Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, majdan12 napisał:

To filmik 1080p60fps był sprawdzeniem czy ktoś widzi różnice?

Pytaj autora.

EIS w 1080p na Mi5s jest od dawna, tylko... W innych aplikacjach. EIS w 4K jest mało prawdopodobny, bo wymaga sporego nakładu, a oprócz Samsunga, CHYBA apple nie znam innej marki, która ma EIS w 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, galakty napisał:

Pytaj autora.

EIS w 1080p na Mi5s jest od dawna, tylko... W innych aplikacjach. EIS w 4K jest mało prawdopodobny, bo wymaga sporego nakładu, a oprócz Samsunga, CHYBA apple nie znam innej marki, która ma EIS w 4K.

EiS działa na stockowej apce w full HD. I to lepiej niż OiS w mi5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, bergmen napisał:

Jest odkąd mam mi5s... 

A od kiedy masz? Wiem że ludzie radzili, by zainstalować inną aplikację i tam włączyć EIS, bo na MIUI nie było. Więc kiedyś to dać musieli, albo na danym systemie był ,a na innych nie, typu china dev, stable, global bla bla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko 1 global stable (oficjalnie). I na nim działa. Na global dev (który jest stosunkowo młody) też działa. 

Teraz jestem na xiaomi.eu i także działa. 

Przerobiłem wszystkie Miui dla tego telefonu. 

Mam go od lutego jakoś a używam jako główny telefon od maja. Wcześniej używała go żona i robiła masę filmów (mam malutkie dziecko). 

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bergmen napisał:

Mam go od lutego jakoś a używam jako główny telefon od maja.

A mi chodzi o czas po premierze, w tym roku faktycznie jest EIS bo ludzie nagrywali, ale w grudniu/styczniu widziałem poradę "by włączyć EIS zainstaluj inną aplikację, miui wspiera EIS ale w natywnej aplikacji go nie ma", widocznie potem dodali opcję do aparatu.

I tak, popatrzyłem, ten EIS w 1080p jest FENOMENALNY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, galakty napisał:

A mi chodzi o czas po premierze, w tym roku faktycznie jest EIS bo ludzie nagrywali, ale w grudniu/styczniu widziałem poradę "by włączyć EIS zainstaluj inną aplikację, miui wspiera EIS ale w natywnej aplikacji go nie ma", widocznie potem dodali opcję do aparatu.

I tak, popatrzyłem, ten EIS w 1080p jest FENOMENALNY.

nieprawda gdyż od początku jest tylko 1 wydanie globala stable: 8.0.3.0. Kolejna edycja została wycofana... I na tym jedynym stable działa...

6 minut temu, majdan12 napisał:

To co sprzedać Mi 5 i kupić Mi 5S? :-P 

tu nie padają płyty główne, gps działa jak marzenie, i kilka innych plusów... ja mi5 zamieniłem na mi5s [żona niespecjalnie była szczęśliwa :) nawet urok wizualny mi5 jej nie "kupił"]

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bergmen

Już tak nie mówmy że każdy Mi 5 to popsuta płyta główna :) 

Ciekaw jestem jak z wyświetlaczem w Mi 5S, bo w Mi 5 mam Sharp no i JDI 1 (w pierwszym egzemplarzu miałem Mi 5) się chowa.

GPS mnie nie interesuje. Jedynie dobre zdjęcia bo filmiki to zawsze jakieś głupoty które zbytnio stabilizacji nie wymagają. 

Sprawdziłem ceny i są wyższe niż być powinny nawet na Mi 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, majdan12 napisał:

@galakty

Tylko że ilość szumów w 4K jaka jest? sami wiemy. Ja widzę doskonale różnice w obrazie 1080p a 4K no ale na dłużej to 4K jest...

W dobrym świetle nie powinno być szumów, a w kiepskim wiadomo, tryb nagrywania niesie za sobą zmniejszenie czułości matrycy. 

I tutaj przydałoby się ręczne sterowanie ISO i czasem naświetlania, jak w LG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bergmen napisał:

nagrywając w 4k nie tylko rozdzielczość się zmienia w stosunku do fhd

Jak chcesz wytłumaczenia to na YT są filmy. Ale w skrócie, to film nagrany w 4K i wyświetlony na ekranie FHD jest lepszy, niż film nagrany w FHD wyświetlony na tym samym ekranie. Tak samo 4K zrenderowany do FHD będzie lepszy, niż natywny FHD. Na pierwszy rzut oka może wydać się to idiotyczne, ale tak jest, głównie rozchodzi się o rejestrowanie kolorów danego piksela (4 krotnie więcej).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xceed (kernel) działa bardzo dobrze tylko jednego nie rozumiem dlaczego autor kernel wrzuca nowsze wersje w komentarzach na XDA, gdybym przypadkiem nie trafił na komentarze odnośnie informacji o nowszych wersjach to bym siedziała na pierwszej wersji kernel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, majdan12 napisał:

Xceed (kernel) działa bardzo dobrze tylko jednego nie rozumiem dlaczego autor kernel wrzuca nowsze wersje w komentarzach na XDA, gdybym przypadkiem nie trafił na komentarze odnośnie informacji o nowszych wersjach to bym siedziała na pierwszej wersji kernel...

To jaki alternatywny ROM + kernel polecasz na dziś? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gravis

Jest kilka ciekawych alternatyw ale że mam trochę spraw poza Xiaomi to się mocno im nie przyglądałem. Z nowych ciekawych to 

tylko nie wiem czy kernel warto inny zainstalować, najlepiej napisać do autorów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majdan12 napisał:

@Gravis

Jest kilka ciekawych alternatyw ale że mam trochę spraw poza Xiaomi to się mocno im nie przyglądałem. Z nowych ciekawych to 

 

Wygląda fajnie, miałem przez cały dzień. Zirytował mnie brak wybudzania telefonu przyciskiem home.

1 godzinę temu, majdan12 napisał:

chciałbym cofnąć się do 2014 roku gdzie używałem systemów producenta i nic nie kombinowałem. 

O tym samym pomyślałem jakiś czas temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że już trochę bawiłem się różnymi systemami to mogę coś powiedzieć o SoT. Na wbudowanych kernel przy przeglądaniu MIUI Polska (WI-FI) w TugaBrowser (z XDA) na niskim podświetleniu wyświetlacza w dzień i w nocy przy zapalonym świetle osiągałem 1 godzina, 15/25 minut od 100% do 90% naładowania baterii.

Przy alternatywnych kernel (nie wszystkich) osiągałem 1 godzina, 50/55 minut więc różnica jest wyraźna już przy rozładowaniu baterii do 90% a im dłużej byśmy korzystali to różnica między wbudowanym kernel a alternatywnym była by coraz większa i okazało by się że kilka godzina więcej możemy uzyskać czasu pracy na baterii. 

Z alternatywnymi kernel dla Mi 5 jest taki problem że są słabo aktualizowane ale możliwe że niedługo powstanie nowsza wersja Xceed (to ten którego nowsze wersje są w komentarzach na XDA a nie w pierwszym poście na XDA...). 

Używałem najnowszy Slim7 oraz LOS-Mi5-bld37 (Kernel Xceed) i nie było problemu. Autor zapowiedział że powstanie nowsza wersja znowu na jakiś czas starczy do systemów aby mieć sprawny telefon. 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...