5s/c nie miały i nie mają DAC. Więc wątpie aby Mi6 miała ale kto to wie, tylko projektańci od xiaomi.

Owszem miały bo bez DAC (Digital Analog Converter odpowiada za zakodowanie bitów na sygnał analogowy bo słuchawki to urządzenia jak by nie patrzeć pasywne) nie miał byś dźwięku. DAC krył się wewnątrz układu SOC chodzi nam tu o sam tor audio. Wywalenie go i wysyłanie danych o dźwięku na złącze wymaga takowego w słuchawkach. I pisałem o tym wyżej ze są 2 drogi kompletne wycięcie toru audio albo wykorzystanie możliwości standardu USB-C i zmiana wtyczki ale wtedy pozostaje pytanie po co skoro nic to nie polepszy a trzeba wymienić wszystkie słuchawki bądź stosować przejściówki

Edytowane przez L0R3nz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...