Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

@Gravis

Sprawdzę to ale jak testowałem kernel który umożliwiał 1 godzina , 55 minut to nie działał OIS (był martwy).

@hubert8089

Tak jak pisałem nie bawiłem się ostatnio telefonem dużo więc nic nie polecę, nigdy nie znajdziesz najlepszego systemu bo wyjdzie aktualizacja innego i wszystko się zmieni o 180 stopni, możesz jedynie wybierać spośród dobrych systemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testowałem sobie RR 5.8.3 20170711 i chodził bardzo dobrze, byłem zadowolony i z baterii i z szybkości.

Wczoraj wieczorem z nudów wrzuciłem najnowszą wersję AOSP od JDCTeam (build stable 8 bodajże) z dodatkowo wgranym B--B Kernel. Chodzi to wszystko bardzo szybko i dobrze, chociaż mam wrażenie że bateria minimalnie gorzej w porównaniu do RR. Jednak co innego mnie niepokoi - przy zwyczajnym użytkowaniu przed południem pojawiły się tzw. powidoki, czyli artefakty ekranu. Np. w miejscu gdzie przed chwilą była ikonka WiFi na pasku zadań po chwili przy innym układzie ikon jest rozjaśnione pole. Myślę że rozumiecie o co chodzi. Nie zdziwiłbym się gdyby coś takiego pojawiło się przy jakimś mocnym obciążeniu ale w tej sytuacji to trochę dziwne. Może to jednorazowe ale dość niepokojące. Testuję dalej (ale czekam na MIUI 9) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.07.2017 o 15:05, hubert8089 napisał:

Czyli jaki custom najlepszy na obecną chwilę ? :D

Podłączam się pod pytanie. Mam Mi5 3/64, Android 6.0.1 MXB48T, MIUI Global 8.1.2.0 i serdercznie rzygam już tym g..nym softem. 

Jak jadę z włączonymi Mapami, Yanosikiem i Spotify to mi permanentnie za każdym razem zamyka i Yanosika i Spotify. I to mimo tego, że mam obie te aplikacje dodane do wyjątków, zablokowane, pełne uprawnienia... Natomiast Facebooka permanentnie mi trzyma w pamięci, mimo że ustawiłem, że ma go momentalnie zabijać. MIUI to dno i syf, już tyle poziomów uprawnień i pozwoleń tam jest, a i tak nie działa poprawnie. Od kilku lat. 

Chciałbym możliwie jak najczystszy soft, jak najbardziej stabilny (nie mam czasu na eksperymenty), jak najbardziej sprawdzony. Nie gram w gry. Liczy się dla mnie multitasking (j.w.), i żeby wszystko działało bez zarzutu. Aha, no i jak w tych customach wygląda kwestia bezpieczeństwa? Jak z jakimiś szemranymi procesami, szpiegami, etc.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@raven66

Jeśli ma być bardzo czysty system bez kosmicznych ustawień z których może byś użył 40% to takim ciekawym systemem byłby Slim7 

trzeba oczywiście odpowiednio przygotować telefon i można zainstalować system. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, majdan12 napisał:

@raven66

- Sprawdzony

- Bezpieczny

- Stabilny

- Wszystko działa

Oczywiście projekt z założenia ma być minimalistycznym systemem bez masy niepotrzebnych śmieci które mogą spowolnić działanie. 

A po polskiemu jest? Czy stwierdzenie wszystko działa odnosi się do GPSu, OISu? Ubijanie aplikacji na poziomie MIUI? Rozwiń co znaczy przygotować odpowiednio telefon?

Edytowane przez kubaMI5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden custom rom bazujacy na czystym androidzie nie ubija aplikacji jak miui. GPS na wszelkich customach działa dobrze. Zauważam jedynie zbyt szybkie zużywanie baterii podczas jego działania, jednak nie wiem jak obecnie pod tym względem sytuacja wygląda na miui. OIS działa jak na nowych MIUI, czyli słabo/częściowo. 

Odpowiednie przygotowanie = pełne czyszczenie, instalacja odpowiedniego firmware.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@raven66 możliwe, że o to chodziło @majdan12

Dnia 29.06.2017 o 14:40, majdan12 napisał:

Plan działania:

1. Kopia danych osobistych z pamięci wewnętrznej telefonu oraz kopia EFS jeśli masz Xiaomi.eu

2. Instalacja MiFlash 2016.04.01 jeśli masz Windows (64 - bit).

3. Pobranie najnowszego Global Developer i instalacja przez MiFlash (Zaznaczone Flash All, telefon w EDL).

4. Instalacja oficjalnego TWRP z twrp.me

5. Format Data w TWRP.

6. Advanced Wipe wszystkich partycji w TWRP > Wipe.

7. Instalacja systemu oraz GAPPS choć GAPPS można pominąć i zainstalować coś co pozwoli o lepszy czas pracy na baterii a aplikacje z Google Play będą dostępne. Nawet YouTube można lepszy zainstalować niż ten z Google Play.

