Skocz do zawartości

nowy telefon. zasięg tylko E :(


hancock

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, FromWP napisał:

To menu masz tak samo w romach eu, to nie znika.

To wiem. Ale w opcjach programistycznych nie ma czegoś takiego jak stan odblokowania mi i jak się wejdzie i klinice w ten niebieski napis na stable odblokowuje się tryb downoload

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

7 minut temu, Findfox napisał:

To wiem. Ale w opcjach programistycznych nie ma czegoś takiego jak stan odblokowania mi i jak się wejdzie i klinice w ten niebieski napis na stable odblokowuje się tryb downoload

Nie ma, bo wiadomo że odblokowany. A koledze chodziło o to niebieskie w menu serwisowym. W opcjach programistycznych nie ma niczego czym do download dało by się przejść (no może debugowanie usb trzeba włączyć, jak się chce przejść komendą adb bezpośrednio z odpalonego systemu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hancock napisał:

Dalej dzieje się tak jak na poprzednim roomie tzn. Jak zalapie zasięg E to bardzo długo trzeba czekać aż zalapie coś innego. Co może być przyczyną?

Masz wesję international z LTE B20, czy chińską? A sieć to Orange, albo Plus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hancock napisał:

Sieć Orange.jak sprawdzić jaką mam wersję?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

Jak masz chiński napisy na pudełku to chińska, jak angielskie i znaczek CE to international z LTE b20, a tego pasma Orange coraz częściej używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hancock napisał:

"Sprzęt posiada deklarację CE i oznakowanie CE,instrukcję obsługi i oznakowanie CE" tak jest napisane na aukcji z której kupiłem telefon.

Co sobie sprzedawca na aukcji napisał, nie musi być prawdą, on chce sprzedać. Weź do ręki pudełko i będziesz wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej dzieje się tak jak na poprzednim roomie tzn. Jak zalapie zasięg E to bardzo długo trzeba czekać aż zalapie coś innego. Co może być przyczyną?

 

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

 

 

Nie chce Cię zbytnio martwić kolego, ale też kiedyś walczyłem z jedną taką sztuką i pomogło tylko jedno. Włożenie drugiego sima, cokolwiek, może być nawet wyłączony w ustawieniach, byle by był. Problem znikł jak ręką odjął.

 

Wysłane z MI5

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, FromWP napisał:

Co sobie sprzedawca na aukcji napisał, nie musi być prawdą, on chce sprzedać. Weź do ręki pudełko i będziesz wiedział.

Faktycznie, są chińskie litery. Nie wiem co robić. Dzwonić do tego sklepu i próbować oddać? Zrobiłem tak jak napisał wyżej @zielonyBB i na razie zasięg mam super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie masz wersji z b20 i certyfikatu CE też nie., Ten problem z nie przechodzeniem z 2G występował ale tylko w częsci egzęplarzy. Możliwe że to jakaś wada fabryczna pewnej serii i ten zabieg z dwoma kartami pomaga. Na 100% to można stwierdzić dopiero mając roota i sprawdzić jakimś programem np. Mobile Network Guru jakie pasma obsługuje. Miałem styczność z kilkoma 3s i w żadnym ten problem nie występował. Ale wszystkie były z oficjalnej dystrybucji z b20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.03.2017 o 14:31, Nezumi napisał:

Jest to problem softu, już od dłuższego czasu wiemy, że soft Global powodował takie coś na Redmi 3, czyli zbicie do 2G i problem z powrotem do 3G/LTE. Najnowsza aktu lub romy dev ten problem naprawią.

@Nezumi Może ty się wypowiedz. Napisałeś,że global zbijał do 2G. Uratuje mnie w tej sytuacji zainstalowanie wersji dev?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, hancock napisał:

@Nezumi Może ty się wypowiedz. Napisałeś,że global zbijał do 2G. Uratuje mnie w tej sytuacji zainstalowanie wersji dev?

Już masz wersję dev tylko global nie xiaomi.eu. Tu powinno być dobrze. Co do porównania to tu masz temat: https://miuipolska.pl/forum/topic/20215-3s-international-vs-china-różnice/

Jest inne oznaczenie, china to: 2016030, international 2016031.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, hancock napisał:

@Nezumi Może ty się wypowiedz. Napisałeś,że global zbijał do 2G. Uratuje mnie w tej sytuacji zainstalowanie wersji dev?

na dev powinno być OK, jeżeli nie jest, to proponuje postawić "na czysto" poprzez MiFlash w EDL. Jeżeli to nie ruszy, to coś już jest wtedy nie tak z modemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FromWP napisał:

Już masz wersję dev tylko global nie xiaomi.eu. Tu powinno być dobrze. Co do porównania to tu masz temat: https://miuipolska.pl/forum/topic/20215-3s-international-vs-china-różnice/

Jest inne oznaczenie, china to: 2016030, international 2016031.

