Jump to content

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów

majdan12
 Share

Recommended Posts

24 minuty temu, galakty napisał:

1. Ustawiasz ręcznie jasność pod swoje upodobania. Na żadnym telefonie automatyczna jasność mnie nie satysfakcjonowała :/

2. Czytnik jeden z lepszych

3. Usunąć powiadomień nie możesz? Przesuwasz i usuwasz, u mnie działa.

1. Na innych systemach działa normalnie, jak w każdym androidzie. W MIUI suwakiem ustawia się minimalny próg, a nie obniża aktualną jasność.

2. Może i tak, ale na alternatywnym systemie działa szybciej, nawet po włączeniu w MIUI aktywnego czytnika. 

3. Mogę, ale trzeba przesunąć powiadomienie idealnie poziomo. Jeżeli nie używam do obsługi dwóch rąk to irytuje. 

@Kios

Nie wiem może masz jakąś kosmiczną wersje Mi 5, ale ja na MIUI i innym systemie przykładam palec i już odblokowany jest odblokowany, oczywiście czytnik nie jest aktywny, choć można to zmienić z tego co widziałem, tylko mi nie mów że nie widziałem jak kto na alternatywnych systemach działa bo akurat tych przetestowałem z 95% dostępnych na XDA :)

Edited by majdan12

Na miui używałem tego moda na aktywny czytnik. Mimo wszystko na alternatywnych moim zdaniem działa dokładniej i szybciej przy dodanych odciskach 3 palców, w tym jeden kciuk dodany chyba w 3 pozycjach.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Proszę o pomoc,poradę

chcę kupić Mi5 white 3/64 na ali,widzę że są za około 239$ - jaką metodę przesyłki wybrać ażeby zminimalizować opłatę vat?

wybierając DHL za dodatkową opłatą około 20 $ to vat będzie tańszy czy tylko dostawa szybsza?

pozdrawiam

1 minutę temu, bergmen napisał:

kalibrowałeś?

Tak, choć on sam powinien się kalibrować przy starcie systemu, nigdy nie było tak na MIUI że OIS był martwy mógł on działać lepiej lub gorzej a po kalibracji ręcznej działał lepiej ale na tej wersji soczewka aparatu jest w miejscu...

Edited by majdan12

@dskarb

Nie ma czegoś takiego jak system MIUI Polska. Jest China, Global, Xiaomi.eu i każdy system ma edycje stabilną i rozwojową.

Jeszce polecam kernel i ustawienia z XDA o których pisałem w tym tygodniu, oczywiście po instalacji nowszej wersji systemu xiaomi.eu musiałem zainstalować na nowo kernel.

Edited by majdan12

@majdan12

Racja, kiedyś wydawało mi się, że jak w wchodziłem w Download na xiaomi.eu to widziałem inne pliki niż z linku z MIUIPolska, musiałem coś pomylić.

Czyli Xiaomi.eu najlepsze Twoim zdaniem? Popróbuję z tymi modami co podawałeś wcześniej, bo nudzi mi się niemal perfekcyjność RR 5.8.3 z kernelem LOS :P

@Kios

Mając telefon poziomo ekranem do siebie to jak przesuwam telefon w prawą stronę to chyba nie działa OIS, w lewą stronę działa i góra dół oraz telefon pionowo ma lewo/prawo/góra/dół ma stabilizacje jak dla mnie :)

Aktualizacja

Po zainstalowaniu kernel Priima OIS nie działa :-(

@bergmen @Zeork @galakty @tpawel @Kios @RSL @fakeconto@Majsterny @rufik@Prawy mi4c 

Edited by majdan12

@dskarb

On oferuje czas pracy jak na kernel MIUI o czym pisałem już w tym temacie. Muszę napisać do autora Priima żeby ogarnął OIS. Widzę że w styczniu już ktoś napisał na XDA że OIS nie działa a autor kernela nic z tego sobie nie zrobił...

Edited by majdan12

Jeśli ktoś się zastanawia jak powinien dobrze działający OIS wyglądać to proszę obejrzeć 

Spoiler

U mnie jak telefon jest poziomo to ruch w prawo to brak OIS a każda inna strona jak na filmie działa :) 

Ciekawie działa OIS na 

Spoiler

poziomo mu działa lewo/prawo ale pionowo już jedna strona nie działa.

Edited by majdan12

Przed chwilą, majdan12 napisał:

@galakty

Pytaniem jest czy dla tego jednego kierunku OIS można się poświęcić i używać MIUI 7? ja na razie nie jestem na to gotów, jakby nie patrzeć to u mnie 99% to są zdjęcia a one wychodzą nieporuszone.

OIS pomaga tylko wieczorem przy zdjęciach, w dzień różnicy nie będzie. Co innego filmy, ale i tak stabilizacja jest denna, dlatego w 5S jej nie ma bo po co. ;) 

OIS na 7.5.11  działa nawet poprawnie trzeba tylko brać odpowiednio pod uwagę samo skrajne w rogu umiejscowienie obiektywu na tylnej powierzchni gdy się testuje i też pamiętać o tym w normalnym użytkowaniu że obiektyw nie jest na środku w stosunku do ekranu ...niby nic a jednak ma to znaczenie.

Edited by Adamcom

U mnie na 7.4.14 oraz na RR 5.8.3 4/18 działa tylko dwóch osiach. Żadna kalibracja nie pomaga. Wgrałem testowy kernel z LOS (preview) i to samo, d*pa kompletna.

Skusiłem się na Mi5, bo dobrze pracuje na baterii oraz ma właśnie OIS. Teraz ten OIS o kant d**** rozbić można.

Przydałby się jakiś magik, który zna się nieco na firmware kamery i co nieco objaśnił z tym OISem...

Edited by rufik

7 minut temu, rufik napisał:

U mnie na 7.4.14 oraz na RR 5.8.3 4/18 działa tylko dwóch osiach. Żadna kalibracja nie pomaga. Wgrałem testowy kernel z LOS (preview) i to samo, d*pa kompletna.

Skusiłem się na Mi5, bo dobrze pracuje na baterii oraz ma właśnie OIS. Teraz ten OIS o kant d**** rozbić można.

Przydałby się jakiś magik, który zna się nieco na firmware kamery i co nieco objaśnił z tym OISem...

Problem z OIS jest od czasów MIUI8, więc od roku?