Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

@majdan12

Wiesz, generalnie kilka razy przywracałem go z backupa, kilka razy go zepsułem (musiałem flashować na nowo, instalowałem i odinstalowywałem dziwne rzeczy) także i tak trzyma się bardzo dobrze. Teraz czekam na odpowiedź 33bca z XDA w sprawie AOSPA, bo w sumie potestowałbym coś nowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSL

Na XDA nie masz co szukać najnowszych wersji choć na 4pda.ru maja chyba aktualne firmware. Choć i tak zalecam ci czystą instalacje Global Developer przez MiFlash (Flash All zaznaczone w MiFlash a telefon w EDL) ale musisz zainstalować np. 

Spoiler

http://bigota.d.miui.com/7.6.8/gemini_global_images_7.6.8_20170608.0000.00_7.0_global_dfba39696a.tgz

Na najnowszym firmware z Global Developer nie chce działać czytnik linii papilarnych z tego co słyszałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rufik

Możesz sprawdzić 

Spoiler

https://mpc-hc.org/downloads pokazuje on minimalną/średnią/najwyższą ilość FPS.

Ja mam ten odtwarzacz choć posiadam go z pakietu kodeków Kawaii Codec Pack.

VLC może też pokazać ilość FPS ale będzie to maksymalna ilość FPS.

Na Android jest też VLC czy inne aplikacje która pokazują FPS.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu po wielu próbach udalo mi się zalogować do tego forum. Witam serdecznie :). Mojego Mi5 mam od listopada i jest to super telefon. Widzę że piszecie o AOSPA, czyli ukochanym paranoidzie. Od lutego mam link i sobie sprawdzam co 33bca wrzuca, a wrzuca tam kolejne testowe wersje, które chodzą jak najbardziej w porządku. Niedługo ma być kolejna fala romów dla innych urządzeń z paranoidem, czyli wyjdzie oficjalnie. Sam szukam długo już jakiegoś romu żeby się osadzić na stałe. Najlepszy mam wrażenie był właśnie aosp extended, ale coś nie tak z baterią tam jest. Mimo to był najpłynniejszy. A, i co do paranoida, chcecie link? :) Ostatnia wersja jest sprzed miesiaca, ale i tak dobrze chodzi. Kolejnych nie widać na horyzoncie jeszcze. A, testować ktoś z was flyme?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rufik napisał:

No cóż, tak to wygląda na RR i tyle. Bazuje on na LOS, więc pewnie tam jest tak samo.

Widać różnicę w bitrate? Niebo ma mniej artefaktów?

 

Czym sprawdzasz fakt występowania spadków FPS?

Ewww, najlepiej to w 4K różnice by było widać, 1080p jest tak słabe że różnicy wielkiej nie będzie. Nawet i 100 mbps tutaj nie pomoże ;)

Co do OIS, ja tu żadnego OIS nie widzę oO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, majdan12 napisał:

Ja też OIS nie widzę. Ktoś kto chce OIS to niech się cofnie mocno wstecz do Xiaomi.eu 6.4.27 MIUI 7.

 

Ano, ja też nie widzę :/ Snapdragon Camera 4.3.3 daje mi pliki video o wielkości 0 bajtów wg MX Player. Ale w galerii Snapdragon Camera już jest OK, dziwne, kodek HEVC nie jest obsługiwany przez system czy co? Nagrywa 26fps, OIS wygląda na działający, ale biednie. Może jutro coś nagram dla porównania.

Generalnie okazuje się, że spadki fps to jest chyba wynik Variable Frame Rate. Każdy nagrany film tak ma wg MPC-HC.

 

Natomiast dla używających alternatywnego softu cofnięcie się do 6.4.27 nic nie da, przecież nie wgrasz tego firmware, bo praktycznie wszystkie ROMy wymagają firmware 7.4.x/7.5.x.

Edytowane przez rufik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...