Skocz do zawartości

Żółta biel w Mi5S


woonski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zauważyłem przy przerzucaniu ze starego telefonu na nowy, że w Mi5s kolor biały jest żółtawy (w mi4 idealna biel). Zacząłem szukać trochę na tym forum i znalazłem taki temat: 

Jednak dotyczy on Redmi Note 2.

Przeszukując jeszcze Internet znalazłem coś takiego: 

http://www.tablety.pl/apple_ios/2016-09-30/iphone-7-problem-zolty-odcien/

Pytanie, czy u Was też kolor biały w mi5S macie żółty?

Zauważyłem też, że ekran nie jest czarną taflą jak w mi4, też tak macie? Trochę przez to mi5s traci na "urodzie". 

PS. Nie mam włączonego "Trybu czytania", a barwy mam ustawione na "zimne".

 

mi.jpg

Edytowane przez woonski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć różne wyświetlacze. Najbardziej białą biel ma JDI J1, zobacz temat o wyświetlaczach w dziale MI5. Ten co napisałem jest tez bardzo czarny, nie tak jak na Twoim zdjęciu.

Do sprawdzenia polecam program

AIDA64 z google play, zakładka wyświetlacz.

U mnie jest taki i jest czarny i nie jest żółtawy. Miałem wcześniejsze JDI i był żółtawy w MI5. 

Screenshot_2017-03-22-15-28-03-550_com.finalwire.aida64.png

IMAG0047.jpg

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Xiaomi musi mieć też inne szyby czy stopień przyciemnienia. Ciekawe to jest. Na pierwszym zdjęciu u Ciebie widać też zarys przycisków dotykowych. U mnie nie ma śladu, że są i jak świecą to są mniejsze średnice niż na Twoim zdjęciu. To też mnie zastanawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarysem się nie sugeruj, zarys może tworzyć szkło które mam naklejone. Muszę też sprawdzić, czy czasem szkło nie powoduje większego kontrastu pomiędzy wyświetlaczem, a obudową. Jedno jest pewne, żółty biały to na pewno nie wina szkła, bo to mam od początku. 

Jaką masz obudowę do swojego telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, woonski napisał:

Witam,

Zauważyłem przy przerzucaniu ze starego telefonu na nowy, że w Mi5s kolor biały jest żółtawy (w mi4 idealna biel). Zacząłem szukać trochę na tym forum i znalazłem taki temat: 

Jednak dotyczy on Redmi Note 2.

Przeszukując jeszcze Internet znalazłem coś takiego: 

http://www.tablety.pl/apple_ios/2016-09-30/iphone-7-problem-zolty-odcien/

Pytanie, czy u Was też kolor biały w mi5S macie żółty?

Zauważyłem też, że ekran nie jest czarną taflą jak w mi4, też tak macie? Trochę przez to mi5s traci na "urodzie". 

PS. Nie mam włączonego "Trybu czytania", a barwy mam ustawione na "zimne".

 

Mam coś podobnego z moim Mi4s, o czym pisałem wątku:

Nie dam Ci gwarancji, że zadziała, ale możesz spróbować mojego sposobu z tego tematu:

Ta modyfikacja, co do zasady, powinna działać z telefonami, które mają procesory Qualcomm. Dzięki temu mam kolory dużo żywsze i ładniejsze (bo w końcu mogę ustawić je jak chcę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 23.03.2017 o 08:00, don_kamillo napisał:

Mam coś podobnego z moim Mi4s, o czym pisałem wątku:

Nie dam Ci gwarancji, że zadziała, ale możesz spróbować mojego sposobu z tego tematu:

Ta modyfikacja, co do zasady, powinna działać z telefonami, które mają procesory Qualcomm. Dzięki temu mam kolory dużo żywsze i ładniejsze (bo w końcu mogę ustawić je jak chcę).

Sprawdzał to ktoś? U mnie na Mi 5s niestety nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem, że nie chce mi się w to bawić. Nie mam porównania, bo używam już tylko jednego telefonu więc tak bardzo mnie to nie drażni.

 

Jedyne co, to bije po oczach odcień samego wyświetlacza. Jest sporo jaśniejszy od obudowy, ale tego suwakami nie zmienię. Podejrzewam, że taki dali ekran i tyle w temacie

 

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znany problem w telefonach Xiaomi. Obojętnie czy ustawię kontrast na auto, czy standard czy podwyższony to biel nigdy nie jest idealna. Inna sprawa, że można do tego przywyknąć.
Jednak jak porównam Mi 5s to mojego poprzedniego telefonu (Moto G3), to Xiaomi wymięka jeżeli chodzi o odwzorowanie barw, a i w jednym i w drugim są ekrany IPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...