Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Mr X napisał:

jak oceniasz jakość zdjęć/filmów ? jak działa na baterii ? jak z płynnością ?jaki firmware wgrać (jeśli trzeba) aby śmigało wszystko łącznie z czytnikiem lini papilarnych ? trzyma zasięg ?
Jakbyś mógł w kilku zdaniach opisać wrażenia i zalety/wady przesiadki. Co zyskuję a co tracę po przesiadce ?

Zdjęcia są słabsze, brakuje łatwości wykonania zdjęcia jak w przypadku aplikacji aparatu producentów. Można ciągle robić dobre zdjęcia i używać aplikacji oferujących wiele ustawień. Jeżeli jesteś na MIUI możesz przetestować np. Snapdragon Camera i ocenić samemu: https://forum.xda-developers.com/mi-5/development/app-t3529722

Płynność, szybkość działania i otwierania aplikacji jest zauważalnie lepsza. Nie ma przesytu długich animacji. Firmware zawsze używam najnowsze dostępne. W zasięgu brak różnic. Zyskujesz brak bezsensownych funkcji i rozwiązań, spójny interfejs, poprawne działanie automatycznej jasności oraz powiadomień, szybciej działający i aktywny czytnik, normalne zarządzanie ramem i możliwość wykorzystywania wielozadaniowości. Po prostu wszystko działa poprawnie i stabilnie. W przypadku mojego używania 6-7h SOT jest normą. Minusem dla mnie jest wyłącznie aparat, ale nie używam go aż tak często. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparatu używam bardziej jako notatnika, więc żadnych sensownych zdjęć do wstawienia nie mam.
Firmware: https://forum.xda-developers.com/mi-5/development/tool-flashable-firmware-twrp-easy-t3474898
Jeżeli instaluje aktualizacje, to wybieram zazwyczaj ostatnią wersję z najnowszych postów. Ja wolę RR, bo posiada więcej przydatnych funkcji niż czysty LOS. Poza tym większych różnic brak.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie z tego wątku wgrywałem najnowszy firmware i nie działał głośnik, czytnik linii, prawie nic nie działało. próbowałem 3 innych i bez zmian.

można w razie czego jakoś szybko wrócić do w pełni działającego telefonu na miui który mam teraz ? niestety kopia z twrp nie załatwia sprawy. przy ostatnich kombinacjach skończyło się na miflashu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby czysciutki ale zginą wszystkie dane z telefonu. Trzeba flashowac, przywracac backup z twrp i na koniec wgrać swoje zdjęcia muzę itd. 

Przede wszystkim przydał by się na 110% dobry firmware, bo jak wspomniałem wcześniej próbowałem łącznie chyba 4 w tym najnowszy i telefon nie działał jak trzeba 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gravis

Odnośnie SoT, to MIUI mnie zaskoczyło pozytywnie. 

@Kios

Jeśli miałeś MIUI > wykonałeś Advanced Wipe w TWRP, to firmware nadal zostaną z tej wersji MIUI którą miałeś do momentu jak sam nie wgrać innej wersji firmware z .zip

@Gravis

Jeśli bym olał zdjęcia to bym siedział na alternatywnych systemach na Mi 5 a tak może być problem :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wytrzymałem na MIUI 3 tygodnie i teraz ciągnę na RR 5.8.3 ponad 2 msc. Aktualizuję jak wyjdzie nowe RR i prawie zawsze wrzucam też najnowszy firmware (wątek na xda, paczki TWRP). Powiem tak - jest prawie bajka :) Gdyby tylko kamera MIUI była dostępna do instalacji, to jest perfect. Duży SOT 4-6h, prawie zerowy standby drain (2% przez 8-10h nocy), 2 dni pracy na baterii bez problemu (50% czasu sync gmail/kalendarz), szybkość działania nienaganna, nic się nie sypie, powiadomienia 100% lepsze niż MIUI, masa opcji konfiguracyjnych, co pozwala sobie poustawiać system tak jak lubię bez żadnego XPosed. Jakość rozmów jest OK (w MotoX 2014 miałem lepsze).

Obecnie używam firmware 7.6.8 i tutaj wskaźnik sygnału nie faluje, albo minimalnie faluje. Nie próbowałem 7.6.15, bo się boję popsuć :)

Jak mam się do czegoś przyczepić, to do roamingu wifi - mam w domu router + repeater i przełączanie się między nimi nie jest płynne. Wifi znika na kilka sekund i łączy się ponownie z drugim AP. Do tego aplikacja aparatu nieco słabsza, choć używam Snapdragon Camera z xda i poustawiałem sobie pod siebie (sharpness/saturation/ZSL, itp) i da się żyć. Na upartego Cinema FV-5 nagrywa 1080p 30fps nawet. Działa OIS, nawet EIS w Snapdragon Camera, choć też efekt taki sobie :/

 

Nie wyobrażam sobie już powrotu do MIUI. Jestem zaskoczony, jak dobrze są zrobione te ROMy (LOS/RR) dla Mi5, dla moich wcześniejszych telefonów zawsze przy CM była mniejsza lub większa kupa...

Edytowane przez rufik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde teraz tak siedze sie zastanawiam nad przejściem z miui na RR ktos poda plusy albo minusy. W miui mnie denerwuje ze np apk messenger trzeba dac do autostartu i klodke dac,  aby powiadomienia przychodzily normalnie a co idzie ciagle jest apka aktywna w wake locku na 1 miejscua, a jak jest na RR? 

Edytowane przez lockerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawi mnie jak wyglada zdjecia czy faktycznie jest duza różnica miedy RR a miui 

Zdjęcia są identyczne jak nie lepsze od miui oprócz HDR, a video to z tym różnie 30fps udaje się osiągnąć na cinema fv5 albo stockowej z Aospextended ta druga używa OIS nawet w 4K.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...