Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

@Majsterny

Ja na Xiaomi.eu nadal po restarcie aplikacji/systemu mam aktywne API 2 oraz RAW i mam aktywne włączone opcje które u ciebie nie działają.

Mam dostępne ISO 4800. Focus distance distance działa. Shutter Speed jak przesuwam pasek to mam pojawią się wartości ale jest czarny ekran ale aplikacja oczywiście działa no ale zdjęcia czarne przy różnych ISO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, majdan12 napisał:

Mam dostępne ISO 4800. Focus distance distance działa. Shutter Speed jak przesuwam pasek to mam pojawią się wartości ale jest czarny ekran ale aplikacja oczywiście działa no ale zdjęcia czarne przy różnych ISO.

I to jest dowód na brak API2, a co sobie ludzie wypisują na forach to inna sprawa. Żadna apka z manualnym sterowaniem nie działa w 100%. Od 2015 roku Xiaomi nie potrafi skopiować plików z natywnego androida do MIUI, albo nie chce tego zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Majsterny

Ja używam Xiaomi.eu w takiej konfiguracji która opisałem w tym tygodniu i sprawdzę jak zachowają się powiadomienia na FB, GG jeśli będzie ok to może zostanę na MIUI, bo szybkość MIUI mi odpowiada a z tym kernel co mam z XDA jest doskonały czas pracy na baterii jedynie co może denerwować to wielozadaniowość :( ale ja i tak nie mam miliona aplikacji w tle więc może i MIUI mi wystarczy :-D

Nie ma to jak założyć temat odnośnie systemów alternatywnych a na końcu powrócić do MIUI gdzie w październiku 2016 powiedziałem do widzenia MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Majsterny

Kernel który posiadam robi różnice w czasie pracy na baterii. DragonXia może potrafi osiągnąć lepszy czas pracy na baterii przez zabawkę w Kernel Adiutor, tylko czemu nic nie napisał na XDA o takim czymś, wiec może ten kernel taki już jest i tyle?

Obecnie mam zestaw 

Spoiler

 

+ zmieniłem DPI przez 

+

oczywiście Root Magisk 12.0 z XDA 

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie z LOS na xda, twórca wrzucił testowy kernel z poprawioną stabilizacją obrazu: KERNEL LOS OIS. Flashujemy w TWRP przy pomocy opcji flash image -> boot.

Ja właśnie wrzuciłem, osobiście nie widzę jakiejś różnicy bo robię mało zdjęć telefonem ale na XDA piszą że działa. 

Mam plan wrzucenia tego kernela do RR 5.8.3. Ale to może w weekend potestuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dskarb

Przy filmach będzie lepiej widać bo zdjęcia to mniej widoczne są a zwłaszcza jak stabilnie trzymasz telefon.

Ja temat alternatywnych systemów chyba odpuszczę bo wygląda na to że aktualnie MIUI wygrywa i to się raczej nie zmieni. Więc w tym temacie będzie można się udzielać i ja będę też to robił ale mój post z pierwszej strony zmodyfikuje może aby ktoś nie myślał że dalej się bawię w testy systemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko jeden test dzieli mnie od wybrania MIUI a tym testem jest, sprawdzenie ile i jak długo jest trzymanych aplikacji w MIUI przy ustawieniach z XDA które mają wyeliminować problem małej ilości aplikacji w tle, może nie będzie to poziom z alternatywnych systemów ale mi dużo aplikacji do szczęścia nie potrzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie mi się miui podoba, ale po pewnym czasie używania innych systemów i powrocie zauważyłem jak bardzo upośledzone jest jego działanie. Po prostu mnie drażnią niektóre szczegóły i bezsensowne rozwiazania. Nie chodzi już nawet o czas pracy na baterii, bo w przypadku miui jest dla mnie akceptowalny.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, majdan12 napisał:

@Kios

Masz ten kernel co ja i te ustawienia z XDA?

Co w MIUI jest głupsze? pytam z ciekawości jak inni postrzegają ten system mając już kontakt z innymi systemami.

MIUI jest niepotrzebnie skomplikowane, a niektóre opcje zbyt głęboko pochowane. W sumie tyle. Czy głupsze... Jest inne po prostu. Jeden woli brunetki, drugi blondynki, a trzeci kobiety ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem ostatnio wydania sprzed 2 tygodni ze stockowym kernelem. Między innymi irytuje mnie automatyczna jasność, która w nocy wypala wzrok, a za dnia na ekranie nic nie widać. Poza tym gorsze działanie czytnika, problem z usunięciem pojedynczego powiadomienia poprzez przesunięcie w bok. Jeszcze coś by się znalazło, ale to te główne powody. Co kilka tygodni wracam do miui, chociaż już dostatecznie skonfigurowałem wygląd i mniej tęsknię.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...