Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm kopii zapasowej nie zrobilem z RR tylko z MIUI... nie mam jak z czego chyba,że jest odzielnie gdzies plik zip ?

Edit. Dobra ogarnąłem wszystko git jest. Jestem w szoku ile jest ustawień w tym customie.. Miui chyba pójdzie w odstawke na dobre hehe☺️

Edytowane przez lockerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=2296]areq1987[/mention]

Czemu tak sądzisz? czego brakuje MIUI?

Ulomny system powiadomien, nie spójny interfejs iosowe miui gryzie się z googlowym material design. Za czasów kitkata można było powiedzieć że miui jest ładne android zmienił się nie do poznania od tamtej pory a miui dalej takie samo.. Nie mówiąc o takich irytujących niedorbkach jak pasek statusu w apce Instagramu Soundcloud. Ludzie to od roku zgłaszają a oni nie potrafią tego ogarnąć.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12

Jeśli dobrze pamiętam to chyba właśnie na SlimROM nie miałem ostatnio po czystej instalacji stockowej appki do SMS/MMS. Tak jakby w paczce nie było. Tylko nie jestem pewny czy to była ta wersja o której piszesz. Może 0.28 to było.

Ja aktualnie testuje AICP build 2606. Sprawdzę przez noc jak bateria i jutro w robocie, chociaż ostatnio nie mogłem się do tego ROMu jakoś przekonać. Może teraz będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDR mnie zaskoczył na aplikacji aparat (była w systemie Slim7) oraz 

oczywiście 26 fps jest w obu aplikacjach i żeby osiągnąć 30 fps potrzeba Cinema FV-5. Jednego nie rozumiem czemu tylko ta aplikacja Cinema FV-5 oferuje 30 fps.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Slim-gemini-7.1.2.build.0.29-BETA-20170623-0647

Jak porównałem z 

Spoiler

xiaomi.eu_multi_MI5_7.6.10_v8-7.0

to idealnie widać że OIS w Xiaomi.eu nie działa tylko w jednym kierunku (można przeżyć to) ale za to w Slim7 to OIS jest jakby nie żywy. W Slim7 jak się patrzy na tylny aparat to widać jak się porusza ale nie widać tego na nagraniach żeby OIS działał... :( 

Za chwile okaże się czy w LOS 14.1 działa OIS i QC 3.0

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mamy nowego króla systemów 

system bardzo konfigurowalny, posiada OTA + skrypt do automatycznej instalacji nowszej wersji przez TWRP, aplikacja ''Aparat'' nagrywa 30 fps w 1080p w 4K oczywiście 26 fps, system jest szybki co ciekawe animacje są ustawione na 0.75X gdzie zazwyczaj domyślne ustawienie to 1.0X a kilka razy widziałem 0.5X 

Jest bardzo ciekawa przeglądarka internetowa ''Via'' która ma dużo ustawień + wbudowaną blokadę reklam oraz tworzenie zrzutów ekranu na całej długości strony, coś jak w MIUI było.

System doskonały.

Z komentarza na XDA wynika że w ostatniej wersji usunięto HDR, miejmy nadzieje że przywrócą je a obecnie trzeba używać innych aplikacji wspierających HDR.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr X

W AospExtended aby działał Open Recovery Script w TWRP do automatycznej instalacji nowszych wersji systemu oraz wykonania automatycznie po zainstalowaniu, Wipe Cache/Wipe Dalvik a jeśli chcemy usuwania .zip z zainstalowanego systemu, dodatkowo można Wipe Data wykonać do tych zadań potrzeba Root, ja posiadam Magisk, bo bez Root nie jest aktywne Open Recovery Script .

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr X

Z przykrością muszę zawiadomić że AospExtended w wydaniu 

Spoiler

AospExtended-v4.3-gemini-20170626-1927-OFFICIAL

pobiera za dużo baterii w spoczynku telefonu porównując go do wydania 

Spoiler

AospExtended-v4.3-gemini-20170624-1714-OFFICIAL

gdzie bateria jest jak najbardziej w porządku choć nie działa WebView na tym wydaniu (24 czerwca)  gdzie na wersji (26 czerwca) działa. Więc trzeba ochłodzić swój zapał odnośnie tego systemu i poczekać na poprawę czasu pracy w spoczynku telefonu w nowszym wydaniu systemu. Widząc jakie są problemy system obecnie uważam za nieużywalny. 

W Kernel Adiutor sprawdziłem i procesor (rdzenie big, LITTLE) były tylko kilka minut (2% czasu) w Deep sleep (głębokim śnie) gdzie powinny 99% przy tylu godzinach włączonego telefonu i tu leży problem który skutkuje większym zużyciem baterii (wydania 26 czerwca) co ciekawe pierwszy to system w którym zaobserwowałem problem z Deep sleep (głęboki sen).

Wysłałem wiadomość na XDA odnośnie Deep sleep, choć i tak pewnie wiedzą że nie działa bo to widać po kilku godzinach że jednak jest coś nie tak z czasem pracy baterii w czuwaniu.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już miałem ochotę przetestować tego aosp extended.

Od jakichś 2 miesięcy żadnych błędów w RR nie ma i działa bardzo stabilnie. Ostatnio z braku czasu na testy używam na stałe tego systemu i wykonuje jedynie aktualizacje. Jedynie zauważyłem, że względem wydań na 7.1.1 pogorszył się nieco czas sot, pomimo wydania oficjalnych źródeł kernela. Chociaż możliwe, że ostatnio trochę inaczej używam telefon.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AICP 12.1 ma problem z czytnikiem linii papilarnych bo niby czytnik może być aktywny ale jak minie jakiś dłuższy czas to przestaje byś aktywny i dotykanie palcem nie odblokuje telefonu i żeby zaczął znowu działać trzeba kliknąć włącznik telefonu i odblokować a czytnik będzie aktywny znowu przez jakiś czas. Na AospExtended nie było tego problemu oraz  chyba na Slim7. Nie pamiętam co było w poprzednich systemach ale będę to badać na systemach które mi osobiście pasują.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12

Wrzuciłem po Twojej wiadomości AospExtended 0626 wczoraj wieczorem i przez noc spadło jakieś 1,5% baterii. Przy normalnym użytkowaniu od rana do teraz nie zauważyłem nadmiernego zużycia baterii, a rdzenie zarówno BIG jak i LITTLE wchodzą w deep sleep - aktualnie około 8h28m na 9h49m czasu działania, więc ponad 86% deep sleep. Może miałeś jednorazowy problem z jakąś appką. Mi też czasami przy niektórych instalacjach systemów zdarza się że coś drenuje baterię, ale wydaje mi się że to bardziej losowe przypadki zależne od "kaprysu" instalacji systemu albo jakiejś aplikacji. Póki co AospExtended jak dla mnie na plus, lekki i przyjemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...