Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

@dskarb

Dwa razy instalowałem (bo myślałem że za pierwszym coś nie poszło) AospExtended (26 czerwca) gdzie przed instalacją czyściłem telefon MiFlash a następnie w TWRP > Advanced Wipe.

Nic nie instalowałem oprócz Magisk, Kernel Adiutor nie instalowałem, ustawienia w systemie zmieniłem na takie który powodują że telefon prawie nic nie pobiera baterie a i tak deep sleep był chwile na kilka godzin...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12

No to wychodzi, że jest to dość losowe, więc trudno określić, że "system jest zły" sam w sobie. Jest pewnie na tyle dużo czynników, że od wielu zależy czy będą problemy z deep sleep czy nie. Może niech jeszcze ktoś się wypowie kto używa tego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dskarb

Sprawdź/sprawdźcie sobie Footej Camera Premium jest to trzecia mi znana aplikacja która nagrywa 30 fps 1080p :) (sprawdziłem na najnowszym Slim7) 

Zrobię aktualizacje pierwszego postu i wrzucę trzy aplikacje które nagrywają na Mi 5, 30 fps 1080p.

Footej+Camera-Premium-2.0.4+build+100.apk Dla sprawdzenia jak aplikacja działa :-P

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, majdan12 napisał:

@dskarb

Sprawdź/sprawdźcie sobie Footej Camera Premium jest to trzecia mi znana aplikacja która nagrywa 30 fps 1080p :) (sprawdziłem na najnowszym Slim7) 

Zrobię aktualizacje pierwszego postu i wrzucę trzy aplikacje które nagrywają na Mi 5, 30 fps 1080p.

Footej+Camera-Premium-2.0.4+build+100.apk Dla sprawdzenia jak aplikacja działa :-P

Tak, też wczoraj to odkryłem, choć bitrate to jakieś 23Mbps :)

Do tego OpenCamera daje możliwość ustawienia 30fps z bitrate ~40Mbps - należy w opcjach wymusić FHD 30fps + bitrate 50Mbps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rufik

Na pewno OpenCamera oferuje 30 fps? (jeszcze nie sprawdzałem na drugi Mi 5).

Sprawdziłem jaki był Bitrate w MIUI dla 1080p i jest to 20 Mbps +/- czyli tak jak na Footej Camera.

Kiedyś w Mi Max się bawiłem i miałem 100 Mbps ale to tylko było sztucznie nabite Bitrate. Wyżej tego co oferowała aplikacja ''Aparat'' w MIUI nie przeskoczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, majdan12 napisał:

@galakty

Ja już niedługo zwariuje z tymi telefonami, jeszcze przed 2015 rokiem kupowałem telefony i ich używałem a od jakiegoś czasu to kombinuję jak się tylko da :-P

Bo w Xiaomi inaczej się nie da ;) 

Jedyna opcja to kupno flagowca z tego roku, wyłożenie gotówki i spokój na te 2 lata. Wszystko inne to półśrodki, chyba że ktoś po prostu lubi zmieniać telefon po 6-12 miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, majdan12 napisał:

@galakty

:shock:

W Mi 5 też się to dzieje? 

Ja do MIUI i tak nie wracam ale dla innych to będzie przydatna informacja :)

W każdym Xiaomi, nawet Mi 6. Jedyna różnica w Mi 6 jest taka, że kompresja "jakości" wynosi 100%, a nie 97%, ale ogólna kompresja "mapshading" czy jakoś tak (mniejsza o większość) wynosi 87%, czy 0x57, a powinno być 0x64. 

Na szczęście można samemu to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MIUI irytujące są drobne błędy, restarty itp, na niektórych modelach/wersjach się to zdarza. Sama nakładka jest w porządku (jedna z lepszych).

No tak jest, sam wiesz co mialem w zeszłym tygodniu po update do 7.1
Ale użytkowo mi najbardziej pasuje więc ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest w Google Play? Mamy wypaczony obraz rzeczywistości. Większości ludzi takie rzeczy nie bawią. Ostatnio chciałem koledze telefon rootowac żeby apki googla wywalić bo była tego cała masa i nie dało się mu wytłumaczyć. Prędzej telefon zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...