Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, majdan12 napisał:

Zainstalujcie sobie Xiaomi.eu 7.5.11 i nie zmieniajcie kernel a może będziecie mieć tak samo działający OIS jak ja :)

Działa we wszystkich osiach? Bo zazwyczaj jest tak, że działa np.

- lewo > prawo

- prawo > lewo

- góra > dół

a dół > góra już nie działa. Pomijam trzecią oś, ale tak dla zobrazowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 OIS działa w osiach obiektywu nie osi bryły telefonu i nie w osiach jakby powiedzieć "skrętnych" może nie funkcjonuje idealnie od czasu miui8 ale działa dobrze a co niektórym niby nie działa wcale lub połowicznie też z tego powodu że źle go testują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adamcom napisał:

 OIS działa w osiach obiektywu nie osi bryły telefonu i nie w osiach jakby powiedzieć "skrętnych" może nie funkcjonuje idealnie od czasu miui8 ale działa dobrze a co niektórym niby nie działa wcale lub połowicznie też z tego powodu że źle go testują.

 

Więc zaprezentuj proszę prawidłowy test, chętnie go wykonam, bo mnie męczy ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, rufik napisał:

 

Więc zaprezentuj proszę prawidłowy test, chętnie go wykonam, bo mnie męczy ten temat.

Prawidłowo powinno się podczepić sztywno telefon do pionowej płaskiej powierzchi kwadratowej ( jakaś płyta) z otworem na środku na obiektyw i wykonywać testy stawiając pionowo na każdym boku ale ruchy musza być podobne jak to na tym pierwszym filmiku prostopadłe a nie skrętne ....

Edytowane przez Adamcom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Adamcom napisał:

Prawidłowo powinno się podczepić sztywno telefon do pionowej płaskiej powierzchi kwadratowej ( jakaś płyta) z otworem na środku na obiektyw i wykonywać testy stawiając pionowo na każdym boku ale ruchy musza być podobne jak to na tym pierwszym filmiku a nie skrętne ....

O czym Ty piszesz... Trzymając telefon w rękach doskonale widać, w którą stronę działa OIS a w którą nie, był tu film który prezentował jak jedna oś działa w 50% (tylko w jedną stronę).

A Ty wyskakujesz z płytami i otworami... Jak kręcę film to też muszę przykleić telefon do płyty? Serio? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty piszesz ...gdy jedna oś nie działa nie robi się testów bo wiadomo że jest do bani i nie działa ...odpowiedziałem na pytanie nie Tobie a koledze który pytał o prawidłowy test gdyż nikt nie bierze pod uwagę osi obiektywu a bryłę telefonu wtedy jedne osie  działają lepiej a drugie gorzej ... totalnie nie rozumiesz co chciałem w poście przekazać

 

Edytowane przez Adamcom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Adamcom napisał:

niektórym niby nie działa wcale lub połowicznie też z tego powodu że źle go testują.

O ten wycinek mi chodziło.

Jak może OIS nie działać w pełni bo źle go ktoś testuje? Albo działa, albo nie. Chyba oczywiste że stabilizacja działa w aparacie, a nie telefonie, więc w osiach sensora. Skoro w jedną stronę działa, a w drugą nie (w tej samej osi) to nie jest to wina testu, tylko skopania softu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=7568]galakty[/mention]
Mając telefon poziomo ekranem do siebie ,gdy przesuwam telefon w prawą stronę to chyba nie działa OIS, w lewą stronę działa i góra/dół oraz telefon pionowo ma lewo/prawo/góra/dół ma stabilizacje jak dla mnie

To samo w LOS czy JDTech..

Wysłane z mojego Xiaomi Mi5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, galakty napisał:

O ten wycinek mi chodziło.

Jak może OIS nie działać w pełni bo źle go ktoś testuje? Albo działa, albo nie. Chyba oczywiste że stabilizacja działa w aparacie, a nie telefonie, więc w osiach sensora. Skoro w jedną stronę działa, a w drugą nie (w tej samej osi) to nie jest to wina testu, tylko skopania softu. 

Zwyczajnie przy testowaniu normą jest, że każdy w testach chcąc sprawdzić działanie manewruje bokami bryły telefonu tak jakby obiektyw był na środku przez co osie obiektywu umieszczonego w skrajnym rogu totalnie inaczej się zachowują  i inaczej OIS  reaguje. Sam piszesz o osiach sensora a widać, że testują co niektórzy osie telefonu a to różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=2296]areq1987[/mention]
Możesz zawsze zainstalować starszą wersje Xiaomi.eu (MIUI 7) o dziś wspomniałem. 

Nie trawie miui.. wszystko w nim niedrobione od powiadomień bo wygląd aplikacji Instagram sound cloud itp

Wysłane z mojego Xiaomi Mi5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, galakty napisał:

Już mniejsza... OIS jest bardzo słaby i tyle. Można go wyłączyć i wielkiej różnicy nie będzie. Był to kolejny chwyt marketingowy jak wszystko inne. 

