majdan12

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów

Recommended Posts

@majdan12

Ja mam taką cichą nadzieję, że Xiaomi się opamięta i MIUI 9 będzie bardziej zbliżone do stockowego androida. Pod tym względem podoba mi się system w OnePlus i Sony, eh.

@majdan12

Czy ja wiem? MIUI 8 chodzi lepiej na na Mi5 niż MIUI 7. Jest bardziej płynne, nadal żałosne, ale bardziej płynne.

Pytanie z innej beczki - zna się ktoś na tworzeniu motywów substratum? XD Ew jakiś poradnik? Na MIUI umiem robić motywy, na substratum jeszcze nie.

@RSL

MIUI 8 odebrało 4 fps z 30 fps 4K i były problemy z OIS a MIUI 9 może obciąć wydajność abyś był zmuszony wymienić telefon na nowy model.

Ja żałuje że nie można wgrać motywu który miałem na Android 6.

@RSL

No teraz się zaskoczyłem bo widzę że autor tamtego motywu zrobił wersje na Android 7 ale wersja kolorystyczna czarna motywu a ja wolę tą white :) 

Napisze do niego czy może zrobić białą wersje kolorystyczną.

[mention=7803]majdan12[/mention]
Podoba mi się motyw Oxygen dla ustawień w wersji białej, ale nie będę płacił 6,49 za to, lol. Wolę się nauczyć i samemu zrobić.

poszukaj w Google, ja każdy który chciałem przetestować (płatny) znalazłem w sieci. Później można kupić..
https://www.google.pl/search?site=&source=hp&ei=LY72WI-ILYGXsgGxzaLYBg&q=substratum+oxygen+apk&oq=Substratum+oxygen&gs_l=mobile-gws-hp.1.0.0i19k1l5.1374.3823.0.5716.14.9.0.5.5.0.192.991.5j4.9.0....0...1c.1j4.64.mobile-gws-hp..0.14.1070.3..0j41j0i131k1j0i10k1j0i30k1j0i10i30k1j0i22i30k1.-OLmTQuyC1c

Cześć! Mam obecnie MIUI z xiaomi.eu i planuję spróbować jakiegoś custom romu (najprawdopodobniej LOS). Czy mogę go wgrać po tych wszystkich wymaganych wipach mną mój rom czadu muszę flashować miflashem? Jak wygląda ewentualny powrót na MIUI - wystarczy wgrać backup czy tak to nie pójdzie?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

@zielonek430

Wykonaj kopie zapasową partycji w TWRP i zrób sobie kilka kopii EFS na dyskach twardych/pendrive itp. > następnie TWRP > Wipe > Advanced Wipe > zaznacz partycje które są wypisane w instrukcji instalacji systemu i wykonaj czyszczenie ich > po zakończeniu czyszczenia pobierz 

następnie system a na końcu GAPPS - ARM64 - 7.1 - Pico.

Można przywrócić Xiaomi.eu

Jeśli być przetestował różne systemy i znalazł swój jedyny to polecam zainstalować np. Global Developer przez MiFlash 2016.04.01 z zaznaczonym Flash All i zainstalować TWRP > resztę plików które wymieniłem wcześniej w poście.

@zielonek430

Oczywiście jako pierwszy zainstaluj firmware, następnie system a na końcu GAPPS.

• Like 2

Chłopaki co do filmów/zdjęć to sprawdźcie GEAKCamera - taka raczej prostacka apka, nagrywa w 26 klatkach, ale ogólnie zdjęcie typu "u cioci na imieninach" cyknie.

Co do theme substartum to polecam temat Belo - płatny, ale w czeluściach netu bez problemu można ustrzelić wersję "darmową".

A co do wersji firmware - kilkukrotnie trafiłem na informacje, że jeżeli twój tel pracował już na andku 7 to nie trzeba osobno firmware. Flash tego jest konieczny jak przechodzisz z 6 na 7

Edited by wojtasemaj

@wojtasemaj

Po co mamy instalować tą aplikacje jak domyślne w 95% systemów jest Snapdragon Camera a w 5% Google Camera.

