Skocz do zawartości

Sprzedawca/serwisant chcę hasło do konta Xiaomi


Krzysztof Pud

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedawca, któremu wysyłałem telefon na gwarancje chcę ode mnie dane do logowania. Poniżej są wiadomości od sprzedawcy. Pisałem już na ten temat nie dawno temu na forum i problem jest taki że nie wiem czy on chcę telefon faktycznie naprawić czy chce zrobić coś aby zrzucić na mnie winę, że telefon się popsuł zaraz dam link do tamtego tematu.

Link do wcześniejszego tematu: 

 

 

Pytanie do osób, które znają się na temacie: Czy on faktycznie potrzebuje moje dane do logowania czy to jakieś kombinacje?

WIADOMOŚĆ 1

Prosze jeszcze o email/login i haslo na jakie byl zalozony telefonik ( konto xiaomi ) chcialby cos zweryfikowac

WIADOMOŚĆ 2

to prosze zmienic haslo na inne -


chcemy podpiac telefon do programu ktory komunikuje sie z sererem  xiaomi


i musi byc to konto z tym powiazanym z pana telefonem


inaczej odrzuca prograM telefon-- bo telefon jest powiwazany z innym kontem

Edytowane przez Krzysztof Pud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich danych nie powinno się podawać moim zdaniem, ale też nie wiem gdzie zamawiałeś tel i na ile sprzedawcy można ufać, co więcej, nie wiem co on chce sprawdzać na koncie Xiaomi, tam nic nie ma, co mogłoby go interesować, chyba, że wyczyścił tel do 0 i teraz nie może wejść, bo tel jest zablokowany...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pewnie chce sobie zerknać czy nie zrobiłeś jakiś backup w chmurze sms,zdjecia i inne wrażliwe dane.itd ja uważam że to nie poważne taki danymi się dzielić.

Żeby odblokować bootloader można założy nowe konto i prosić o zgode ale to rożnie bywa z odblokowaniem.

A jest też taka możliwoś że telefon nie był wylogowany z konta xiaomi i teraz woła o hasło przy włączaniu i jest zablokowany

Może mniej logiczne myślenie też być ale różnie to bywa skoro uważa że odblokowałeś bootloader to zakłada że jak dasz mu konto i odblokuje bez prośby o odblokowanie to znaczy że grzebałeś w sofcie tacy są też janusze biznesu unas trudno powiedzieć o co dokładnie mu chodzi dziwny ten dialog ogólnie ja bym ciągnoł gościa za język o co dokładnie jaki program i do czego mu to potrzebne serwis powinien fachowo wyjaśnić jakby nie było konto xiaomi to prywatna sprawa zawiera poufne dane to tak jakby mi ktoś na ulicy powiedział daj dowód bo musze coś zwerfikować nie wyjaśniajac w jakim celu.ale to tylko moje zdanie

Ogólnie jednym programem który się komunikuje z serwerem xiaomi i wymaga konta jest miunlock do odblokowania bootloadera.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Snajper @Acid

Telefon zamawiałem przez Allegro u POLANDTRADEGROUP jeżeli chodzi o jego oceny na Allegor to są świetne 99.4 pozytywów i dużo sprzedanych telefonów dlatego zdecydowałem się na zakup, ale po tym jak od samego początku mnie oskarża o grzebanie w sofcie to moje zaufanie mocno spadło. 

Też w pierwszej chwili pomyślałem, że on chce odblokować bootloader. I tu pytanie czy on chce go odblokować, aby naprawić telefon czy chce odblokować, aby później powiedzieć, że grzebałem w telefonie i nie uznać mi gwarancji. Jeżeli będzie chciał odblokować bootloader to zostanie po tym jakiś ślad(data?), abym w razie czego miał dowód czy może je zamazać tak, że nawet się nie zorientuję, że coś grzebał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi się obiło na forum, że masz problem z IMEI w telefonie i jego brak. Odblokowanie BL się nie powiedzie bo przez brak IMEI nie da się dodać nawet konta Xiaomi do telefonu. Z drugiej strony odblokowany BL ułatwiłby naprawę IMEI. Przynajmniej tak jest na MI5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem był taki, że telefon nagle przestał widzieć sim i przestało działać wi-fi po gdy pojawiła się usterka sprawdziłem kodem czy jest numer imei i był. Więc chyba imei jest ok, ale sam nie wiem bo nie znam się jakoś za bardzo.

Miunlock służy do odblokowania BL po uzyskaniu zgody Xiaomi czy bez zgody producenta?

Edytowane przez Krzysztof Pud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:

Oczywiście, że ze zgodą. A nie możesz po prostu wgrać systemu od nowa przez MiFlash z EDL? Miałbyś szybko sprawdzone gdzie jest problem.

Teraz to już nie może bo wysłał telefon temu "serwisantowi", a tamten nawet jak wgra od nowa w edl to nie sprawdzi działania sim i wi-fi bo zawoła o hasło do konta Mi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Krzysztof Pud napisał:

Czyli najlepiej byłoby jakbym odpiął mój numer telefonu od konta Xiaomi, a sprzedawca założył swoje konto?

Najlepiej by było jakbyś przed wysłaniem telefonu wylogował się w nim ze swojego konta. Wtedy można by go było uruchomić bez logowania się na konto. Nie ma przymusu uzywania konta Mi, ale jak już się zalogujesz to bez hasła po resecie czy wgraniu romu miflashem nie uruchomisz go.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli teraz usunę telefon ze swojego konta? Z tego co wiem osoby po sprzedaniu Xiaomi tak robią, aby kupujący mógł powiązać telefon ze swoim kontem.

