Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

Jak obiecałem, tak zrobiłem: https://drive.google.com/folderview?id=0B6Z0_2ag0vJVWHMwSDJsalQ1U2M

Są tam foldery ze zdjęciami w nocy w domu przy minimalnym oświetleniu, każdy folder to inna aplikacja, zgodnie z nazwą. Robione na RR 5.8.3 4/18 z wyjątkiem miui oczywiście.
Starałem się zrobić w trybie auto, hdr, hht oraz manual z różnym ISO i czasem otwarcia. Kapniecie się po nazwie pliku i danych exif :-)

Porównanie pozostawiam wam, chętnie poczytam komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nosisz statyw w kieszeni zawsze? Oparłem telefon na nodze, czyli uzyskałem praktycznie maksymalną stabilność w "warunkach polowych", od razu widać czego można oczekiwać przy długich czasach naświetlania w tym modelu...

Widać różnicę między miui a snapdragon camera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rufik

W sumie to 90% osób robi zdjęcia z automatycznym czasem naświetlania :)

Nie sprawdzałem jeszcze dokładnie czy widać różnice.

Rozładowałem dopiero teraz baterie do 2% wyniki które uzyskałem to coś pięknego :-P muszę dokładnie sprawdzić ile kosztowała mnie ponad 35 minutowa zabawa aparatem bo zużycie baterii było spore i gdybym nie bawił się to bym jeszcze zyskał z 4 godziny włączonego wyświetlacza.

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem czas ładowania na LOS i tym testowym kernel.

Ładowarka Xiaomi MDY-08-EH - Przewód USB (oryginalny Xiaomi) o długości 120 cm 

2% - 23:21
20% - 23:35
30% - 23:42
46% - 23:53
55% - 23:59
67% - 00:05
75% - 00:10
81% - 00:16
85% - 00:19
86% - 00:21
95% - 00:35
100% - 00:53

Kiedyś zrobiłem test szybkości ładowania na MIUI 

Kupuje lepszą ładowarkę i przewód bo to co zaprezentował zestaw Xiaomi jest poniżej tego co oczekuje chyba każdy.

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, majdan12 napisał:

Kupuje lepszą ładowarkę i przewód bo to co zaprezentował zestaw Xiaomi jest poniżej tego co oczekuje chyba każdy.

Wiesz już, co kupujesz? Ja myślę nad ładowarką i kablem od Blitzwolfa. Ktoś ma doświadczenia z tym sprzętem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adnage

Mam już pewną listę ładowarek i przewodów którą przejrzę może nawet dziś i jak będę mieć jakieś ciekawe propozycje to wstawię je tutaj :) 

@adnage

Teraz to się zastanawiam czy aby nie poczekać na ładowarki QC 4.0 aby być przygotowanym na przyszłość.

Edytowane przez majdan12
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12

Wgrałem na chwilę ten Discovery żeby sprawdzić ten fix z sygnałem sieci. Rzeczywiście przestał skakać, ale system to nadal śmietnik :P

I teraz znowu nie wiem czy wrócić do RR czy wrzucić LOS.

Znowu uruchomiłem globala i zastanawiam się czy by na nim nie zostać XD

Edytowane przez RSL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za być może głupie pytanie, ale czy przed instalacją MIUI Polska muszę zainstalować nowy firmware? Od razu po zakupie w listopadzie wrzuciłem MIUI Polska i tak zostało. Teraz chcę zrobić pełny wipe i zainstalować najnowszą wersję.

 

I inne pytanie - czy każda apka aparatu inna od stockowej w MIUI zoomuje domyślnie obraz przy nagrywaniu wideo? Mam MIUI, ale używałem Open Camera i Footej Camera, ale obie niepotrzebnie przybliżają obraz. Czy tak samo jest ze Snap Camera z LineageOS?

 

Wysłane z mojego Nexus 5 CAF przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=8349]adnage[/mention]
Do MIUI nie trzeba doinstalowywać firmware bo ono zawiera już firmware samo w sobie.

Czyli rozumiem, że jak wrzucę najnowsze MIUI Polska, to jak potem będę chciał zainstalować jakiś custom ROM, to nie będę musiał już instalować osobno firmware?