Jeśli bym miał zmieniać aplikacje to na taką która obsługuje 30 fps :)

[mention=17271]majdan12[/mention]
Szczerze mówiąc nie spotkałem się wcześniej z backupem EFS - masz może pod ręką jakiś tutorial albo mógłbyś w skrócie powiedzieć co to jest, bo Google mi nic konkretnego nie mówi

@zielonek430 EFS to partycja na której przechowywane są informacje typu adresy MAC, numer IMEI itp

Edited by RSL

@zielonek430

TWRP > Backup > Na liście masz kilka partycji a najważniejsza dla telefonu jest EFS a następnie inne partycje abyś mógł z kopii zapasowej otworzyć system.

@RSL

Ja zauważyłem że na różnych MIUI różnie były wykonywana kopia EFS, mam na myśli ilość plików odpowiedzialnych za EFS.

@majdan12

To był szeroko opisywany błąd chyba trzech wersji TWRP, robił kopię tylko jednego numeru IMEI który następnie był wgrywany na dwa sloty.

@wojtasemaj

Zauważ że firmware ma różne wersje i jedne działają lepiej a drugie gorzej :) więc to nie jest tak że miałeś MIUI - Android 7 i już nic niem musisz robić, są teraz systemy alternatywne które wymagają minimum firmware z 11 kwietnia 2017.

Mój aktualny zestaw: crDroid 3.0 + Firmware 7.4.6 + DragonXia kernel + ustawienia XANA Balanced z appki AKT Profiles. Przy 76% baterii aktualnie mam 17h uptime, 2:10h Screen On Time, więc moim zdaniem jestem w stanie osiągnąć około 8h SOT co jest dość dobrym wynikiem. Jedyne bolączki to minimalnie wolniej działający (albo takie jest moje wrażenie) czytnik linii papilarnych przy odblokowywaniu, delikatne zacinki przy przewijaniu facebooka no i problem z zapisywaniem filmów. Powodem dwóch pierwszych problemów jest chyba zarządzanie procesorem - żadne rdzenie nie wychodzą ponad 1,6GHz, a telefon przez większą część czasu pracuje na częstotliwościach poniżej 1GHz, przez co cały system jest tak oszczędny. 

Mam ochotę spróbować najnowszego LOS z tym kernelem i tymi ustawieniami. Ale to może jutro. ;)

Może zmieniła się sytuacja z przyciskami na ekranach LGD? Pytam bo na xda pojawiła się notka że od któregoś buildu jest lepiej, a MIUI mnie coraz bardziej denerwuje :/

@majdan12

Mam obecnie najnowszego RR, zasięg trochę lepiej trzyma, 'ukryj wszystkie' z powiadomień czasem znika, ale jest całkiem spoko.

@majdan12

Widzę, że testowałeś PureNexus i Discovery, ale nie mogę znaleźć posta o nich. Co o nich powiesz? xd

Edited by RSL

Może zmieniła się sytuacja z przyciskami na ekranach LGD? Pytam bo na xda pojawiła się notka że od któregoś buildu jest lepiej, a MIUI mnie coraz bardziej denerwuje :/

Ja mam lgd i najnowszy RR. W moim przypadku nawet na miui po zakupie czulem, że przyciski działają tępo w porównaniu do innych telefonów. Moim zdaniem przyciski działają porównywalnie, kwestia przyzwyczajenia.

@majdan12

Przyznaję, że Discovery tragedia, ale PureNexus wydaje się być całkiem okej. Jest chyba tego samego twórcy co RR.

[mention=7803]majdan12[/mention]
Mam obecnie najnowszego RR, zasięg trochę lepiej trzyma, 'ukryj wszystkie' z powiadomień czasem znika, ale jest całkiem spoko.

Z jakim firmware dokładnie?

Dzień dobry Panowie,
Jedno pytanie:
Czy przy powrocie z RR na MIUI Polska powinienem w jakiś sposób odinstalować/usunąć DragonXia kernel i firmware? Czy wystarczy wipe wszystkiego?

Edited by przemeu