Dzięki za pomoc Ziomkowie :-D

I ponawiam pytanie czy zostanie jakiś ślad jeśli serwis będzie próbował odblokować bootloader na moim koncie, aby nie mógł zwalić winy ma mnie, że to ja próbowałem go odblokować?

Edytowane przez Krzysztof Pud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid Ja też mam nadzieję, że on chce naprawić telefon. To węszenie spisku bierze się stąd, że od początku zanim nawet dobrze opisałem problem i zanim wysłałem telefon  zostałem oskarżony o grzebanie w nim. Kiedy pisałem, że numer IMEI dalej jest to serwisant mnie nie słuchał i pisał, że ich nie ma mimo, że jeszcze nie miał telefonu w rękach.  Chciał wysyłać telefon do MiCenter na mój koszt. No to ja mu napisałem, żeby odesłał telefon bo i tak nie mam kasy teraz na naprawę, poza tym nie po to kupuje telefon z gwarancją, aby płacić za naprawę. Telefon prawie nowy. Jak odpisałem, że nie mam kasy na  naprawę to jednak dalej coś przy tym telefonie robi. Nie mam pojęcia czy on faktycznie uważa, że ja grzebałem w sofcie, ale jednocześnie chce ten telefon naprawić czy po prostu chce zwalić winę na mnie i mieć święty spokój. 

I dość pobieżny opis tego co ma zamiar zrobić też jest zastanawiający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wnioskuje że gość nie ma bladego pojecia co zrobić i teraz wpadł na cudowny pomysł odblokowania bootloadera i wgrania miuipolska:-D

Ciekawe czy wie co to miflesh:-D

Masz gwarancjie to nie daj się robić w konia tylko walcz o swoje.

Teraz jak na to patrze być może albo ma problem z odblokowaniem bootloadera metodą oficjalna na swoim koncie i myśli że na twojm przejdzie

Trudno powiedzieć co mu chodzi po głowie ale widać że chociaż sie stara coś kombinować i próbuje coś wyczarować.

Ale z xiaomi czasem tak jest najlepiej podstawową wiedzę opanować o oprogramowaniu wtedy jesteś sam w stanie wiekszość błedów naprawić i odsyła na gwarancje praktycznie tylko uszkodzenia sprzętowych.

I zawsze przed oddaniem do jakiego kolwiek serwisu zrób sobie zdjecie oddawanego sprzętu i akcesoriów wtedy masz dowód co było wgrane lub jak to wyglądało przed i wraca po dobry nawyk to jest

Ile czasu już go ma na serwisie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Krzysztof Pud napisał:

@Snajper

Nie jest długo w serwisie, sprzedawca na bieżąco zajmuje się sprawą

To zrób tak poprzeglądaj konto xiaomi (chmure) czy nie masz jakiś wrażliwych danych usuń.itd

Jeśli pamietam to na koncie xiaomi są dane(imie,nazwisko,numer telefonu niezbedny do otrzymania zgody,kraj adres e-mail) to nie są jakieś szczegółowe dane.

Najwyżej po oddaniu z serwisu sprawidzisz dane czy nie podmienionny adres e-mail i numer telefonu(w razie w zmień) zmień hasło wyloguj się(ja bym sobie potem założył nowe konto tak czy siak a stare usunoł ale to tylko moje zdanie)

Ja bym napewno ciagnoł go za jezyk co chcę zrobić ale trochę wiekszą wiedzę posiadam i nie dałym bym mu w h..ja lecieć ale zdrugiej strony no nic ci nie pozostaje jak dać mu to konto przecież my go roboty uczyć nie bedziemy a jakiś widocznie plan w głowie mu świta naprawy może coś zdziała albo na forum rzeczywiście tu temat powstanie lub powstał:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po przerwie, mam do was jeszcze jedno pytanie. Po tym jak pojawił się problem z sim i wi-fi sprawdziłem czy telefon posiada numer IMEI tym kodem *#06#. Po wpisaniu kodu numer się pojawił. Natomiast mój sprzedawca cały czas próbuje odzyskiwać numer IMEI. Czy numer IMEI mógł zniknąć po tym jak pojawiał się po wpisaniu kodu *#06# czy mój sprzedawca/serwisant po prostu traci czas próbując naprawić IMEI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak był i nie był wgrywany żaden soft od innej wersi tel to nie powinien zgubić imei choć licho wie co wgrywał czy odpowiedni soft np kate/kenzo co w tym telefonie jest bardzo ważne bo pomyłka własnie na kate(soft kenzo)nie działa karta sim i aparat

Utrata imei też może nastapić (bardzo rzadko)  ustawiona automatyczna aktualizacji i tel się zakulizował sam i stracił numery ale to tylko odosobnione przypadki

Ogólnie naprawa folderu efs(imei) jest możliwa nawet domowymi sposobami na en.miui i xda można znaleść sposób który może pomóc

Choć w pierwszej kolejności się ustala wersjie telefonu(kate/kenzo) i wgrywa się mifleshem odpiwiedni soft to w wiekszości przypadków pomaga

Wszystko zależy od zawasowania serwisanta w ostateczności jak już bedzie miał dość i zero pomysłow(wada techniczna) to powinien płyte głowną wymienić lub nowy tel dać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...