Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, wojtasemaj napisał:

Chłopaki, jeszcze jedno pytanie - sprawdzałem rom JDC, purefusion, aex, teraz mam aex mod i na żadnym nie działa szybkie ładowanie. Napis na ekranie blokady sugeruje, że niby jest, ale tel ładuje się ponad 3h. Na miui jest to max 1,5h. Ładowarka i kabel są oryginalne. Trzeba gdzieś włączyć tę opcję?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

A czy działa Ci odcisk palca? Ja też miałem problem z ładowaniem, z tym że na ekranie był napis: Wolne ładowanie, a w dodatku nie działał mi odcisk palca. Koledzy na forum poradzili mi żebym wgrał najnowsze firmware. Co prawda nie zrobiłem tego, bo nie miałem czasu, ale to może być przyczyna.

Nie do końca tylko wiem, w którym momencie trzeba wgrać. Robimy wipe, później firmware i od razu rom? Bez wipe po firmware?

Edytowane przez konrad122112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przed instalacją customa nie wyrywałem żadnego. Przed customem miałem jakieś miui 9. Czyba z przed miesiąca. Później instalowałem wszytko jeszcze raz i jako pierwsze po wszystkich wipach instalowałem firmware 7.9.22. Też mam napis "wolne ładowanie" i w apce Ampere nie wskakuje powyżej 700mA przy ładowaniu od 30%. Na pierwszych stronach tego wątku zabierałem już głos, jak bawiłem się wcześniej w customy a wtedy wszystko działało.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw przed instalacją customa nie wyrywałem żadnego. Przed customem miałem jakieś miui 9. Czyba z przed miesiąca. Później instalowałem wszytko jeszcze raz i jako pierwsze po wszystkich wipach instalowałem firmware 7.9.22. Też mam napis "wolne ładowanie" i w apce Ampere nie wskakuje powyżej 700mA przy ładowaniu od 30%. Na pierwszych stronach tego wątku zabierałem już głos, jak bawiłem się wcześniej w customy a wtedy wszystko działało.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka


Zainstaluj nowszy firmware, np. 7.10.12

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie. Pytanie o aktualizację takiego na przykład AEX'a. Czy to działa tak jak w naszych dev MIUI EU ? Wrzucam sobie nowszą wersję przez TWRP ? System się aktualizuje, gapsy, apki, ustawienia zostają ? Załóżmy że mowa o czystym AEX. Jakiś wipe potrzebny ?

Edytowane przez zielonyBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na chłopski rozum - jak nie zrobisz wipa, nic się nie skasuje. System się zaktualizuje, gapps nie (ale nie wiem czy w ogóle jest potrzeba aktualizacji tego), ustawienia zostają. W skrócie - ściągasz paczkę z nowszą wersją, ładujesz w twrp i tyle. Ma działać

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2017 o 13:28, uremytoy napisał:

Da się sam używam nagatobimaru v3 bez żadnych problemów

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Posiadam Mi5 3/32 Wgrałem właśnie oficjalny AEX 4.6. Czy może ktoś mi Łopatologicznie wytłumaczyć co należy zrobić aby podkręcić procesor do normalnych mi piątek.

Edytowane przez goomako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam, szukam po necie i błądzę.

 

Posiadam Mi5 3/32 Wgrałem właśnie oficjalny AEX 4.6. Czy może ktoś mi Łopatologicznie wytłumaczyć co należy zrobić aby podkręcić procesor do normalnych mi piątek. Albo wytłumaczyć gdzie mogę pobrać Kernel i jak go zainstalować.

Święta idą, miejcie serce ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, goomako napisał:

Ponawiam, szukam po necie i błądzę.

 

Posiadam Mi5 3/32 Wgrałem właśnie oficjalny AEX 4.6. Czy może ktoś mi Łopatologicznie wytłumaczyć co należy zrobić aby podkręcić procesor do normalnych mi piątek. Albo wytłumaczyć gdzie mogę pobrać Kernel i jak go zainstalować.

