Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczyściłem, zainstalowałem raz jeszcze AEX.mod, poszło, system działa bez problemu. Natomiast nie mogę podpiąć płatności zbliżeniowych HCE do ING - aplikacja twierdzi, że mój system nie jest obsługiwany. Działało bez problemu zarówno na MIUI jak i na LineageOS. Teraz nie działa. Ktoś miał podobny problem na AEX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.01.2018 o 10:10, molt napisał:

Czy na tym AEX 8.1 (firmare 8.1.4) działa Wam powrót do strony głównej dotykiem? W Extensions->System->Buttons-> Fingerprint sensor ->Ustawiłem 'Strana głowna' ale nic to nie daje.
W ogóle ustawienia Fingerprint sensor nie działają u mnie. Macie jakiś pomysł co może być nie tak?

Oczywiści e sam sensor jest sprawny i samo odblokowanie telefonu działa poprawnie.

Mam ten sam problem. Udało Ci się go jakoś rozwiązać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pietr napisał:

Sprawdź czy telefon przechodzi testy safetynet.

Nie przechodzi. Basic Integrity i CTS jest "fail". Co ciekawe, system twierdzi, że urządzenie jest zrootowane, a z kolei SuperSU twierdzi, że nie wykrywa roota... Na LineageOS (który też przecież był customem) płatności HCE śmigały bez problemu. Na AEX./mod ani ING @ HCE ani Android Pay.

1 godzinę temu, Gravis napisał:

Mam ten sam problem. Udało Ci się go jakoś rozwiązać? 

Ustawienia » System » Dodatkowe przyciski; druga pozycja "Fingerprint as a button" włączona. U mnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie przechodzi. Basic Integrity i CTS jest "fail". Co ciekawe, system twierdzi, że urządzenie jest zrootowane, a z kolei SuperSU twierdzi, że nie wykrywa roota... Na LineageOS (który też przecież był customem) płatności HCE śmigały bez problemu. Na AEX./mod ani ING @ HCE ani Android Pay.


Spróbuj zainstalować Magisk. SafetyNet przechodzi, a w Magisk Hide możesz ukryć root dla dowolnej aplikacji którą płacisz. U mnie Android Pay na najnowszym AEX działa.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie podpowiedzi. AEX bardzo fajny, wszystko zdaje się działać. Jedno tylko mnie drażni - a przejrzałem wszystkie ustawienia - Muzyka Play podczas strumieniowania przez BT nie przekazuje nazwy utworu/autora/płyty do zestawu audio w samochodzie. A na Lineage i wszystkich innych MIUI oczywiście przekazywała. Jest to gdzieś do ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych:

AEX.Mod Oreo 8.1 by DennySPb

Current build date: 01/18/2017

Minimum firmware required: 8.1.4

Changelog:
- Kernel: 3.18.91 rebased to latest CAF tag, upstreamed, tuned. Credits to LineageOS team!
- January security patch (android_8.1.0_r4)
- Blobs updated to O (credits to LineageOS team)
- HALS (audio, display, wlan, media) updated to last CAF tag (credits to LineageOS team)
- VoLTE fixed
- Added Dark and black UI styles
- Power menu support scrolling and togglable advanced reboot options
- Google Face unlock dismiss keyguard automatically when face is recognized
- may be something else...

https://www.androidfilehost.com/?fid=746010030569947759

#aexmod #oreo #hmp #8.1

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cietybadacz napisał:
Dla zainteresowanych:

AEX.Mod Oreo 8.1 by DennySPb

Można zainstalować na poprzednią wersję z końca grudnia? Ktoś już próbował?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie widzę problemów, wydajność na podobnym poziomie jak na poprzedniej wersji. Testuję co z baterią, na poprzedniej wersji telefon czasami padał przy 20% i to był problem. Mam nadzieje że tutaj będzie lepiej. Najnowsze aktualizacje wpadają na grupie na Telegramie mi5arsenal t.me/mi5arsenal

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tym buildzie z grudnia mam wrażenie, że bateria dużo mocniej leci niż na Lineage. I być może to placebo (chociaż w sumie kolega z tym samym modem też to zauważył), jakby wolniej się ładuje - w porównaniu do LOS. Być może jest to kwestia tego, że coś faktycznie mocniej drenuje baterię, nawet przy ładowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja:

 

AEX.Mod Oreo 8.1 by DennySPb

Current build date: 01/19/2018

Minimum firmware required: 8.1.4

Changelog:
- Kernel: updated to 3.18.92, spectrum support fixed
- Hide QS tile text header option
- Partial screenshot on volume key option
- Three-finger screenshot gesture
- Power menu scrollview improvement
- Reworked screenrecord tile with ability to change record quality and ability for share
- SIM disable option

- may be something else...

https://www.androidfilehost.com/?fid=818070582850486751
 

 

Edytowane przez Gravis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W nawiązaniu do tego: https://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/devices-xiaomi-firmware-updater-t3741446

Czy mogę sflashować firmware na istniejący, działający ROM (AEX.mod)? Czy to mi nie wywali ustawień/systemu? Bo nie do końca kumam, czy firmware robi się tylko przy flashowaniu zupełnie nowego systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Pytanie do użytkowników Lineage 15.1.

Czy jest możliwość ustawienia indywidualnych dzwonków dla każdej karty SIM, analogicznie jak to jest dostępne w MIUI ?

To sam odpowiem na swoje pytanie - niestety nie ma, ale za to jest bardzo przydatna (moim zdaniem) opcja narastającego dzwonka. Ponizej widok ustawień dzwięków w LineageOS 15.1.

 

image.thumb.png.ddd793fb72e8cf0c488e3f70e54d34e5.png

Edytowane przez Czaja
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Dnia 18.03.2018 o 12:13, fatall1ty napisał:

Jaki system jest wart polecenia? Siedzę obecnie na 15.1, ale fajerwerków nie ma..

PixelExperience uważam za dobrą opcje. Co prawda dograłem Magiska, patch safetynet pare modów, apke GCama z HDR+ i uruchomiłem Cam2Api. Ale sot mam o 30% dłuższy względem MIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...