Gdzie znajdę ten numer?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, FromWP napisał:

Czyli sprzedawca niestety ciebie oszukał. Jest to powód do ewentualnego unieważnienia zakupu, ale łatwo nie będzie. 

napisałem już wiadomość do sprzedawcy. Jest niby w regulaminie, ze telefon do 14 dni można oddać bez powodu. Na razie z dwoma kartami zasięg jest normalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromWP napisał:

Z dwoma kartami problemu z przechodzeniem z 2G nie będzie, tylko za chwilę zabraknie ci pamięci. Tego b20 nie ma, a w Orange, Playu, teraz głównie to pasmo rozwijają.

Zobaczymy co napisze sprzedawca. Tak to jest jak człowiek się nie zna tylko kupuje z myślą, że sprzedawca jest uczciwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jeżeli chodzi o cały problem handoveru LTE - EDGE i braku możlwości przejścia to znalazłem pewne rozwiązanie. W moim przypadku (mój telefon to Redmi 3S 32GB/3GB, z oficialnej polskiej dystrybucji; opertator to Orange) wystarczy zadzwonić i ZREALIZOWAĆ połączenie na dowolny numer (tj. poczekać aż będzie można rozmawiać; najbezpiecznej zaczekać 3 sekundy od nawiązania połączenia). Ja, kiedy łapie E dzwonie na *500 (darmowy automat od sprawdzania stanu konta etc.) i po chwili od rozłączenia wchodzę na LTE. Mam nadzieję, że komuś pomogłem, choć nie wiem czy tak jest na wszystkich Redmi 3S u wszystkich operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bazik33 napisał:

Witam,

 

jeżeli chodzi o cały problem handoveru LTE - EDGE i braku możlwości przejścia to znalazłem pewne rozwiązanie. W moim przypadku (mój telefon to Redmi 3S 32GB/3GB, z oficialnej polskiej dystrybucji; opertator to Orange) wystarczy zadzwonić i ZREALIZOWAĆ połączenie na dowolny numer (tj. poczekać aż będzie można rozmawiać; najbezpiecznej zaczekać 3 sekundy od nawiązania połączenia). Ja, kiedy łapie E dzwonie na *500 (darmowy automat od sprawdzania stanu konta etc.) i po chwili od rozłączenia wchodzę na LTE. Mam nadzieję, że komuś pomogłem, choć nie wiem czy tak jest na wszystkich Redmi 3S u wszystkich operatorów.

Co masz na myśli pisząc wchodzę na LTE? coś gdzieś przełączyć na LTE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Findfox napisał:

Co masz na myśli pisząc wchodzę na LTE? coś gdzieś przełączyć na LTE?

mam na myśli taką sytuację:

1) telefon wyświetla ikonkę E - czyli połączenie EDGE
2) dzwonię na dowolny numer
3) po skończeniu rozmowy ikonka zmienia się z E na 4G - czyli mam połączenie LTE (i faktycznie je mam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bazik33 napisał:

mam na myśli taką sytuację:

1) telefon wyświetla ikonkę E - czyli połączenie EDGE
2) dzwonię na dowolny numer
3) po skończeniu rozmowy ikonka zmienia się z E na 4G - czyli mam połączenie LTE (i faktycznie je mam)

To ten sposób na moim redmi 3s 3/32 GB nie działa. 

Edytowane przez Findfox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bazik33 napisał:

To nie wiem, może to zależy od operatora (ja jestem w Orange) - mi działa.

Też mam Orange. Ale jak mam dwie karty SIM działa bardzo dobrze a na jednej zacina się na E czy to miui polska czy global tylko na lineage14.1 os działa normalnie a tak to druga karta SIM nie zbędna przy czym wyrzekam się Karty pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Findfox napisał:

Też mam Orange. Ale jak mam dwie karty SIM działa bardzo dobrze a na jednej zacina się na E czy to miui polska czy global tylko na lineage14.1 os działa normalnie a tak to druga karta SIM nie zbędna przy czym wyrzekam się Karty pamięci.

A którą wersję masz 2016030, czy 2016031?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, adzik93 napisał:

Sposób z dwiema kartami będzie działał w przypadku gdy jedna karta nie jest aktywna ?

Tak może być karta SIM nieaktywna byle by były włożone dwie, a jeżeli jedną z nich wyłączysz w ustawieniach problem powróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła. Sprzedawca przeprosił za pomyłkę I zwróci pieniądze. Sposób na dwie karty działał ale musiałbym zrezygnować z karty pamięci. Zastanawiam się czy dalej szukać tego modelu. Z taką baterią w tej cenie nie dostanę nic innego od xiaomi?

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...