Święta idą, miejcie serce ;-)

na tej stronie znajdziesz odpowiedni kernel https://forum.xda-developers.com/mi-5 

instalujesz normalnie przez TWRP

Edytowane przez faflok14
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, faflok14 napisał:

na tej stronie znajdziesz odpowiedni kernel https://forum.xda-developers.com/mi-5 

instalujesz normalnie przez TWRP

Łopatologicznie prosiłem :'(

Angielski na poziomie średnim ale nie informatycznym.

Dotarłem tutaj

https://forum.xda-developers.com/mi-5/development/kernel-nagatobimaru-t3673374

MiUi-Gemini is for MiUi 9 ( or MiUi 9 based roms )
HMP-Gemini is for LOS or other Los based roms.( w/o EAS support )
EAS-Gemini is for EAS supported roms.
EAS-voxpopuli-Gemini is for EAS supported romswhich using Vox Populi Power HAL.

ktory z tych Kerneli będzie odpowiedni, HMP ? 

EAS przywitał mnie ikonką MI i dalej nie wstał, musiałem wgrać ponownie system, szczęście poszło gładko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, goomako napisał:

EAS przywitał mnie ikonką MI i dalej nie wstał, musiałem wgrać ponownie system, szczęście poszło gładko.

Z tego co wiem na wersja V3 EAS działa na tym romie

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post...?
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@uremytoy zauważyłeś większy pobór energii? Mam wrażenie, że beteria szybciej schodzi na V3. Wydajność na pewno na plus w alternatywnym kernelu.


Ja i tak codziennie ładuje. Zresztą używam wersji pod miui. Być może to wina twojego romu

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AEX 4,6 

Aplikacja android pay wyrzuca taki komunikat: wyglada na to że inna aplikacja blokuje dostep do portfela, wyłącz aplikacje blokujące ekran.

Podobny problem z IKO płatność zbliżeniowa jest ale gdy ja chcę aktywować przy wyborze karty pokazuje Kart brak.

Magisk 14.0 a teraz 14.5 i nic nie pomogło, ktoś zna temat ?

 

 

Problem rozwiązany połowicznie, aby pojawiła się możliwość dodania karty w IKO musiałem skasować stare rejestracje telefonu na stronie Inteligo, z android pay poradziłem sobie olewając ten system i przechodząc na lineage.

Zawsze coś ;-)

Edytowane przez goomako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Siedzę obecnie na ostatnim Lineage OS (ale nie 15, tylko 14) i chciałbym się dowiedzieć, czy po przejściu na AEX odczuwalna jest różnica w wydajności i stabilności?
LOS, który mam od sierpnia, początkowo był bardzo sprawny, ale ostatnio zaczyna się wyraźnie przycinać lub nawet killować różne aplikacje w tle - co jest dla mnie niedopuszczalne.

Czy AEX jest stabilniejszy w rozumieniu zarządzania pamięcią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam AEX na andku 8.1. Ostatnia wersja z 29 grudnia działa bardzo fajnie. Sporo możliwości personalizacji, bateria trzyma dobrze moim zdaniem, jest stabilny. W aplikacji Spectrum polecam włączyć tryb "Battery", używam od początku i wydaje mi się, że pomaga na żywotność baterii. W połączeniu z najnowszą GCam Mod z XDA z trybem portretowym dla tylnej kamery jest bajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalny AEX jest jeszcze w fazie beta, a ostatnia aktualizacja była chyba jeszcze w listopadzie.

AEX.Mod Oreo 8.1 by DennySPb

Current build date: 12/29/2017

Changelog:
- GPS: Locking almost instant, improved accuracy
- Implemented thermal service
- Background processes monitor
- System App remover in Extensions
- Option for answering incoming call by Home button
- Option for disable battery icon in statusbar
- Option for suppress system warnigs such as working VPN
- May be something else...

