majdan12

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów

Recommended Posts

@majdan12

Windows 10 x64. Ostatnio też jak próbowałem czyścić to się naszukałem działającej wersji tego MiFlasha i gdzieś go zapodziałem.

Edited by dskarb

@dskarb

W MiFlash zaznacz Flash All i sprawdź czy na pewno jest zaznaczone :)

1. Telefon wprowadź w Fastboot.

2. Podłącz telefon do komputera.

3. Włącz ADB.

4. W ADB wpisz fastboot devices i naciśnij enter.

5. W ADB wpisz fastboot oem edl i naciśnij enter, telefon będzie mieć czarny wyświetlacz i aktywny tryb EDL.

6. Uruchom MiFlash > W ''Browse...'' wskaż miejsce gdzie znajduje się rozpakowany (dwa razy) system MIUI > Kliknij ''Refresh'' > Kliknij ''Flash'' > Kiedy zakończy się instalacja wyłącz MiFlash, odłącz telefon od komputera i włącz go :)

• Like 1

No i błąd jak poniżej w załączniku. Pamiętam że ostatnio też miałem właśnie z nim przeboje. Coś muszę kombinować...

Przechwytywanie.PNG

@dskarb tylko że ta wersja dział u mnie na win 7x64 i win 10x64 bez problemu to prędzej masz coś w systemie skopane.

No właśnie możliwe bo mam moda Windy i pewnie coś pocięte za dużo. Ostatnio jakoś to obszedłem więc będę próbował. Jak się uporam to dam znać, może komuś się przyda. Tak czy inaczej dzięki za pomoc:)

Zależy mi na automatycznym nagrywaniu rozmów na customach. Jak to zrobić, żebym miał jak na miui? 
Krótka chwilę na pokładzie mojej mi5 był LOS I działało "Nagrywanie ACR." Sprawdzalo się bardzo dobrze.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

3 godziny temu, dskarb napisał:

No właśnie możliwe bo mam moda Windy i pewnie coś pocięte za dużo. Ostatnio jakoś to obszedłem więc będę próbował. Jak się uporam to dam znać, może komuś się przyda. Tak czy inaczej dzięki za pomoc:)

Na pewno wina moda windy. Przerabialem temat i już się w to nie bawię 

dwa dni temu wgrałem tego aosp extended. Baterii wystarczyło mi na całe 2 dni. na miui drugiego dnia rano już trzeba było ładować, także pod tym względem rewelka. wszystko śmiga, z niczym na razie nie mam problemów więc zostawiam ten rom.

Edyta : przejrzałem wszystkie ustawienia. Jest mnóstwo ciekawych i zarazem przydatnych ustawień.

Wydaje mi się, że telefon szybciej się ładuje. Do samego końca daje taki dam prąd i napięcie, tj. 4,5V 1,8A. Na ładowarkę z qc od s7 EDGE tak samo 

Soft jest KOZACKI! 

Edited by Mr X
  • Like 2

Jutro albo pojutrze będę już posiadaczem Mi5. Najpierw zainstaluję najnowsze Xiaomi.eu a potem jakiś custom ROM. Rozumiem, że po instalacji Xiaomi.eu nie muszę już instalować firmware z developer rom? Chyba kiedyś już o to pytałem, ale wolę się upewnić. 

Używa ktoś ROMu od JDCTeam? Wydaje się być bardzo ciekawy i dopracowany. BTW... Widzieliście? ;) 

Generalnie waham się pomiędzy instalacją AOSP Extended, Resurrection a JDCTeam. Są jakieś różnice między tymi ROM-ami, jeśli chodzi o jakość zdjęć, filmów czy dźwięku?

Edited by adnage

@adnage rozumiem że nie posiadasz jeszcze telefonu a wydaje Ci się że ten rom co podajesz jest ciekawy i dopracowany, twoja opinia opiera się o screenshot i posty tych co zainstalowali ... :D 

6 minut temu, adnage napisał:

Są jakieś różnice między tymi ROM-ami, jeśli chodzi o jakość zdjęć, filmów czy dźwięku?