Wysłane z mojego Nexus 5 CAF przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adnage

Na alternatywnych systemach jak chcesz mieć 30 fps w 1080p to jesteś zmuszony do Cinema FV-5 który nie przybliża obrazu tak jak to robi Snapdragon Camera.

Jeśli byś zainstalował Xiaomi.eu 7.4.11 to byś wgrał do telefonu firmware który jest teraz zalecany do alternatywnych systemów ale jak zainstaluj Xiaomi.eu nowsze niż 7.4.11 a twórcy systemów będą wymagać firmware 7.4.11 to takie firmware musisz zainstalować z .zip który jest na XDA.

Edytowane przez majdan12
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=8349]adnage[/mention]
Na alternatywnych systemach jak chcesz mieć 30 fps w 1080p to jesteś zmuszony do Cinema FV-5 który nie przybliża obrazu tak jak to robi Snapdragon Camera.
Jeśli byś zainstalował Xiaomi.eu 7.4.11 to byś wgrał do telefonu firmware który jest teraz zalecany do alternatywnych systemów ale jak zainstaluj Xiaomi.eu nowsze niż 7.4.11 a twórcy systemów będą wymagać firmware 7.4.11 to takie firmware musisz zainstalować z .zip który jest na XDA.

A widzisz, czyli za bardzo nowy firmware też nie może być, o tym nie wiedziałem. Dzięki. :)

Wysłane z mojego Nexus 5 CAF przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adnage

To nie jest tak że nie może być najnowszy firmware, tylko może się tak zdarzyć że firmware nowszy niż ten zalecany będzie gorzej działał, wiec dla świętego sposobu instaluje się firmware zalecany przez twórce systemu lub twórce tematu na XDA gdzie są .zip firmware do Mi 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbował ktoś jak zachowuje się RR 5.8.3 na starszych, niezalecanych firmware? Obecnie mam tę z 14.04, jednak jestem ciekawy tych z marca. Instalator romu nie pozwolił na wgranie na starsze firmware, więc od razu użyłem zalecanego.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSL

Nie chce straszyć ale Miui z ustawieniami które polepszają wielozadaniowość/przechodzenie powiadomień coś pracy może być identyczny jak na Los 14.1 (bez GAPPS ) z testowym Kernel. Oczywiście alternatywny kernel i na 99% będzie lepszy czas pracy na baterii i zatrze się różnica między MIUI a LOS 14.1 :-P

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak porównam MIUI do Los 14.1 przy 78% baterii to jest widoczna różnica w czasie pracy na baterii,jedno co jest inaczej to że używam przeglądarki internetowej MIUI a na Los 14.1 była Tugabrowser ale dziwne by było żeby przeglądarka tyle więcej pobierana baterii.

W MIUI jeszcze sprawdzę jaki będzie czas pracy na baterii na innej przeglądarce a jak będzie nadal źle to włączę optymalizację MIUI w ustawieniach programistycznych a na samym końcu albo jeszcze na początku sprawdzę inny  Kernel aby sobie zaoszczędzić czasu.

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak porównam MIUI do Los 14.1 przy 78% baterii to jest widoczna różnica w czasie pracy na baterii,jedno co jest inaczej to że używam przeglądarki internetowej MIUI a na Los 14.1 była Tugabrowser ale dziwne by było żeby przeglądarka tyle więcej pobierana baterii.
W MIUI jeszcze sprawdzę jaki będzie czas pracy na baterii na innej przeglądarce a jak będzie nadal źle to włączę optymalizację MIUI w ustawieniach programistycznych a na samym końcu albo jeszcze na początku sprawdzę inny  Kernel aby sobie zaoszczędzić czasu.



Zobacz@majdan12 jak producenci przeglądarek na PC biją się o to, która przeglądarka mniej zeżre energii. Np. na PC najmniej pochłania Edge :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Prawy mi4c

Na TugaBrowser jest taki problem że bez zmiany DPI w MIUI przeglądanie internetu w tej przeglądarce to porażka, bo czcionka ogromna jest a w przeglądarce MIUI można zmienić wielkość czcionki i jest doskonale :)

Zainstalowałem 

zobaczę jak teraz będzie wyglądać czas pracy na baterii przeglądając internet w przeglądarce MIUI :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...