Wcale nie taka mała. To czy OIS działa lub źle działa czy kiepsko to jedo.  Wystarczy  odpowiednio trzymać telefon w stosunku do położenia  sensora obiektywu czego tak naprawdę nikt nie robi przy filmowaniu czy fotkach a różnica  będzie zauważalna nawet gdy ten OIS działa jak chce. To że jest on słaby to racja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już przeginasz... Robiąc fotkę, mam odpowiednio trzymać telefon do płaszczyzny sensora? Dobrze się czujesz? :D Wyciągam telefon, celuję, robię fotkę, chowam telefon. Tak to powinno działać.

Czyli Mi5 jest dobry, TYLKO trzeba cofnąć soft do MIUI 7, lub TYLKO trzymać odpowiednio telefon co do milimetra. Nie no leżę, idę bo nie wyrobię ze śmiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, galakty napisał:

Teraz to już przeginasz... Robiąc fotkę, mam odpowiednio trzymać telefon do płaszczyzny sensora? Dobrze się czujesz? :D Wyciągam telefon, celuję, robię fotkę, chowam telefon. Tak to powinno działać.

Czyli Mi5 jest dobry, TYLKO trzeba cofnąć soft do MIUI 7, lub TYLKO trzymać odpowiednio telefon co do milimetra. Nie no leżę, idę bo nie wyrobię ze śmiechu.

Nie ...telefon w poziomie ma 15 cm długości wystarczy trochę geometrii by wiedzieć jak będzie zachowywał się obiektyw umieszczony skrajnie z jednej strony gdy będziesz trzymał telefon z lewej a z prawej strony i ręka będzie drżała .... Ciebie to nie interesuje chcesz dobrej jakości bez względu na wszystko ale ja zajmuję się fotografią więc takie niuanse dla mnie mają znaczenie bo w jakości jest to widoczne gdy nie ma stabilizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobrazuję Ci to jak dla dziecka. Trzymasz telefon poziomo, ruszasz w górę (równoległe do pionowej ściany), OIS działa, ruszasz w dół, OIS nie działa. Żadne trzymanie nie ma sensu, bo w obydwie strony jest ten sam ruch (Ty ciągle mówisz o ruszaniu w 3 osi, a ja nie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, majdan12 napisał:

Wracając do sprawy z OIS w kernel Priima to może autor miał racje pisząc że nie zaleca Xiaomi.eu i może na Global by działał OIS? tylko pytaniem jest jak ten Global będzie się spisywać :) 

zainstaluj się przekonasz. Ja siedzę na global i nie narzekam. Powyłączane apki systemowe z których nie korzystam + ustawienia wpływające na wydajność i ciut na baterię i jest git. Choć od jakiś 3-4 miesięcy nie osiągam 6h SoT - a tak bywało czasem.  Ale obserwuje poprawę praktycznie z wydania na wydanie pod tym kątem bo chyba w marcu miałem tylko 3,5 h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był jedyny powód dla którego zostałem na global. Wszystkie moje poprzednie smartfony  miały customy bez OTA. I się przekonałem :)

Pomogło mi w tym xiaomi wycofując zgodę na zdjęcie blokady bootloadera z mojego konta... I mi się odechciało - a miałem od razu wywalić globala.  Przywrocili mi ją dopiero niedawno. Bootloader odblokowalem ale global zostaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bergmen

Mi problemu nie robi pobrać sobie .zip i zainstalować ale dla innych może być to genialne rozwiązanie niż Xiaomi.eu gdzie to trzeba było dobrać wersje TWRP a to format data, odblokowanie bootloader i związane z nim akcje itp. 

Działa ci TWRP? bo ono mi potrzebne do Root.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo twrp albo ota :(

Przez podmianę oryginalnego recovery na twrp atualizacje polegają na wrzuceniu ROMu przez miflash... Albo można wyciągnąć oryginalne recovery z instalki ROM i zamieniać twrp na stock recovery przed aktualizacją OTA. Ale ja jestem za leniwy na takie rzeczy. Na stable bym to przeżył, ale taka zabawa co tydzień mogłaby być kroplą przepełniającą czarę goryczy w moim małżeństwie :) I tak za dużo przy kompie siedzę....

Edytowane przez bergmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majdan12 napisał:

@bergmen

No zobaczymy jak to będzie, jak okaże się że Global wypadnie dobrze i będę mógł używać kernel oraz OIS gdzie uzyskam przy przeglądaniu internetu na WI-FI z 2 godziny przy 90% to będzie trudny wybór co wybrać Root czy czas pracy na baterii :-P

Global jest gorszy od china/eu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...