Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

Taki wynik udało mi się osiągnąć na RR5.8.3 z kernelem LOS. Mogło być jeszcze więcej, ale sporo czasu byłem w słabym zasięgu.
Zauważyłem, że na miui w spoczynku bateria szybciej spada. e577d5f1e7f6f9c8423a6df7cbc04f2d.jpg644a943262b2940532804c94744f10ea.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kios

Jaka jasność wyświetlacza? Jakie aplikacje używałeś? Używałeś tylko WI-FI? Jakiej sieci masz kartę SIM i jak stara jest ta karta?

Ja mogę się pochwalić lepszym czasem pracy na baterii który mógł byś jeszcze o 3/4 godziny lepszy gdyby nie długa zabawa z aparatem :) 

PS. Nie używaj telefonu do 1% baterii najlepiej już go przy 30% baterii podłączać pod ładowarkę aby bateria zachowała żywotność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasność auto, na pasku obniżona do 1/4. Aplikacje najczęściej używane to tapatalk, chrome, youtube, jakiś czytnik informacji, mail. Karta Play, pochodzi chyba z 2007. Głównie Wi-Fi, w miejscu najsłabszego zasięgu, gdzie zasięg strasznie skakał była używana sieć komórkowa. To trochę osłabiło wynik.
Bardzo rzadko tak głęboko rozladowywuję baterie. Często zdarza mi się tylko zostawić na całą noc pod ładowarką.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kios

Ta karta SIM może ci więcej pobierać baterii niż jakbyś miał nowszą. Na początku tego roku na dwóch stronach znalazłem posty odnośnie pobierania prądu przez karty SIM stare i nowe/innych operatorów komórkowych i okazała się że mogą być widoczne różnice w czasie pracy na baterii na starej i nowej karcie w co ja nie mogłem uwierzyć że są takie różnice, ale gdy sprzedałem Xiaomi Mi Mac gdzie ja używałem karty Virgin Mobile z 2014 roku (starter) a nowy właściciel miał kilku letnią kartę SIM Orange to okazało się że na forach nie kłamali że są spore różnice w czasie pracy na baterii. Oczywiście moja karta SIM oferował mi o wiele dłuższy czas pracy na baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, bo poza miastem w roamingu, nawet przy wyłączonej transmisji procenty znikają dosłownie w oczach. Przy możliwej okazji postaram się wymienić kartę.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywny kernel o którym wczoraj napisałem że przetestuje w Xiaomi.eu umożliwia taki sam czas pracy baterii co Kernel MIUI, ale jeszcze zostało kółka innych do przetestowania jeśli nadal będzie to samo to przeglądarka MIUI jest okropna jeśli chodzi o wykorzystanie baterii.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=28518]fakeconto[/mention]
Czyli masz śmieciowe aplikacje które pobierają baterie jak bezrobotni zasiłek.

Śmieciowe aplikacje które są używane przez około 90% użytkowników smartfonów. Zrezygnować z użytkowania tylko żeby zwiększyć trochę żywotność baterii to średnia opcja szczególnie przy szybkim ładowaniu baterii w mi5..

Wysłane z mojego Xiaomi Mi5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@areq1987

No ja ciebie doskonale rozumiem ;-)

Jeśli musisz z nich korzystać to może pomyśl o alternatywnych aplikacjach? które pobierają mniej baterii.

Jakbyś ich nie używał to tak trochę byś sobie nie zwiększył SoT, mocno byś zwiększył czego ja jestem przykładem.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSL

Xiaomi.eu 7.5.4 + ustawienia z 

Spoiler

https://forum.xda-developers.com/mi-5/development/kernel-priimakernel-gemini-0-1-t3536839

priimaGemini-2.0-R2.zip w MIUI wyświetla się jako 3.18.31-Priima ™ Gemini-2.0

Czas pracy jest doskonały a jeszcze używam przeglądarkę MIUI która na 99% pobiera więcej baterii.

OIS nie działa!

Aktualizacja 20:34

Sprawdziłem jaki miałem SoT na testowym kernel w LOS 14.1 i MIUI wygrało i to nawet używając przeglądarki MIUI :shock:

Chyba trzeba się przeprosić z MIUI.

Spoiler

Screenshot_2017-05-08-20-49-29-623_com.m

Spoiler

Screenshot_2017-05-08-20-50-06-757_com.a

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSL

To nie do mnie pytanie :)

Miałem szczęście że jest ładna pogoda i porobiłem sobie trochę zdjęć w MIUI na aplikacji MIUI z ustawieniami automatycznymi gdzie dobierało ISO 101 i ręcznymi ISO 100. Nagrałem filmik 1080p oraz 4K i na wyświetlaczu telefonu już widać różnice w jakości oczywiście na telefonie widać różnice na napisach na jakimś elemencie a na TV to już widać na całym filmiku różnice :-P tylko ten rozmiar 4K :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...