Skocz do zawartości

Alternatywne systemy + Firmware + Kernel dla Mi 5 - Aktualizacja 18:27, 31 lipca 2017 - Bez aktualizacji listy systemów


majdan12

Rekomendowane odpowiedzi

@AdamKli

Ja dziś przed instalacją AICP 12.1 postanowiłem wyczyścić telefon przez MiFlash 2016.04.01.0 (zaznaczony Flash All) zainstalowałem Global Developer 7.3.2. AICP 12.1 zainstalował się bez problemu oczywiście przed instalacją AICP 12.1 wykonałem Advanced Wipe.

@RSL

Kiedyś na Mi Max używałem i było całkiem ok, tylko teraz mam podejrzenie że MoKee ma gorszą jakość zdjęć/filmów ale mogę go przetestować.

Zawsze mnie dziwiło że wiele telefonów nie ma żadnego tematu odnośnie MoKee.

MoKee jak go miałem na Mi Max, to nie wyróżniał się sporo ilością ustawień, ale były ustawienia potrzebne do życia.

Na MoKee - Android 6 używałem motywu Flux White - CM13/12.1 Theme, który był nieziemski, skoda że na Android 7 nie ma wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RSL

Powiem ci że trafiłeś nieźle z tym MoKee, bo tłumaczenie ma niezłe (widziałem podobne na Mi Max - Android 6) przełączniki przetłumaczone prawie w 100%, problem jest taki że nie widzę ustawienia do aktywowania czytnika linii papilarnych :shock: sprawdzę starszą wersje MoKee może w tej usunęli w jakimś celu czytnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

od dłuższego czasu śledzę ten temat i mieszam romami na swoim w miarę świeżym Mi5 razem z Wami;) MIUI nie bardzo mi pasuje więc szukam czegoś na czystym Nougacie. Zależy mi na sprawnym działaniu wszystkich funkcji i w miarę rozbudowanych ustawieniach - a to wszystko kosztem jak najniższego drainu baterii. Póki co testuje na zmianę RR 5.8.3, LOS, crDroida, AOSP od JDCTeam. Właściwie wszystkie spełniają moje oczekiwania ale że lubię kombinować to ciągle szukam czegoś idealnego;)

Aktualnie siedzę na crDroid 3.0. Jednak interesuję się również kernelami. Ostatnie wersje "stockowe" mają problemy z shutdownami - na to nie mogę sobie pozwolić (brak budzika rano ;x). Ze swojej strony polecę Xceed kernel. W przeciwieństwie do Dragonxia nie występują tu problemy z nagrywaniem (zapisywaniem) filmów (przynajmniej w stockowej appce).

To tyle z moich przemyśleń. Ciągle szukam ideału ;)

Edytowane przez dskarb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dskarb

AICP 12.1 przetestuj.

Przeprowadzałeś testy czasu pracy na baterii na domyślnym kernel i alternatywnym?

Domyślna aplikacja lub google camera nadają się tak do nagrywania jak ja do baletu :-P chcąc nie chcą trzeba używać Cinema FV-5 aby mieć 30 fps w 1080p.

Xceed kernel to jest ciekawy, bo na XDA prawie żadnego opisu nie ma o nim i nie wiadomo co konkretnie jest zmienione a jak ktoś pożałował opisu to mam przeczucie że kernel jest taki sobie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dskarb

Jak dla mnie tylko RR.

Kernele sprawdzałem, xceed mocno grzeje telefon (chyba miesza coś z rdzeniami procesora). Dragon, kilak bugów jak sam zauważyłeś - nagrywanie wideo. Sprawdzałem jeszcze chyba ze dwa i też nie były za ciekawe także nie ma w czym wybierać aktualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12

Właśnie do AICP się zabieram po głównie Twoich poleceniach ale powiem że póki co zainstalowałem go na krótko i coś mnie od niego odrzuciło od samego początku, ale jak będę miał chwilę to spróbuję jeszcze raz. 

Testów baterii jako takich nie przeprowadzałem, mam wrażenie że większość z tych co testowałem (po pół dnia/dzień powiedzmy) to podobnie zachowuje się bateria. Próbowałem polecanej gdzieś na XDA mieszanki DragonXia z tweakami z appki AKT Profiles. Może jakiś tam minimalny efekt był in plus ale to by trzeba było dłużej potestować.

Jeśli chodzi o aparat to nie jest to dla mnie jakiś priorytet, ale chciałbym żeby nagrywanie działało po prostu.

Właśnie dlatego póki co mam problem bo te shutdowny uniemożliwiają mi korzystanie codzienne z tych nowszych wersji Romów, a powrót do starszych... Jakoś mi się nie widzi. Więc póki co przeczekam na Xceed albo DragonXia pewnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...