Best wishes for a merry Christmas and a happy New Year!

https://www.androidfilehost.com/?fid=673791459329069888
 

Gapps: https://androidfilehost.com/?fid=962021903579499590

Aplikacja aparatu z trybem portretowym: https://drive.google.com/file/d/1hvonKrb7hUqhqll4Qbglc9epdvanzFKW/view

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dskarb napisał:

AEX.Mod Oreo 8.1 by DennySPb

OK, to inaczej sformułuję pytanie - czy ten mod to jest pewny, że nie ma w nim jakichś dziwnych niespodzianek, backdoorów itd.?
Czy jest również opensource'owy i weryfikowany przez jakąś społeczność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, zwykły ROM jakich mnóstwo, oparty na czystym Androidzie, bez zbędnych aplikacji po postawieniu, więc nie sądzę żeby coś miało być nie tak. Użytkuję ROMy od tego developera już od jakiegoś czasu i jestem bardzo zadowolony. Nie wiem czy są jakieś źródła, gdzie można podejrzeć go od kuchni, ale też nigdy ich nie szukałem.

Ciężko o jakąkolwiek gwarancję, że WSZYSTKO będzie w porządku. Chociaż moje odczucie jest takie, że prędzej w MIUI się znajdzie jakieś-dziwne-coś niż w czystym Andku zbudowanym przez społeczność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, najpierw full wipe, potem firmware (https://androidfilehost.com/?fid=673791459329071212), ROM, i GAPPS.

Gratis: aplikacja z działającym trybem portretowym na naszym Mi5 (przednia i tylna kamerka):

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/MGC_5.1.018.177470874.41362666_LOS-15.1_A8.1_MI5S_v1a.apk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam AEX na andku 8.1. Ostatnia wersja z 29 grudnia działa bardzo fajnie. Sporo możliwości personalizacji, bateria trzyma dobrze moim zdaniem, jest stabilny. W aplikacji Spectrum polecam włączyć tryb "Battery", używam od początku i wydaje mi się, że pomaga na żywotność baterii. W połączeniu z najnowszą GCam Mod z XDA z trybem portretowym dla tylnej kamery jest bajka

Profil battery powoduje spore lagi przy przewijaniu w apkach. Link do apki aparatu nie dziala..

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym AEX 8.1 (firmare 8.1.4) działa Wam powrót do strony głównej dotykiem? W Extensions->System->Buttons-> Fingerprint sensor ->Ustawiłem 'Strana głowna' ale nic to nie daje.
W ogóle ustawienia Fingerprint sensor nie działają u mnie. Macie jakiś pomysł co może być nie tak?

Oczywiści e sam sensor jest sprawny i samo odblokowanie telefonu działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile ma trwać pierwsze uruchomienie AEX.mod?

Zrobiłem wipe, zainstalowałem firmware, ROM, GApps, po restarcie przyczepił się, że zawartość sdcard była zaszyfrowana i nie ma dostępu. Zrobiłem format danych wewnętrznych, zrestartowałem, teraz już ok. 20 minut wisi na animacji...

 

PS. po 31 minutach zabrałem się do flashowania MIUI global dev, ale nagle po restarcie system się uruchomił wizardem 1. uruchomienia. Czy to normalne i mogę używać już czy coś się sp.....ieprzyło po drodze?

Edytowane przez raven66
nowe fakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do recovery i wgraj najnowsze TWRP: https://dl.twrp.me/gemini/twrp-3.2.1-0-gemini.img.

Sposób wgrania:

Cytat

TWRP install:
1) Download the latest version of TWRP appropriate for your device/firmware
2) Reboot to TWRP
3) Hit Install and tap the "Install Image" button in the lower right
4) Browse to the location of the TWRP image on your device and select it
5) Select recovery from the partition list and swipe to flash

To może być przyczyną. Potem powtórz procedurę wgrania firmawer, romu i GAPPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...