Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, majdan12 napisał:

@bergmen

No zobaczymy jak to będzie, jak okaże się że Global wypadnie dobrze i będę mógł używać kernel oraz OIS gdzie uzyskam przy przeglądaniu internetu na WI-FI z 2 godziny przy 90% to będzie trudny wybór co wybrać Root czy czas pracy na baterii :-P

Chrome u mnie:

Screenshot_2017-05-12-20-40-32-991_com_miui.securitycenter.thumb.png.c582a6de6b241daa23820107d008fd8c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc 90% miałem na myśli że mam 90% baterii i 2 godziny włączonego wyświetlacza na tym kernel który z Xiaomi.eu powoduje brak OIS.

Znowu się przekonałem że sen to podstawa myślenia a obecnie snu mi brakuje. Więc zostaje na Xiaomi.eu bo raczej nie będę używać China bo jest język angielski co niby nie przeszkadza ale wygodniej mieć język Polski.

Teraz chwile zatrzymałem się i jak ja mogę używać Global jak do instalacji kernel potrzebuje TWRP...szkoda że nie ma ZXC TWRP dla Mi 5 bo by działało OTA i TWRP.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kios

Ja który jeszcze do niedawna byłem na nie MIUI od października 2016 (rok używałem MIUI przed październikiem 2016) patrząc co można osiągnąć na MIUI (ustawienia z XDA) widzę że nie jest taki zły ten system i cieszę się z niego jak kiedyś na RN2, Mi Note, Mi Max. Oczywiście jak MIUI to zmiana DPI na 380 aplikacją Easy DPI Changer.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po licznych zabawach z customami, kernelami itp polecam się nie bawić... xiaomi.eu działa szybko i stabilnie, a tymi kernelami niewiele zdziałacie, to raczej efekt placebo. Często po takich zabiegach w benchmarkach wyniki są ujemne, ale człowiek myśli że jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, galakty napisał:

Nie chcą. Nie uwierzę że magicznie ktoś grzebał w bibliotekach i zmienił 4 linijki wartości HEX, ba nawet mam gdzieś spis z mi4c...

Może jakiś pracownik nie godził się na nadgodziny? :-P i postanowił się zemścić ;-) no ale to tylko taka zabawna teoria moja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majdan12 napisał:

Może jakiś pracownik nie godził się na nadgodziny? :-P i postanowił się zemścić ;-) no ale to tylko taka zabawna teoria moja.

Nie mam pojęcia. Ale nie rozumiem dlaczego są tak daleko w tyle. Wszystkie flagowce mają stałe 30 fps, tryby jak 60 fps itp itd. Xiaomi nic nie ma... Chcą konkurować z innymi, ceny cały czas rosną (serio, 200$ za Redmi Note najnowszy? Kogoś główka boli?) a aparat jest do niczego od kilku lat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Nie mam pojęcia. Ale nie rozumiem dlaczego są tak daleko w tyle. Wszystkie flagowce mają stałe 30 fps, tryby jak 60 fps itp itd. Xiaomi nic nie ma... Chcą konkurować z innymi, ceny cały czas rosną (serio, 200$ za Redmi Note najnowszy? Kogoś główka boli?) a aparat jest do niczego od kilku lat. 

Może słoneczko komuś za mocno w głowę świeciło i stąd te pomysły ''rozwoju i lepszej oferty''.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, galakty napisał:

Zobrazuję Ci to jak dla dziecka. Trzymasz telefon poziomo, ruszasz w górę (równoległe do pionowej ściany), OIS działa, ruszasz w dół, OIS nie działa. Żadne trzymanie nie ma sensu, bo w obydwie strony jest ten sam ruch (Ty ciągle mówisz o ruszaniu w 3 osi, a ja nie).

Mi ręce opadają że Ty kompletnie nic nie rozumiesz w temacie i mojego toku myślenia to podstawy geometrii, optyki w której jestem specjalistą...ciężko mi uwierzyć  ... jak mam wytłumaczyć podstawy ...dziecko naucz się ich a przede wszystkim zrozum nie tłumacz mi ...bo bzdury wychodzą nie mówiąc o tonie jakim piszesz ...

Edytowane przez Adamcom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Adamcom napisał:

Mi ręce opadają że Ty kompletnie nic nie rozumiesz w temacie i mojego toku myślenia to podstawy geometrii, optyki w której jestem specjalistą...ciężko mi uwierzyć  ... jak mam wytłumaczyć podstawy ...dziecko naucz się ich a przede wszystkim zrozum nie tłumacz mi ...bo bzdury wychodzą nie mówiąc o tonie jakim piszesz ...

Obrałeś sobie jakieś dziwne testowanie OIS i bronisz tej głupoty. Możesz być specjalistą, nie obchodzi mnie to, widzę na filmach że OIS jest padaką podczas NORMALNEGO użytkowania. Nie interesuje mnie jak Ty testujesz, interesuje mnie jak telefon sprawdza się podczas nagrywania wideo, bo do tego służy, a nie do jakiś geometrii :| 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas zgrywać dane osobiste z telefonu zainstalować przez MiFlash Global Developer a następnie zainstalować Xiaomi.eu Android zgodnie z procedurą instalacyjną czyli Xiaomi.eu Android 6 > Xiaomi.eu Androd 7 i żegnam się z Mi 5, bo już wszystko umówione z nowym właścicielem :) 

Będę mieć teraz odpoczynek na jakiś czas od telefonów i ogarnę to co odkładałem na później.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem miui 7.5.11 właśnie po to, żeby zobaczyć OIS. No i okazało się, że w pełni działa :-)
Tak więc też zostaje na MIUI póki co. Tylko mogliby powiadomienia zrobić jak w stock android , bo ciężko obsługiwać jak jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez noc na najnowszym RR i kernelu LOS z działającym OIS w nocy praktycznie pozioma linia. Coś wam działa w tle, no chyba że to bezpośrednio po czystej instalacji.

8317c3a22abe03f07d7f13d2b8b043d4.jpg70b3e7bfb1f127ca362e6f365836c145.jpg

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas zgrywać dane osobiste z telefonu zainstalować przez MiFlash Global Developer a następnie zainstalować Xiaomi.eu Android zgodnie z procedurą instalacyjną czyli Xiaomi.eu Android 6 > Xiaomi.eu Androd 7 i żegnam się z Mi 5, bo już wszystko umówione z nowym właścicielem  
Będę mieć teraz odpoczynek na jakiś czas od telefonów i ogarnę to co odkładałem na później.
 

Jaka znów procedura? Ładujesz china dev na androidzie 7 i na to świeży xiaomi.eu bez zbędnych kombinacji z androidem 6.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AdamKli napisał:


Jaka znów procedura? Ładujesz china dev na androidzie 7 i na to świeży xiaomi.eu bez zbędnych kombinacji z androidem 6.

Ja takiej procedury nie wymyśliłem. Osoby które współtworzą ten system zalecają z Android 6 na 7 aktualizować, więc tak też zrobię a nie jest do dla mnie problemem bo mam wszystkie potrzebne systemy a sama instalacja trwa chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...