8. Zabawy z Kernel > Ustawienie Kernel.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni używam. Prędkość działania jak na RR i Los. Brakuje kilku funkcji po przejściu z RR, ale najbardziej drażni brak wybudzenia przyciskiem home. Można bezpośrednio odblokować odciskiem, jednak jak wiadomo zdarza się zbyt krótko przyłożyć palec i trzeba klepać kilka razy. Czas pracy na baterii dobry - 1d 8h od odłączenia, 5h SoT i 36% pozostało. Brakuje tłumaczeń dodatkowych funkcji w ustawieniach.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem jaki jest SoT w ostatnim Xiaomi.eu które oferuje w pełni dzialający OIS oraz 30 fps 4K i otrzymałem wynik 

Screenshot_2017-07-28-19-15-46_com.miui.

 

Screenshot_2017-07-28-19-15-57_com.andro

Screenshot_2017-07-28-19-16-04_com.andro  

Przeglądanie MIUI Polska w przeglądarce Via.

Jasność była cały czas taka sama.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment :D 89% baterii i prawie 2h SOT? 
Chyba czegoś nie zrozumiałem XD

Edit: Jakieś znaczne różnice między 7 a 8 wersją miui? Jest sens cofać się z najnowszego dev do w/w miui7? Głównie zależy mi na baterii bo ona u mnie kuleje ostro i czeka mnie jej zmiana a telefon ma zaledwie 2 tygodnie i nie mogę wbić SOT większego niż 1,5h-2h ;/ 

Edytowane przez hubert8089
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mayday79

@hubert8089

Jest to doskonały wynik dlatego że mam kernel MIUI gdzie na MIUI 8 trzeba alternatywny kernel zainstalować aby przy 90% baterii mieć 1 godzinę 50 minut +/-.

Umówmy się że mając MIUI 7 nie osiągniemy stabilizacji na światowym poziomie a najnowsze wydania MIUI 8 (Xiaomi.eu) jakąś stabilizacje mają więc zdjęcia będą nieporuszone więc nie ma sensu używać MIUI 7 który przegrywa z MIUI 8 a jeśli ktoś chce wycisnąć maks z telefonu to polecam custom rom których jest ogromna ilość. 

Porównałem ostatnio zarządzanie RAM na MIUI 7/8 a custom rom to MIUI wypadło źle żeby nie powiedzieć gorzej. 

Jeśli ktoś chce lekki i szybki system to warto sprawdzić 

ostatnio powstało wiele nowych systemów których nie sprawdzałem i szczerze mówiąc znudziło mnie to testowanie bo ile można bawić się a nie używać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hubert8089

O jednym zapomniałem to że na 99,9% nie będzie działać OIS bo chyba nadal brak aktualizacji tego kernel pod MIUI 8 aby działał OIS.

@hubert8089

Może i jest światełko w tunelu że naprawiono jak będę mieć siły to za chwile sprawdzę.

Adres do .zip kernel padł, trzeba do autora napisać.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstaluje najnowszy Slim7 1.4 i będę go aktualizować a czasem sprawdzę jakiś rozbudowany system.

Zalecane jest używanie pewnego kernel o którym na razie nie będę pisać bo trwają testy najnowszej wersji. Twórca kernel wpadł też na ciekawy pomysł umieszczania nowszych wersji w komentarzach a nie w pierwszym poście. 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie aktualnie Mokee ROM jest najlepszy, polecam sprawdzić. Slim chodzi bo chodzi, nic więcej tam nie ma, już MIUI jest lepsze. A jak już Mokee coś odwala to zawsze wracam do AICP, zawsze chodzi dobrze, nie ma z nim problemów, chociaż nie jest tak płynny jak mokee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Shephart

Slim jest zaprojektowany abyś mógł sam modyfikować system czyli mieć to co ci potrzeba.

MIUI ma więcej ustawień ale nie można go porównywać do Slim7 oczywiście o zarządzaniu RAM w MIUI nic nie napisałeś i wiem że ktoś napisze że po co mu ogromna ilość aplikacji w RAM jak potrzebuje 3 - 4 no ja to rozumiem tylko warto zauważyć że MIUI może ubić lekkie aplikacje gdzie w każdym innym systemie tego problemu nie ma a jeszcze więcej aplikacji można mieć w RAM.

Jakie systemy testowałeś? tyle co ja?

MoKee był testowany jakiś czas temu ale nic dobrego nie zaprezentował to może teraz coś lepiej jest, choć jak ma być dobry system to on będzie od 1 - 2 wersji już dobry a nie jak MoKee które już długo istnieje i problemy.

@szpieg15

Takie projekty to tylko dla pokazania tego co można stworzyć do zabawy jako dobry system nie można takich projektów brać pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...