Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

@kubami5
Już wiem. Oszczędzanie danych komórkowych.
Jeśli ktoś używa citrus to może wie jak wyłączyć diodę powiadomień aby nie migala przy powiadomieniach na odblokowanym telefonie. Strasznie razi w oczy nocą.
Piszcie jakie używacie systemy, kernele, modyfikacje i opinie.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lockerek napisał:

Kiedyś mialem ViperOS na HTC One m7 miło wspominam ten custom

ViperROM =/= ViperOS. To są zupełnie 2 różne romy. Ale od siebie też mogę Viper'a polecić. Jedyny rom oparty o LOS, który mi przypasował

Edytowane przez Djdarkster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w tym rzecz że moje ING wymaga potwierdzenia uruchomienia płatności poprzez ich aplikację. Z sklepu Play w dodatkowych informacjach o android pay jest odnośnik w jakich bankach android pay działa : ING nie wymieniają. Chyba że strona nie zaktualizowana..?!

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście ale ogólnie dzielimy się na tych co mają SOT ~6h i na tych co mają ~3h. Niestety jestem w tej drugiej grupie ale kiedyś byłem w pierwszej... i w poszukiwaniu tej "grupy" zainstalowałem ostatnią wersję MIUI na androidzie 6.0 i... nic. Od prawie dwóch tygodni jadę na LOS + kernel jakiś oszczędny + moduł włączający Doze dla GMS w Magisku i... no też nic. Myślałem że może walnięta bateria ale ostatnio zmierzyłem to po 5v "wpakował" w telefon ok 3500mAh co daje sprawność na poziomie jakiś 85% czyli też jak najbardziej w porządku, bateria zdaje się mieć nadal swoją nominalną pojemność.
Też nie chodzi o to że proc się nie usypia (wg. WLD jest w miarę ok), telefon się grzeje czy coś, kiedyś po prostu bateria spadała 2x wolniej cokolwiek nie robiłem. Słuchanie 12h muzyki po BT + trochę dotykania telefonu (jakieś 30-60min SOT) miałem ponad 60%, kiedyś raz nawet ponad 70% a teraz dzień kończę z 20-30% przy takim samym korzystaniu z telefonu. 6h SOTu to jest 360 minut co daje mniej więcej raczej ponad 4 minuty na 1% baterii, czytając jakiś artykuł w operze czy głupie komentarze na wykopie procenty lecą ze 2x szybciej niż kiedyś przy podobnych czynnościach, przy yanosiku też bateria spada na łeb na szyje gdzie kiedyś po ok 30min jazdy do pracy miałem ok 93-95% teraz mam 80-83%. Jak telefon nic nie robił tylko "świecił" do tego przy słabym podświetleniu to on by mógł tak leżeć z kilkanaście godzin, teraz chyba nie ma takiej opcji.

Dzisiaj pojawia się MIUI 9 na MI5 (jeśli dobrze widzę bo można już pobrać), jak będę miał czas to przelecę go MiFlashem itd i na totalnie czyściutkim telefonie zacznę od nowa bez tych śmieci które się gdzieś w pamięci zebrały przez prawie półtorej roku.
Pewnie zapytacie o aplikacje... te co działają w tle: mi home, gmail, yt, snap, wykop, alipaczka, instagram, simple pro, messenger, mi fit (+ BT cały czas oczywiście), truecaller... i chyba tyle, nic innego powiadomień nie wyrzuca.

Może macie jakieś magiczne sugestie które magicznie dodadzą +100% do działania ale nie wydaje mi się... ;) w razie co oczywiście będę informował.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...