Nie, wszystkie są słabe bo producent nie wspiera za dobrze tego telefonu :D 

Używam AOSP Extended (AEX) i jest git. Na chwile obecna nic mnie jeszcze nie denerwuje wiec siedze na nim. Jak cos sie zacznie dziać to przetestuje inny.

Miałem Slim7 - ale to wersja minimalistyczna i brak możliwości szerszej konfiguracji.

Edited by Gravis
  • Like 1

4 godziny temu, adnage napisał:

Jutro albo pojutrze będę już posiadaczem Mi5. Najpierw zainstaluję najnowsze Xiaomi.eu a potem jakiś custom ROM. Rozumiem, że po instalacji Xiaomi.eu nie muszę już instalować firmware z developer rom? Chyba kiedyś już o to pytałem, ale wolę się upewnić. 

Używa ktoś ROMu od JDCTeam? Wydaje się być bardzo ciekawy i dopracowany. BTW... Widzieliście? ;) 

Generalnie waham się pomiędzy instalacją AOSP Extended, Resurrection a JDCTeam. Są jakieś różnice między tymi ROM-ami, jeśli chodzi o jakość zdjęć, filmów czy dźwięku?

Firmware musisz flashować przed instalacją każdego custom romu. Od siebie z tych trzech romów mogę polecić Aex

6 minut temu, Djdarkster napisał:

Firmware musisz flashować przed instalacją każdego custom romu. Od siebie z tych trzech romów mogę polecić Aex

Nie prawda. Ja nigdy nie flashuje firmware a miałem już kilka softow i wszystko śmiga aż miło 

2 minuty temu, Djdarkster napisał:

To bardzo ciekawe, jednak zaleca się flashować firmware, bo customy go nie posiadają

Ale instalacja nowego ROM-u nie usuwa wcześniej posiadanego firmware'u. Jedynie jak chcesz zainstalować nowszy ROM i wymaga on też nowszej wersji firmware, to wtedy musisz go zmienić. 

Nowsza wersja firmware = lepsze działanie telefonu w teorii. Ja zawsze instalowałem najnowsze wersje firmware i nie cierpiałem z tego powodu. 

Firmware nie jest czyszczone przy wipe. Jeżeli masz aktualną i odpowiednią wersję firmware, a zmieniasz ROM to nie musisz instalować go ponownie. 

Ktoś jeszcze testuje Romy? 
Ja zainstalowałem ROM JDCTeam z kernelem B-B i działa to znakomicie na razie.

Wysłane z mojego Xiaomi Mi5 przy użyciu Tapatalka

@Mr X

Ja, czasami. Chyba przetestuję MIUI 9 zaraz :-)

A tak poważniej, to aktualnie nie będzie nic ciekawego do testowania dopóki nie będzie oficjalnego LOS i AOSP na Oreo.

Miui 9 testować nie ma sensu. Ja wytrzymałem na nim pół godziny, żadnych istotnych zmian i poprawy nie dostrzegłem.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

W sumie miałem plan pobawić się z MIUI 9 do wydania oficjalnego LOS/AOSP na Oreo, ale jak sobie przypomnę wszystkie problemy z MIUI 8 to mi się odechciewa :D

Jak to jest, że na RR opartym na LOS pomimo większej ilości śmieci i ustawień bateria lepiej trzyma? Na RR SOT podchodzi mi pod 5h, na LOS ledwo pod 2,5h?

"Telefon nieaktywny" zużywa bardzo dużo energii, na RR tego nie ma. Dodam, że zawsze używam tych samych aplikacji.

Screenshot_20170912-232920.thumb.png.d7a1652e0100033a373b0b213a31bf34.pngScreenshot_20170912-232916.thumb.png.9bfc0f4db1cdbcff2714107bcdaaa893.pngScreenshot_20170912-232909.thumb.png.8d2b189e51c5cb56015a9ad8ccd979f3.png